298



  • Amse
    #1
    hogy mi is ez?
    olvasd el :)
    a lényeg, hogy tudjak kérdezni :)
  • Akos 001
    #2
    hosszú:P

    szal valami olyan mint a Style XP?
  • Amse
    #3
    szal pár kérdés az okosoktól:
    - hátteret hogyan is lehet változtatni? (nekem úgy sikerült, hogy a BéackBox/Configuration/Graphics - ban kikapcsoltam az enable backgroundot és képnézegetővel raktam be, de gondolom van más mód is)

    -a futó programok tálcán lévő fülére nem lehet maximális szélességet adni? (mert ugye ha 1 van nyitva akkor ez egész tálca szélességű a fül) (mondjuk nem olyan fontos...

    persze lehal az agyam amikor fel kéne tennem azokat a kérdéseket amik a bblean használata közben felmerültek, de majd beírom ha eszembejut :)
  • Amse
    #4
    hát nem rég óta használom ( kb 2 órája ), de sokkal jobbnak tűnik.
    Sok pozitívuomt mondtak a hogy néz ki az asztalod topicban és a kinézee is tetszik ezért kipróbáltam.
    a működése pedig lenyűgözött teljesen.
    az, hogy 4 munkaasztalt tud kezelni marha egyszerűen az annyira megkönnyíti az én munkám, hogy ettől teljes örömmámorban úszom. :)
    az, hogy egyik munkaasztalon internetezem a másikon meg dolgozom az nagyon nagyon jó dolog.
    most felsorolni sem tudom, hogy mennyi olyan beállítás van benne ami nekem nagyon jól jön.
  • Amse
    #5
    jah másik kérdés:
    nfol említetted a leírásban, hogy át lehet állítani, hogy jobb gombal a taskbar fülekre kattintva ne minimalizálja az ablakot hanem a szokásos bezárás, minimalizálás... menü jöjjön be, de azt nem írtad meg, hogy ezt hogyan is lehet.
  • Amse
    #6
    meg azt is említetted nfol, hogy a style xp-s vs-eket is tudja kezelni, de arról se írtál többet.
    majd ezekről írsz egy kis felvilágosítást?
  • k8bal
    #7
    /+fav! :)
    Tényleg nagyon hasznos program!
    És a legjobb h ehhez halandó ember is tud style-t készíteni!
    csak kell ez a progi: Link
  • HiPPoNaX
    #8
    Nem pont, a stylexp a windows meglevo shelljen engedelyezi a skincseret (mivel draga jo ms miatt alapbol csak a ms altal kiadott skineket tudnad hozza hasznalni), mig a bbLean (meg egyaltalaban a *box ablakkezelok) onallo shell, amit aztan kedvedre allitgathatsz (megjeleneseben es funkcioiban egyarant)
  • Amse
    #9
    még1 kérdés.
    - hogyan lehet egy pl beta munkaasztalon megnyitott ablakot átrakni másik munkaasztalra?
  • SASboy
    #10
    ha még nem válaszolták meg: háttérképet úgy a legegyszerűbb megváltoztatni, hogy a képet kihúzod az asztalra és voalá.
  • SASboy
    #11
    /fav itt is bár gondolom senkit sem érdekel ;)
  • Amse
    #12
    jah ahhoz viszont engedélyezni kell a háttert viszont úgy gáz mivel nem lehet beállítani, hogy széthúzza vagy középre rakja stb...
  • Amse
    #13
    ahha.
    szal a megoldás (vagy legalábbis egyik megoldás), hogy duplán rákattanunk a tálcán a program fülére és akkor egy munkaasztallal odébb rakja.


    más:
    nfol írtad, hogy nem tudod mire jó az a kör a taskbar és a futó programok között.
    namost én azt tapasztaltam, hogy ha bekapcsoljuk (fekete) akkor az összes munkaasztalonugyan ugyan az lesz.(ha előtte mindegyiken más volt akkor egyesíti az összeset)

    ha kikapcsolod akkor pedig használhatot külön külön a munkaasztalokat.
  • Amse
    #14
    nah még egy kérdés, mert jutnak eszembe :)

    outlook-ban ha eddig jött levél azt a taskbar-on jelezte egy levél ikonnal.bblean-el ezt nem csinálja.

    megoldás?
  • HiPPoNaX
    #15
    Nekem is ez volt a gondom bbLeannel, a systray kezelese vmi pocsek volt sajnos, nem kezelte pl azt, ha egyes ikonok megvaltoztak (pl uj level erkezese), illetve rendszeresen tuntetett el ikonokat a systraybol, pedig a hozzajuk tartozo alkalmazas futott tovabbra is
  • Thanatos
    #16
    shotokat nyomjon már valaki :) meg pl infot hogy emnyi erőforrást eszik? mert eddig bárminemü hasonlo programmal probálkoztam elég hamar del lett mert nem ért anyit mint amenyi memóriát megevett :/
  • Amse
    #17
    ez az egyetlen negatívuma eddog nálam, de még így is nagyon durván jó.
  • Imrusssss
    #18
    Van már ilyen link amiről erről is beszélnek:Hogy néz ki az asztalod?
  • Amse
    #19
    mintha nem tudnánk róla...
    képzeld vannak ott olyan emberek amik windows blindet vagy style xp-t használnak és szerintem őket marhára nem érdekellné ez a téma úgyhogy ott nem fért ez el, de kösz, hogy benéztél ;)
  • EmThor
    #20
    9 - 10 mega ramot eszik össz - vissz ebben benne van a skinezés, a rendszermonitorozó cucc + óra + naptár + hangerőállító + 4 asztal kezelés, stb...

  • Thanatos
    #21
    csini, gondolom támogatja netkapcsolat aktuális sebességének kijelzését is (vagyis hogy pl menyivel tölt aze mber na, má foglamazni se tok :P)
    és ezeket kézzel kell bebuherálni vagy vannak hozzá külön pluginek , emg hasonlok?
  • agyhalál
    #22
    Eddig kétszer estem neki Nfol leírása(i) alapján, de kissé idegenkedtem tőle, valamint időnek is hijján voltam. Ezért nem jutottam vele sokáig sajnos. Pedig érdemes lenne, mert akármikor meglátok egy bbLean-nel készűlt szebb asztalt, mindig irigykedek a tulajdonosaikra.
    Azért ez a topik is megy a kedvencek közé és ha időm engedi megpróbálkozok vele ismét.
  • EmThor
    #23
    jobbra fenn!

    alap a skinező rész + a tálca , erre jött rá nálam a rendszermonitor kijelzés, igen netet is kijelzni, amit csak akarsz, vinyót, ramot procit...

    előtte konfabulatort használtam, megette gépem, samurizéhez meg túl hülye voltam...

    felrakod örülsz... az idő nagy részét a pimpolás fogja elvenni úgyis, szal no para
  • ScOrpY
    #24
    honnan tölthetek le skineket ahol meg is vannak adva hogy hogy néznek ki
    (pl amikor deviantarton böngészel viusual stylok kozott és amelyik teccik leszeded)
  • EmThor
    #25
    katt
  • Nfol
    #26
    Kicsit megkésve, de ideértem. :)

    amse kérdéseire a válaszok:

    1. Háttérképet sajnos csak azon a két módon lehet váltani, amire már magad is rájöttél.

    2. A programok tálcagombjai mindig kitöltik az üres helyet, kivéve ha csak az ikonjuk megjelenését engedélyezed a tálcán.

    3. Az eredeti rendszermenüt természetesen elő lehet hozni, úgy emlékszem, hogy a leírás negyedik részében írtam erről is. CTRL+jobbklikk a tálcán, Configuration, Tasks, System menu pont.

    4. A StyleXP-hez készült Visual Style-okat gond nélkül lehet használni a bbLeannel, természetesen csak az ablakok kinézete fog megváltozni tőle. A használatukhoz meg kell csinálni az uxtheme.dll cseréjét, de állítólag van erre már hivatalos Microsoftos program is. Utána működni fognak a VS-ek remekül, főleg ha a pluginok között kikapcsolod a bbLeanSkin-t.

    5. Nekem is futnak ilyen update-elő programok az értesítési területen (pl. PopTray, Kerio tűzfal...), de eddig nem találkoztam olyan hibával, hogy nem működött volna megfelelően a kijelzésük. És fél év alatt egyetlen egyszer sem fordult elő olyan, hogy valamelyik ikon ne látszott volna. Ettől még lehet...

    Próbálok majd itt is jelen lenni gyakran, írjátok a kérdéseket bátran, Nfol bácsi, EmThor bácsi és társai válaszolnak mindenre. (Na jó, nem mindenre. :)
  • Nfol
    #27
    EmThor: készítettem a winampos pluginből egy letölthető csomagot, de nem sikerült még elérhetővé tennem. Úgy néz ki, leghamarabb péntek este környékén lesz rá módom ... Addig stay tuned!
  • EmThor
    #28
    of cóz, /worship /10 pörgetés az imamalmon hálából, a programozni nem tudok nevében :)
  • Amse
    #29
    1. ok, np.
    2. ez se gond, csak tudni akartam :)
    3. kira műxik
    4. engem nem vonz annyir a dolog, de jó ezt is tudni :)
    5. melóba win2000 fut és tegnap raktam fel.tegnap nem ment a task frissítése, de ma úgy néz ki, hogy gond nélkül frissíti.

    köszi a válaszokat!
  • Amse
    #30
    öhm...
    lehet nincs senkinek ilyen tapasztalata, de valami gondja van a win2000 + bblean + office párosítással, mert ha world vayg exel file-t nyitok meg akkor ugat vmi hibát (Compile error in hidden module: ...) a ... változik.
    valaki tapasztalt már ilyen hibát?

    meg win indulásnál nem akart elindulni a bblean csak ha kilőttem futtatásból és újra elindítottam. ez mitől van?
  • Nfol
    #31
    Változott a helyzet: itt a csomag. IT-t olvasni előtte, mer'különben...! :-D
  • Nfol
    #32
    Konkrét megoldást nem tudok, sőt, még hibaokot sem igazán... Én csak Windows XP-re telepítve használtam eddig a bbLeant, más rendszerekkel nincsen tapasztalatom, de utánanézek.
  • Amse
    #33
    thx!
    office program indításnál a kettőspont után AutoExesNew bezárásnál pedig DistMon van írva
  • ScOrpY
    #34
    http://www.boxshots.org/screenies/3529.jpg
    ennek a faszinak milyen pluginja az ami bal felső sarokban van a kis ikonok
    és amivel szép naptárat lehet készíteni
  • B@ldrick
    #35
    systray csak addig volt furcsa míg a blackbox.exe-t futtatgattam és nem nyomtam az installra és indítottam újra a gépet, azóta rendesen teszi-veszi az ikonokat. nálam evett már 20-24 megát is :)
  • Nfol
    #36
    BBIconbox a plugin neve, naptárat a BBCalendarral lehet.
  • Nfol
    #37
    Nálam is sikerült 30 MB-ot zabálnia egyszer, mondjuk ott én konkrétan barom voltam, mert a rendszerinfó beállításainál a merevlemezek adatainak mérését tizedmásodpercerse állítottam. Meg hát vannak szép, kövér pluginok is... :-)
  • HiPPoNaX
    #38
    Hmmm, thx a tippet, megnezem akkor ugy is :]
  • Nfol
    #39
    Amíg nem teszed alapértelmezett shell-é, addig előfordulnak furcsaságok, például ez is... Ja, és ha kiír olyat, hogy a változások érvényesítéséhez indítsd újra vagy jelentkezz ki, akkor érdemes újraindítani, a kijelentkezés néha nem elég.
  • Nfol
    #40
    Egyelőre nem találtam hasonló problémát a hivatalos fórumon sem.