41
Ne legyen 3 CD-n egy játék
  • takysoft
    #41
    tudom, nem is azt írtam.
    eleve, ha CD védelem van, akkor felejtheted.

    ha nincs akkor vigyázni kell a CD labellel.
    Baldur's Gate 2 például a 2. cdről fut FULL INSTALLAL(így eleve a DVD-s változat CSAK full installal telepíthető... bár ma ez már nem nagy szó egy 4 CD-s játéknál.)

    más dologról nem tudok, de nem is nagyon izgat. nekem ennyi elég.
  • takysoft
    #40
    ojjj... daemon is tud leszedni image-be?
  • IMYke2.0.0.0
    #39
    Nem minden esetben működik a CD-k egybemásolása!
    Bizonyíték - CD2DVD Fórum
    Regisztrálni kell, de megéri.
  • Hay
    #38
    Alcoholt nem, Daemon v3.47-et használok.
    Alcoholt valamiért nem akarok. Nem tudom miért, de nem.
  • takysoft
    #37
    mindig müxik:
    Alcohollal leszeded a lemezeket, azt kiírod az image-eket dvdre:P

    és most imyke féle technológiával egy 5in1 Baldur's Gate ISO-t csináltam.
  • IMYke2.0.0.0
    #36
    Szívesen!
    A honlapomon nincs fórum, így ott nem tudsz keresni - két honlapom van: http://imyke2000.sync.hu és http://jatekhonositas.atw.hu - , de megtalálsz a Magyarítás Portál Fórumában és itt, a Supergamez Fórumában.
  • Hay
    #35
    Na, úgy néz ki, hogy rendben vagyok. Jövő 7 elején megyek a haverhoz, megnézem, mit alkottunk :-)
    IMYke2: KÖSZÖNÖM a segítséget!
    Ha a későbbiekben lesz még gondom, kereshetlek pl. a honlapodon?
  • IMYke2.0.0.0
    #34
    Tökéletes.

    Válaszolok a kérdésedre: nem minden játéknál van így.
    Van, ahol egyszerűen a több CD-nyi anyagot elég, ha egybe másolod és kiírod, működni fog, mert nincs CD/DVD ellenőrző rutin benne [miközben védelem igen]. Jobb esetben még védelem sincs.
    Van, amikor ugyanígy buherálni kell.
  • Hay
    #33
    Ez így jó?

  • Hay
    #32
    O.k., megvagyok. Most jön a dvd-re írás.
  • Hay
    #31
    A 7. ponodnál elakadtam... "amit előzőleg írásvédtelenné tettél a vinyódon!
    Válaszd ezután az 'Edit with Orca'-t."
    Hogy teszem írásvédtelenné?...
    Nem találok "Edit with Orca"-t sehol...
  • Hay
    #30
    Más játékoknál is hasonlóan kell eljárni?
  • IMYke2.0.0.0
    #29
    Próbáld meg ezt: Orca 3.1
  • Hay
    #28
    vazze... hibás a csomagolt fájl...
    5let, IMYke2?
  • Hay
    #27
    Yé, a hal-life 2-nől megtaláltalak IMYke2, amint megadod a letöltés címét :-)
    Letöltöttem, no, most megprósza.
  • Hay
    #26
    Orca-t még nem találom sehol eddig, pedig keresem, keresem...
  • Hay
    #25
    IMYke2, kösz, majd ezt is kiprósza. Amúgy Tőled rengeteg magyarosítást "szereztem" be anno, azokat is kösz :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #24
    #22-est ajánlom a figyelemdbe.
  • Hay
    #23
    o.k., megprósza, kösz.
    Amíg mem nyitottam e topicot, addig azt csináltam, hogy egyszerűen betettem az első cd-t az olvasóba, betettem egy írható DVD-t az íróba, a nero burning-el egyszerűen áthúztam a jobb oldalról (olvasóból) a bal oldalra a CD-t (mindenestől), majd sorra ugyanígy a 2. és 3. cd-ket. Végül így megírtam a dvd-t, amit lát is pl. az olvsóba rakva a total commander is, egyebek is. Így os fel lehet telepíteni vajon?
  • IMYke2.0.0.0
    #22
    Rome-Total War CD 2 DVD

    1. Készíts egy könyvtárat a meghajtódon. Legyen a neve: Rome_TW_CD1. ez lesz a neve a DVD-dnek is!
    2. Másold a teljes 1. CD tartalmát ebbe a könyvtárba - ne ijedj meg, nem kell CD-íróval készítened semmiféle image-t!
    3. A 2. CD-től másold az összes *.cab fájlt ugyanebbe a könyvtárba [Loadin~1.cab, Sky.cab és ui_.cab]
    4. Továbbá a 2. CD-ről a ‘Data’ könyvtárat is (ez a Setup könyvtárban van) a vinyódon lévő setup könyvtárba [még mindig a Rome_TW_CD1 könyvtár!]. A felülírás kérdésre válaszolj igennel, mivel csak a könyvtárak nevei azonosak, a fájlok nem, így nem is okozhat gondot.
    5. Ugyanígy járj el a 3. CD-vel is. Azaz, másold az összes *.cab fájlt és a 'Data' könyvtárat is a helyére.

    6. Most jön a neheze. Töltsd le a netről az "Orca" nevezetű programot. Ez egy MSI telepítőcsomag editor program, programozók részére.
    7. Miután feltelepítetted az Orca-t, indítsd el, majd tallóz a Rome_TW_CD1 könyvtárba, és ott nyisd meg vele a ‘Rome_Total War (TM).msi’-t - amit előzőleg írásvédtelenné tettél a vinyódon!
    Válaszd ezután az 'Edit with Orca'-t.
    A ‘Tables’ ablakban, bal oldalt gördülj le mindaddig míg meg nem találod a ‘Media’ sort!
    Klikk rajta és a jobb oldalon meglátod a részleteit. 6 oszlop lesz ott.
    Mindegyik ‘VolumeLabel’ oszlopot módosítsd Rome_TW_CD1-re!
    Ezután mentsd el az .msi-t a régi nevén!

    7. Ezután készíts egy bármilyen nevű alkönyvtárat a Rome_TW_CD1 alatt,, amibe bátran másold bele a Patch-eket, töréseket és amit akarsz.

    8. Ezután bátran írd fel a könyvtárat - természetesen ne a könyvtárat dobd át a lemezre, hanem annak tartalmát - egy DVD-re, ezzel a névvel: Rome_TW_CD1

    9. Kész a Rome: Total War DVD-d. Telepítéskor így már nem kell cserélgetned a lemezeket, és a játék is működni fog.

    Nincs mit.
  • stp4trick
    #21
    semmivel

    Audio cd-ről másoltad le simán commanderrel, vagy intézővel, azt amit a gép látott belőle, ehhez egy program kell, ami tud rippelni pl: jetaudio, audiograbber, musicmatch..., és azzal lerippeled a gépre mp3-ba, wav-ba vagy amibe akarod
  • gyorgy
    #20
    Sziasztok!Tudom nem idevaló téma de várom a segítségeteket!Lemásoltam egy Cd-ről számokat a kitejesztése cda mivel tudnám meghallgatni?Egy kezdő vár sürgös segítséget.
  • stp4trick
    #19
    A #3-ban megírták a legjobb lehetőséget, de ha már megvan a 3 .nrg, akkor sima adat(iso) dvd írás és a 3 .nrg file-t rárakod és írhatod. Visszaolvasni d347-el mount, mintha winyón lenne.
  • Hay
    #18
    Eddig megvok, de: ezekre neveztem: "image.nrg", egy "image2.nrg" meg egy "image3.nrg" Most hogyan tovább?
  • Dodo55
    #17
    Az amit bekarikáztam képen az mégse jó nálam, valami image driveot magyaráz, és nem csinál semmit, viszont a következők szerint meg lehet csinálni:
    -Nero Burning ROM-ot indítsd el
    -CD/DVD író menüből a CD író választás... menüpontban az Image Recordert válaszd ki írónak.
    -Fájl menüből Új...
    -Bal oldalt Cd másolást válaszd ki a cd típusok közül
    -Másolás beállítások fülön forrásnak add meg azt a meghajtót, amiben a cd van.
    -Ezután kattints az írásra, majd kijön egy ablak, ott kell elmenteni az image-et, majd egy sima cd másolásnak tűnően a Nero beleteszi az imagebe a cd tartalmát.

    Sajnos csak nrg imagefájlba tud menteni, de asszem azt is viszi a Daemon
  • Hay
    #16
    Kérhetnék további segítséget #10 szerint?
  • Dodo55
    #15
    Az a zöld izé a CD/DVD-Kép Olvasása körül, az meg csak egy bekarikázás, amit én rajzoltam a képre.
  • Dodo55
    #14
    Nero StartSmart
  • NeoMaN
    #13
    LOL :))))))))))
    Miez a színes csicsás izé??
    :PPP
  • Hay
    #12
    Rome Total War (10978) :-)
  • Met
    #11
    melyik játék?
  • Hay
    #10
    Aztán a köv. ablakban ott van, hogy Melyik írót akarjuk használni. Ott kell kiválasztani az Image Recorder (DVD)-t? És alatta a Teljes lemez másolása?
    És mivel 3 CD-ről van szó, a mentésnél milyen nevet adjak az egyes "image"-knek?
  • Hay
    #9
    1mint...0978 = Mint...10978
  • Hay
    #8
    1mint említettem, tegnap óta olvasom a fórumokat, köztük a játékról szóló 0978 hozzászólást...
    Ezért kellett az új topic, Neked nem volt muszáj hozzászólni :-)
  • Met
    #7
    ennek minek új topic?
    a játék topicjában kérdezd meg hátha az ottlévők már megcsinálták
  • Dodo55
    #6
    Milyen nerod van?
    Ha 6 vagy 7, akkor a Nero StartSmartban így kell:
  • Hay
    #5
    Nero-val hogyan tudok a 3 CD-ről imageket készíteni? Melyik menüpontjával?
  • Dodo55
    #4
    Nem, a cuccokat nem szabad átnyomni a vinyóra, mert elvesznek bizonyos image adatok. Közvetlenül a cdről kell csinálni az image-et.
  • allock #3
    a CD-ről a cuccokat átnyomod a vinyóra, Alcohol120%-al megcsinálod a képfájlokat.... ennyiben tok csak help-elni
  • NeoMaN
    #2
    Neroval vagy alcohollal tudsz imaget készíteni a lemezekről, aztán adatként kiírod DVD-re. Daemonnal tudod majd mountolni.
    Amúgy sztem zárható.