405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • Lammer
    #44
    nincs ertelme kuzdeni... ezt el kell fogadni, hogy ebben az orszagban egesz szepen kiirtottak a nemzeti ragaszkodast, ontudatot, mult tiszteletet, megbecsuleset stbstb... erdekes amugy nezz at nyugatra... a francia miert olyan kib. buszke, hogy o francia? miert meri tisztelni a nagy elodoket, miert meri felvalllalni identitasat, kulturajat... hmmm? jopofa nem? en marhan tisztelem ezert oket(de mondhatnam JApant is, foleg, nem is beszelve az ottani moralrol, tiszteletadasrol stbstb) GG
  • DanielT
    #43
    Nézhetjük a dolgok jobb oldalát, de állati rossz példákat sikerült felhoznod :)
  • Lammer
    #42
    Gerilakkal biznicelni? Kala occsoe'
  • Vlala #41
    Nem abból élek... csak szerintem jobb, ha a dolgok jobb oldalát nézzük, mint ha mindenben megtaáljuk a kis hibát, és jól felnagyítjuk. Mindegy, lehet, hogy nem fogod megérteni, elég nehéz tananyag, fikázni sokkal könnyebb megtanulni.
  • hmhm
    #40
    Egy időre mindenképpen kimennék.
    Délamerika
  • DanielT
    #39
    "Csak éppen nem nagy divat mostanában a kilenclyukú hidat, a Viaduktot, a Hősök terének szobrait, vagy a messze végtelenbe nyúló Hortobágyot mutatni"

    LOL! Élj abból jobban és adj meg mindent a gyerekeidnek, hogy nézegeted a tetves 9 lyukú hidat a nagy büdös pusztaságban. Minden nap látom a hősök terét, húdejó nekem! Biztos a hajléktalanoknak is meg a létminimum alatt élőket is rohadtul feldobja amikor elmennek előtte és emígyen szólnak nélkülöző gyerekeikhez "Lám fiaim, ugye milyen csodálatos az élet, mindenünk megvan!"
  • Dying Soul
    #38
    Finnország
  • Ch_Slater
    #37
    1 év londoni élet után határozottan a külföldre szavazok. pláne ha ugyanolyan munkám lehetne mint itthon.
    ott szar melóm volt, de napi három órás munkával ki tudtam fizetni a drága lakást, drága utazást és a kaját. emelett még maradt is pénzem.
    ez itthon nem jellemző, még ha jobb is a melóm a pénzem kevesebbet ér.
    mindenféle kultúrláis szinten is lenne tanulnivaló a nyugatibb országoktól. számomra itthona a legdühítőbbek a kereskedők és az autósok viselkedése. a kereskedők azt hiszik te vagy értük, az autósok meg személyes sértésnek veszik, ha megpróbálasz átmenni előttük...a zebrán (ez csak 1-1 példa volt, sokminden zavar még velük kapcsolatban)
    szóval összegezve: hiába kötnek ide dolgok, nem éri meg egy életen át szenvedni, ha lehet jobb is...

    szerk.: jah és még annyi, hogy amikor hazajöttem 1 év után, szinte mindenkin ugyanazt láttam: be vannak savanyodva. az önsajnálatba, az életükbe,stb.. (ki-ki a saját választása szerint)
  • Lammer
    #36
    #35 kicsit finomabban
  • Lammer
    #35
    en sem akarok flamelni, de ez pont nem veletlen, hogy ez a tendencia... megutaltatjak veled a hazadat... akik meg tanultak a regi rendszerben emlekeznek meg? egy tok egyszeru peldat mondok... Bartokot nyomattak orrba-szajba... nem veletlenul, hogy mar herotod legyen, megutald... Vlalanak igazat adok, ez a tendencia odaig fajul, hogy a "magyar" szora "atkapcsolj" "kopj" stbstb... ez az undorito inkabb... ez a pszihologiai hadviseles(amit egy kis reteg general plane) hanyinger... es persze, hogy enis kivagyodom... tok 1ertelmu... fajo szivvel, de kivagyodom... :CCCCC
  • Paranoia
    #34
    Hmm semmi vesszen trianon,meg hungarista ódázás?
    ...nem gondoltam volna
  • Vlala #33
    Április után is Magyarország marad.
  • Seaweed
    #32
    ki szo nelkul [pont]
  • Tobacco
    #31
    Bárhová elmennék, ha találnék bejelentett munkát, amit itthon 10 éve nem sikerül, és mostantól még orvosi ellátásom sem lesz, ha nem vagyok bejelentve.
    Tehát mindenképpen el innen, jó messzire, és vissza se néznék többé. Nem látok szeretni valót a hazámon.
  • ffxi
    #30
    Logód kimondja :)
  • ffxi
    #29
    Ott a net!
  • Gabesz amd64
    #28
    külföld.
    A barátok hiányoznának :(
    de ez azért megoldható könnyen :)
  • FLeK0
    #27
    El a szarmedencéből, jó messzire.
  • PyRex
    #26
    Oops, sry :)))

    Amúgy meg nem győzködök senkit, aki egyetért az kb. amiatt ért egyet amit leírtam, aki meg nem, azt úgysem tudom meggyőzni, nem is szándékom, csak leírtam a véleményem :)
  • ffxi
    #25
    Szédülsz?! Olvass vissza pár hsz-somat.
  • PyRex
    #24
    Ha ebből neked mindössze ennyi jött le, akkor nem is győzködlek tovább :)
  • ffxi
    #23
    Minden a gyerekekért.

  • a.carkey
    #22
    Nos, április után elválik ...
  • PyRex
    #21
    Hmm, azt hiszem ebből a topicból is politikai fórum lesz hamarosan, de ne legyen igazam...

    Én speciel ha tehetném, azonnal elhúznék Spanyolországba, vissza sem néznék. Nem igazán értem meg azokat, akik azt mondják, hogy a haza szeretete mindennél fontosabb. Hát nem tudom, ha nekem van egy családom (de ha nincs, akkor is) és el akarom őket tartani, minél normálisabb életet biztosítva nekik, akkor egyértelmű, hogy nem maradok itt. Akkor a CSALÁDOM a legfonotsabb, vagy minimum a gyermekeim... Pl. milyen jövője van azoknak a gyerekeknek, akik most nőnek fel hazánkban? Már 10 éves korban káromkodnak, cigiznek, iskolát kerülnek, szarnak a tanulásra... Nem mondom, hogy én kitűnő voltam mindenből, de egy mai 13-14 éves gyereknek az általános műveltsége egyenlő a nullával. Semmit nem tudnak. Ja, de: abban profik, hogy melyik játékban hogy kell továbbjutni, vagy hova mennjünk bulizni meg pénzt elb@szni, esetleg iskola helyett, vagy melyik a legjobb mobil. Ez persze nem mindenkire igaz, de a tendencia efelé visz.

    Ne tudjátok meg, hogy Spanyolországban pl. mennyire más minden. Az emberek boldogok, nincsen gyűlölködés, az utakon szinte nem hallasz dudálást meg anyázást, teljesen más az ember közérzete. A kissrácok sokkal nyitottabbak az élet dolgaira és még sorolhatnám. De mondhattam volna Angliát is persze.

    Szóval maradjak itthon sokkal szarabb körülmények közt, rossz hangulatban, egy olyan országban, ahol az emberek agresszívek, sajnos nagy a gyűlölet, stb, de verjem a mellkasomat, hogy "igen, ahh, itt vagyok a hazámban és magyar vagyok"?? Hát kösz, de kösz nem. Fájna a szívem, de elmennék. És kb. nem érdekel, aki emiatt elítél, mert aki magával és a családjával kib@szik, mert ő olyan nagy hazaszerető, az szerintem egy barom, már elnézést.

    És nem vagyok sem balos sem jobbos, hányok a politikától és a 2 nagy párttól is, meg attól, ami a Parlamentben folyik. (Csak a miheztartás végett írom, még mielőtt valaki anyázna, hogy balos vagyok, meg hazaáruló - nem, nem vagyok, csak józan ésszel gondolkozom.)
  • ffxi
    #20
    Kényszerből kimenni? Szar neked.
  • thiefpaper
    #19
    Bár én nem dolgozok még, de ha lenne munkám, akkor kimennék mindenképpen, méghozzá Manchesterbe valószínűleg. Ja és ha tehetném, akkor vinném a családot is természetesen. :)
    És nem azért mert nem szeretek itt élni (bár bizonyos szempontból nem, és kevés köze van a pénztelenséghez), hanem, mert ott kint szeretnék lenni (érdekel a kultúra, egy kis helyi focicsapatnak is szurkolok).
    Amúgy nehogy elhigye bárki is, hogy kint olyan marha könnyű megélni...
  • DJ Skyline
    #18
    külföld...
  • blackgamer
    #17
    élni nem, de a munkám miatt lehet kikerülök majd pár évre
    de ha így is lesz, az nekem kényszer, nem pedig öröm
  • Super Mario
    #16
  • Vlala #15
    Hidd el, máshol sem jobb. Nem az ország lett rosszabb, az informálás lett jobb. Pláne most, kampány idején, (no politics, peace and respect :) ), ahol percenként kapunk egy-egy depis üzenetet, hogy rosszabb az ország, stb. stb.

    Pedig Magyarorazágnak vannak szépségei is, nem is kevés.
    Csak éppen nem nagy divat mostanában a kilenclyukú hidat, a Viaduktot, a Hősök terének szobrait, vagy a messze végtelenbe nyúló Hortobágyot mutatni, mert a mai ember egyből elkapcsolna, "mi ez a sz.." felkiáltással, aztán emailezne a szerkesztőségnek, hogy miért nincs normális műsor.
  • mrzed001
    #14
    Nos, a minimálbár talán több, mint a mostani igencsak megbecsült kategóriás fizetésem , de még a nyugdíj is .
    Nekem egy szar >10 éves kocsira tellik, azonos munkakörben ismerősnek 2 asszonykocsi, 1 sportkocsi meg egy merci van
    Nekem panel (se), neki 3 szintes "vityilló"
    Csak a tutyimutyiság tart itt, meg a lustaság
  • Paranoia
    #13
    Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?

    gondolkodás nélkül!Persze nem délamerikába...
    ANGLIA 1értelmű
  • Vlala #12
    lehet.
  • Lammer
    #11
    enis kozel 28 (), de mar teli van a hocipom a nem bejelentesekkel, az allando inflacioval(tok jo keresettel), a kozmorallal stbstb... (parodia mi megy politikai szinten, arrol mar ne is beszeljunk inkabb)... szal inkabb kifele erosen...
  • ffxi
    #10
    Azért mondod, mert nem próbáltad.
  • Vlala #9
    Nehéz, de nem kell elhinni, hogy máshol könnyebb az élet. Minden régiónak, minden nemzetnek megvannak a maga problémái és nehézségei, lassan 25 éve élek együtt a magyar gondokkal, a bizalmatlansággal, az emberek elidegenedésével (többet beszélgetek Veletek, mint a szomszédaimmal), az áremelésekkel, de a járt utat nem hagynám el a járatlanért, még ha simábbnak látszik is, nem tudom, hová vezet.
  • Botond #8
    van ilyen topik amúgy,csak lusta vagyok kikeresni ^.^
  • Lammer
    #7
    szivem:
    eszem: sajnos itt piszok nehez boldogulni(legalis modon ofkorsz) igy enis "kifele" vagyodom... csakhat: lustasag, toketlenseg, hazaszeretet kombo meg visszatart :DDDDDDDDD
  • Super Mario
    #6
    Naná, hogy külföldön! Méghozzá, meg is mondom, hogy Angliában!
  • Vlala #5
    Nem. "Hazám, hazám, Te mindenem..."
    "A nagy világon e kívűl
    Nincsen számodra hely,
    Áldjon, vagy verjen sors keze:
    Itt élned, halnod kell."

    Én inkább ezeknek a soroknak hiszek, mint a híradóknak és a "külföldön sokkal jobb" híreknek.

    Lehet bármennyi pénzed, a Hazát, családot, barátokat nem fogja pótolni.