405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • grizzly21
    #405
    Na aki hallott a mostani londoni balherol az lathatja, hogy azert messze nem az van hogy itt semmi nem mukodik jol kint meg minden okes.
  • netuddki
    #404
    igazad van. De azt sem lehet ám ,hogy csak az árak emelkednek a bérek meg nem.Az meg egyszerűen röhejes hogy a rengeteg minimálbéres dolgozó által befizetett adóból/tb-ből akarnak megélni. Mert ugye azt minden épeszű ember tudja hogy kevésből nem lehet sokat csinálni. Szóval ha nem emelkednek a bérek nem lesz mit elkölteniük az embereknek ....ha nem lesz mit elkölteni mi a fenéből fognak beruházni azok akiknek az áruját nem veszik meg? Ez egy ördögi kör igaz sajnos :(.
  • ollie
    #403
    Én nem akarom védeni a mostani kormányt, távol álljon tőlem, de nem lehet csak úgy fizetéseket emelni. Hogyan és miből gondolod? Így is költségvetési hiányról beszélünk, nem pedig többletről. Ha a kormány megemelné a közalkalmazottak fizetését, azt valamiből finanszírozni kell, vagyis vagy meg kellene emelni az adókat (radikálisan), vagy kölcsönt kéne felvenni. Az egyik sem jó.
  • netuddki
    #402
    Nos.a narancsbárókat visszavonom, a többi helytálló!
    Nem 8 év alatt baszták tönkre az országot ! Az már jóval elötte tönkre lett téve!Ebbe beletartozik MINDEN előző kormány!Megvolt a lehetősége a mostani kormánypártnak is a "kommunisták" előtt! Elbaszták! Mert nem értettek hozzá!És most sem értenek hozzá!Magyarországon NINCS olyan párt jelenleg akire érdemes lenne szavazni!Fizetést meg azért kellene EMELNI mert az adók az árak a költségek mind emelkednek!A 8 év kártékonykodást meg ,így van ,nem lehet pikk pakk helyrehozni.
    Érdeksenek tartom azt is hogy amikor a megszoritásokról beszélnek az emberek akkor a bokroscsomag ellenzői védik azokat!Jesszusom!Szerintetek az miért van hogy az büdös kommunista Bokros olyan munkában dolgozik azóta is ami nagyon sok olyan ember elismerését jelzi, akik legyenek jobb vagy baloldaliak ,de üzletemberek akik ugye szar melóért nem fizetnek semmit? Amit Itt leírnak abból ha csak a fele lesz igaz az egy istencsapása lesz a munkavállalókra.Miért védik a munkaadókat ennyire? Miért nem a munkavállalókkal teszik ezt? Miért az egyszerű emberekkel törlik ki a picsájukat?Bérstop a köztisztviselőknél?hahaha!! 2003 óta nincs még bérkorrekció sem!Indoklás nélküli munkaviszony megszüntetés? Te jószagú úristen!Mi ez ha nem diktatúra?Minden olyan embert aki nem szimpatizál a jelenlegi kormánnyal kirúgnak a munkahelyéről! Tudod mit tesznek azért ,hogy ne lehessen megtámadni őket ha az emberke a munkaügyi bírósághoz fordul? Politikai munkatársként felvesznek embert és azt házon belül áthelyezik abba a munkakörbe amit lehet hogy a te feleséged/férjed végzett addig, így nem támadhatóak.A hosszabb táv pedig nem igazán érdekli azokat az embereket akik azt látják,hogy ők minden szarért fizetnek, akik meg a munkát adják nekik mindent leírhatnak az adójukból őket meg minimálbérért foglalkoztatják.Ehmm mind1 van aki látja ezeket van aki helyzetéből adódóan nem.................(Megjegyzem soha nem szavaztam a "kommunistákra"!És nem is fogok!)Nahh no harag :) legyetek sikeresek az életben..páá )
  • ollie
    #401
    Az a baj, hogy eddig bármit csináltak Viktorék, csak rontottak a helyzeten. Persze ez leginkább hosszabb távon fog látszódni.
  • mrzed001
    #400
    Nem, fogalomzavarban vagy. A végkielégítésnek igen kötött szabályai vannak, és pontosan az az amit rontani akarnak.
    A manager szerződéseket nem tudják, mert NEM AKARJÁK szabályozni. Eddig sem volt rá semmi szabályozás, és ezt követően sem lesz.
  • grizzly21
    #399
    Biztos vagyok benne, hogy foleg az utobbit akarjak csokkenteni. De errol a lenti cikk semmit nem ir.
  • mrzed001
    #398
    Persze, hogy jó volt.
    Tudod, van aki az életét ledolgozta egy cégnél.
    10 év után kapott talán 4 vagy 6 hónapi fizetést mint végkielégítés, 50 évesen.
    Én ezt nem tartanám soknak.
    5 év alatt meg talán 1 hónap. Ezt akarod csökkenteni ?

    Amire te gondolsz, az a manager szerződésekben szerepel, és nem nem végkielégítés a neve (van mindenféle titoktartási, korai szerződésbontási ...)
    Az az, amire a pár hónapja dolgozó "vetetők" 10 milliókkal lépnek le.
    Ugye már érted, hogy miért írtál bődületes baromságokat ??
  • grizzly21
    #397
    Hogy lehet ekkora baromsagot irni? 8 evig tonkrebasztak az orszagot a kommunistak, eladositottak es gazdasagilag a beka segge ala sullyesztettek...szerinted 8 ev kartekonykodasat 2 honap alatt helyre lehet tenni? A megszoritasok, es az osszes szopatas mind azert van, hogy helyretegyek a gazdasagot. Eljatszhatnak, hogy rovidtavon latszatnak jot tesznek az emberekkel ugy hogy meg tobb hitelt vesznek fel, es hosszutavon meg jobban tonkreteszik a jovot, de ezt nem akarjak. Neked ez kellene?

    Es tenyleg. mi a faszbol emeljek a bereket? Az orszag minuszban van evek ota.

    Ugy irod, mintha eddig nem lettek volna jobbak a kulfoldi fizetesek jobbak az itthoniaknal...ez igy volt es lesz mig vilag a vilag, nem tudom mit varsz. Egyebkent meg, teged sem gatol meg senki abban, hogy kimenj kulfoldre dolgozni, tapasztalatnak is jo, en is voltam, leszek is meg. Ne a gyerekeiden probald meg behajtani azt ami neked nem sikerult.
  • grizzly21
    #396
    En a cikkbol ideztem csak, pl miert most komolyan a vegkieligetes jo volt eddig? ne rohogtess mar
  • ollie
    #395
    Soha nem voltam Fidesz párti, de még is hogy gondolod a fizuemelést? Viktor papa eltüsszenti magát, hogy holnaptól mindenki a dupláját keresi?
  • netuddki
    #394
    Sziasztok.
    Azt kell mondanom ,hogy megválasztották az emberek ezeket a narancsbárókat,akik diktatúrát hoznak a sokak által istenített Magyarországukra.
    És ezek az emberek,akik nagymagyarnak tartják magukat mondják meg,hogy szerintük nekünk mi a jó!
    LOL!
    Csodálkoznak azon, hogy a fiatal diplomások miért mennek el az országból!! Atyaisten!!Meg sem fordul a fejukben,hogy emeljék a béreket!
    Az emberek nagy többsége magasról tesz rá,hogy mennyi "új" munkahely teremtődik ha az övé megszűnik!Márpedig a tervezett 6 hónap próbaidő semmi másra nem jó mint arra,hogy 6 hónapig csicskáztassanak utána kirúgás........majd jön a következő áldozat stb...........
    Na mindegy. Én azt mondtam a fiamnak is meg a lányomnak is ha végez az egyetemmel és lesz rá lehetősége húzzon el ebből a diktatúrából olyan helyre ,ahol ha ki is zsákmányolják azt úgy teszik ahogy azok a rothadó kapitalisták teszik,tették és tenni fogják..
    mert az még mindíg 1000x jobb mint itt megpenészedni
    befejeztem :) sziasztok.


  • mrzed001
    #393
    Most kivel vitatkozol?
    Velem, vagy a cikkel, ami a tervezet alapján íródott?
    Csak nem egy csalódott forradalmár?
  • grizzly21
    #392
    Hulyek vagytok..ilyenek vannak:
    -kisebb vegkielegites: eddig jo volt hogy minden fasz tobbmilliot lenyult ilyen esetekben?
    -Bevezetnék az 5,5 munkanapos munkahetet - ezt irjak is hogy meg gyurcsanek kezdtek el...
  • mrzed001
    #391
    Szerintem nagyon le vagy maradva:
    http://www.fn.hu//allas/20110424/12_pofon_dolgozoknak

    És ha végigolvasod, még ennél is durvább, mint amit felsorolt.

  • ollie
    #390
    Ezt te hol olvastad? Oltári nagy hülyeségnek hangzik.
  • Krisztiam #389
    sziasztok, hát inkább kint dolgoznék külföldön
    főleg ezek utána, ha ez lesz: (a kormány új terve)
    5 és fél napos munkahét, 12 órás munkanap, 3 helyett 6 hónapos próbaidő, egyszerűbb elbocsátás. Ezek a kormány új, bürokráciacsökkentő csomagjának legfőbb lépései. A kabinet szerint mindezzel 150 ezer új munkahely létesülhet. A munkavállalókat képviselő szakszervezetek már most tiltakoznak a dolgozókat hátrányosan érintő változások miatt.
  • grizzly21
    #388
    szerintem ő nem mondta hogy utálják kinn a magyarokat.
    én 2szer laktam 2 különbözö de vadidegen családnál 2 hétig angliában, és mind2 család kedves volt.
  • bertino
    #387
    szerintem jobb félni odakint, mint megijedni

    általánosítani pedig semmi értelme, vannak ugyis akiknek mindig is lesznek előítéletei velünk szemben, lesznek olyanok is, akiknek nem lesznek, ennyi...
  • PyRex
    #386
    Spanyolországban folyamatosan mindenki kérdezi (mivel nem spanyolul, hanem angolul beszélünk), hogy honnan jöttünk. És amikor megtudják, hogy Magyarország, mindenki pozitív dolgokat mond. "Very nice place" ésatöbbi. Szerintem túl van ragozva ez a "külföldön utálják a magyarokat" dolog...
  • grizzly21
    #385
    a diplomért is fizetni kell mostmár..szar az egész.:(
  • Hunnenkoenig
    #384
    En mindenkinek azt ajanlom, ha menni akar menjen.
    Csak egyet tanacsolok: Ha mar ott vagy, illeszkedj be. Szeress ott elni, ne csak a penz legyen a motivacio, mert az nem eleg. Tanuld meg a nyelvet rendesen es ha lehet, ne a magyar zaszlot lobogtasd mindenhol.

    Nem kell megtagadni az eredeted, csak nem kell uton-utfelen hangoztatni.

    Ha ezeket megfogadod, TEGED senki nem fog lenezni, söt!

    A veszmadaraknak meg annyit: Ha neked jo Mo-n, akkor örülj neki. Te vagy a nagy hazafi. Csak masok nem valoszinü, hogy kivancsiak ra. Es ugy osztani az eszt, mennyire nem kolbaszbol van külföldön sem a kerites, hogy 10 napos horvat buszkirandulas az összes külföldi tapasztalatod, nem igazan jo...

    Persze: akinek nem inge ne vegye magara. Csak egy altalanos velemeny. Senkinek nem szol konkretan.
  • bertino
    #383
    majd mesélj :)
  • a zsírkereskedő
    #382
    hát most is megyek szeptemberben de csak pár napra...
    angolszász területen még nem voltam szóval kiváncsi leszek én is
  • B0B0
    #381
    Nem is állítottam. Mindenesetre meg fogsz lepődni jópár dolgon ami nem úgy van ahogy elképzelted. De sok sikert!
  • Láma!
    #380
    namár mst, nme oltottalak, csak a véleményem irtam le, hát ezek szerint tévesen gondoltam a dolgokat, ennyi.
    másfelöl hajrá, menj.
  • a zsírkereskedő
    #379
    ne keverjük a szezont a fazonnal... az észak írek az angolokkal problémáznak meg a protestáns-katolikus ellentét is a határaikon belül marad szóval ez lehet, hogy igaz de akkor is megtartják maguknak...
    az írek igenis vendégszeretőek és mindenkivel kedvesek alapjában véve egy kedélyes népség és nem ilyednek meg pár korsó sörtől sem baráti társaságban
    az ír pubok legendásak nem csak a guiness miatt, hanem mert a társadalom karbantartója is
    ott bárkivel leülhetsz beszélgetni sőt az a fura ha nem beszélgetsz rendkívül közvetlenek, ezt adják el az egész pubos dologgal .. az érzést, hogy vadidegenként is írnek érezheted magad beépülhetsz, senki nem problémázik a külföldieken
    és ez ugyanígy megy hétköznapokon is
    szóval olvass utána tapasztald meg és utána olts...
    egyébként a gyűlölet mindenhol ott van tehát felesleges megemlíteni egy egész nemzetnél sztem
  • Láma!
    #378
    "és írország egyébként sem a rasszizmusáról vagy akár a bevándorlók lenézéséről híres..."
    nos, ha az észak irekben ottvan a gyülölet, akkor a többi irben is, szvsz
  • a zsírkereskedő
    #377
    ha meg se próbálom akkor nem tudok ésszerűen dönteni
    és amúgy sem azt mondtam, hogy nincsenek barátaim csak azt, hogy nincs sok...:D
    és írország egyébként sem a rasszizmusáról vagy akár a bevándorlók lenézéséről híres...
    toleránsak és vendégszeretőek, a másik meg az, hogy angliába megy mindenki és ott kezd kiborulni a bili...
    de nem a művelt bevándorlókkal van sehol sem a gond, hanem a majdhogynem menekültekkel-azokkal semmit nem lehet kezdeni
    na mindegy én tényleg nem szeretek itt lakni, az meg mellékes, hogy itt szerez az ember diplomát vagy sem nem megszakítani akarok minden kapcsolatot csak jobban élni, és ezt itthon nem igazán lehet megoldani
  • bertino
    #376
    akkor ésszerű, tökmind1
  • B0B0
    #375
    Nem mondtam, hogy értelmetlen. Menjen csak, majd meglátja mi van kint!
  • bertino
    #374
    ha van kihez menni, értelmes ötlet...
  • B0B0
    #373
    Neked csak annit említenék meg, hogy ettől az országtól kaptad az életet, a tudásod és az esetleges diplomád!
  • B0B0
    #372
    Ezek mind itthon vannak, nem tudtad? :)
  • B0B0
    #371
    Igazad van. Odakint, egy bevándorló lesz, akit mindig lenézni fognak. De menjen csak, ő azt mondja, hogy nem köti semmi ehhez az országhoz, nincsenek barátai. Talán nem véletlen.
  • ollie
    #370
    Hidd el, hogy kint is legfeljebb csak anyagilag lesz jobb. Ott, te is uyganaz az ember leszel, ezért a világ ugyanolyan hatással elsz rád. Egyébként ott meg olyannyira sem fogod otthon érezni magad, de majd a tapasztalat megmutatja, ha nem hiszel nekem.
  • a zsírkereskedő
    #369
    mert most pont szar életszakaszban vok sok a csalódásom minden téren
    észrevettem, h még ha elköltöznék is teljesen idegennek érzem magam "itthon"
    kb tavaly október óta gyűlik ez bennem csak a suli miatt nem akartam elmenni aztán diploma is kéne még de most azért dolgozok h legyen alapom amikor már végzek
  • I.C.ram
    #368
    Talán mert még nincs pénze, hogy lelépjen? :D
  • Ronny
    #367
    és miért vagy itthon szomorú senki?
  • a zsírkereskedő
    #366
    én így érzek és itthon tényleg nem lehet számítani "fényesebb jövőre" sajnos