53
  • ttt ttt
    #53
    Csinálni nem igérni.
  • gordonmail
    #52
  • strogg
    #51
    Itt páran fordítva ülnek a lovon. hála a jó istenek, hogy a linuxban felderítik a biztonsági rést. Minnél többet találnak, annál több lesz javítva, ésa végén annál jobb cuccost tudok telepíteni. Egy elvadult win világban lehet csak az a hozáállás, hogy minnél kevesebebt találnak, annál jobb. Attól az SW még nem lesz biztonságosabb. Nem véletlen működik lassan 15 éve linus "add ki minnél hamarabb a közösségnek" elve! Lehet hibás, lehet bugos, de sok ember sokat tesz ez ellen. A végeredmény egy jobb SW. Ezzel nem tud versenyezni az m$, pusztán a zárt forrása miatt. És ahogy náézem amit külsők jeleznek nekik arra is xarnak, mert a sok loser user így is fizet nekem, meg úgyis. Akkor minek foglalkozna vele?
  • Tinman #50
    Azt nem tudom neked miért van mázlid, de engem elkeserít, hogy egyik progiban sem bízhatok :-(
    Keylogger... de jó... remélem nem rendeltek nekem csak úgy viccből 100 dvd-t filmet, meg 50 játékot a címemre just for fun
  • EvilDevil
    #49
    Nálam miért nincsenek keyloggerek Spyware és vírus szutykok... merő talány
    Ha be is csuszik egy spyprogi, havonta max 1 azt a Spyware Doctor lepucolja.

    mellesleg rolika nagy hülye vagy ha direkt töltesz le vírusokat... 1.5 éve használok NOD32-t és jól védi a gépemet... direkt lefutattam egy rakás másik víruskeresőt (AVG, BitDefender stb és azok se találtak semmit!!

  • rigidus
    #48
    "habár lehet, hogy az olyan prok, mint te azzal nézed."

    Az ilyen megallapitasokat nem nagyon szivlelem es ha nem tul nagy keres, a jovoben ne irj ilyeneket. Koszonom.
  • rigidus
    #47
    "egy ilyen linket" helyett --> egy ilyen levelet
  • rigidus
    #46
    "én még olyat nem láttam, hogy vki WMP-vel nézegetett volna képeket (bmp-t)."

    Az egy dolog, hogy Te nem lattal meg ilyet, attol meg van ra tengernyi megoldas. Ha emailbe kap a fazon egy ilyen linket amit megnez egy email kliensel ahol a javascript be van kapcsolva, az a kedves user beavatkozasa nelkul fog wmp-t nyitni a haxolt bmp fajlal.

    Vannak mas megoldasok is de ide nem irom le, nem szeretnek otleteket osztogatni. :)
  • archkoven
    #45
    Gondolom te már akkor pontosan láttad mit hoz a jövő azért hoztad elő ezt a példát. Persze valószínűbb, hogy ott volt még a tojáshéj a seggeden és nem is gondolkodtál ilyeneken. De lehet, hogy már idősebb vagy, de a kutyát nem érdekelte, hogy neked mi a véleményed, így aztán a tévedésedet sem tudják utólag a fejedre olvasni. Pont úgy ahogy most sem fogja senki felemlegetni, ha most tévedsz valamiben, mert még most sem jutottál el arra a szintre, hogy bármit is számítson a véleményed.
  • rigidus
    #44
    "nem gondolod, hogy ha megcserélődne az elterjedtség arány, akkor drasztikusan megnőne a felfedezett hibák"

    Dehogynem. Csak ezzel egyutt a fejlesztok szama egyenes aranyban novekszik.

    Tavaly olvastam rola cikket, hogy egyes fejlesztoi korokben azon megy a verseny, hogy ki talal es javit tobb biztonsagi hibat a szabad szoftverekben.
  • Tinman #43
    "Alap dolog egy jó rezidens vírusszoftver ami nem engedi, hogy a gépedre jusson a kártevő!! pl (Kaspersky vagy NOD32) "

    Én is azt hittem. Végül is csak 4-5 kártevőt engedett be megfejelve egy Spy Emergency 05-tel... jah amúgy a Spyware doctorral találtam a folyamatosan védett gépen 2 keyloggert, meg jópár "figyelem mit netezel és elküldöm" falovat.
    Ennyit erről...
  • kbupdate
    #42
    én még olyat nem láttam, hogy vki WMP-vel nézegetett volna képeket (bmp-t).

    habár lehet, hogy az olyan prok, mint te azzal nézed.
  • kbupdate
    #41
    Támadási felület a Windows Media Playerben
    Szintén távolról való kód futtatásának lehetőségét hordozza magában a Microsoft médialejátszó szoftvere. Az alkalmazás ezúttal a bitmap (.bmp) állományok nem megfelelő kezelése miatt került a figyelem középpontjába. A hiba kritikus besorolást kapott (911565), mivel egy támadó, amennyiben tudja, miként kell létrehozni egy ártalmas kódot tartalmazó .bmp állományt, sikeresen behatolhat a rendszerbe; és ott tetszőleges kódot futtathat, azaz akár a teljes ellenőrzést is átveheti. Ehhez az internetezőt olyan weboldalra kell csalogatnia, amely ki tudja aknázni a hibában rejlő lehetőséget, de egy hasonló feltételeknek eleget tevő elektronikus üzenet révén ugyanezt a hatást érheti el.


    A probléma súlyosságát mérséklő tényező ugyanakkor, hogy felhasználói beavatkozásra mindenképp szükség van, teljesen automatizáltan nem használható ki a sérülékenység. Nem elfelejtendő, hogy a .bmp file-ok megnyitásához nem a Media Player az alapértelmezett szoftver; meglehetősen kevés Windows-os számítógép esetében használják a Microsoft médialejátszóját digitális képek nézegetésére.
  • kbupdate
    #40
    nem gondolod, hogy ha megcserélődne az elterjedtség arány, akkor drasztikusan megnőne a felfedezett hibák száma (mit persze több idő is lenne javítgatni). hát nem
  • rigidus
    #39
    Itt egy ujabb gyongyszeme az eme$-nek. Ezek azok a dolgok amelyeket nem szoktak felvinni a szinpadra amikor nyomjak a hype-ot:
    http://www.hup.hu/node/22134
    http://www.eeye.com/html/research/upcoming/index.html

    Hozzateszem, hogy ez nem az elso eset, hogy tobbszori figyelmeztetesre sem hajlando javitani, de a legszomorubb, hogy meg valaszra sem meltatja a bejelento biztonsagi cegeket.
  • rigidus
    #38
    "ah, de ti még mindig olyan lámák vagytok, mint voltatok. nem is tudom miért foglalkozom szellemileg visszamaradottakkal, akik nem bírják felfogni, hogy miért Windows ra van a legtöbb vírus."

    Mar eddig vagy negyszer linkeltem neked be mas topikokba, de meg egy otodikre utoljara megteszem:
    http://secunia.com/product/22

    Bovebben kifejtve, ismetelten es utoljara. A windows lyukasabb mint egy kocka ementali. Mindennek fejeben, ez a vallalat b@szik kijavitani a biztonsagi reseket! Nezd meg a fenti linket pillanatnyilag 28 ismert sebezhetoseg van ra. Idezet: "Microsoft Windows XP Professional with all vendor patches installed and all vendor workarounds applied, is currently affected by one or more Secunia advisories rated Highly critical"

    "Highly critical" --> erre mar torzskartyat valthatna az eme$. Vannak tobbeves hibak is amiket tobbszori figyelmeztetesre sem hajlando javitani.
    Miert nem javitja ki:
    1. qrva sok a lyuk
    2. qrva sok idobe tellik
    3. qrva sokba kerulne
    4. tobbe, mint a naiv juzereknek cimzett agymoso marketing kampany: "A biztonsag az elso". Vagy elhitetni veluk, hogy ez termeszetes.
    5. tobb lovet kaszal a vingyoz hibaibol mintha kijavitana. A francnak se kellene uj vindoz, ha ezt ami van rendesen megcsinalnak.

    Nezd meg a bejelenteseket mas operacios rendszereknel es azt fogod eszrevenni, hogy 0-1 hiba van regisztralva altalaban. Peldanak okaert en gentoo-t hasznalok, pillanatnyilag 0 biztonsagi res van regisztralva. Ha meg is jelenik egy, rendszerint 2-3 ora alatt keszen van a security fix es mar frissithetek is.

    Csodalkozol, hogy ennyire be vannak szva a szabad szoftverektol?
  • kbupdate
    #37
    másrészt, az csak egy mondta rész is lehetett

    "640kB memória mindenre elég lesz egy jó ideig." és ebből a sok hülye csak annit bír megjegyezni, hogy "640kB memória mindenre elég lesz" , hogy most itt példákat hgy ne említek...
  • kbupdate
    #36
    ja az mikor is volt?

  • smv
    #35
    Amikor igérte a 640k -t. ;> Ja persze, azt kijelentette.
  • roliika
    #34
    De ez hol biztonság??? És arról még ne is beszéltem,hogy lehet progit írni úgy,hogy a file-okban van a vírus 1-1 része, és mikor elindítod a játékot mondjuk, akkor ezeket a részeket 1 valami.jpg.vb -be beleírja és hopp indul a vírus ami mundjuk a gépet újraindítja letilt minden hozzáférést és formázza a gépet! És az összes vírusírtó csak nézeget mert ezek csak a file-ok elejét nézik, hogy van-e bennük illegális karakter/kódrészlet.Nincs biztonság! Attól még távol vagyunk!
  • roliika
    #33
    Én direk töltöttem le 1 csomó vírust hogy lássam a működésüket és hibáikat, csak jó ha tutod, hogy a firefoxot is simán meg lehet támadni a nyomkövető sütiknél például. Igen az adaware az reklám progi,csak sok esetben mikor magától a gép/rendkívül idegesítő módon/ nyitogat meg reklám ablakokat/explorernek köszönhetően/ sokszor közben trójai is töltődik a gépre amit igen nehéz lepucolni ha aktiválódott mert ha 1 részét törlöd, akkor azonnal letölti a hiányzó részét az internetről! Ha akarod küldök 1 melissát, aztán meglátjuk, mennyire fogja szeretni a NOD32-d...
  • kbupdate
    #32
    "Melissa forrását "

    jah, tényleg, source az aztán kiba***tt veszélyes. az az user aki megkkapja bármely vírus forrását és lefordítja, majd futtatja és ekkor se ismeri fel az antivírus, akkor az meg is érdemli, hogy megfertőzödjön.

    De kíváncsi vagyok hány ember fordítaná le egy vírus forrását amit pl emailben kap meg ismeretlen feladótól.

    ilyen extra eseteket én is tudnék mondani..

    Linux: root-ként bejelentkezel, kapsz egy emailt, hogy törölj le minden lehetséges filet a rendszeren, és akkor a root elkezd törölgetni. huh, micsoda vírustámadás volt...
  • roliika
    #31
    Figyu! Melissa forrását simát átküldtük 4 szerveren magunknak mailbe, a NOD32-t meg se hatotta! Ne bízz benne ennyire!!!! Avast ismerte csak fel és a Bitdefender! De a wwwcoolserach férget a bitdefender se tudta törölni!!! A többi meg se találta! Avast is csak megtalálta,manuálisan lehetett csak törölni! Én nem mítoszokra támaszkodok,hanem kipróbálom mi működik és mi nem! Mindegyik fejlesztő fűt-fát ígérget de felét sem tudja teljesíteni,pont mint a politilusok!
  • kbupdate
    #30
    ah, de ti még mindig olyan lámák vagytok, mint voltatok. nem is tudom miért foglalkozom szellemileg visszamaradottakkal, akik nem bírják felfogni, hogy miért Windows ra van a legtöbb vírus.
  • kbupdate
    #29
    így van, így nem is kell majd lecserélni, vagy azt mire cseréled majd gyogyika?:D
  • kbupdate
    #28
    "Ha linsux kell, akkor torrentkereső, és letöltés? Tehát könnyen elérhető bárki számára, ezért nincs mire írígykedni :D"
  • kbupdate
    #27
    MS nem is akarja 233-as gépekre vistat tenni. ez a különbség.
  • kbupdate
    #26
    és ezeket mikor ígérte hol?
  • asysoft
    #25
    Valószínüleg azért, mert az IE7 még nem működik megfelelően, meg a Firefox kényelmesebb:)
  • asysoft
    #24
    Hidd el, ha Windowst is tűzfallal használod, meg nem nyitogatsz meg minden "my pictures.pif" fájlt amit e-mailben kapsz és kerülsz egyes weblapokat (pl cracks.am; firefox-szal is jelzett a NOD) nem lesznek vírusok. Persze lehet, hogy Linux biztonságosabb, de ha így sincsenek gondok, engem nem érdekel:)
  • EvilDevil
    #23
    Még valami: én NOD32 + Outpost 3.5-öt használok, (Outpostban van rezidens képrogivédelem is) és Firefoxal böngészek, mindenkinek ajánlom ezt a triuvirátust, aki problémamentes Windows akar!!
  • EvilDevil
    #22
    " Ha csak az ps2-re és a biztonsági frissítésekre támaszkodsz, akkor is 1 vírus ami feljut a gépedre, 1 perc alatt szétvágja az egészet! Pláne ha adaware és nagyon aranyos oldalakat nyit meg magától az explorer, és tölt le még több férget és trójait a gépedre! Ha ért hozzá valaki akkor megállítható a fertőzés és eltávolítható még időben a károkozó az igaz, de én ezt távolról sem nevezném biztonságosnak! "

    Na látod pont erről beszélek, te se értesz hozzá, mert akkor nem beszélnél ekkora sületlenségeket...

    1. Ha egy vírus feljut a gépedre, arról csak és kizárólag te tehetsz...

    Alap dolog egy jó rezidens vírusszoftver ami nem engedi, hogy a gépedre jusson a kártevő!! pl (Kaspersky vagy NOD32)

    Azt meg nem győzöm hangsúlyozni a vírusokról nem az XP tehet, arra írják az összes vírust mert mindenki használja... te egy dolgot tehetsz védekezel ellene, de az se mindegy milyen víruskergetővel...

    2. A kémprogramok sokkal veszélytelenebbek a vírusoknál.. amugy az adware reklámprogit jelent, amint az bizonyára te is jól tudod... amugy meg Firefoxot kell használni, akkor nincs képrogigond..
  • roliika
    #21
    De azért nem tom láttatok -e valamilyen Vista bétát már működőképesen élőben? Én igen. Milyen böngésző van benne? FIREFOX!!!!!!!!! Vajon miért?
  • roliika
    #20
    Ha csak az ps2-re és a biztonsági frissítésekre támaszkodsz, akkor is 1 vírus ami feljut a gépedre, 1 perc alatt szétvágja az egészet! Pláne ha adaware és nagyon aranyos oldalakat nyit meg magától az explorer, és tölt le még több férget és trójait a gépedre! Ha ért hozzá valaki akkor megállítható a fertőzés és eltávolítható még időben a károkozó az igaz, de én ezt távolról sem nevezném biztonságosnak! A visztonylagos biztonság az 1 LINUX megfelelő tűzfallal, mert ilyenkor a vírusnak nincs joga futni sem! Win az mindet magától futtat, ha írsz 1 cd-t és direkt "jóindulatúan" teszel rá egy vírust, majd 1 indítófile-t is írsz neki /autotorun.bat/ és berakod a gépbe, a win kapásból lefuttatja kérdezés nélkül! A linux nem! Ennyit a biztonságról. Én is wint használok mert az jobban támogatott. De csak ezért.
  • Sanyix
    #19
    Mire kell irígykedni? Ha vinfos kell, akkor torrentkereső, és letöltés? Tehát könnyen elérhető bárki számára, ezért nincs mire írígykedni :D
  • szgege
    #18
    Az jó vicc:D,valószínűleg akkor csak hobbiból raknak fel az emberek tűzfalat meg másik böngészőt:D.
  • strogg
    #17
    A csicsa meg minden OS-en zabálja a gépet.
    A vista-n túlmutat a novell xgl-je (http://www.hup.hu/node/10382) de annak is horror a gépigénye. Szóval tökmind1.
  • strogg
    #16
    egyetértek. a gépigény nem olyan fontos tényező. szvsz a skálázhatóság sokkal fontosabb. Egy vista kompatibilis gép azért a linuxnak is kell, ha KDE 3.x -et futtatsz rajta. A különbség ott van, hogy ezt a linuxot fel tudom tolni egy P233 -ra is blackbox-al, míg a vista meg sem moccan rendesen ilyen konfigon. Sza.l hagyjuk már ez ta gépigény dolgot, mert az erős gép követelmény minden modernebb OS-ra él. (vagy inkább GUI-ra a pontosabb megfogalmazás)
  • EvilDevil
    #15
    Egy modern alapgépen jól fog futni, az én gépem több mint 2 éves, P4 2.66, 512 RAM-al.... csak ramot veszek és minden futni fog rendesen...

    Amugy egy 100 Ft-os konfig, már bőven elég a Vista-nak!

    Arról hogy csorók a magyarok nem Gates tehet... ;)
  • strogg
    #14
    mire lennénk irigyek? vistára? ne viccelj már...