434
Command & Conquer The First Decade
  • HerrKiss
    #394
    Ok., igazad van, többet nem szidom a mesterséges intelligenciát easy fokozaton.
    Azt viszont megjegyezném, hogy ugyanebben a játékban, 2-vel későbbi pályán ugyanaz az AI bizony beküldte a mérnökeit a bázisomra, nem is egyszer, és bizony-bizony előfordult, hogy többször úgy kellett épületet visszafoglalnom tőle .
    Úgyhogy a korábbi hozzászólásomat módosítom. Nem buta az AI, csak valószínűleg belefutottam egy program-hibába, ami nem kifagyást eredményez, csak ilyen viselkedést...

    Apropó, sajnos meg kell, hogy erősítsem a #387-es bejegyzésben foglaltakat, az 1.02-es patch után is fagy az első C&C, ha a pálya szélére (pontosabban a felső sávba) téved valamelyik egységem.

    Erre nem tud valaki valami üdvözítő megoldást...???
  • Amiga
    #393
    Pontosan az általad választott nehézségi foknak köszönhető. Nem is értem a logikádat. A mesterséges intelligenciát a fejlesztők többféle módon kalibrálhatják különböző fokozatokon, A legtöbb stratégiai játékban a nehezítés azt jelenti, hogy az ellenfél több nyersanyaggal indul, esetleg nagyobbat sebez. A Tiberiumban úgy látszik, úgy oldották meg a kérdést, hogy egyszerűen passziválták az AI-t.

    Egyébként szerintem easy fokozaton nem helyes szídni a mesterséges intelligenciát semmilyen játékban sem. Ezt a fokozatot arra találták ki, hogy a nagyon fiatal, vagy lustább játékosok is boldoguljanak vele. Ha kihívást akarsz, arra ott vannak a nehezebb módok.
  • HerrKiss
    #392
    Az ünnepekben játszottam kicsit a Tiberian Sun-nal. Hát, kicsit meglepődtem... és nem pozitív értelemben. Lehet, hogy az én hibám. Gyenge fokozaton kezdtem játszani a játékot, mert játszani akartam, a napi meló nyűge után könnyű győzelmekre vágytam, nem a többedszeri nekifutás sokszor flusztráló mivoltára. De az a döbbenetes mesterséges unintelligencia, amit a tizenvalahanyadik GDI pályát játszva tapasztaltam, az ledöbbentett elég rendesen... Hogy be tudjátok azonosítani a pályát: vízszintesen elnyújtott pálya. Baloldalt én, jobboldalt az ellen, köztünk egy üres, mindenfélékkel (tiberium, víz, stb...) tarkított terep. Baloldalt egy kis kanyonban kezdek pár egységgel.
    Elkezdtem kiépítgetni a bázisomat. Főépület, erőművek, barakk. A tiberium refinery már pont kint volt a kanyon bejáratánál, ott terjeszkedhettem kedvemre. Leraktam pár lőtornyot, aztán hower-ekkel elindultam az ellen fele, amiről ekkor még csak sejtettem, hogy jobbra lesz. Közben építgettem a bázisomat szorgalmasan.
    Egy nagy lézertorony közelébe érve kellett rádöbbennem, hogy rejtett bázisa van a NOD-nak (láthatatlan, mint a láthatatlan tank), valami kütyü álcázza. Sebaj, vittem egy mobile sensor-t. A nagy lézertornyokat orca bomber-ekkel, a többi egységet / épületet hower-ekkel kiiktatva akadálytalanul nyomultam be a bázis központjáig, az utolsó fal-elemeket is szétlőve. Közbe csak néhány gyalogos (rakétás) egység próbálta lenyomni a bázisomat, meg néhány "chemical launch detected" figyelmeztetett, hogy kaptam egy kis meglepit... De itt rögtön elkezdtem javítani a sértett épületet, úgyhogy nagy kár nem ért.
    Az első MI baki, amit felfedeztem: meg sem próbál máshova lőni. Benézte magának a lőtornyaimat, és ha nem dől össze (vagy újraépítem őket ugyanoda), akkor nem keres más célpontot, pedig sokkal értékesebb épületek vannak attól pár pixelre...
    A második nagy meglepi akkor ért, mikor eljutottam a gép war factory-jáig. Nagy meglepi volt, eléggé el is vette a kedvemet a cucctól... a war factory körül vagy 15 subterran apc keringett, szétlőve őket kirajzottak belőlük a mérnök-hegyek, néhány egyéb gyalogos kíséretében. Eléggé elkeserítő volt. Ha ezeket beküldte volna a gép a bázisom hátsóbb régióiba, elég komoly meglepetéseket tudott volna okozni, de valamiért nem tette, ott várták az ellenfél bázisa közepén a megsemmisítést.
    Ez vajon az általam választott könnyű fokozatnak köszönhető, vagy ennyire buta az M.I.??? Esetleg bug...? Főiskolás koromban, "újkorában" játszottam a játékkal, akkoriból nem emlékszem ilyesmire... de lehet hogy azért, mert csak a szépre... :-)
  • kisviku
    #391
    Tényleg érdekes.
    Érdemes még megnézni a cöncö kávert ápörésön (Covert Operation) "Blackout" nevű GDI pályát is.Mivel a napokban nosztalgiáztam eme küldetéssel, a bal felső sarokban van a NOD-nak egy Con.Yard, meg egy Temple of Nod.Egy kicsi út vezet be ide, ha felküldök egy egységet, azonnal fagy.Persze ez annak köszönhető, hogy a "sarokban" vagy a "pálya szélén" van.
  • Amiga
    #390
    A Tiberian nálam sem fagy, ellenben a C&C igen.
  • laca103
    #389
    nekem a c&c alap eredtiben van meg még a '95ös nagy dobozos változat a covert op-al...nem találkoztam hasonló jellegű hibával...
  • REALITAS
    #388
    Ezzel a hibával találkoztatok már?
  • Rettenthető
    #387
    "Mindenesetre kipróbálom, hogy 1.02 után megy-e a C&C, javaslom neked is..."

    Én már kipróbáltam és nem. Asszem ennyit az Ea-ról.

    A tájbérien Szán az kinek, hol fagyogat? Mert (kopp-kopp) nekem még nem fagyott le egyszer sem, ezért érdekelne, hogy ez is olyan jellegű hiba lesz, mint a C&C-nél, hogy elkerülhetetlenül megjelenik, vagy csak lehetséges alapon?

    De amúgy ez töxar, hogy a Commando-s és az utánna lévő pályákon kifagy ha a felső 5 cm-be megyek, előtte meg nem. Ezt hogy hozták össze?
  • datango
    #386
    yourtube-n fenn van az összes szofjet ill szövetséges videjó :D red tol kezdve a ts ig... !pl
  • kisviku
    #385
    Nekem is jelentkeztek ezek a problémák.Megoldás?Hát az nincs, de nem is érdekel.
    A cöncö (vagyis C&C) nekem is fagyogat, no meg a Tájbérián Szán is...
    De mindezeket leszámítva nagyon jó minden.Nekem az egyik gondom az volt, míg rá nem jöttem, hogy valamely peccs javítja, hogy a Red Alert 1-ben az oroszoknál nem volt videó.
    Aztán ez megjavult.A másik frissítés elvileg a hiányzó zeneszámokat pótolja/pótolná, de nekem még ezt sem.Szerencsémre megvan az összes része eredetiben még anno 1994-95-től, így a zeneszámok is.
  • HerrKiss
    #384
    Belenéztem a topic-ba, és szomorúan állapítottam meg, hogy nem csak nekem jönnek elő a program-hibák ebben a csodában.
    A hócipőm tele van az eredeti játékokkal!!! Amikor csak letöltötte az ember, ha nem ment, vagy fagyott, letörölte és kész. De most, hogy nem kevés pénzért megvettem (tudom, jutányos ár, de akkor is, 7E Ft nem kevés pénz, szerintem), joggal várhatnám el, hogy a játékélményemet ne rontsák el bugok. El is várom, de hiába. Elhatároztam, hogy végigjátszom a játékokat.
    Elindítom a C&C-t, lenyomok pár pályát, aztán (asszem a kommandós utáni pályán) belefutok az általad is ismertetett hibajelenségbe, ha a képernyő felső sávjába megy bármilyen egység, kidob... Próbálom többször, következetesen ez megy. Felteszem az 1.01 patch-et, még mindig. Francba. Másik játék.
    Tiberian Sun elindít. Pár pálya lenyom, az 5. vagy a 6. pályán, mikor egy kis csapattal kell "kommandózni", jön egy nemtudommi, megtámadja a NOD épületet, és kifagy. Próbálom mégegyszer, ugyanúgy. Feltettem az 1.02-es patch-et, ez úgy tűnik, megoldja, bár hosszan még nem volt időm tesztelni.
    Mindenesetre kipróbálom, hogy 1.02 után megy-e a C&C, javaslom neked is...
  • Rettenthető
    #383
    Van már megoldásod erre a problémára (hogy egyes pályáknál a felső 5 cm-be nem lehet belépni, mert fagy)?
    A kommandós utáni pályán vagyok, ahol már bázist kell építeni, de akkorát fagy a játék, mikor megy a harvi a tiberiumért, hogy nem lehet játszani...
  • halinorbika
    #382
    Pont ma futottam bele én is...

    A megoldás:

    telepítsd az összes játékot.

    Aztán amikor kéri a data8.cab-ot, akkor CTRL+ALT+DEL-el kilövöd az "alkalmazások" fülön a telepítőt. (ha rendesen lépnél ki, akkor ugye törli az eddig felmásolt fájlokat)

    használd a crack-eket, és játsz!! ;-)
  • Gabor77
    #381
    Megszereztem a játékot, de Data8 cab kell neki...már faxom kivan vele :S Tudnátok segíteni?
  • Charmed
    #380
    Ezek szerint csak nekem van ilyen problémám?

    Az akkor nem baj, mert akkor a dvd a hibás és az pedig cserét jelent.
  • mooo
    #379
    akkor nem tudom
  • Charmed
    #378
    Feltettem az 1.01 és az 1.02 patch-et de nekem nem oldotta meg.
  • mooo
    #377
    Patcheld fel.
  • Charmed
    #376
    Valaki tapasztalt még olyat rajtam kívűl, hogy a Tiberian Sun nem játsza le az 1. pálya előtti videókat? Nekem egyből a pályát tölti.

    Az érdekelne, h. ez csak az én példányom hibája, vagy minden dvd ilyen?
  • Psi
    #375
    Akkor ez nem az amire gondoltam. Ahol elakadtam, ott a NOD katonákkal ekll kommandózni. Az alapfeladataz, hogy kell találni egy elhagyott GDI bázist, amit birtokba kell venni, majd innen kiindulva kell a GDI-t legyőzni. Induláskor van egy elszigetelt terület, ahol van néhány GDI katona és egy tank, valmint egy elhagyott NOD bázis. Ha sikerül likvidálni az ellenfelet, akkor jön egy helikopter, ami át tud szállítani a szomszédos területre, egy aktív(!) GDI bázis kellős közepére. Innen kellene megtalálni az elhagyott GDI bázist. Persze az ellenfél ezer fővel jön az öt katonám ellen. A régi NOD bázist pedig egy kis idő múlva egy légitámadással elintézik. tehát nem lehet tökölni. Azt kellene tudni, hogy milyen irányban induljak el.
  • RelakS
    #374
    Először végig kell kommandózni egy kommandóssal a területet. Ez megvan, viszont utána ettől kicsikét keletre (annyira kicsikét, hogy az előző pálya egy része is megtalálható) bázist kell építeni. Asszem...
  • Psi
    #373
    A 7.pálya az melyik? Ugyanis az egyiknél én is elakadtam, de nem figyeltem, hogy hányadik volt
  • Scholes18
    #372
    up
  • Scholes18
    #371
    császtok! Mér van az hogy nekem a Command.and.Conquer.The.First.Decade.DVD5-NoGrp féle verzióban az instalnál kéri a data8 as fájlt holott csak 7 van?
  • RelakS
    #370
    Nincs mit.
    Ezen a topikon mindig eszembe jut, hogy folytatni kéne a c&c-t, mert a 7. pályánál leakadtam :S
  • REALITAS
    #369
    Kösz hogy pobáltál segiteni, már letetem rolla hogy játszhatok a Red Alert 1-2-vel és C&C95-el.
  • RelakS
    #368
    ééééérdekes... Nem kéne, hogy gondja legyen szvsz... Én elindítottam minden játékot, RA2-vel meg Yurival még toltam is egy keveset.
  • REALITAS
    #367
    Abit IS7 i865 alaplap,P4 266Ghz,512 ram,Nvidia GeForce fx5700 256MB, Maxtor120GB winyó,hangkártya Sound Blaster Digital 5.1, LG dvd-rom.
  • RelakS
    #366
    konfigod miféle?
  • REALITAS
    #365
    Sziasztok! Megvetem a játékot gondolván végre együt az összes C&C erre az alap C&C és a Red Alert 1 lefagy pár pilanat mulva, a Red Alert 2 és a kiegészitöje be sem tölt.Bevizsgáltatam a játékot CdGalxisban ott ment, és addtak egy listát mi ne legyen a gépen. Hát szencségeltem egy kicsit és hazzamentem egy Format C-re és rendszer telepitésre (XP) semmi virusirtó(Norton) sem Cd-író program,Daemontools sem.Gondoltam mostmár menni-e kell. Erre ugyan ugy lefagy és nem lép be a RA2. Electronic Arts-t is megkerestem de nem válaszoltak.Tud valaki segiteni?
  • valaminick
    #364
    hali melyik dvdn talalható a c&c tiberian sun? (Command.and.Conquer.The.First.Decade.DVD5-NoGr)megtudja valaki mondani, köszi:)
  • Pheaper
    #363
    már semmi leszedtem egy másik at
  • Pheaper
    #362
    valaki tud segiteni ?
  • Pheaper
    #361
    hytok letőltőttem ezt és az utcsó fájl hiányzik :( nincs meg vkinek ??
    Command.And.Conquer.The.First.Decade.READ.NFO.CloneDVD-MiRROR 83ik darabja
  • Cypress Hill
    #360
    jah és még a reneagde is megy semmi más!
  • Cypress Hill
    #359
    Hi! Lejjeb olvastam hoyg nem kell crack, megy anélkül is csak a virtuális meghajtoban legyenbe mountolva a dvd/cd, benne van, és csak a sima C&C és az RA 1 megy el, a többire kér cracket, vagyis dvd-t pedig be van mountolva, jo lenne egy kis segitség köszönöm!!
  • mrzed001
    #358
    A zero:hour a butus ATI 7500-as kártyával is szépen ment, a processzor és memória az ami nagyon számít, ugyanis brutális számolási igénye van.
    Attól is függ persze, hogy hány ellenség ellen játszol, és melyik pályán, ja és hogy melyik patch van fennt mert minden újabb patch-el jobb lett az AI és egyre több és több proci kell neki ...

    Szóval egy 4 hard egycsapatban lévő gép elleni küzdelem a Twiligt Flame-en könnyen átmehet diasóba, míg ugyanez a Whiteouton szépen szaggatás nélkül fut
  • laca103
    #357
    nekem ati 9200on tökéletesen futott (igaz az csak a sima generals volt)
  • RelakS
    #356
    őőő... Mondjuk nem próbáltam, de a menüben nekem frankón megy. AtiX800XL-el kínálom meg
  • Solutor
    #355
    Zero Hour. De mit számít? Az is több éves játék, a mostani cuccokkon szaggatnia nem kéne. Ennyire legalábbis biztos nem.