107666
N%C3%A9vtelen-1.png
  • hykao #7586
    Minek a fényszóró??? Amit kiír, miért nem olvasod el??? Majd ha végigjártad az összes autószalont, akkor mehetsz motorozni...
  • Gabisan
    #7585
    Hello.Kerdesem lenne:fenyszorot be lehet kapcsolni valahogyan?/nem csak villogtatni/es miert nem enged motorboltba?Valamit kiir ilyenkor??
  • hykao #7584
    A 7800GS-emmel egyébként nekem is kb. minden második indításra szarul jött be a grafika, villgotak a textúrák, el-el tűnedeztek, illetve az árnyékok ugyanígy. Valamint ugyanez előfordulhatott valamely grafikus beállítás módosításakor - azonban a probléma mindig orvosolható volt szintén valamely grafikus beállítás módosításával, még ha szarul is indult el a játék, akkor is! Ez a dolog nem biztos, hogy a játék hibája, lehet, hogy majd az nV driverekben kerülnek orvoslásra. Amióta X1950PRO lett a gépemben, azóta ez a jellegű hiba elmaradt.
  • hykao #7583
    "ja a barton óta 200as fsbken mennek az athlonok" - ez hülyeség. Ha jól emlékszem alapból csak a 3000+ vagy a 3200+ az ami 200-as, a többi 166-os, az már más kérdés, hogy a ramokat lehet 200-on is asszinkron módban járatni, illetve, hogy lehet próbálkozni a szorzó és az fsb állítgatásával.

    Nekem pl. szorzólockos a procim, és a magasabb FSB-t sem bírja - még a ram sem...de nincs is sok kedvem variálni vele őszintén szólva.
  • Sland
    #7582
    van benne egy gyengébbik. melyikre gondolsz?
  • SuperCharger
    #7581
    Itt lenne a lényeg. Ha hasznossá akarod tenni a bugreportodat, járd körül a problémát, próbáld meg reprodukálni. Ha annyit küldesz be, hogy "néha korruptak a textúrák. xxxxGS videókártyám van", azzal csak visszaveted őket abban, hogy megtalálják a problémát.

    Béta (második!) fázishoz képest szerintem még elég szar. Ne gyertek azzal, hogy "csak béta", mert a játékok béta fázisa már nagyon-nagyon közel van a megjelenőhöz. Én is abban reménykedem, hogy ezen még sokat csiszolnak, és inkább elhalasztják a kiadást.

    Bazza: lehet, hogy elfogytak a kódok. A kliens-t vmikor vasárnap már 24800 példányban töltötték le. Próbáld meg másik gépeken is, másik böngészőben is. Nagyobbítsd meg az ablakot, hátha vhova elcsúszott az elfogadás gomb. Ugye a te fileplanet ID-del senki nem kért még kódot?
  • Smuge
    #7580
    Milyen címen irhatnék nekik bug report ügyben? Összegyüjtöttem párat! Ha valaki tudja kérem ossza meg, mert én nem igazán találtam! Elöre is köszi!
  • bazza
    #7579
    Kódigénylésnél, miután az ellenőrző generált kódot beütöm, és a Signup gombra kattintok, betölt egy fekete üres ablakot, abban a fileplanet fejlécével, meg ezzel:
    "Copyright 1996-2006, IGN Entertainment, Inc | About Us | Support | Advertise | Privacy Policy | User Agreement | Insider"

    Más nincs az oldalon, csak a nagy feketeség. Esetleg tudja vki ez miért van? KÖSSZ!
  • Kaszi46
    #7578
    FAQ-bol direkt került ki a "gyengébbik" térkép? Visza lehetne rakni? nagyon jol használható arra hogy eldöntsem emlyik autot is akarom megvenni.
  • gduck
    #7577
    Húúúú micsoda vita volt itt, miközben autókáztam :D Én szorgalmasan küldöm a bugreportokat, csak előtte mindig körüljárom az észrevett hibát...

    Most ott tartok, hogy ugyanaz a konfig/vga driver:
    -6800GT AGP: bármilyen beállításnál tökéletes a grafika
    -7800GS+(G71) AGP: ha NoAA-ra állítom szétesik a kép

    Teljesítmény:
    Változás a két kártya között NoHDR módban kb +15fps és hogy ezzel a kártyával HDR-ben is játszható (max graf 20-30fps)

    Hogy mosy kinél a labda nem tudom, de a bugreport biztos hasznos lesz (Remélem a következő NVIDIA driver changelog-jába bekerül a TDU szócska :D )
  • examinee
    #7576
    Most mit mondjak hogy megértsd mit akarok mondani????
    Mondjam hogy a FEAR aminek aztán tálleg nagy gépigénye volt/van nem akadt igy mint ez???!!!!
    nemtom mitmondjak hogy megértsd! Örülök neki hogy neked jol fut, de ettöl függön nem kell isteniteni, hisz te is tudod mennyi embernek van vele gondja...

  • Hmuda
    #7575
    Látom nem akar átszivárogni a mondanivalóm a csőpályás kocsikázáshoz való hasonlítgatás hülyeségét illetően. Ilyenkor szokásom abbahagyni a vitatkozást. Legyen tiéd az utolsó szó. :-)

    A többihez pedig még mindig áll a #7567 első bekezdése. További jó szófosást. :-)
  • examinee
    #7574
    Jó csak tudod, ahhoz is kelett gép meg az rfactor hoz is kell gép nembeszélve a cs-röl. És mind megy rendsen!
    Most lehet azt mondani hogy ne hasonlitgassam meg mekkora vicc vagyok hogy ilynekell hasonlitgatok. Nem erröl beszélek, hanem arrol hogy amiknek van gépigénye akadásmentesen mennek, vagy legyen egy pici akadás.
    De ez? Ezzel egynlöre gond van! És erre jön az a válasz hogy ez nem optimalizálás kérdése.
    Persze ez egy akkor game hogy veri a többbit magasan és ne csodálkozzak rajta nem fut rendesen 1 éves gépen.

    Na ennyi befejeztem! Jó éjszakát!
  • examinee
    #7573
    És ismeröseim közöl 5-böl 4-nek akad 1 azt mondta néha beakad és aztán megy tovább. De biztos mi cseszünk el valamit!
  • csabush
    #7572
    na mind1

    TRD3 sem nevezhető free rideos autós gémnek:) De az tényleg nem volt rossz.

    Maradjunk annyiban hogy lehetséges, hogy még javítanak ezeken a hibákon (sőt, a textúra szétcsúszást indításkor/alt taboláskor tuti kijavítják)
  • examinee
    #7571
    Akkor hasonlitsam a Toca Race Driverhez? Ott a DTM milyen álat volt. megszolalt az auto!
    és mondom pl az rfactor!
    De pont te akadsz fent ezen aki mondta hogy közepes a kategoriájába.
  • csabush
    #7570
    ja a barton óta 200as fsbken mennek az athlonok, a 64esek is. Pl nekem is 200mhz(400) on megy a procim, mert ez így jó.

    szerk: amúgy a tied is tuti megy 200as fsb-n, nekem pl a szorzók állításával az alapórajel maradt csak 166 helyett 200-as fsbvel
  • hykao #7569
    Mondjuk ahogy nézem neked biztos gyorsabb az FSB-d mind proci, mind pedig ram ügyben, nem? Mert nekem pl. 166(333)
  • hykao #7568
    Hát küldtem én már nem egy bugreportot természetesen, és a fórumokat is nyúzom rendesen a témakörrel. Biztosra veszem, hogy foglalkoztatja a fejlesztőket a téma, mert elég sok topik-hozzászólás születik e témakörben.
  • Hmuda
    #7567
    Megintcsak a bugreportot tudom ajánlani ilyen esetekre. Le kell írni a pontos problémát, berakni nekik a dxdiag filet és máris okosabbak lesznek. :-)


    Amúgy az undergroundokhoz hasonlítani a viccek vicce. Azok egytől egyik csőversenyek, csőpályákkal (egyedül a MW próbált ezen kicsit változtatni, de elég korlátozott módon jött össze neki). Itt meg lemehetsz az útról és oda hajtasz ahová jólesik (lásd kép, az undergroundok helyből összepisilnék magukat ha ezzel kellene megbírkózniuk).
  • hykao #7566
    Nem tudom mi lehet. Eleinte azt mondták sokan, hogy a játék nagyon procifüggő, de aztán olvastam olyan emberek hozzászólásait, akik azt írták jól megy, és nincs erősebb procijuk az enyémnél vagy csak épphogy erősebb. Na most nekem van egy 2600+, oké nem egy nagy szám, de nehogymár 20-30 FPS különbség legyen már mondjuk egy 3000+-hoz képest vele...
    Aztán felmerült a ram kérdés, hogy 1GB kevés neki, node szintén vannak akiknek 1GB rammal is jól fut...

    Szóval egyelőre semmilyen használható tanácsot nem kaptam egyik fórumon sem a témában...
  • examinee
    #7565
    Akkor nézz meg az rfactorba egy Megane Trophys autot és nézd meg ezt!
    És akadás nélkül megy az rfactor fullosan.
  • examinee
    #7564
    Ezt mondom énis. Akkor ez mi ha nem optimalizálás?
    ugyan ez van. bemegyek városba akad kimegyek ugyanaz!
  • hykao #7563
    Olyanra ne is számítsatok, hogy egy bizonyos helyen majd látni lehet mindenkit aki ott van online, ez nem kijavítás tárgya. Biztosra veszem, hogy limitált a dolog! Gondolj bele, ha nem lenne valamilyen szűrés, akkor mi lenne, ha egy helyen egyszerre mondjuk több száz vagy ezer online emberke összegyűlne! Nincs az a gép, amin akkor jól futna a játék... :)
  • csabush
    #7562
    Ez igaz, ugyanazon helyen van hogy királyul tép, de köv alkalommal -10 fps. Nem tudom mitől lehet
  • csabush
    #7561
    CS: Source-ot én is fullom tolom, mondjuk nekem csak 60-90 fps, Underground 1 nem volt csúnya, de ehhez szvsz nem hasonlítható, itt elég részletesek a verdák. Nézz meg egy UG2-ben lévő TT-t és az ebben lévőt. Ég és föld.

    Mellesleg az én winem is televan már mindenféle szutyokkal, kéne egy reinstall
  • hykao #7560
    Szerencséd van, hogy neked jól megy, de érdekes módon teljesen különböző konfigokon hol jól fut, hol nem. Egyelőre nem sikerült rájönnöm mi lehet az oka, nem találtam összefüggést. Van akinél jól fut egészen alap konfigon, és van akinél egészen rosszul meglehetősen erős gépen, legyenek ezek Intel, AMD, ATI, nVidia alapúak. Ráadásul még azt is észrevettem, hogy ugyanazokon a helyeken is van különbség az FPS számban néha, hol több, hol kevesebb - illetve ha sokáig akadozok egy-egy városi részen, utána hiába megyek gyorsabban futó helyszínre, van, hogy megmarad ugyanolyan akadozósnak - egyelőre rejtély, hogy miért...
  • examinee
    #7559
    Nekem akkor is beakad hogyha a városba megyek és ugye sok az épület meg minden! Egyilyen grafikával ennek normálisan kéne futnia! Nem akarok hasonlitgatni de pl ott a wtcc- kettő közt van különbség mert nincs város meg mapp meg ilyenek. Vagy vagyünk egy undergrund 1-et! Hát az istenkirály volt grafikailag is. egyszer nem akadt be pedig akkor egy 9600-om volt!
    Ez meg beakad és sztem kihangsujozom nem dobok hátast a graftol!
    Nézd meg a cs sourcet! fullon nyomom 100 fps-el és állat.
    Szval remélem megoldják a dolgokat!
    Legyen nektek igazatok!
  • Hmuda
    #7558
    Tekintve, hogy van akinél tökéletesen fut (ráadásul nekem elég régi a winem, nagyon megérett már az újrarakásra), másoknál pedig rosszul, akkor nem azoknál van a hiba akiknek jól működik...ez is bőven beleférne a bugreportba egy dxdiag file kiséretében...
  • csabush
    #7557
    Ha a netes részét sikerül megoldani, legalább, azt hogy egy kicsit gyorsabban érzékelje az embereket, akkor istenkirály lesz.

    Köv kommentedre reagálva: az megint olyan dolog, hogy kinek mi a szar futás. Nekem nagyon sokáig volt 400mhz celeronom, underground 1et azon toltam végig, szal én tudok örülni már 25-30 fpsnek is. Mellesleg a konfigomon egész tűrhetően szaladgál, bár betud rendesen akadni, de csak akkor ha sok netes embert látok. (2700+ athlon, 6600gt, giga corsair ram)
  • examinee
    #7556
    Nekem AMD 64 3000+; 1.5 giga kingmax; KN8 Ultra nforce 4; Ati Radeon x800GTO friss winfos alig valami feltelpitve, uj driver és mégis akadozik fölleg a városba. az Nvidiás vidikatriknál némelyiknél meg eszméletlen mit müvel.
    Havernak 3400+ van 2 giga ram 200 gigás SaTA 2 vinyó és egy 7600gt ami ugye shader 3-as és nagyon élvezhetetlen a game. Akkor ez mi?
    2 honapja van rajta winfos neki amikor vette a gépet.
    Bizti valamit elcseszett... :D gondolom:D
  • examinee
    #7555
    Arra mintha azt irtátok volna hogy az nem hivatalos oldalon van!
    De legyen igazad és javitsák ki meg csinálják meg jol.
    Netes részre meg inkább nemmondok semmit.


  • Hmuda
    #7554
    De minek küldejm el a buriportot...
    Hát neked se kellene bétákkal foglalkozni, az már hétszentség. A többi amit írtál meg tömény vicc kategória. Szerinted csak a hecc kedvéért halasztották el a megjelenést majd egy hónappal?

    SZERK: Amúgy ne keverd az optimalizációt a bugokkal. Amit írtál grafikai hiba az BUG. Az optimalizációja a játéknak alapvetően nagyon jó. Az én 2.8GHz, 1GB ram, 7800GS konfigomon (egyáltalán nem egy húdevalami összeállítás, sőt) 4xAA 8xAF és high beállítások mellett tökéletesen fut. Márpedig erről szól az optimalizáció, amivel alapvetően nincs is gond.
  • hykao #7553
    Reméljük nem jön ki még a nemrég bejelentett márciusban sem...
  • examinee
    #7552
    Hát a széteső texturára irtam!
    De minek küldejm el a buriportot mikor megnézem az atari forumát és tele van irva hogy szaggat a game meg egyéb grafikai hibák.
    És szerény véleményem szerint kész van már a full is. Nemfognak már belenyulni.
    Ez olyan hogy 2 héttel a kiadás előtt kijön a demo és szar... és azt várja mindenki hogy majd a fulll merthát addig megcsinálák.. persze. Majd az utsó nap fognak még hibákat javitani meg tesztelni meg legyártani 500 darabot.

    De biztos rosszil gondolom ezeket a dolgokat.
  • Hmuda
    #7551
    Például jelenthetnéd a bugokat (igen ERRŐL szólna a béta teszetlés, amire ennyien jelentkeztetek, de sajnos sokan nem képesek ezt belátni).

    (Az nem világos, hogy a #7541 hogyan kapcsolódik az optimalizációhoz, ha már felhoztad...)
  • examinee
    #7550
    Mittegyek?:D Vegyek 120 ezerért videokártyát mert 1,2 éve vettem 80-ért és az már nemelég... hátt ezt nemteszem meg érte. Ez a népszivatás hogy évente vidikarit vegyen az ember 100-ezrekért. Annyira nemdobom magam hanyatt ettöl a graftol (de ezt már te is irtad hogy akategoriájába nem igazán a legjobb).
  • Hmuda
    #7549
    És teszel ellene valamit?
  • examinee
    #7548
    Az a baj hogy sztem ugyanilyen szarul lesz optimalizálva a grafika a fulllba is!!! Várja majd mindenki a csodát és ugyanolyan szar lesz mint most... ne legyen igazam.
  • Hmuda
    #7547