358
Nightwish
  • Zomil
    #318
    Élöben igen, de nem yt "élöben".
  • Fehercsoki
    #317
    Én, miért ne? Egy rendes bandát jobb "élőben" hallgatni.
  • Zomil
    #316
    És ki néz youtube-on koncertfelvételt? :D
  • Fehercsoki
    #315
    Youtube tele van videókkal, tarja nem tud angolul és összevissza énekel, nem írnám ezt ha nem így lenne, egyszerűen semmi köze a stúdiófelvételekhez. Élőben biztos jó, mert ott megvan a hangulat, viszont youtubeon kijönnek a hibák. Floor meg szerintem csak egy költségkímélő megoldás, ennyi év után gondolom már kellett Anettenek fizetniük rendesen, aztán egyszerűbb volt kirakni, ő meg hát ingyen is elvállalná.
  • edios
    #314
    Tarja - a rendkívül erős (és változatos) hangjához írtak baromi jó dalokat, amiket máig szívesen hallgatok, koncertjükre is mentem, miatta kiemelkedtek a többi rockbanda közül
    Anette - jellegtelen szürkeség, aki cserélte Tarját, h legyen valaki a csapatban, ki se tudta énekelni a korábbi dalokat, teljesen leálltam nightwish hallgatásával
    Floor - ő az, aki a számomra nem kedves jellegtelen szürkeséget leváltotta, és ezzel alapból forral indul és egyébként nincs is rossz hangja
  • 0ppika
    #313
    Egyébként semmi bajon Anettel, ha lenne nem mentem volna el mindhárom magyaroszági fellépésükre, de szerintem abban kiegyezhetünk hogy mármuk közül neki van a leggyengébb hangja...
  • 0ppika
    #312
    Floor szerinted jó szar, hamisan énekel, Tarja szintén nagyon szar élőben...
    Láttad bármelyiküket is élőben egyáltalán?
    Nekem mindhármukat volt szerencsém, többször is, és tetszett...
  • Fehercsoki
    #311
    De miért? Én nem fikázok, hanem leírtam, hogy miért volt tarja szar, ha szerinted nincs igazam akkor cáfold meg valamelyik állításom.
  • 0ppika
    #310
    Szerinted... én szerintem meg a te stílusod és ízléseddel van baj... Semmivel nem vagy különb mint az Anettet fikázó elvakult Tarja fanok...
  • Fehercsoki
    #309
    Jó de az most kit érdekel? Nightwishben szerintem jó szar... Tarja nem tudott angolul és élőben nagyon szarul énekelt már a kezdetektől fogva, Anette jó volt, kár volt lecserélni, az újról meg már írtam a véleményem. Sokan dicsérik ezt az új énekest, de szerintem csak azért mert Anettet utálták.

  • 0ppika
    #308
    Ha láttátok volna már élőben huh... leüvölti az ember fejét :D
    Hallgassatok meg egy After Forever vagy ReVamp albumot...
  • Zomil
    #307
    Köszi szépen!
    Hát...szvsz kicsit hamiskásan énekel. Amugy nincs komoly gond vele, olyan Tarja és Anett közötti átmenet.
    De továbbra is ugy vagyok vele, h ez majd akkor derül ki, amikor rá irják az albumot, például szerintem a legutobbi albumba Anett hangja már egész kellemes volt, mert konkrétan ráirták. Itt is majd, ha 1év mulva kapunk egy jol összerakott albumot, majd kiderül mennyire is tud ez az énekes.


    Bár az biztos, h nagyon csalodtam a zenekarban #302 ben leirtak miatt...


    Amugy olvasgatva a hsz-eket itt-ott, nem énekelhet rosszul a csaj, mert After Forever nevü elözö zenekarárol csak jot irnak.
  • Fehercsoki
    #306
    Ez jó minőségű.

  • Zomil
    #305
    Én még csak pár koncertfelvételt láttam youtube-on az meg nem az igazi. Majd meglátjuk rendes albumfelvételen.
  • Fehercsoki
    #304
    Úgy énekel mintha lenne valami a szájában=/
  • Fehercsoki
    #303
    Ez az új nem valami jó, elég hamisan énekel, meg olyan furcsa, egyáltalán nem illik a hangja a nightwish-hez=/
  • Fehercsoki
    #302
    Húha érdekes banda, az első énekest azért dobták ki, mert pénzéhes lett, a másikat pedig azért mert ők lettek azok
  • Qwerty4
    #301
    Megvan!
  • Qwerty4
    #300
    Az utóbbi albumról (Imaginaerum - The Score) az "I Have to Let You Go" c. szám hiányosan került fel a netre.
    Valahol megtalálható teljes egészében?
  • Pistike 007
    #299
    Jah, időbe telik majd biztos. De hát, véletlenek nincsenek, valami majd csak lesz belőle.
  • Zomil
    #298
    Én spec. az uj albummal már egész megszoktam a hangját, és nemtudom, h nem-e inkább a bandával van gond, h nem mondják le a koncerteket az énekes miatt :S
    De most megint lehet izgulni, h valami normális hangot találjanak...utána megint pár év mire sikerült ráhangolodni a bandának és neki valo számokat kezdenek el irni. Nem örülök annyira neki.
  • Pistike 007
    #297
    Mármint nem annak hogy beteg, hanem hogy új fejezet lesz a Nightwishnek ezáltal! :D
  • Pistike 007
    #296
    Egyik konci kezdése előtt egy órával Anette hányt és kórházba került, aztán most vagy kiderült valami komolyabb, vagy már nem először csinálta, nemtudom.. Én egy picit örülök. Most megint tele lesz a dzsátubé kommentekkel hogy Tarja come back!!!!!!! :')..
  • Zomil
    #295
    és mi volt a gond amugy? mert ilyen "bulvár" hireket nem igazán követtem.

    amugy nekem az uj album eléggé tetszett, és nem tünt rossznak, szoval csodálkozom a szétváláson.

    (de tény, h legszivesebben én is továbbra is Tarjás számokat hallgatok)
  • edios
    #294
    én továbbra is csak a tarjás számokat tudom hallgatni, anette sipításától a falra másztam.

    az ideiglenes énekes floor jansen, akinek már normálisabb hangja van. de tarja csak egy van :(
  • edios
    #293
    jé, itt még nem vót:

    "Press statement

    Another chapter of the Nightwish story has ended today. Nightwish and Anette Olzon have decided to part company, in mutual understanding, for the good of all parties involved.

    In recent times it has become increasingly obvious that the direction and the needs of the band were in conflict, and this has led to a division from which we cannot recover.

    Nightwish has no intention of cancelling any upcoming shows, and as a result we have decided to bring in a substitute vocalist starting in Seattle 1.10.2012. Her name is Floor Jansen from The Netherlands (ex-After Forever, ReVamp), and she has graciously stepped in to help us complete the Imaginaerum world tour.

    We are all strongly committed to this journey, this vehicle of spirit, and we are sure that this will lead to a brighter future for everyone.

    We forever remain excited about the adventures to come, and we are extremely proud of the two beautiful albums and the wonderful shows we shared together.

    - NIGHTWISH & Anette Olzon"
  • Qwerty4
    #292
    Nem gondoltam volna, hogy az első single, a Storytime lesz a legjobb az új albumon, de szerintem az. Csalódás az új album. Persze nem rossz, csak a régi Nightwish atmoszféra alig érzékelhető. A DPP sokkal jobb volt. Az új számok közül egyik sem ér pl. a The Poet And The Pendulum szintjéhez.
  • Pistike 007
    #291
    Szerintem is. Többet vártam.. De hát.. Lesz jobb :)
  • pajti
    #290
    Szvsz gyengébb lett mint a Dark Passion. :(
  • Zomil
    #289
    Első hallgatásra nekem tetszik, sztem remekül el lehet képzelni mellé a történetet/eseményeket.
    Nekem tetszik. Sztem a Dark passion play-nél jobb lett.
  • TBTPumpa
    #288
    Már elérhető az album jobb helyekről...
    Sajnos ez csak erős közepes lett!
    Vannak rajta nagyon jó darabok is, de összességében csak közepes.
    Néhány számnál úgy éreztem, mintha a 4 éves Dark Passion Play albumot hallgatnám, de összességében ahhoz képest visszalépés.

    4 év után ennél komolyabb zenei anyaggal kellett volna előállni...
    Persze hallgatható album lett, de messze van ez a legjobb Nightwish albumoktól.
  • Zomil
    #287
    +1 nagyon tetszik :)
  • pajti
    #286
  • Qwerty4
    #285
    Jó ez a szám, a klip viszont szar. :)
  • pajti
    #284
    Nem rossz :D
  • rozitomi
    #283
    Ez a Storytime egy mestermű!! Méltó folytatása az előző lemeznek!
    Ha jól tudom ma jelent meg a Storytime maxi, az Imaginaerum pedig december 5-én lát napvilágot! :) A koncertig meg már számolom a napokat, igaz hogy csak jövőre lesz :D
  • Zomil
    #282
    az nembaj, h csak náluk lesz láthato, ezért van az internet :D

    "Ez már merőben nem olyan Nightwish album lesz, mint az eddigiek és most nem az Énekes miatt, mint anno, hanem a szintetizátoros srác (Tuomas) ötlete miatt..."

    Öszintén szolva én nagyon örülök ennek. A nightwish egy korszaka Tarja távozásával véget ért. Csak ugy van értelme folytatni a dolgokat, ha tényleg vmi ujba kezdenek bele :)
  • TBTPumpa
    #281
    - Náluk... Az ő hazájukban lesz látható a film!
  • TBTPumpa
    #280
    Lesz film is, de csak nálunk a saját hazájukban jelenik meg jövő nyáron. A most érkező album annak a Soundtrack-je.
    Először a filmet készítették el és hozzá a dalokat, csak most kiadják lemezen a dalokat is, a film előfutáraként.
    Ez már merőben nem olyan Nightwish album lesz, mint az eddigiek és most nem az Énekes miatt, mint anno, hanem a szintetizátoros srác (Tuomas) ötlete miatt... Amúgy nem rossz ötlet így elkészíteni egy zenei albumot, meglátjuk mi lesz belőle!
  • Musachy
    #279