690
Karórák
  • oneal1
    #570
    Festina chrono sport, eladó
  • TheLostOne
    #569
    Hi, van egy Casio AQ-160 karórám, pár éve elszakadt a szíj, aztán nem hordtam, de a napokban a kezembe akadt.

    Eléggé le volt merülve az elem, ha benyomtam a világítást eltűnt a kép. Beállítottam, majd véletlenül benyomtam a világítást, de nem felejtette el az időt miután visszajött a kép. Ennek ellenére valami nagyon furcsa dolog történt, MEGVÁLTOZOTT A MENÜRENDSZER. A világóra helyett TIDE/MOON funkció lett, egy grafikonon mutatta a hold és a nap állását az megadott időintervallumnak megfelelően villogtatva az adott tartományt. A beállítómenü is megváltozott, az óra/perc beállítást a felső kijelzőblokkon mutatta, az időzóna beállítás eltűnt, viszont lett egy másodlagos konfigurációs menü, amit az A gomb ismételt hosszú nyomvatartásával lehetett előhozni a fő konfigurációba való belépés után. Itt 3 féle számot lehetett megadni, az egyik fok/perc volt, a többi nem tudom mi, talán időeltolódás.

    Ma nekiálltam karbantartani, azonban mára ez a fura menürendszer eltűnt róla, és visszajött az eredeti, miután levettem a hátsó takarólemezt. Az időre még mindig emlékezett, igaz mostmár a világítás benyomásakor elfelejtette, de ugyanúgy maradt az eredeti menürendszer.

    Megnéztem a használati utasítását, és ilyen funkciókat nem ír!

    Nagyon furdal a kíváncsiság, hogy mik lehettek ezek a funkciók, és hogyan lehetséges előhozni őket, mert korábban évekig hordtam az órát, de ilyet soha nem láttam rajta.

    A google cserben hagyott, fél órát keresgéltem rajta eredménytelenül.

    Plz akinek van ilyen órája, és tudja mi ez válaszoljon.

    Előre is thx.
  • oneal1
    #568
    Eladó Certina DS furious crono
  • oneal1
    #567
    én azt mondom érdemes, 20e ft körül kaphatsz pl olyan timex órát amit akár 15 évig is elhordassz.

    Fater 94 ben vett magának egyet usa-ban, mai napig azt hordja.
    Erről van a kép is amit linkeltem.
  • matyi0323
    #566
    :D
    Pedig 15 ezertől többet nem szánnék ilyesmire. :S :D
  • oneal1
    #565
    10000 ft körül biztos nem :)
  • matyi0323
    #564
    Ilyenre, ilyesmire gondoltam, csak olcsóbb kategóriában. Feltételezem létezik..
  • oneal1
    #563
    Ilyet esetleg nem tud valaki szerezni??
    Ajándékba szeretném, fontos volna számomra nagyon, de nem találok itthon sehol, amúgy is csak USA ban
  • oneal1
    #562
    olyan ami hasonló nem találtam sajnos
  • matyi0323
    #561
    Tényleg nem rossz. :)
    valami bőr szíjas esetleg?
    de ezek is bejönnek.. :)
  • oneal1
    #560
    ez kell neked
  • oneal1
    #559
    egyszer
  • matyi0323
    #558
    Hali. Valami ilyesmi órát szeretnék.. Egyszer egy haveron láttam szinte ugyan ilyet ( márkát nem tudom ), csak volt rajta stopper.
    Tudtok nekem ajánlani valamit olyan 10k körül, stopper, dátum legyen rajta, vízálló legyen ha lehet, s ez a bőrszíj is bejön.
    ( Tudom 10k-ért nem lehet "világmegváltót" venni, de nekem megteszi.. egy olyan is, mint amit linkeltem )
    Köszi.
  • oneal1
    #557
  • oneal1
    #556
    Erről a Victorinox óráról tud valaki valamit?:) esetleg magyarországon lehet kapni?
  • iko
    #555
    Köszi! Honnan érdemes szerintetek manapság órát venni? Az online webáruházak megbízhatóak? Ha esetleg fel szeretném próbálni milyen megoldás van rá?
  • Unreal1942
    #554
    Akár ilyen
  • passatgt
    #553
    Jacques Lemans Geneve -ből van bőr szíjas, és 50.000 alatt van újonnan
  • iko
    #552
    Sziasztok!

    Tanács kellene. Nem nagyon vagyok otthon az karórákban, de szeretnék egyet rendszeres hordásra. Tudom, hogy sokaknak státuszszimbólum meg vannak gyűjtők is. Nekem szimplán egy óra kellene ami megbízható, nem gagyi, diszkrét de mégis minőségi termék legyen. Eddig csak 5-10 ezres casio-im voltak, és szeretnék már valami komolyabbat.
    Amire gondolok: bőrszíj, nem digitális, nem kell túl nagy számlap (nagyon kicsi a csuklóm kb. 15 cm kerületű), nem kellenek felesleges funkciók. ár: max 50k.
    Legyen hordható sokáig, ne látszódjon hamar rajta a korrodáció stb.

    Tudtok ajánlani valamit?
  • petiked
    #551
    Igen ilyesmi, szét is nézek majd a honlapon alaposan, de nagyon szépen köszönöm a rávezetést, ezekre gondoltam :-)
    http://www.binarisora.hu/

    Köszönöm,
    Peti
  • bardocz
    #550
    Szerintem a bináris órákra gondolsz.
  • petiked
    #549
    Sziasztok!

    Nem igazán találtam a legmegfelelőbb fórumot de aki tud, kérem segítsen.

    Melyik az a karóra, aminek a kijelzőjén ha megnyomod oldalt a gombokat az előre leírt számok mellett lévő kis led villan ki és úgy tudod az időt megállapítani, hogy össze kell adni a számokat?

    Pl.: az idő 3ó 14p, akkor azt több led kijelzésével tudod leolvasni, világít a 2+1=3 óra és a 10+3+1perc , valahogy így ?

    Köszönöm segítségeteket, pontos típust és márkát szeretnék kérni.
    Üdv,
    Peti

    Talán valami: OI vagy nem tudom (o1, D1 ?)
    én sehogy nem találom :-(

    itt is érdeklődtem:
    http://itcafe.hu/tema/re_cect_karora_szamgombok_olcsobban/hsz_1-50.html
  • passatgt
    #548
  • Looooser
    #547
    az utolsó előtti kép az Anchar hoz tartozik
  • Looooser
    #546
    Vostok: Maxim Gorky

    a hátoldala:

    -----
    Vostok & Lunokhod


    -----
    Vostok: Anchar
  • 4m4t3uR
    #545
    Sziasztok!
    Szeretnék magamnak valamilyen elegáns és megbízható órát venni.
    Ki is néztem egy Casio-t, méghozzá az Edifice 545-öst.
    itt egy kép róla: http://www.thaiwatchshop.com/images/EF-545D-7AV_DF.jpg
    Tudnátok véleményt mondani, hogy mennyire megbízható ez az óra?
  • passatgt
    #544
    ja akkor az nem vészes, filléres dolog:)
  • bardocz
    #543
    Jaja, olyasmi. Lyuknak nincsen baja. Lefotózni nem tudom, egy 10 centis modellautót sem tudtam élesen, ebből nem látszana semmi:D
  • passatgt
    #542
    ja, ha viszont a lyuk tört el ahova belemegy ez a cucc, akkor már neccesebb:)
  • Szabi84
    #541
    mondjuk azt pár százért cseréli az órás
  • passatgt
    #540
    az aminek a 2 oldalát belehet nyoni, ilyen rugós?
    vagy nem vágom most pontosan mire gondolsz, egy képet nyomhatnál:)
  • Szabi84
    #539
    ez egy igen olcsó óra volt sokat ne várj tőle
  • bardocz
    #538
    Sajna egy kis pöcök eltört az órán, ami a szíjat az óratesttel összefogja. Nem egy vaskos darab, 1mm sincs az átmérője, és üreges. Remélem meg tudják majd javítani.
  • passatgt
    #537
    felfelé tekered a kis tekerőt oldalt, akkor is feltudod húzni:)
  • bardocz
    #536
    Csak tegnap reggel óta, bár ma még csak egy fél órája van rajtam. Amikor látom, hogy a rugó nagyon össze van húzódva, akkor egy kis mozgatással "felhúztam", és így nem merül le.
  • Falkon
    #535
    Ezek szerint megjött. És milyen? Mióta hordod?
  • bardocz
    #534
    Ilyen.

    Nagyon faszául működik eddig, és jóval kényelmesebb a másik órámnál a plusz súly ellenére is.
  • Szabi84
    #533
    milyen óra ez?
  • passatgt
    #532
    mondtam én hogy jó az, be kellett csak járódnia:d
  • bardocz
    #531
    Szerintem sem, de mégis nem késett semennyit:D