23
  • gzadmin
    #23
    sziasztok!
    tud valaki tippet adni hogy honann lehet megtudni hogy az elkonfigurált routerem milyen címen érhető el?
    A 195.168.0.1 lette elírva és nincs ötleltem hogy találjam ki mi az uj címe.

    üdv
  • tomo
    #22
    66€ lenne magyarorzagra szallitassal egyutt, annyiert mar nem nagyon eri meg a router.
    pedig a 8ezer forintos alapar nagyon jo lenne, csak a franya szallitasi koltseg...
    mna meg termeszetesen csak kredit kartyavalé lehetne fizetnmi...
  • kobra223
    #21
    jó lenne
  • gordonmail
    #20
    fhuuuuu, hol van ez a hálózat??
    a vírusok majd, hát hogyis modnjamm
    meg a kémprogramok jelentős előnyben vannak ilyen területen iss.
    Bárcsak ebben a hálózatban lennék
  • gordonmail
    #19
    fhuuuuu, hol van ez a hálózat??
    a vírusok majd, hát hogyis modnjamm
    meg a kémprogramok jelentős előnyben vannak ilyen területen iss.
    Bárcsak ebben a hálózatban lennék
  • gordonmail
    #18
    fhuuuuu, hol van ez a hálózat??
    a vírusok majd, hát hogyis modnjamm
    meg a kémprogramok jelentős előnyben vannak ilyen területen iss.
    Bárcsak ebben a hálózatban lennék
  • asysoft
    #17
    Max ha kikapcsolom a Wifit (MAC cím alapján tiltani lehetne elvileg, csak nem lenne túl eredményes:)) Másrészt egy LED villogásából nehéz megállapítani, hogy egy ember generálja, vagy több...
  • beatz
    #16
    hát ha feltünően nagy adatforgalmat generál, nem tudod leválasztani? nincs wifim, nem értek hozzá, csak beleokoskodok itt..
  • asysoft
    #15
    Érdekes kezdeményezés. Kíváncsi vagyok, hány ember fog crackelni egy ilyen megoldáson keresztül... Én semmiképp sem osztanám meg, egyrészt nem használok hotspotot, másrészt ahogy ismerem a hazai viszonyokat, valaki olcsón töltögetne rajtam keresztül...
  • Caro
    #14
    A kapcsolatot ez esetben egy NAT használja, ami amögött van, ahhoz a szolgáltatónak semmi köze.
    Ő csak egy IP-t, és egy vonalat ad.
  • htmm
    #13
    Nekem van WEP az itthoni halozaton. Tudom, nem sokat er, de amig a nappaliban a sajat mellett megtalalom valaki WEP nelkulijet is, addig pont eleg a WEP...
    Amugy tamogatnam az otletet. Es elobb-utobb ugyis az a netszolgaltato kerulne erofolenybe, amelyik kifelejti a "tovabbertekesiteni tilos" -t a szerzopdesebol. Amellett meg nem hallottam olyat, hogy valakit meghurcoltak volna ezert. Bizonyitani is bajos lenne...
  • mrzed001
    #12
    És wifi készülékekkel járják a környéket, hogy hol találnak egy forrópontot, aztán már megy is a házkutatás, mert aki ilyenre képes, az biztos warezol is :p

    Hát igen, ezek a piócák azért vannak, mert megérdemeljük
  • fflx
    #11
    es majd jonnek a hirek, hogy az internetszolgaltatok edekvedelmi egyesultete beperli az osszes felhasznalot, aki veletlenul publikusan felejti az otthoni routeren a wifit...
  • AgentKis
    #10
    A Magyar internet szolgáltatók nagy többsége azért szépen csendben becsempészte az ÁSZF apróbetűbe a maximálisan kiszolgálható gépek számát. Nemár a szomszéddal közösen használjunk pl. egy szűkszélessávú, mondjuk 512-es ADSL-t vagy Cable netet. Ha bukik az illető letiltják... :(
  • mrzed001
    #9
    Így alakult ki a P2P is :))
    Sztem a laptopok, PDA-k és tablePC-k további térhódításával ez is el fog terjedni (a városokban)
    5-7 év, és itt is lehet értelme ilyennek :)
  • tomo
    #8
    magyarorszagi hotspotok terkepen
  • dirty dogg
    #7
    szerintem nagyon király ötlet...
    viszont a szolgáltató indoka elgondolkodtató, hiszen aki a "linus" verziót választja, az nem értékesíti tovább....szerintem.

    kéne csinálni egy magyarországi hotspot térképet...vagy már van?
  • mrgenya
    #6
    viszont ha vkinek van wifis laptopja, de épp nete nincsen, az nyugodtan menjen a panelok tövébe, elég hamar találni fog magának kapcsolatot:)
  • Caro
    #5
    Komolyan mondom, jó ha évente egyszer talán valaki wifi-vel hatótávon belülre jön :)
    Nappaliban van az AP, ott nagy ablakok néznek dél fele(Balaton északi part).
    Igaz még a szomszéd utcába is elvisz így, de csakis közvetlen rálátással.
    Szóval úgy 100m-re lehet az tőlünk.
    A másik szomszédunk, aki fele ilyen messze lakik, de nincs északi ablaka, oda alig-alig tudtam egyszer megcsinálni, azt is speckó antennával :)
    Ja igen, szóval nem belváros :D
  • Darth Sith
    #4
    ez tetszik, de itthon nem sok jövőt jósolok neki... :(
  • Cactus
    #3
    Szerintem nálunk ezt nem tudnák megvalósítani. "Dögöljön meg a másik tehene" alapon....jó kis mentalitás :D
  • GABOR16
    #2
    Azért a számítógépedet védd le, ha van hálózatod
  • Caro
    #1
    Bazz, ezen a Billen meg Linuson halálra röhögtem magam :D
    Egyébként én már csatlakoztam a programhoz :)
    Nem védem itthon a wifimet, úgyse jár erre senki, ha meg mégis, hát hadd netezzen.