22
  • uniu
    #22
    Kinek a kopiaja van kint. Aztan megkerdezik azt az ember, hogy ugyan mi tortent a kozben, hogy vele dolgozott... ha meg ha "galadul" ellopta tole vki akkor meg miert hagyta, es jol megb****ak. Igy mar azert jobban fog figyelni mindenki arra amivel dolgozik.
  • blaze
    #21
    Jogos a kérdés!
  • IoIa
    #20
    Sosem tagadtam. De nem vagyok sem elfogult, sem elvakult. Egyébként én nagyon kiherélt windowst használok azért, mert a mikorszopsz aljasságainak nem vagyok hajlandó fejet hajtani. Mivel jogszerűen használom a windowst, jogom van szidni is azért, ami nem jó benne.
  • dnes82
    #19
    <offtopic>
    Nocsak, a nagy vindozgyulolo vindozt hasznal? :)
    </offtopic>
  • IoIa
    #18
    Szerintem nem. Csak a szokásos ijesztgetés ez szerintem.
  • IoIa
    #17
    Ez elég valószínű. A windows media player pont ilyen árulkodós fajta. Többek között ezért sem használom. És persze semmi olyat, ami a wmp-re épül.
  • AgentKis
    #15
    A lényege szerintem:
    - Ha 1 (védett) vízjelből többet is találnak, akkor ott a jogsértés. Akiknél megtalálják az josértő, mert megosztotta a tartalmat.
    - Akinél nincs vízjel az is bukó, mert ott meg kijátszotta a másolásvédelmet.

    Marad a rádióból felvett számok meg nem osztása...
  • uniu
    #14
    Lehet, hogy ezert mert mar szep csendben hasznaljak ?:)
  • uniu
    #13
    Mindenkeppen szoftveres tamogatas kell hozza. Bar ha mozgasvektorokra vagy elessegre tudnal ultetni az infot, az tulelne szoftveres tamagatas nelkul is...
  • csüves
    #12
    Ollyanm rosz hogy egyes programozók ilyen lehetetlen és fölösleges hülyeségre tosszák el az idejüket
  • OTomi
    #11
    Hihetetlen hogy még mindig erőltetik ezeket a baromságokat, nem képesek felfogni, hogy ezek a módszerek sose fognak működni? Nem tudom mi lenne a jó megoldás az illegális másolás ellen, de nem ez az tuti. A végén legföljebb mindenkinek mégegy kis szar programot kell telepíteni, ami kiszedi az ilyen vízjeleket...
  • asdasdasd
    #10
    Gondolom arrol van szó, hogy ha valami legális helyről letöltesz egy számot, akkot hozzácsap egy ilyen egyedi vízjelet, és ha ez a példány utána elterjed a neten, akkor elő lehet venni téged.
    Filmel ugyan ez, minden feliratozásra szánt kópiához hozzácsapják a vízjelet, és akkor kiderül, hogy melyik szinkronstúdióból lopták ki.
  • Razgon
    #9
    Már nem azért, de szerintem minden letöltő tisztában van azzal, hogy amit letölt az másolat.

    "A másik kifejlesztett szoftver képes arra, hogy egy oldalon a különböző tartalmak között feltüntesse azokat, amelyeket illegálisan másoltak le. Így a felhasználók már eleve tudhatják, hogy másolt vagy eredeti felvételt töltenek-e le." ->Szerinztem meg inkább a letöltők azonosítására akarják használni. Esetleg egyes lejtszók automatikusan feljelentik a felhasználót.
  • silentb
    #8
    Lehet hogy majd lesz olyan tömörítő ami elelve ki is hagyja a tömörítésből
  • Caro
    #7
    Az a vicces, hogy a tömörítések eltüntetik az emberi érzékszervekkel megkülönböztethetetlen részeket.
    Szóval a vízjelnek nem szabad láthatónak lennie, de túl kell élnie a tömörítést...
    Na ez nem fog menni.
    És ha meg felismerhető, akkor arravaló szoftverrel ki is szedhető.
  • IoIa
    #6
    De igen. De ez ígyis nagy marhaság. Ezt már korábban a mikorszopsz is elsütötte, és azóta sincs semmi hír róla.
  • Sh4dow
    #5
    öööö izé, hogyha eza "digitális vízjel" akkoris a fájlban marad ha azt lemásolják (pl.: mp3-nál mégha mikrofonnal is veszik át), akkor minden másolt fájlban meglesz, tehát minden másolt fájl eredeti lesz. Vagy nem?
  • Sanyix
    #4
    Vagy lesz/van alternatív formátum :)
  • MacrosTheBlack
    #3
    Majd lesz erre is crack ami kiszedi. :)
  • Sanyix
    #2
    Hogyan kutat? Hmm spyware gyanús :)
  • hopp
    #1
    "A Fraunhofer Intézet IPSI részlege Merit munkacsoportjának informatikai kutatói az egyik szoftvert képesek "becsempészni" a fájlcserélők közé, ahol a program illegálisan másolt tartalmakat tölt le és a leszedett fájlokban digitális vízjel után kutat."

    na most akkor valaki magyarázza el nekem, hogy hogyan csempészik be a fájlcserélők közé, és főként ennek mi értelme van? meg tudják majd mondani, hogy ki lopta el a cuccot a stúdióból?