140
Az emberek sokszor szembesülnek ezzel. Egyesek bűnhődés nélkül átgázolhatnak a másikon?
  • Raszkolnyikov
    #1
    Habár én még fiatal vagyok, de soxor látom és tapasztalom azt, hogy egyes embereket telljesen hidegen hagy a lelki ismerert, átgázol a másikon, a többiek pedig jót röhögnek rajta. Egyrészt félelemből, másrészt azért mert ők is viccesnek tartják egy autista vagy egy beilleszkedési gondokkal küzdő személy folytonos lejáratását és nagyon dúrva megalázását. És ha valaki ez ellen szólni akar, akkor hip hop egyedül találhatja magát, mert mindenki ki akar maradni belőle. Persze valaki mindíg segít és megértő. Azonban a társadalmunk nem őket tartja hősöknek, jó embereknek, hanem azt aki megmeri tekerni órán a füves cigit, aki otthagya a régibarátokat a "jóarcokért", akinek a magyarszavak már 14 évesen elvesznek a szótárából, csakúgy mint a szüzesége.
    Miért ciki azt mondani, hogy segítettem kapálni?
    Miért ciki, ha valaki vallásos és miért vagány, ha sátánista?
    Miért ciki kiállni egy olyan tanár melett, akit folyton megaláznak?
    Miért ciki, ha egy kövérebb lány melett kiállunk?
    Miért van az, hogy a kortársaim nagyrésze nem tiszteli azt ha valaki szenved és inkább kifikázzák az erölködését?
    Miért kell annak a kultúrának amit mi most átveszünk, a középpontba állítania a társadalom saját fertőzéseit?
    MIÉRT NEM TÖRŐDÜNK EGYMÁSSAL?

    És hogy van ez a felnőtt világban? Csak az élhetigazán aki társadalmilag is elismert?
  • Sephi
    #2
    Atya eg mennyit tudnek errol irni. De nem fogok.
  • Thanatos
    #3
    izé
    nem vagyok se vallásos se sátánista, és segitettem kapálni, sőt mgé gödröt is ástam nagyapámmal amikor fát kellet kivágni :)
    nálunk nem szokták a tanárokat megalázni, sokkal inkább forditva... :)
    izé, hozzánk nem járnak lényok se, sé tulképp igy hirtelen nem ismerek egy kövérebb lányt se aki mellett ki kéne állni :)
    egyszerübb, és kevesebb fáradtság :)
    szenzációhajhászat, a társadalomnak unalamasak a hétköznapi dolgok :)
    mert tul sok fáradtság ezis, idő és energi... :)

    izé, mindenki ugyanazon a világon van utolsó ismereteim szerint, a sliders féle teoriákat még nem bizonyitották be max a sci-fi-kben :)
    nem csak az élhet, márha nem suicid hajlamu :)
  • Thanatos
    #4
    látod, neked is tul sok idő és energia lenne :) mongyuk nekem is az nem is tom mirét irogatok ennyi hülyeségre :)
  • Nolycsy
    #5
    Nekünk is volt a suliban egy srác (2 hónap után elment), neki is volt valami szellemi gondja. A szünetekben azzal szórakoztak a "nagymenők", hogy műsoroztatták, pl. mondták neki, hogy táncoljon, ő meg (szerintem) azt hitte, hogy barátkozni akarnak vele, ezért meg is csinálta. És szünetben ott néptáncolt, meg énekelt. Mikor meg már rájött, hogy csak szórakoznak vele, és beszólt a srácnak, azok elkezdték lökdösni meg kb 5-en szivatni. Ezt én sem nagyon értem. Én nem lennék képes egy ilyen srácon röhögni. Elég baja lehet így is neki, nemhogy még szivassák is.
  • Max7
    #6
    eggyet értek azzal hogy nem törödünk egymással de nézd én se illeszkedtem be egyből az osztályba sőt kellet egy év és senki nem segített! nem vagyok egy menősjenő sem márka ember de kukajakab sem vagyok! és ha mindenki mások problémáival törödnének nem jutna idő magukra nálunk is van egy nagyobbacska lány :O (160cm 120kg) szoktam cukkolni pedig énsem vagyok egy pehelysúlyú birkózó a magam kis 90 kilómmal monnyuk magas is vok de addig amig nem látom rajta hogy ez sértő neki és vihog rajta ő is addig miért ne cukkolnám? engem is cukkolnak a halyam miatt! elöl van a forgóm és oldalt álandóan elalszom :D jót mosolygok rajta és kész :) legalább van poénalap és nem punnyadunk be! ennyi röviden
  • Aspyrin
    #7
    Próbáld meg önmagadban meglelni a válaszokat, konrét megoldásra nem érdemes várnod.
  • Raszkolnyikov
    #8
    És persze az direkt jól esikneki, hogy ezzel ütitek el az időt! Mégis mi a fenét csináljon? Ha szépen megkérne, hogy hagyd abba, akkor kiröhögöd nem? Vagy ha te nem is,de a társaid közül hányan nem? Biztos jó egész életében ezt hallani! Ha meg visszaszól akkor egy csomóan rászálnak! Hidd el nem olyan jó ez! Meg most fikázzák a hajda pff... haggyad már.
  • Raszkolnyikov
    #9
    Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy annyira majmoljuk ezt a linkséget (én is nagyon benne voltam tavaly), hogy kiakarunk tűnni, de sajnos csak úgy tudunk ha alapvetően aljas emberi tulajdonságokat "humoros és vicces" ruhába öltöztetünk fel! Azt akartam, hogy néhányan gondolkodjanak el rajta, hogy biztosan jó-e ha ezt tömik magukba. Higgyétek, el, hogy nem emberi dolgokat csinálunk néha s észre sem vesszük!
  • EvilDevil
    #10
    "addig amig nem látom rajta hogy ez sértő neki és vihog rajta ő is addig miért ne cukkolnám?"

    Na látod pont az ilyen emberkék miatt jött létre ez a topic...
    Azért mert vihog rajta, még nem jelenti azt hogy jólesik neki... sőt tuti hogy épp az ellenkezője az igaz... de ezt a hozzád hasonló "élvezetből cukkolók" sose fogják megérteni


  • Raszkolnyikov
    #11
    Egyépként arra jöttm rá, hogy az ilyen faszagyerekek miatt az egészközösség ki van szolgáltatva. Én szociálisan érzékeny vagyok ez meg van mondva. Ha rám rosszat mondanak az nagyon megmarad bennem vagy ha fikáznak(pedig nem kapok olyan borzasztó sokat), sajnos ilyen vagyok, de zavar az is ha másokat bántanak.
  • Csirke4
    #12
    Kérdezd meg egyenesen hogy ő is viccesnek találja-e :)
  • Raszkolnyikov
    #13
    Ott a pont, és sajnos én is mondok ilyeneket embereknek, habár ha valaki erre felhívja a figyelmemet akkor borzasztó lelki ismeret furdalásom van, de van akit teljesen hidegen hagy a másik.
  • Thanatos
    #14
    amugy meg középiskola utána majd kinőttök belőle... :) addig meg éljétek tul a csodás szociális érzékenységeteket :)
  • rezsofiz
    #15
    nem kell állandóan a másik problémájával törődni, arról volt szó hogy egyáltalán nem törődünk az embertársakkal. a középutat kéne megtalálni. és van különbség a sértő meg a vicces jellegű "poénok" között
  • Raszkolnyikov
    #16
    Bezony.
  • Matthew Prosac
    #17
    Erről tényleg hónapokig lehetne beszélni.. 40 évvel ezelőtt más volt minden. az emberek viszonyulása a másikhoz..
    Megjegyzi: ebben a topicban még nem sikerült nyelvtanilag korrekt módon leírni a "haj" főnevet.
  • Raszkolnyikov
    #18
    így jártunk
  • Raszkolnyikov
    #19
    De jó lenne pedig.
  • PeeTeR
    #20
    ok torodnek (18+)
  • Max7
    #21
    ha odajönne és megkérne hogy hagyjam akkor abbahagynám és elhiheted senki nem röhögné ki és senki nem szálna rá! ez egy osztályközöség ami nekünk van mi nem úgy vagyunk hogy kényeszből szeretjük egymást! jó vannak akiket utálok de hidd el meg van az okom!
  • Max7
    #22
    nálunk mindig a középontba van valaki! szal nem folyton ő van cukkolva és ha valakit nagyon boszant leállunk és nem teszünk rá még 1 lapáttal!
  • gergelyanevem
    #23
    teljesen egyetértek veled...mai társadalom egyenlő egy katasztrófával
  • gergelyanevem
    #24
    tisztelet a kivételnek, természetesen
  • Max7
    #25
    én sem találom viccesnek mikor vihorásik a padtársával elöttem és nem értem mit mond a tanár és 50-edjére szól rá hogy kusoljon! ő sem kérdezi meg hogy zavar-e :) ilyenkor szokott elcsattani pár poén a számból "hirtelen felindulásból" (odadobok egy szendviset hogy erre használja a száját ne pofázásra :)) de táblánál is kint áll mint egy tuskó és kurvára nem látok semmit akkor mondom hogy guruljon arébb de ezt nekem is szokták mondani :)

    szal van aki bunkón csinálja és aki viszafogotabban én nem utálom és nem kezdem el lögdösni emg ütögetni mint egy boxzsákot bár....
  • Raszkolnyikov
    #26
    Amit te mondassz az egészen más.
  • Raszkolnyikov
    #27
    Egyépként lehet, hogy fikáztok valakit csak nem úgy veszed fel, hogy ez neki tényleg rosszul esik. Nem kell senkivel sem túlságosan is elnézőnek leni, de azért ne alázzuk porig. Ahogy a koléga írta: arany középút!
  • NeoMaN
    #28
    Ez csak a suliban illetve a "vagány" bandákban műkik. Felnötteknél már nem. Aki pedig gyerek korában ilyeneket csinált, az felnőtt fejjel nagyon rosszul fogja érezni magát amikor visszagondol majd a szemétségeire...
  • Max7
    #29
    én megtalálom! attól én nem leszek szebb ha lecsúnyázok valakit sőt vékonyabbse ha ledagatozok! sőt lehet hogy egyszer ő fog az eszével lealázni!
  • Raszkolnyikov
    #30
    És ha bejuttatják a szüleik olyan hejekre ahonann oszthatják tovább az észt és mások fölött ítélkezhetnek? Mert ezek közül jópárat nem a kétszemükért vettek fel, meg a tanulmányiátlagét, hanem azért, mert apuka meg anyuka jó hejen dolgoznak.
  • Raszkolnyikov
    #31
    Hát ez így van. De sokkal dúrváb lejáratásokról beszélek/beszélünk!
  • Max7
    #32
    hát volt aki engem is úgy álított be mint egy suttyó menőjenőt :D pl most tervezek egy 10 napos nyaralást és elhivtam pár általam cikizni szokott emberkét de nem azért hogy legyen kin röhögni :)
  • Bandew
    #33
    Nagyon tévedtek!
    A felnőtteknél is ugyanúgy megvan az elnyomás és a megalázás, csak már más témakörben. Itt az embert nem a haja miatt cikizik, hanem pl a vagyona, a szokásai miatt, hogy milyen a háza, milyen a pázsit, meg mennyit fizetett a cipőjéért.
    A társadalom szinte minden korosztályában megtalálható ez.
    Csak egy dolgot tehetsz. Legyél te a kivétel! Ne érdekeljen, ha ezért lenéznek, ne másokkal törődj hanem az elveiddel.
  • Raszkolnyikov
    #34
    hát?
  • Raszkolnyikov
    #35
    Nem tudom, én sem vagyok arra képes, hogy ezeket elodázzam magamban és azt hiszem az se, akinek az egészélete ebből áll. A vagyoni dolgok nem érdekelnek (még most), de a többi sajnos igen.
  • Geeryy
    #36
    Hat nemtudom ... akkor en biztos szerencses vagyok
    Mozzgasserült vagyok.durvan 12éve jarok suliba ,normal iskola ,normal emberekkel(szki).Senki nem kozositett ki , senki nem szolt be durvan(mivel jo a humorerzekem vannak persze vannak helyzetek amikor adodnak vicces parbeszedek"Halajd mar Geri!Persze futok :DD ).Segitenek ahol csak tudnak, vagyis inkabb ahol kerem (utalam a szanalmat).Nemtudom, velem torodnek az emberek, es egyszer nem volt meg olyan h fikaztak volna emiatt.Mi folyik itt Gyöngyösön ? :D
  • Raszkolnyikov
    #37
    És szerintem minden embernek kötelessége törődni a másikkal! legalább anyira, hogy a méltóságát vissza nyerje, nem?
  • daeemoon
    #38
    Ebben nagyon igazad van!!!! Soha nem az számít, hogy mit mond más! Nem másoknak élünk, hanem magunknak! Ha egyszer megszülettünk, élnünk is kell, élveznünk az életet, és másoktól függetlenül kell élnünk. Ez nagyon nehéz. De másokkal soha nem szabad foglalkozni. Most ez sablonszövegnek tűnik (az is), de igaz!!!!!
  • Max7
    #39
    példaként megmagyarázom van egy focista haverom aki ujpesti folyton savazuk egymást becézgetem hogy újtepsi meg szoktak flashek lenni van hogy porig alázzuk egymást de semmi harag :D szal érted? :D
  • daeemoon
    #40
    Amúgy a témakörrel kapcsolatban ajánlanám Osho - A bátorság című könyvet. Kissé veszélyes, ha rosszul értelmezik, de tulajdonképp ezzel a témával foglalkozik, kicsit másképp. Amúgy minél különbb, egyedibb az ember, annál izgalmasabb, színesebb, és jobb az élet. Szerintem. :)