1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • Nagy Ákos
    #125
    Köszi az infót. Ez azt jelenti, hogy a Digi tv-vel együtt nem lehet a TV5-öt fogni? :-( Csak ha másik műholdra állok át (pl.: Astrára),akkor azon meg nincs Digi? Miért nem tudják több műholdon is foghatóvá tenni a Digit?
  • banok
    #124
    itt van a nyugati 1° listája
    18 csatorna fogható szabod innen, többsége fos román csatornák.
    A TV5 Monde Astrán és Hot Bird-ön is fennt van FTA.
  • zaki
    #123
    Én meg vagyok elégedve a cuccal, igaz van pár kisebb gond. Mondjuk, hogy nncs teletext, csak az M1-en, meg a Travelen, RTL Klub-on régebben volt, már nincs. Meg az is idegesít, hogy nincs magyar felirat pl az AXN-en, mikor elvileg kálasztható lenne. De a legjobban az idegesít, hogy néha csak úgy mikor a csatornákat váltogatom, olyan 1-2 hetente az egész csatornakiosztás visszaáll az alapra, és állíthatom be újból az egészet. Mondjuk már fejből vágom, hogy mi hol volt azelőtt, annyiszor állítotttam be újból.
  • Nagy Ákos
    #122
    Lenne egy kérdésem: A Digi Tv-s előfizetéssel csak a csomag fogható a parabola antennájukkal, vagy mellette még ingyenes műholdas csatornákra is lehet hangolni a vevőt? Például hogy lehetne a TV5 Monde (francia) csatornát is fogni, mert az sajnos nincs bent a Digi-s csomagban?:-(
    Választ előre is köszönöm!
  • jbal
    #121
    hát igen az egy dolog h a Digi biztos azért olcsó mert szar.de a UPC se annyira jó amennyi az ára.szvsz a Fibernet T-kábel a jók.
    mondjuk nekem semmi bajom nincs a UPC kábel tv-vel csak az a 6k elég sok annyiért ami máshol csak 3k
  • banok
    #120
    nem vagyok UPC rajongó, sőt nagyon nem. Csak az a helyzet, hogy láttam és látom mindkettőnek a minőségét és a "tudását". És az a nagy büdös helyzet, hogy a UPC Direct jobb talán ezért van, hogy a Digi olcsóbb is.
  • Nagy Ákos
    #119
    Kedves BANOK!

    Kár, hogy ilyen elfogult UPC rajongó vagy. Talán az ő alkalmazásukban vagy? Nem kellene leszólni a Digi Tv-t, sok esetben alaptalanul. Üdv!

  • Borg
    #118
    Én személy szerint most rendeltem meg. Karácsonyig még talán bekötik.
    2 tv-hez kértem beltérit, ez így összesen 11eFt bekötési díj lesz, aztán meg 2700 havidíj, hűség nélkül. Ha meg nem jön be, leszedetem. Max a 11-et bukom, addig meg megtartom a upc kábelt is.
  • vasko22
    #117
    Aki a Digi TV-t használja, megköszönném neki, ha írna róla egy véleményt ide a fórumba, mert itthon gondolkodunk a váltásban!

    Előre is Köszönöm!
  • banok
    #116
    alacsony bitrattel adják fel a jelet a műholddal. Mondjuk amit átvesznek az se valami nagy minőség...
    Audio hibák mindennaposak a Digin...
    Én maradnék a UPC kábelnél. Vagy ha Bp-n laksz vagy környékén akkor AntennaDigital.
  • Borg
    #115
    Abszolut rühellek mindennemű sportközvetítést.
    De ez milyen jellegű probléma egyátalán?
  • banok
    #114
    szoktál meccset nézni? Mert egy Foci meccs digin olyan mintha zöld konyhakövön játszanának....
  • Borg
    #113
    Azzal tisztában vagyok, hogy nem fog kábel minőséget nyújtani, de azért SOKKAl nem lehet rosszabb minőségű.
    Van erről valahol összehasonlítás, vagy cikk?
    Egykét user véleménye ugyanis, akik netán rosszul kötötték be, vagy silány kábellel zavarosan, vagy árnyékolt a lavórjuk valamiért... szal nem túl mérvadó az egészre nézve.

    Másrészt, most beköttetem ezt, nincs hűségnyilatkozat. Max a 6k-t bukom el, ha egy hét múlva újra leszedetem mert szar. A UPC-t meg addig nem köttetem ki.
  • banok
    #112
    jól van NGC-t már sikerült feltenniük de a minőség az elg tré. Olvass bele néhány satos fórumba. Mit gondolsz miét ilyen olcsó....?
  • Borg
    #111
    Konkrétan miért is?

    És miért nincs NGC, ha egyszer ezt irják a honlapjukon?
  • banok
    #110
    azzal ugye tisztában vagy, hogy komoly minőségromlásnak leszel tanuja ha Digire váltasz? Ja és nincsen NGC.
  • Borg
    #109
    Most hívtam fel őket. Picit mást mondanak mint a weblapjukon....


    Szal a lényeg az, hogy kijönnek, felszerelik a lavórt, a beltéri egységet 1 TV-hez, 0 Ft. A második TV-hez még egy dekóder kell, ezt egyszer 6000Ft ellenében szerelik be.
    Eddig tehát a bekötés 6k-ban van.

    A telepítet eszközökért NEM kell fizetni a továbbiakban, tehát azok a szolgáltató tulajdonában maradnak.

    Az alapcsomag havidíja ezután HŰSÉGSZERZŐDÉS NÉLKÜL 2700Ft. <- ez nekem így jó ajánlatnak tűnik...

    HA megvásárolom egy összegben a műszaki berendezéseket (21xxxFt), ÉS CSAK EKKOR, köthetek 2 évre hűséget, és így az első évben 0 Ft a havidíj.

    A kérdés már csak annyi, higy pl egy upc kábelhez képest milyen szolgáltatásminőségre lehet számíani?
    Meg úgy olvastam, hogy teletext sincs, viszont van valami egyéb műsorkkirás, amit a settop box tud?
  • Seth
    #108
    digitv-nél,asszem 2 hónap után bérelhetsz egy másik egységet havi 500 pénzért. Nővéreméknek az van, ott vmi ilyesmit olvastam a szerződésben. A "lavórt" ^^ meg a beltérit nem veszed meg, hanem a bérleti díját fizeted ha jól emlékszem
  • Borg
    #107
    Akkor most felhozom ezt a témát. Az ok egyszerű. A UPC 20%-os áremelésre készül 2007-től, ezt ugye már be is jelentették a usereknek levélben.

    Ez mindenhol más végösszeget jelent, de itt nálam pl 5040Ft-ot havonta a családi csomagért, amiben van ugye kb 50 csatorna..

    És itt jön a képbe a DigiTV.
    Ha jól olvasom a honlapjukon, lényegében egy darab csomagjuk van, ami 2700Ft-ért a UPC családi csomag MINDEN fontosabb csatornáját tartalmazza, SŐT, van benne AXN, és az összes discovery, meg viasat extra csatorna, amiket ugye UPC-n nem is lehet fogni. Viszont nincs benne egy csomó német, osztrák stb, tehát pro7, sat1, meg ilyenek. Szoktam néha nézni őket, de tudok élni nélkülük. Simán. Főleg hogy lenne AXN, amin a legtöbb nívós sorozat is megy magyarul, ráadásul nem éves késéssel.
    Még ha rendelek egy HBO-t is az alapcsomaghoz, akkor is a UPC családi csomag ára alatt vagyok.

    Itt jön az érdekes kérdés, hogy akkor mi is kell nekem ahhoz, hogy ezt otthon 2 tv-n tudjuk nézni? A csomagokból valahogy az sem egyértelmű, hogy meg KELL-e vennem a beltéri egységet, meg a lavórt, meg miegymást, vagy ahogy az egyik táblázatban szerepel, ezeket hűségnyilatkozat esetén 0Ft-ért is adják, csak akkor a szolgáltató tulajdonában maradnak? Ha ez így van, akkor király, mert végülis mi szükségem lenne nekem ezen cuccok megvásárlására? Amíg kell a szolgáltatás, addig nálam vannak, ha meg nem kell, akkor vegye csak vissza a szolgáltató, ha akarja.
    Mert ugye a másik lehetőség a készülékek megvásárlása egy összegben valami 20 rugóért, vagy egy éven át kb 2100ft havi törlesztés megfizetése értük.
    Ez utóbbi még mindig nem lenne vészes, mert ugye 2700+2100Ft még mindig nincs annyi mint a UPC családi csomag 5040Ft-ja. Ráadásul van az akció is, hogyha 2 évre előfizetek, akkor az első évben elengedik a havidíjat... tehát csak a 2100-at fizetem 1 évig, majd a második évben meg csak a 2700-at... elég olcsó, nem?
    Ami még nem egyértelmű nekem, hogy mivel kell többet fizessek, vagy milyen eszköz kell még pluszba, hogy egy 2. tv-n is nézhessem ugyanezeket?
  • jbal
    #106
    Na tavasszal mi is megrendeljük.Azt kérdezném meg h ilyet írnak a digi tv honlapján:
    Mennyi beltéri egységet vásárolhatok?

    Jelenleg 2 darab beltéri egységet tudunk egy telepítési címre biztosítani.

    És ha 3 tv-nk van azt meg lehet oldani valahogy?
  • berlinboy6329
    #105
    A műsorkalaúzzal nem lehet későbbi műsorokat megnézni csak a következőt?

    Infot nem tudok nézni műsorokról,mert csak "h." van kiírva.Miért?
  • zutyu
    #104
    hello.
    Nem régiben beköttöték hozzám a DIGI tv-t és azt elfelejtették közölni velem ,hogy a HUMAX beltéri egység másoláss védelemmel van ellátva.Így nem tudok felvenni a TV-ből.Valaki tudna Nekem megoldásT?
  • banok
    #103
    semennyire.
  • Kami
    #102
    Sziasztok!
    A problémám a következő: az ékezetes karakterek vagy 2 hete nem jelennek meg a műsorcímekben (alul a kék sávban). Miért? Találkozott már valaki ezzel a problémával és legfőképpen meg tudta oldani? Ha igen hogyan?
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • oliverspy
    #101
    Gyerekek! Ha kérek egy + beltérit, akkor mennyire húzza le a minőségét?
  • banok
    #100
    sat.hu fórumán tudnak neked erre választ adni.
  • jbal
    #99
    én nem hiszem h egy tv adáshoz te tudnál feliratot tenni teletext meg nincs
  • shygirl
    #98
    Sziasztok!
    Körülbelül egy hete kötötték be a Digi tv nálunk. És van egy problémám, remélem ti tudtok segíteni nekem mert én nagyon amatőr vagyok az ilyesmihez… Mostanság az A+ műsorán japán sorozatok mennek elvileg magyar felirattal, de én nem tudok magyar feliratot tenni rá. A képernyő alján van egy felírat alapból, de azt se megváltoztatni se levenni nem lehet. Az „opt” menüben pedig a felirat alatt a nincs vagy az off szerepel csak… És a teletext-et sem tudom felhozni. Kérlek titeket, írjatok nekem, mert tanácstalan vagyok… Előre is köszönöm szépen a segítséget.
  • jbal
    #97
    mind1 jó ez így.a digi tv akkor kéne ha elköltöznénk s nem lenne kábel tv
  • banok
    #96
    hát valamit valamiért...
  • jbal
    #95
    ja több van.de drága.
  • banok
    #94
    UPC Directen több csatorna van... viszont labilisabb mivel műhold....
  • jbal
    #93
    annak se olyan jó.de az nem is kell ha van rendes UPC kábel tv.
  • banok
    #92
    én most a UPC Directről beszéltem.
  • jbal
    #91
    UPC ja a beltérije jó.de pl. ez a sport klubos bánázás meg a csatornakiosztás...
  • banok
    #90
    UPC minőségileg jobb. Bár vannak ott is érdekes dolgok. Némelyik csatornát 96 kbps-os audioval nyomnak....
  • oliverspy
    #89
    nem. mert az is "földi" sugárzású.. nem műholdról jön. Szal pesten és környékén birod fogni. Több info: tv.tvnet.hu

    Digi TV csak csatornakiosztásban jobb a UPC-től. Amúgy a upc beltérije sztem jobb meg a minősége is (?) talán.
    Én Digi-t választanék amúgy :) (azt is választottam :D )
  • jbal
    #88
    antenna digital mér csak Budapesten van?Miskolcon hogyhogy nincs ahhoz csak parabola antenna kell nem?
  • jbal
    #87
    és a Digi Tv jobb a UPC-től?
  • oliverspy
    #86
    Köszi berlinboy. Beállítottam RGB-re és tuti lett :D csak vissza kellett olvasnom ... én láma