1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • desigo
    #205
    Én is két hónapja rendeltem kb.
    Maileztem az ügyfélszolgálattal és kiderült,hogy ők rossz telefonszámot adtak meg a szerelőknek akik így nem értek el...
  • bois
    #204
    Üdv!
    Én 01.02.án rendeltem meg. Eddig semmi. Most derült ki, hogy nincs txt,a stereo jel meg hát olyan amilyen. Komolyabb készülékhez nem ajánlanám. Elég gagyi és komolytalan az egész. Nekem pana vieram van és ahhoz inkább megrendeltem a upc direct-et. Csak 1300 ft-al drágább de több minden van és dolbi. Szóval komolyabb. Ma rendeltem meg és 16.-án jönnek szerelni.
  • Bélabéci
    #203
    Én január közepén rendeltem és február második hetében jöttek. Állítólag sok a meló, ki kell várni, mire odaérnek.
  • StephenKing
    #202
    Én január elején rendeltem meg, tegnap bementem azt mondták hogy április eleje közepére talán.
  • Borg
    #201
    1 hónapot.

    Állítólag tavaly év vége óta csak a rendelések 1/5-ét tudják kielégíteni, mert nincs elég eszköz.
  • desigo
    #200
    Ti mennyit vártatok a szerelőre?
    Én már jópár hete megrendeltem de ezek nem jönnek:(

    Írtam mail a Digitvnek kb 2 hét után akkor azt válaszolták,hogy majd jönnek.
    Most írtam nekik (kb eltelt 6 hét) de nem is válaszolnak:(
  • Bélabéci
    #199
    Köszi az infót. Azért én írtam a digi-nek egy levcsit, aztán majd kiderül, hogy mit válaszolnak vissza. Mindent leírtam benne, amíg nem jön válasz, addig nem fizetek.
  • Borg
    #198
    A szerelő azért kért tőled 6000ft-ot, mert a második beltéri bekötése nem ingyenes. Csak erről nem irnak sehol a digitv honlapján. Tőlem 8k-t gomboltak le, mert még 2 scart csatit is szereltettem velük a 2 tv-hez.
    Nem tartom teljesen jogosnak én se, mivel nem tudom miért kér 6000ft-ot. Ha egyszer a bekötés az első alkalommal ingyenes, és ehhez lavórt, fejet, konzolt, és 10méter koaxot ad a digitv csomagja, akkor ez neki 0Ft akkor is, ha a második beltérit is magával kell hoznia. De jó, legyen 500ft, mert kell némi kábel pluszba. +2500Ft a kiszállási díj. Dehát ez van. Általában 5-10k között kérnek a bekötésért, ha 2 beltérivel van, mindenkitől, attól függően, hogy pl erősebb konzol, vagy lavór kellett-e, mint amit a digitv ad. Mert azok nem egy csúcs eszközök, pl szeles helyre.

    Amit pedig csekken kaptál, az a társbeltéri egyszeri bérleti díja, ami le is van irva a digitv honlapján.

    A felháborító csak az, hogy a digitv nem irja le világosan, hogy mi mennyibe kerül.
  • Bélabéci
    #197
    Valaki mondja már meg, hogy most akkor hányszor 6000 forintot kell fizetni??? Szóval, jött a szerelő, hozott egy lavórt, két beltérit. Az egyiket bekötötte a tv-re, a másikat (másik tévé hiányában) egyenlőre összekötötte a másik beltérivel, mondván, hogy majd jön a jel, addig had legyenek egymás mellett. Majd legombolt hat, az az hat ezer forintot semmi számla ellenében. Majd elmentek. Telnek múlnak a napok, egyszer csak sárga csekk érkezik Digi Tv feladóval újabb 6ezer forintocskáról.Én felhívom a Digi tévét, erre azt mondják, hogy nem kellett volna a szerelőnek egy kanyit sem adni, intézkednek, viszahívnak. Napokig sehol semmi, majd hívom újra a Digit, hogy mizu mégis??? Újabb ügyfélszolgálatos tájékoztat, hogy csak 2.500-at kellett volna neki adnom, majd kioszt rendesen, hogy mit képzelek én, ők nem telefonálgathatnak, hogy visszahívjanak engem. Majd utána hívom a szerelő céget, ahol beszólnak, hogy még én tartozok 200 forinttal, mivel 6.200-at kellett volna adnom a szerelőnek. Amúgy mellesleg, mikor megrendeltem egyszeri hat ezer forintról volt szó a továbbiakban pedig 2700 havi törlesztés. Most mi van?? Valaki tud erről valamit? Át akarnak verni? Vagy mégis mi ez??? Ez már felháborító.
  • jbal
    #196
    persze tudom hagyjuk is mert ezt már ezerszer kitárgyaltuk:DDD
  • banok
    #195
    Városonként változó a csatornakiosztás a kábeltv-knél.
  • StephenKing
    #194
    Azért itt is vesztik el a legtöbb kábeles ügyfelet. Nekem is családi+extra csomag ahol tudom nézni a sport1-et 7ezer ft úgyhogy én is váltok pár hét és szerelik be nálam is a digit.
  • jbal
    #193
    Miskolcon a legszarabb a csatornakiosztás
  • Borg
    #192
    Nekem upc-n is van sport1, minimax, discovery, meg filmmuzeum is volt, bár hogy most van e azt nemtom.
  • jbal
    #191
    hát UPC családi csomagban.Ez a UPC egy nagy mocskos cég.
  • Borg
    #190
    Mármint miben nincs?
    Mert nekem UPC-ben is volt némelyik, meg digin is vannak.
  • jbal
    #189
    nincs HBO?az a legkevesebb.nincs benne Sport1-2,Sportklub,Minimax,Discovery,Filmmúzeum
  • Borg
    #188
    Mostmár 5k felett van a családi csomag, és ebben nincs HBO meg semmi.
    A digi meg 2.7, de még úgy sincs 5k, ha HBO 1-2t kérek hozzá.
  • donidarko
    #187
    a upc mennyi pénz havonta???
  • Borg
    #186
    Nekem is azzal van összehasonlítási alapom.
    A UPC kábelen a képminőség detto ugyanilyen (jó), míg a hang a legtöbb csatin csak monoban érkezik. Digin meg legalább stereoban, plusz felirat, és eredeti nyelv is választható egyes csatornákon.

    Én a digi egyetlen hátrányát abban látom, hogy relatíve érzékeny az alapszerelés eszközeivel az időjárásra. De ezen simán lehet segíteni, akár 10-15 ezer forintból profira.
  • banok
    #185
    Én összehasonlítottam. Ezért írom amit írok. Hozzáteszem, hogy UPC kábelem van az se sokkal jobb de jóval drágább.
  • donidarko
    #184
    Szerintem a DIGI ennyi pénzért a maxot nyújtja! Szerelőtől is függ sok minden! Nálam kibirta a KURVA nagy szeleket. Volt kábel tv-m a nevét nem irom le, de szarabb volt és drágább(3700ft-35csatornáért)!!!Én nem bántam meg,hogy váltottam.
  • Borg
    #183
    És mégis hogy a rákba hasonlítsam össze, amikor antenna digital csak pest környékén van? Kitűnő összehasonlítási alap, a fél európában fogható digihez.
  • banok
    #182
    Hasonlísd össze az AntennaDigital minőségével azokat a csatornákat amiket nem a UPCD-ről vesznek át.
  • Borg
    #181
    Txt van egykét adónál, a többi fontosabbnál meg megy az epg.
    És hyundaiom van, kettő is, egyszer sem fagytak le.

    Mindennek mi köze a képminőséghez? Semmi. Szal a kérdésre választ még mindig nem adtál.
  • banok
    #180
    Hasonlísd össze az AntennaDigital minőségével azokat a csatornákat amiket nem a UPCD-ről vesznek át.

    de hogy további hibákat mondjak.
    - nincs TXT
    - az EPG-jük egy nagy rakás shit.
    - A Hyundai beltérik fagynak. Vannak amelyeket a központi softokkal nyírtak ki!

    de akkor írok pozitívumokat.
    - olcsó az HBO MaxPak
    - A Humaxok egész jók
    - És a T-Kábelhez képest jobb a minősége.
  • Borg
    #179
    Érdekes módon még konkrét érvet nem hoztál fel a minősége ellen, de azért igyekszel minden hozzászólásodban lehúzni.
  • banok
    #178
    A Digi TV minősége nem függ a földrajzi helyzetedtől mivel műholdas. Én nem tartom jó minőségűnek a Digi TV-t de lehet, hogy az én igényeim magasak...
  • Borg
    #177
    A digiről általánban a rosszat olvasni, mert aki elégedett az nem irogat róla :)

    Amúgy javarészt azok elégedetlenek, akinek igénytelenül lett felszerelve. A digi által hozzáadott cucc (amivel 0Ft a szerelés), meglehetősen gyenge. Tartókonzolt, lavórt, fejet is érdemes jobbat venni - noha a hozzá adott dolgokkal is tökéletes lehet a vétel, az első nagyobb viharig. Amikoris a szar konzol nem tartja meg a szar lavórt, amúgy lafog a szélben hogy csak na. Szal a szerelővel aki jön feltenni, mindenképp előre egyeztess, hogy mit hoz, és mennyiért, meg mennyiért rakja fel őket.

    Nálam amúgy most 77% a jelszint, és 98% a képminőség a digi cuccával. Erősebb tartót már csináltam magam. A képminőségben nem lehet különbséget észrevenni a kábeltv-hez képest. Mármint teljesen jo (100hz, 72cm).
  • Jacek69
    #176
    Sziasztok!

    Azt szeretném megtudni, hogy akinek Gyöngyösön vagy a környékén van Digi Tv-je mi a véleménye a szerelőkről és az adás minőségéről!

    Most akarok váltani kábel tv-ről (nem UPC), de elég sok rosszat olvastam a Digi-ről ezen a fórumon.

    Szóval érdemes váltani, vagy sem?

    Köszi: Jacek
  • Borg
    #175
    Minek? a upc koaxot benthagyod a tv-ben, a digit meg scarton/rca-n kötöd be ugyis...
  • Nagy Ákos
    #174
    Digi Tv-s alap Hyundai beltérihez lehet külső (UPC-s) koaxot csatlakoztatni? Úgy értem, hogy a digi tv-s csomagot kiegészíteném pár UPC minimum csomagos kábeles csatornával (francia + helyi városi tv-k), akkor a digis beltérin bejönnének azok is?
    Választ előre is köszi!
  • jbal
    #173
    aha köszi.csak mer hallottam h 2 antenna kell és kátszer kell a havidíjat fizetni
  • banok
    #172
    Elég egy antenna. A többit inkább szerelőre bízd :D
  • jbal
    #171
    és akkor elég egy antenna?és ezt a sorbafűzést meg ilyeneket nehéz megcsinálni?
  • raczandris
    #170
    3 tv-n más-más műsort nézni ?
    Lehet de csak úgy ha 3 db beltérid van és vagy sorba fűzöd a hármat vagy TWIN fejet + 1 sorbaűzve ,vagy 4 kimenetes fejet használsz 1 db antennában.
  • jbal
    #169
    Tisztelt Rácz András!
    Meg tudnád monani hogy a Digi TV-nél hogy lehet megoldani hogy 3 TV-n mindegyiken más csatornát lehessen nézni?1 antennával ez nem megy?
  • Borg
    #168
    Ez a kártyakódolás vagy mi a rák mennyi ideig tart?
    Már lassan 1 óra 40 perce szenvednek a beltérik.
    Az a két szerelő meg aki ittvolt, olyan szerencsétlenek, hogy csak annyit tudtak mondani, hogy addig nem szabad kikapcsolni...

    Na meg az miért van, hogy szerintük az egyik beltérin 114, a másikon viszont csak valami 78 csatorna jön majd be?
  • raczandris
    #167
    T. Gáspár Sanyi
    Ez teljesen jogos ,hogy csak azt tudod felvenni amit nézel ,
    MERT : A műholdvevőből mindig az az egy csatorna jele jön ki amelyiket kiválasztod a távirányitóval .
    durván hasonlitva : a rádióból is csak azt tudod felvenni amit halgatsz . Ott sem tudod felvenni a Kossuth műsorát ha közben a Petőfit hallgatod !!!
    Ezért van az a lehetőség ,hogy 6000 Ft ellenében kérhetsz + 1 db beltérit és abba is belevezetve az antennajelét tudsz más adót nézni ,vagy felvenni mint az első készüléken .
    Jó kisérletezést .
    Üdv: R.A.
  • donidarko
    #166
    tisztelt RÁCZ úr. köszönöm szépen a segitségét. a probléma most olyan jellegü lett, hogy összekötöttem a videot és a beltérit, de csak azt tudom felvenni amit nézek. erre keresem a problémát! tisztelettel gáspár sanyi