1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • dogf4t3r
    #245
    érdekes, három müholdat, lát, csak csatornát nem.
  • dogf4t3r
    #244
    Eggyik beltérit hagytam, másikon rendszer visszaállitás volt, azóta nem lát csatornát.
  • dogf4t3r
    #243
    aha, mennek, 10% a jelek, azt gondolom, elmozdult a fej vagy a tányér. RTL K kék felirat, hogy épp mi megy, de kép nincs.
  • Borg
    #242
    Konkrétan mi a gond?

    A két beltéri elindul, csak nincs adás?
    Jelszintekkel mi a helyzet?
  • dogf4t3r
    #241
    Igazad van, már gondoltam, rá, csak tudod, itt állok 4 napos ünnep, és semmi csatorna. :(

    Probálok valamit tenni, de sajnos kevés sikerrel.
  • Borg
    #240
    Ebben viszont igazad van. De ugyanezek a szerelők szerelik a upc directet is... gyakorlatilag 90%-ban ugyanazokkal az antennaszerelős cégekkel szerződnek, mert nincs más.
    A digi üfsz viszont tényleg egy vicc, én úgy hallottam, hogy gyakorlatilag egyetemista zöldfülűekből áll, akik pont annyit tudnak, amennyi a netre is ki van téve az ÁSZF-ben. Azon túlmutató, pl műszaki kérdés már kifog rajtuk.

    Kicsit lehet hogy meg kéne már pendíteni a témát a fogyasztóvédelemnek, mert MO-on már 3-400 ezer digi előfizető van, és nemigaz ehhez nem tudnak értelmes infrastruktúrát kialakítani. Viszont akkor meg lehet ugrik az olcsó, 2700ft-os havidij. Ami valljuk be, verhetetlen. És TV nincs, ami ennél többet megérne (számomra).
  • dogf4t3r
    #239
    A szerelő az természetesen nem a DigiTv hibája, de az azért durva, hogy nagy városban csak egy ember foglalkozhat a hiba elhárítással.
    A tegnapi nap, hiába hívtam az ügyfélszolgálatot, semmilyen érdemi segítséget nem kaptam, és gyakorlatilag a Hölgy olyan hangnemet ütött meg, ami nem méltó egy szolgáltatóhoz!
  • Borg
    #238
    Ha balfasz szerelőt fogtál ki, az aligha a digi hibája.
    Ha meg fagy a beltérid, akkor a digi-vel cseréltesd ki garban.
    Nekem 2 hunyadi van lassan 5 hónapja, és semmi gondom velük.
    Text amúgy van a tv2-n is, és a hanggal sincs gond itt..
  • dogf4t3r
    #237


    Sziasztok, Én 2006 Novemberében rendeltem meg, akkor azt mondták egy hónap. Másfél hónap múlva telefon érdeklődtem, azt mondták, akinek ki adták, szerelő, tönkrement, már nem dolgozik nekik. Kérdezem: akkor miért nem szóltak? Mondja az egyetemista fiú: Nekem tudnom kellet, volna. Ez volt az első furcsa, hogy honnan kéne nekem tudni? Akkor nehezen, átrakott egy másik kft-hez, mondja soron, kívül bekötik! Mondom Ok!
    2007 (!) februárjában ide is ért a szerelő, (ez volt a soron kívül) kijön megnézi, azt mondja, rakassak fel valakivel, a családi ház tetejére vagy oldalára egy csövet, mert nem lesz jó a vétel, ő akkor megy is. Egy infarktus, és egy agyvérzés után, mondom Neki, ha innen elmegy, többet nem kell jönni. Csodák csodájára hirtelen sikerült feltenni, a régi műholdvevő helyére. Csak a lavórt ill, beltérit. Koax maradt, lavór tartó szintén! Két beltérit hozott, szereléséi díj 4500 HUF. Kifizettem, őrültem, mint a majom, hogy van adás. Két nap múlva már az egyiken nem volt. Hívom garanciában kijön, megnézi, azt mondja állit a fejen. Mondom neki, csak az egyik beltéri nem megy, akkor nem azzal van a gond? Azt mondja, ja, lehet. :) Nézi a tv-met. Mezei 55cm-es, nem tudja bekapcsolni. :) Segítek neki. Leküzdi a problémát! Majd elmegy, mondja, ha van valami majd hívjam. 2 hét múlva ismét gond van, a kép fagy, hívom, azt mondja, nem jön ki, indítsam újra. megteszem átmenetileg jó. 2-3 hetente lefagy, újraindítom. Tegnap óta, mind a két beltérin nincs jel. Hívom, nem jön, majd jövő héten.
    Addig semmi csatorna.

    Szóval én ahogy lehet felmondom, mert amióta van, csak mérgelődöm rajta. Senkinek sem ajánlom.
    Inkább kicsit többet fizetek, de az talán jobb, korrektebb.
    Stereo hang kutyafüle, text sajnos csak magyar 1. en van.

    Üdv dog
  • Borg
    #236
    mit érdekel engem hol vette?
    pont azért irtam, hogy vegye meg itt.
  • banok
    #235
    honnan veszed, hogy itt vette.

    "sajna Trianon miatt kénytelen vagyok a DigiTv Szerbia műsorát nézni"
  • Borg
    #234
    Nade ez kit érdekel, ha MO-n vette a szettet, a kártyával együtt, és a magyar üfsz-re telefonál be hogy aktiválják? Onnantól a szerb digitvnek semmiköze hozzá.
  • banok
    #233
    Szerbiában is van Digi TV ottani csatornakiosztással ottani kártyával, valszeg az van neki. A UPC Directnél van az, hogy egyszerre tudopd nézni a magyar, a cseh meg a szlovák csatornákat 1 kártyával-1 előfizetéssel.

    Yrda: Hyundai-od van? Ha igen akkor hívd fel a Digiseket és addig baszogasd őket ameddig nem cserélik ki lehetőleg Humax beltérire. A beltérik a szoftverfrissítések miatt fagy.
  • Borg
    #232
    Szerintem ha itthon fizetsz elő Digitv-re, elhozod a szerelőtől a cuccokat, és szerbiában szereled fel, akkor kutya kötelessége lenne a magyar adókat fogni. (persze az idetartozó szatellitre, és transzponderre hangolva)
    Ugyan honnan tudná már, hogy te nem MO területéről irányítottad rá a lavórt?
  • Yrda
    #231
    hello én nem tudok sajna
    de te nem tudod véletlenül, hogy a beltérik miért fagynak le állandóan??
    meg az mit jelent, hogy smart card lejárt??
  • QPR
    #230
    Valaki tudna az előbbiekben segíteni?
  • QPR
    #229
    sziasztok
    egy röpke kérdés:
    sajna Trianon miatt kénytelen vagyok a DigiTv Szerbia műsorát nézni, igaz, hogy van úgynevezett magyar csomag 6-7 adással, de nekem ez kevés. Rendes szerződésem van a Digivel, de állitólag nincs semmilyen mód, hogy én a DigiTv Magyarország műsorát nézzem. Valaki tudna nekem segíteni???
  • Yrda
    #228
    sziasztok
    olyan kérdésem lenne, hogy most a beltéri a videóval van összedugva és úgy a tv-re..
    és most veszek majd új tv-t, akkor az annyi, hogy a scart csatlakozóval összedugom a tv-t meg a beltérit és kész?
    vagy másik.. azzal a koaxossal kell összedugni?
    plz help
  • petike20
    #227
    Szevasztok.
    Olyan kérdésem lenne, hogy videóval csak azt a műsort tudom felvenni, amit a tv-ben nézek? (pl.: sport2-n akarom nézni a meccset és az rtlklubról tudok felvenni műsort közben?)
    Lehet hülyeség a köv. kérdésem, de ha rossz az idő, akkor változik a kép minősége?
    Előre is köszi a válaszokat!
    Szevasztok.
  • anda1977
    #226
    Ha tud valaki kérem segítsen.
    1 hónapja van digink.2 beltéri egységgel.A fő beltéri egység és a tv koax kébellel van összekötve.A tv és a video scarttal és a beltéri a videóval rendes rf kábellel.A probléma csak az ,hogy ha kikapcsolom a tv a videó sötétséget vesz fel.Én már hangoltam mindent mindennel,de sikertelenül.
    Előre is köszönöm.
  • desigo
    #225
    Rendben kösz
  • Borg
    #224
    Arra figyelj oda, hogy rendesen rögzítsék a lavórt. Sok bosszúságtól kíméled meg magad, ha már elsőre stabilan fel van téve.
  • desigo
    #223
    9 hét után ezt is megértem,hogy holnap jönnek bekötni
    (állítólag)
  • banok
    #222
    nem.
  • Borg
    #221
    Mi ennyire rossz, mivan?
  • kicsiliba
    #220
    Légy szi segítsetek ! Ha ennyire rosszak a Digis beltétik nem lehet-e kiváltani más tipussal mint ahogy a UPC-s beltérit is?
  • Borg
    #219
    Nekem scarton van mind2. Meg max RCA-n lehet még.
  • desigo
    #218
    A beltériről lehet máshogy is a tvre kapcsolódni koaxon kívül?
    Scart esetleg hdmi?
  • banok
    #217
    akkor olvasgass sat.hu fórumot.
  • Borg
    #216
    2 hónap alatt még 1x sem fagytak le.

    Ezt a "többség nagyon szidja" dolgot is elfelejtheted, max azok mondják, akik le vannak ragadva a tavaly decemberi állapotnál (és persze azóta humaxuk van, és lila fingjuk sincs róla, hogy azóta semmi bajuk a hyundaioknak)
  • banok
    #215
    akkor te nagyon szerencsés vagy mert a Hyundaiokat a többség nagyon szidja. Fagynak mint atom.
  • banok
    #214
    lehet rájuk hatni.
  • Borg
    #213
    Nem lehet. Olyan kapsz amilyen van. És az Hyundai (ami mellesleg már újabb verzió pár hete).
  • Borg
    #212
    Hunyadi beltérim van semmi gond velük... Újabb urban legend, ami abból ered, hogy tavaly 1x egy rossz epg programfrissítés miatt lefagytak a hyundaiok sorban. 1x. Azóta terjesztik a rémhírt, hogy milyen szarok...
  • desigo
    #211
    Miért lehet választani a beltérik közül?
  • banok
    #210
    A Digis ügyfélszolgálat a békasegge alatt van. A szereleők meg túl vannak terhelve. A sztereo hang az tényleg borzalmas. TXT nincs. Némelyik csatornának meg tényeleg rosszabb a minősége mert újratömörítik.
    A UPC-nél tényleg lol, hogy FTA csatornákkal virítanak.

    Borg: próbálj beállítani, pontosan (!), egyedül, egy műholdat. sok szerencsét.

    Ja és aki mégis a Digit cálasztja az mindenképpen Humax II-es beltérit kérjen mindenáron!
  • bois
    #209
    Nálunk nem azok jönnek. Diginél jelenleg készülék hiány van. Ma rendeltem a upc directet és 16.-án jönnek. Ez a szerelö nem kötött szerzödést a digivel.
  • Borg
    #208
    72-es 100hz-es tv-n tökéletes, akinek nagyobb van az úgyis kezeltesse magát :)
    TV-zés ennél többet nem ér meg...

    Amúgy meg fogsz lepődni: Ugyanaz a banda köti a UPC directet, meg a digitv-t is. Szal upc directet kötni sem a upc jön ki. Antennaszerelőkkel vannak szerződve, akik általában több cég kötését is intézik. Ha nem tudnak jönni, mert annyi a melójuk, akkor upc directhez sem fognak tudni jönni.
    Btw, egy parabola beállítása azért nem akkora művészet.
  • bois
    #207
    Üdv!
    Összeségében gondoltam, hogy gagyi. Szomszédban már nincs 10. napja digitv. Nem jön senki, hogy megcsínálja, beállítsa. Nincs normális háttér mögötük. Stereohang meg tényleg nem az igazi. Több szomszédot végigjártam akinek már van, többfajta tvkészülék persze. Hagyományos tvkészülékhez jó ezért az árért de akinek már komolyabb készüléke van az gondolja meg persze ha igénye van.
  • Borg
    #206
    Hogy lehet gagyi meg nemgagyi egy stereo jel? Ezt kifejthetnéd :DD

    Amúgy a UPC direkt is csak műholdas szolgáltató, szal semmivel nem jobb a minősége. És a reklámozott 150 csatornájának ráadásul a nagy része szabadon fogható (lol), mégis beleveszik mint húdenagyelőny. Ennyi erővel digin is 118 van, nem csak a ~30 "hasznos".
    Mondjuk itt legalább bevallják hogy van bekötési költség, ami persze magasabb mint a diginél...

    Mondjuk a UPC marketingje alapból is jobb, elvégre hangzatos családi, családi plusz, meg sportplusz csomagot, meg maxpak meg mindent ajánlanak, együtt most "csak" 3990-ért (HA 2 ÉVRE KÖTÖD). Diginél meg mindez alap :D És ha két évre kötöd, akkor 1 év ingyen...

    Szal megvan az ára, annak az elméleti plusz minőségnek. Nem véletlenül kötnek digiből annyit, hogy nem győzik, upc-ből ügyfelet találni nem győznek :)