1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • lTommyl
    #285
    csá mindenki az lenne a kérdésem h hogyan tudom úgy összehozni a beltéri egységet és egy videót úgy h tudjak felvenni vele és tv-zni is? előre is kössz!
  • Lipi1980
    #284
    Rájöttem!!!!

    Nem volt valami nagy dolog, hiszen azt a jelet, ami a SCARTon keresztül megy az egyik TV-re annak persze, hogy nem bírom módosítani, csak azt, ami a másik TV-hez megy koax kábelen keresztül...

    De okos vagyok
  • Lipi1980
    #283
    Vasárnap meghozták a DIGI TV-t :)
    Egész jó, hogy itt a tanyavilág közepén is lehet normális minőségben TV-t nézni!!!

    No ez lényegtelen... A lényeg az, hogy a beltéri a 36-os frekvenciára lett hangolva, amit állítólag fentebb lehet húzni 45-ig! Erre azért lenne szükségem, mert a videó magnó is és a TV2 egyik földi frekvenciája is a 36-oson van, és így akkora interferencia lép fel, amint közösíteni akarom, hogy nézhetetlen az egész!
    Azért akarom közösíteni, mert a 2 kártyás rendszer 4 TV-re van szétosztva, és ha a DIGI-n olyan csatornát néznek, ami engem nem érdekel, akkor én is tudjak a földi adók közül nézni valamelyiket..

    Megkerestem a menüben, hogy hol lehet átállítani a 36-ost, de nem tudok belelépni, mert egyszerűen átugrik rajta, olyan, mint mintha supervisorként csak a szolgáltató tudná állítani, én pedig (mint vidéki felhasználó) le vagyok szarva!

    Segítsetek PLÍÍÍZ!!!
    Előre is köszke!!!

  • Borg
    #282
    Baromság, a UPC nem kínál több csatornát. A UPC 150 reklámozott csatornájából legalább 100 szabadon fogható, csakúgy mint a digitv-nél a 118-ból kb 70.
    A nettó csatornamennyiség amit nézni fogsz egyátalán nem különbözik a kettőnél.
    A digitv áránál pont nem ér többet semmilyen tv szolgáltatás. De ha már 4 rugót kifizetnél a UPC directért, akkor a kábeltv is jobb választás. Én az 5000ft-os upc kábelt cseréltem le a 2700-as digitv-re, és elégedett vagyok azzal, amit ennyiért adnak.
  • Lipi1980
    #281
    Mi a véleményetek a UPC vs. Digi TV versenyről?
    Melyik éri meg megvenni?
    A UPC mellett az szól, hogy több csatornát kínálnak.
    A Digi TV mellett pedig az, hogy olcsóbb, és már az alapcsomagban benne van a 3 magyar sport csatorna.

    Véleményeket várok!
    THX
  • denespapa
    #280
    A német nyelvű adók valóban az Astra1 műholdon (19,2 fok Kelet) vannak, de egy külün kültéri egységgel (tányér+fej+kábel)egy DISECqC kapcsolón keresztül a Digi-s beltéri egység is tudja kezelni! Ja, és az Astra-n az említett adók FTA-k (Free To Air= szabad)tehát nem kell hozzá semmi egyéb...
  • banok
    #279
    nem. Astra műholdon (kelet 19,2°) lehet fogni a német adókat, egy ideig még...
  • Borg
    #278
    Nem. De ott a digitv honlapján a csatornalista.
  • Borg
    #277
    Ez így van ahogy a szerelő mondja.
    A többi népszerű műholdhoz képest az Intelsat 1002 sugárzása MO területén nem túl erős. Az alap DIGI-s felszerelés éppen hogy elég a rendes vételére. Nálam 78%-os jelszint mellettt 99%-os minőség van, de nagy szélben, és esőben gyorsan esik lefelé. A nagyobb tükör, és a jobb fej sokat segít.
  • berlinboy6329
    #276
    Lehet fogni német csatornákat(Pl.:RTL 2 ,Vox meg mittudoménmégmi)Digi TV-vel?
  • lambador
    #275
    Sziasztok! Nem rég vagyok DigiTV használó, így nem sok tapasztalatom van. Problémáim a következők: A szint stabil 80%, a minőség 75-98% közöt folyamatosan ingadozik napos időben. Borús, esős időben 30-70%, vagy 0%. A készülék Hunday Hss 2TV a tipust sehol nem talélom a készüléken, a rendszer infóban: Hss-7160 NA van. A szerelő kétszer is volt állitani a lavóron és a fejen, de maradt nimden a régi. Elmondása szerint ez jó. Ugyanis ha az Asztra műhold sugároz 10 egységgel akkor amit mi fogunk az 1 sgység (biztató nem?) Ha jobbat akarok vegyek nagyobb lavórt, vagy próbáljak jobb fejet 0,1 vagy 0,2dB-set. A másik prolémám hogy a frissités sehogy nem jön össze. A javaslataitokat is próbáltam már illetve az útmutatás szerint is de mindig azt irja ki hogy NINCS LETÖLTÉSI SZOLGÁLTATÁS, az előző frissités 2007.02.28.volt. Segítségeteket előre is köszi. Tisztelettel: massimo

  • banok
    #274
    ha minőséget akarsz akkor ne a Digit válaszd.
    Ha budapesti vagy környéki vagy akkor az AntennaDigitalt ajánlom, az egy fokkal jobb.
  • Borg
    #273
    Attól hogy digitális az adás, még nem jobb minőségű, mint az analóg.
    Kivéve persze ha valami miatt a kábeltv adásod annyira szar...
  • somkri
    #272
    Sziasztok!
    Segítsetek...Most vettem LCD tv-t de a kábel tv-m van,így a képp minősége enyhén szólva nem jó....
    Digi tv-n gondolkodtam,vagy akármelyik digitális tv bekötésére,de tanácstalan vagyok melyiket érdemesebb. Gondolom a kábel tv-hez képest óriási minőségváltozás lenne,vagy mégsem? nos aki tud vALAMI HASZNOSAT ÍRJON!!!!! Köszi!
  • lTommyl
    #271
    mivan emberek senki sem tudja a választ??
  • lTommyl
    #270
    ok kössz! de felmerült még egy kérdés: hogyan tudom úgy összehozni a beltéri egységet és egy videót úgy h tudjak felvenni vele és tv-zni is? előre is kössz!
  • banok
    #269
    majd a ha már rajta van akkor kapcsold ki a beltérit, várj pár percet és kapcsold be újra.
  • lTommyl
    #268
    heló mindenkinek! most múlt egy éve h digitv-m van és kisebb-nagyobb hibáktól eltekintve jó. az lenne a problémám, h most nézem a digitv honlapját és ilyet látok h új csatornák: .... ezeket én hogy tudom felvenni? előre is kössz a választ
  • dogf4t3r
    #267
    Az az igazság, hogy nem tünik annak,rácsimpaszkodtam, rángattam. Remélem, szerdán jön valami szerelőember.
    De most is elmegy a jel....:(
  • Borg
    #266
    Ha a lavór maga nagyon nyegle, akkor akármilyen rögzítése lehet, akkor is lafogni fog a szélben.
  • dogf4t3r
    #265
    Légvonalban kb 150-200 m re van egy nagy fenyő, még azt tudom elképzelni, hogy mozog...
  • dogf4t3r
    #264
    meghúztam ahogy tudtam...
    de semmi...
  • Borg
    #263
    Ha erős széllökésben elmegy a kép, akkor nem jó a rögzítése a lavórnak.
  • dogf4t3r
    #262
    Szia, szerelő, még mindig sehol. De azért haladtam, :) megvannak a csatornák, de nem tökéletes.
    Érdekes, hogy a thor 3 erösebb jelet ad. Merre kell szted állitani a fejet?
    Ill. azért ha erös széllökés van akkor elmegy a kép. :D
    Fa nincs elötte.....
  • dogf4t3r
    #261
    http://www.sg.hu/forumkepek/2007_04/DSCF0160.JPG
  • dogf4t3r
    #260
    http://www.sg.hu/forumkepek/2007_04/DSCF0162.JPG
  • dogf4t3r
    #259
    néztem, teszek fel képet, hátha az segit
  • Borg
    #258
    Kábel nincs elnyűve valahol? koax csatlakozók nem áztak be esetleg?
  • dogf4t3r
    #257
    azt hiszem feladom, ugrál a ninöség, mér körbetekertem mindent, hol van, hol nincs...:(
  • dogf4t3r
    #256
    a saját fát megnyirtam. Csak az a durva, hogy ez egy éjszaka történt...
    Tehát nem hiszem, hogy egy éjjel, nött egy csómó lomb :)
  • Borg
    #255
    Nem lóg bele valami a vételbe? pl az a fa... vagy valami egyéb gond lehet ott szvsz.
  • dogf4t3r
    #254
    Minőséget, nem tudom feltornászni.
  • dogf4t3r
    #253
    80% a szint a minöség 10-50% :(
  • Borg
    #252
    A lavórt akkor rögzítsd, amikor a lehető legjobb jelszinted van már. Utána jöhet a fej.
  • dogf4t3r
    #251
    10%-50% között ugrál, mos probálom amit irtál.
  • Borg
    #250
    Nekem 77%-os jelszint mellett 98%-os minőség van.
    Szóval még kisérletezz egy kicsit :)

    Ha már úgy érzed, hogy a lavór mozgatásától semmilyen irányban nem javul tovább, akkor rögzítsd le jól, és próbálj meg nagyon apránként fordítani a fejen (fokonként kb).
  • dogf4t3r
    #249
    A jel 80% csak sajnos a minő: hullámzik...
  • dogf4t3r
    #248
    sikerült találnom pár csatornát, de érdekes hogy vátozik a jelszint. Talán a szomszéd fája..., kersek fűrészt...
  • dogf4t3r
    #247
    Éppen ezt próbálom, köszönöm, hogy segitesz.
  • Borg
    #246
    INTELSAT 1002
    10,6ghz
    9,75ghz

    Erre kell legyen rakva. Próbáld meg, hogy finoman tenyérrel valamelyik irányba (először jobbra balra) megnyomod a lavórt, hogy változik e a jelszint. Egy kb 10x10cm-es tartomány van a fejiránynak, amiben el tudsz érni 70%-os jelszintet, ez már tökéletes képminőséget ad. Valszeg így vissza tudod azért hozni, csak amíg te picit nyomsz rajta egyik irányba, valaki nézze, hogy javul e vagy rosszabbodik a jelszint. Az első próbálkozásokhoz ne lazítsd meg a bilincseket, elég annyi amennyit rugalmasan tud odébbmenni a lavór, ebből már látni fogod merre kell majd állíts rajta, és kb mennyit.