52
  • Del Sonar
    #52
    A naprendszerünknek, szerintem több mint 10 bolygója van, mert lehet, hogy 1 milliárd van. A napon túl is vannak bolygók, csak még nem találtak. Lehet, hogy ebben a naprendszerben több milliárd bolygó van, amiből mi emberek eddigi életünk során csak 10-et ismertünk meg. Lehet, hogy az előttünk élő kultúrák és emberek, sokkal többet tudtak, csak nagyon elrejtették az infokat.
  • torjoz
    #51
    Lassan, de dekódolható az is, ha véletlenszámokat alkalmazol(aminek nem abszolút 0 a matematikai esélye, az visszakódolható, márpedig a véletlen számgenerálásnál is <0 az esélye, hogy 2x ua-t kapod).
  • plamex
    #50
    mé nem jó az UB313 név ? Nekem tetszik
  • Sanyix
    #49
    Nem nevezték azt bolygónak, az csak egy kuiper övi ojjektum :)
  • nearo
    #48
    Nem, én úgy gondoltam, hogy régebben azt rebesgették, hogy felfedezték a naprendszer tizedik bolygóját, és elnevezték Sednanak. Akkor azt most letagadták, vagy mi lett vele?
  • EmThor
    #47
    tisztelt cikkíró, hülye a cikk címe! a bolygó már ott van, csak elismerik, vagy nem...
  • Thrawn
    #46
    Nincs rá garancia, de ha pl. elkezdünk egytől tízig tartó impulzusokat sugározni növekvő sorrendben, talán még arra is jó, hogy közöljük, mi tízesben számolunk.
  • fifi
    #45
    mi az esélye annak, hogy innen több száz/ezer fényévre élő civilizációk/?/ tízes számrenszdszerben gondolkodnak???
  • beatz
    #44
    *tized...
  • beatz
    #43
    annyit foglalkoznak a távoli bolygókkal, hogy ezt a sárgolyót, amin mi élünk (ki tudja még hány év(tizeted)ig ) már mindenki tényleg _leszarja_
  • valaé valaé ná
    #42
    De a legközelebbi...
  • kerezsidexxa
    #41
    Nincs kivétel, nem kell ezen annyit rágódni. Ell kell venni a bolygórangot a Plútótól. Számomra ez egyértelmű és evidens. Még csak nem is a legnagyobb kuiper objektum...
  • Kornan
    #40
    Szerintem nem kéne bolygónak nyilvánítani,mert akkor több százezer objektumot nevezhetnénk bolygónak,nembeszélve a másik naprendszerek objektumairől,és valahogy külömséget kéne tenni a nagy bolygók és ezek az objektumok közt.Például nevezhetnénk ezeket kisbolygónak.Én méretben szabnám meg a határt,a plútó meg miért ne lehetne az egyetlen kivétel?
  • Su0my
    #39


  • mrzool
    #38
    Ehh, még jobb forrás.:)) Ember, neked vmi nagyon el van cseszve a realitás-szűrődön. Minden információt benyelsz? Bármiféle hülyeséget?

    Jah, és ne gyere azzal, hogy megépítettem-e a linken látható eszközt. Nekem meg sem kell építeni, anélkül is tudom, hogy nem működik. Ellenben te megépítetted?:)) Ha nem, akkor miért is reklámozod?
  • roliika
    #37
    A rajzon az 555-ös 1 időzítő IC, fillérekért kapni.
  • roliika
    #36
    Tessék utánanézni a kuka kérdések helyett. SWT hullámot caduceus tekerccsel lehet kelteni kb 200Hz-es frekin...LINK!
  • mrzool
    #35
    "Nem úgy volt eddig, hogy a Sedna van a Plútó után?"

    És még kb. milliónyi másik KBO. Vagy úgy gondoltad, hogy a Plútóval véget ér a világ, és nincs utána semmi?
  • nearo
    #34
    Nem úgy volt eddig, hogy a Sedna van a Plútó után?
  • mrzool
    #33
    "Csavarási hullámmal is lehetne kommunikálni vagy fénysebesség fölé gyorsítani a jeleket/igen lehetséges/,vagy SWT /skalár hullám/, al is üzengetni mert ezek gyorsak."

    Ezekről is a Fókuszban hallottál? :))
  • roliika
    #32
    Igen nekünk ez a célunk,de nekik ki tudja mi...lehet régóta nem is használnak rádió adás, vagy még nem használnak.
  • roliika
    #31
    Szóval nem tartom valószínűnek, hogy ezekkel a 'sima' rádióhullámokkal bármilyen kommunikáció jeleit vennénk...max 1 olyanét mint a miénk vagy fejletlenebbét. És az jó lenne nekünk? Csavarási hullámmal is lehetne kommunikálni vagy fénysebesség fölé gyorsítani a jeleket/igen lehetséges/,vagy SWT /skalár hullám/, al is üzengetni mert ezek gyorsak. Sima rádiójel az igen primitív megoltás már nekünk is...Persze ez terjedt el mert az SWT hullám pontos beállítást igényel, a gyorsítás meg nagy energiát és hűtést szóval mobilokba nem lehetne még beépíteni, de attól még használható lenne távrecsegésre.:-)
  • Zsoldos
    #30
    Pedig ez a legegyszerubb ami letezik. Egyertelmu, hogy nem termeszetes es konnyen megfejtheto. Ez a cel.
  • Zsoldos
    #29
    es nem ez a definicioja..
  • roliika
    #28
    Értem, de nem biztos hogy így akarnának kommunikálni. Gondolj bele...te sem állnál le egy ősemberrel a plazmafizikáról beszélgetni szerintem.
  • Caro
    #27
    Az egy nem prím.
  • dokar
    #26
    Sztem random számok sorozatát kéne sugározni az űrbe. Azt a jelet úgy értelmeznék (dekódolnák), ahogy csak szeretnék. Benne lenne minden jó indulat. Aztán meg úgyis az lenne belőle, hogy arra a megállapodásra jutnának, hogy biztos vmi kis ET szórakozik velük, mintha lenne élet az ő bolygójukon kívül.
  • Thrawn
    #25
    A 2-vel igazad van, de hogy az egy nem prímszám? A definíciód alapján tényleg nem.
  • Archenemy
    #24
    Thrawn: En ugy tudom, az 1 nem primszam, a 2 viszont igen... :)
    (teknitve, hogy a primszam definicioja, ogy pontosan ketto osztoja legyen, az egy es onmaga)
    Na most megint jol beszolhattam :)
  • Thrawn
    #23
    Nem láttam, csak úgy adja magát. Persze lehet méás is, akár egy egyszerű számlálás, ami ismétlődik. Csak a jel karakterisztikája élesen különüljön el a természetes rádióforrásoktól.
  • sonicXX
    #22
    Két vagy több olyan kommunikáló fél között, akik már korábban megállapodtak bizonyos jelzésrendszerben ("nyelvben"), azoknál lehetséges a kódolás és talán szükségszerű is. Azonban két vagy több egymásnak tökéletesen ismeretlen fél között zajló kommunikációban, ahol a kommunikációt indító oldal célja hogy az alapvető kommunikációs nyelv felállításához szükséges adatokat sugározzon a későbbi (esetleg nyilván kódolt) kommunikációhoz, tökéletesen logikátlan bármit is kódolni, sőt, a lehető legpuritánabb módon kell a jeladást végezni, hogy minél egyszerűbben és gyorsabban felállítható legyen egy közös, a kommunikációra alapfokon alkalmas nyelvi alapkészlet.
    Vagy te magad alatt akarod vágni a fát, vagy nem értem? A többiek is pont erről beszéltek szvsz.
  • ge3lan
    #21
    " naív az a civilizáció aki nem kódolja az üzeneteit. Magyarul így nem fognak találni senkit."
    ezeket honnan tudod ilyen biztosan? űrszociológus szakon végeztél? esetleg megfigyeltél idegeneket?
    ja vagy lehet te már beépültél közénk és épp haza beszélsz! :)
  • Norbyte
    #20
    CSak nem láttad te is a Kapcsolat c. filmet?
    Abban is előbb csak a prímek jöttek...
  • ge3lan
    #19
    A sima rádióadás számunkra nem kódolt, de a lényeg amit a rádióhullámok hoznak. Azok a hanghullámok amit továbbítani hivatotak simán kódoltak mindennek ami nem ember.
  • ge3lan
    #18
    Tök mindegy milyen üzenetről van szó, az kódolva van. Rá kell jönni hogy mi az, milyen mintákból áll stb. És hogy valamilyen ideneg lények mire jönnek rá az üzenet tartalmából.. azt nehéz megtippelni.
    De ha az egészet összezagyválod úgy, hogy azt nekünk is nehéz kibogozni, akkor mit csináljon az aki nulláról indul?
  • Thrawn
    #17
    Márpedig ha kapcsolatfelvétel a cél, akkor a lehető legegyszerűbbnek kell lenni. Pl. 1 impulzus, szünet, 3 impulzus, szünet, 5 impulzus, szünet, 7 impulzus, szünet, 11 impulzus, szünet, 13 impulzus, szünet, 17 impulzus, szünet stb. majd mindez előlről. Ebből már gyanús lenne a mesterséges eredet, mert nincs olyan természtes rádióforrás, ami a prímszámokat ismételgetné.
  • roliika
    #16
    Csak azt akartam kinyögni, hogy nem kéne feltétlenül ismétlődést keresni mert naív az a civilizáció aki nem kódolja az üzeneteit. Magyarul így nem fognak találni senkit.
  • waterman
    #15
    "Nem lehet tudni hogy AM/FM modulált, " - no ha az űrlényeknek nincs egy oszcilloszkópjuk, akkor ne is válaszoljanak szerintem..
    meg vagyok róla győződve, hogy nem fogunk olyan jelformát küldözgetni nagy távolságokra, mint mondjuk amit egy utp5-ös kábelen nyomatnak 1000mbit/s-es továbbításkor. ha nem tudnád mi az, akkor akár zajnak is vélhetnéd:):) különben meg, ne kavarjuk, hogy milyen modulált, meg hogy mi van benne..
  • valamit
    #14
    elég csak a rozetti kőre meg a lineáris A-B-re gondolni... pedig ők még csak nem is biztos, hogy titkosítani akarták, amit írtak... vagy elég egy ismeretlen nyelvre gondolni; pl. tanulj kínait olvasni minden tanár, tankönyv és útmutató nélkül... ugyehogy kihívás? és azt még mindig emberek találták ki...
  • Thrawn
    #13
    Te most bújkálni akarsz az idegen intelligenciák elől, vagy szeretnél velük kapcsolatba lépni? Mert ha igen, akkor kezdetben a lehető legegyszerűbb jelsorozattal kellene próbálkozni, amiről még egyértelműen eldönthető, hogy nem természeti jelenség. Nem pedig kriptográfiai feladványokkal.