43
  • Zero 7th
    #43
    Ezt most miért kellett nyolc év után felhozni..?
  • shakwill
    #42
    Majdnem írtam valamit ide, de aztán mégsem...
    Szabadítgassák nyugodtan tovább a "babfúzió" kötési energiáit!
  • Tiberius B
    #41
    Ez jó, de attól még, hogy naiv vagyok Frei megtalálja a magyarokat. Egyébként Freinek melyik műsorára gondolsz, amikor teljesen lealacsonyítod a Fókusz szintjére? Szerintem a Fokuszhoz képest nagyságrendekkel megbízhatóbb, bár minden műsor specializált, így eléggé beszűkül az információterjesztés sokrétűsége. Szerintem.
  • mrzed001
    #40
    Most egy vicc jutott eszembe a naivitásodat illetően:
    Magyartanár oktatja diákjait, éppen azt elemezgeti, hogy legtöbb nyelvben megtalálható a kétszeres tagadás igenlést jelent eset.
    Viszont a kétszeres igenlés egy nyelvben sem eredményez tagadást.
    Mire beszól Móricka:
    - Ja, peeerszee :pp
  • Tiberius B
    #39
    Hé! Frei a Fókuszhoz képest tényleg az tud néha lenni, de azért elképesztő. Ahova megy magyart talál, ott is vagyunk! Szerintem, bár elég naiv vagyok. Szerintem.
  • Muhomak
    #38
    Ha a kovalens rádiuszt nutronális szuszpenziók során homogén molekulákkal bombázzák létrjön az úgynevezett anti kollagén a szinusz hullámok ezt redukció útján szuszpenzálják.
    Hát csak ennyi lenne!
  • mrzed001
    #37
    Mié, van akinek Frei is hivatalos és kompetens hírforrás
  • sz4bolcs
    #36
    A FÓKUSZban? :D:D:D
  • Su0my
    #35
    roliika mekkora egy agy már
  • hopp
    #34
    fúziónál nem plusz energiát akarnak kinyerni a nihilből, hanem a kötési energiákat felszabadítani..
  • Caro
    #33
    Az egy nukleonra jutó kötési energiát kivéve semmi.
  • kutyak
    #32
    A Fókuszban?
  • Sundance
    #31
    Jajjajj, nem kéne a hidegfúziót a szabadenergia-dolgokkal keverni, oks?
    Amúgy meg ki mondott olyat, hogy "plusz energia" a fúzió (ha hideg ha nem)?????? Nem az.
  • Sundance
    #30
    A higany árt az aranynak?????
    Ez nekem új. De komolyan nem tudom, szóval ez nem beszólás, csak kérdezem, de én erről még nem hallottam......
  • Sundance
    #29
    A FÓKUSZBAN :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    OK most kiütöttél, hát ez mindent elmond. Bakk a fókuszban, itt vergődök a röhögéstől :DDDDDDDDDDDDDDd
  • HUmanEmber41st
    #28
    Namost csámcsogott sokat a magyar média 1 hölgyeményen, akinek a szervezete valami higanyféleséget választott ki és tönkretette az összes aranyékszert, amit felvett ( 1-2 nap alatt )
    Mivel igazából nem tudtak rá magyarázatot találni ( csak találgattak ) így aztán ejtették a témát..
    Szal az élő szervezet tud produkálni furcsaságokat.
    Nem kinevetni kellene, hanem kutatni..
    Amúgy volt itt már szó a "hidegfúzióról" akkor a sok fizikus persze hadakozott ellene ( mondván nem lehet plusz energiát kinyerni egy adott energiával rendelkező anyagból).
    Amikor meg arra került volna a sor, h az egyetemen kipróbálják, mindjárt húzódoztak..
    Pedig van rentgeteg efféle készülék ( szabadenergialap.hu ) amelyek állítólag működnek...
  • Su0my
    #27
    ":-D Megjegyezném a Hupikék Törpikék c mese 1 erdőben talált kék törpe történetéből származik.:-) Ami valóban élt. :-)))"

    És akkor egy ilyen hülye együgyű ökör megjegyzésén vitázni??? Ahogy valaki mondta itt a fórumon: THINK!!! THINK!!!!!!!!

    Roliika nem akarlak megbántani, de azért ne higyjél már el minden hülyeséget, amit mondanak az emberek én tudom, hogy élénk a fantáziád meg biztos egy ilyen mosolygós srác vagy, de azért picit kéne szűrni a bejutó információkat...
  • roliika
    #26
    Azért készen vagy ugye tudod?:-D Szóval a babszem nem feltétlenül azokat az anyagokat tartalmazza mint a bab levele, pl a fogad zománca sem azokat az anyagokat tartalmazza mint az idegsejtjeid. Elégetéssel lehet a legpontosabban kimutatni az összetevőket..szerintem. Mert tudni milyen gázok keletkezhetnek és mi maradhat vissza. Múltkor a Fókuszban volt 1 gyerek akinek arany volt az 1-ik foga helyén. Na az hogy került a szervezetébe? Levegőből vagy a vízből? Talán aranyozott gabonapelyhet evett?:-)
  • NEXUS6
    #25
    Összefoglaló cikk

    Ez az egész ügy meglehetősen homályos, valami biztos van, de szerintem a mai napig nem tudják azt, hogy mi is az un "hidegfúzió".

    Szerintem, ha feltételezünk egy bizonyos erőt, ez a Heim féle plussz kölcsönhatások valamelyike is lehet, ami lokálisan a többi erőt is befolyásolja, akkor elképzelhető a transzmutációhoz szükséges küszöbenergia elérése, akár olyan folyamatokkal is ami egyébként nem abba a nagyságrendbe tartozik.

    És akkor egy tanulmány egy olyan kísérletről, ahol minimális neutronsugárzást találtak csak, vagy inkább azt sem: link
  • saba30
    #24
    Azért még hozzáteszem, hogy ez a manyus 1983 meghalt, 1993-ban megkapta ezt a díjjat, de lehet, hogy 2013-ban vagy 2023-ban még is csak igazolják.
    Volt már rá példa.
    mert azét ő kutató volt "őrült tudós"
    http://en.wikipedia.org/wiki/Corentin_Louis_Kervran
  • saba30
    #23
    Előbbihez:

    Az IgNobel-díjat, melynek neve az angol „ignoble”, azaz „nemtelen, alantas” szó elferdítésével jött létre, az Annals of Improbable Research című harvardi tudományos vicclap alapította 1991-ben. A díjat a lap szerkesztőiből, igazi Nobel-díjasokból és más tudósokból álló bizottság ítéli oda, a döntésbe egy éppen a szerkesztőség előtt elsétáló járókelőt is bevonva. A díjátadót a Harvard Egyetem Sanders auditóriumában tartják, az esemény rendszerint igen kaotikusra sikerül: a jelen lévő igazi Nobel-díjasok operaáriákat adnak elő, az ezerkétszáz néző vicces ruhákban parádézik vagy éppen ordítozik, még a legjobb, ha csak papírrepülőkkel szórja meg a színpadot.
  • saba30
    #22
    Louis Kervran 1993-ban fizikai díjat kapott azért a felfedezéséért, hogy a tyúktojások héjában található kalciumot egyfajta hidegfúzió hozza létre.
  • Sundance
    #21
    Egy hivatkozást légyszives erre a forrásra, kíváncsi lennék erre a neutronkibocsátás nélküli elem-átalakulásra :DDDDDDDDDDDDDDD
  • Sundance
    #20
    AtyaIsten...... Ez a legrettenetesebb áltudományos baromság, tipikus.

    Ennyi erővel, egy beszélgetés:
    - teleportáció létezik, működik.
    - ez nem igaz.
    - HONNAN TUDOD?
    - a cápák elvannak 1200 évig evés nélkül
    - ez nem igaz
    - HONNAN TUDOD?
    - a növények kvantumteleportációval kommunikálnak, van internetük meg googlejuk
    - ez nem így van
    - HONNAN TUDOD????
    - .......

    Szerencsére, NEM EZT HÍVJÁK tudománynak. Nem itt tartanánk....
  • Sundance
    #19
    És ezek hogy a bánatba NE lettek volna jelen (persze kötött formában) a sima babszemben????? Mind benne volt abban is. Persze hogy a másikban is. Elemi szén pedig egyikben sem, mert roncsolná. Ezenkívül parasztvakítás az "elégetés" is, mert mégis miért kell elégetni, hogy kimutassuk benne teszem azt a Nátriumot????

    És még valami, ez pedig elemi logika: Azt mondod, hogy a fotoszintézis során (vagy növényi hidegfúzió, mindegy) jön létre pár új kémiai elem (ami marhaság, de mindegy). Akkor megkérdezném, hogy a "sima" babszem nem fotoszintetizáló növényben jött létre egész véletlenül???? Ha pedig "de igen", akkor abból hol vannak ezek az elemek, amik a kicsíráztatottban benne vannak????

    Ez az egész egy jó kis mese, csak mivel Te nem értettél hozzá, jól be is vetted. Vagy félreértettél valamit.
  • NEXUS6
    #18
    Márpedig vannak érdekes mérések!
    Pl valamelyik olasz egyetemen végzett hidegfúziós kísérletek után is találtak olyan anyagot az elektródákban ami elötte nem volt ott.

    Monnyuk ha jön a neutron és bemegy a zatommagba, ami ugye fúziónál előfordul, akkor ez nem egy csoda. Csak az a gáz hogy elég sok hidegfúziós kísérletnél meg nem lehetett neutronokat detektálni. Jó sok extra energiát alapvetően hő formájában azt igen, de neutron egy szál se. Ezért aztán volt mire hívatkozni a nagytiszeletű fizikásoknak, és jól elküldeni a p.be mindenkit, hogy hogy merik fúziónak nevezni, ha nincs is neutron.
    Az extra energia, meg a transzmutáció megmagyarázása láthatólag nem kelti fel a ménsztrím fizikások érdeklődését.
  • lokko
    #17
    Ha képes lenne nagyon nem így nézne ki a világ ... hidd el nekem ...
  • MacrosTheBlack
    #16
    Naja, fing is csak a bableves után van. :D
  • roliika
    #15
    "Atromi szinten meg a növény nem képes fúzionálni." Honnan tudod?
  • lazsi
    #14
    Aha igen. Nembaj, hogy a fotoszintézis meg a hidegfúzió is energiatermelő folyamat, és nem fogja az energiát anyaggá alakítani. Látom fizikával köszönőviszonyban sem vagy. Ha hagyod kihajtani a babot akkor a levegőböl is fölvesz bizonyos anyagokat, valamint ugye a víz is hiába desztilált, nagyon hamar belekerül a levegőböl a por, stb és így tudja felszívni a növény az anyagokat. Mert ha pormentes szobában babszemet beleraknál desztivízbe hogy csírázzon akkor az felélné a tartalékait majd elrohadna mert nem tudná miből felépíteni magát.
    Jah az, hogy egyik szerves anyagból a másik lessz az alapvető biológiában. Atromi szinten meg a növény nem képes fúzionálni.
  • roliika
    #13
    elemi anyagok mint pl a vas, szén/bár ez ha elégetem érthető/,foszfor,nátrium, stb...
  • csibra
    #12
    Ja, amíg a szerencsétlen tyúk a csontjaiban lévő Ca-t fel tudja használni, tojik tojást. Utána meg simán megdöglik.
  • wmatyi
    #11
    Én is olvastam olyan kisérletről, hogy tyúkokat Ca mentes táplálékkal etették és mégis tojtak tojást!
  • fako
    #10
    Azert arra kivancsi lennek hogy te most elemi anyagokrol, vagy osszetett szerves anyagokrol beszelsz. Utobbi eseten teljesen termeszetes hogy egy elo szervezetben egyik szerves vegyuletbol egy masik legyen.

    Az elemi anyagok (kotetlen) elofordulasat pedig azert tartom ketsegesnek, mert legtobbjuk igen karos hatasu egy elo szervezetre (tobbnyire valamilyen reakcioba lepnek a sejtekkel es tonkreteszik azt).
  • roliika
    #9
    Jólvan na! Mindent tudjak? Egyébként is 0:51 van.:-D Jóéjt.:-)
  • pex
    #8
    A levego tele van minden nyavajaval. Szerencsetlen bab tuti beszivja. Itt is eleg gyanus, hogy urant hasznaltak, hisz az atomreaktorok onnan ismerhetoek fel, hogy ontjak a neutronokat. Kivancsi vagyok milyen alapos az a physical review cikk.
  • UnnameD
    #7
    Az, hogy fotoszintézis után más anyagok is jelen vannak a bab elégetésekor, nem jelenti egyből a fúziót.
  • roliika
    #6
    :-D Megjegyezném a Hupikék Törpikék c mese 1 erdőben talált kék törpe történetéből származik.:-) Ami valóban élt. :-)))
  • Xantia
    #5
    Azért zajong az ember maga körül, hogy hidegfúzióval energiát termeljen. Mennyivel melegebb van egy diszkóban, mint egy csöndes temetőben.
  • ayden
    #4
    gomba mint fuzióserőmű? szinte látom aprajafalvát:D