240
Vaklárma, vagy komolyan vigyázni kell?
  • mrzool
    #159
    OK, Blufox, látom nagyon nem vagy képben...:(

    Idézet a Vírus Híradóról:

    A fertőzés menete
    Amennyiben egy gyanútlan felhasználó lefuttatja a levélben található fertőzött mellékletet, a Nyxem.e féreg azonnal bemásolja magát az alábbi helyekre a számítógép fájlrendszerében...

    Tehát újra: a Nyxem (vagy kama sutra, ha neked úgy jobban tetszik) CSATOLT FÁJLBAN TERJED, KÉZZEL KELL ELINDÍTANI, TÖKMINDEGY, HOGY MILYEN LEVELEZŐPROGRAMOT HASZNÁLSZ.

    "Az outok közvetlen kapcsolatban van a te pop 3 leveleződdel!! A többi nincs,csak ha te kinyitod."

    Ez akkora LOL, hogy mindjárt kinyomtatom, és felteszem a falra, hogy legyen mind nevetnem...:)
  • Blufox
    #158
    Bocs ezt már irtam157
  • Blufox
    #157
    MINDEN levelezőkliens lementi a merevlemezre a csatolt fájlokat.

    Le a fenét!! Eleve visit már fent a neten!! VIRUS VESZÉLY!!!!!
    VARNING.

    Ja,hogy te letöltöd,akkor ne csodálkozz:)))
  • Blufox
    #156
    Eleve, mit jelent az, hogy "a gépedre hozza be"?:)

    Azt,hogy nálad a sajátgépeden jelzi,emailed érkezett!

    A káma szutrában nincs csatolt file!!!! Azzal aktiválod ha megnyitod.
  • Blufox
    #155
    Te beszélsz hülyeséget. Az outok közvetlen kapcsolatban van a te pop 3 leveleződdel!! A többi nincs,csak ha te kinyitod.

    "MINDEN levelezőkliens lementi a merevlemezre a csatolt fájlokat."

    LE a fenét,csak akkor ha te kéred,de lesem engedi ha virusos.
  • Blufox
    #154
    Szerencsés ember vagyMint irtam,ha kinyitod,két lehetőség van. Bakaptad és annyi,vagy ha egy jó virus kergetőd van eleve megsem engedi nyitni,visit!
  • mrzool
    #153
    Mondom, hogy hülyeséget írsz. Eleve, mit jelent az, hogy "a gépedre hozza be"?:) Legyünk már kicsit szakszerűek...

    MINDEN levelezőkliens lementi a merevlemezre a csatolt fájlokat. Nemcsak az Outlook. És a levelet megnyithatod, semmi sem fog történni - para akkor van, ha a csatolt fájl indítod el. Figyeljünk már a részletekre, mert nagyon nem mindegy!
  • Blufox
    #152
    Meg is értem ,ingyé van,semmit sem ér.

    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1111644056
  • Blufox
    #151
    Kézzel,igen,ha! megnyitod. Ebből következik ,hogy a te választásod
  • Blufox
    #150
    Az outlok eleve a gépedre hozza be. Tehát nem hülyeség. Mint irtam,csak rajtad múlik ,hogy törlöd vagy megnyitod és annyi.Más Email kliensek védve vannak,ha nem,akkor eleve letöltéskor visit a virus keresőd=nem töltöd le.(freemail,citromail,vopmail,stb)
  • Blufox
    #149
    Kár kiemelned, 100% ból ha 6-7% használ NOD-t. Más viruskergetők is léteznek. Ébresztő!
  • mrzool
    #148
    "Kimondtad a varázs igét! Outlookot! Ha a sajátgépedre érkeznek az emilek akkor van gond a káma szutrával.
    Más Email kliensek védve vannak,ha nem,akkor eleve letöltéskor visit a virus keresőd=nem töltöd le
    HunulOutlook= biztos balhé a gépen"

    Már bocs, de ez butaság. Akár outlook, akár nem, ezt a férget is KÉZZEL, a felhasználónak kell elindítania. Magyarán bármilyen levelezőprogramot használ, az illető hülyeségén múlik, hogy fertőzött lesz-e a gépe, vagy sem.
  • Max7
    #147
    outlokot használok már több mint 1 éve! és semmi bajom
  • Blufox
    #146
    ez nem beállitás kérdése!
    Ha mind a 3 gépen norton internet s. van,akkor a 3 gép nem láttya egymást,mert ahozz,ki kell kapcsolni a norton i.s.!
    Ha vszont mind a hármon nod32 van,akkor már láttya egymást a három gép,mert a nod32-t nem kell kikapcsolni,hogy a 3 géppel hálozat legyen!
    Ez progi tulajdonság kérdése!
    Eggyiknél ki kell,másiknál nem!
    Amugyis a Nod32 a legujabb virusirtó fajtájú progi!
    ----------------------------------------------------------
    Hogy tudsz ennyi hülyeséget összehordani
    Kell a fenét a nist kikapcsolni,be kell állitani!!!!
    ------------------------------------------------------------
    Ha vszont mind a hármon nod32 van,akkor már láttya egymást a három gép,mert a nod32-t nem kell kikapcsolni,hogy a 3 géppel hálozat legyen!
    --------Ez mutatja a gyengeségét! Nehogymár egy program mondja meg mit tegyek,vazzeg,nem én vagyok a programért,a program van értem. Ha én magasra állitom a biztonsági szinteta NIS-ben,akkor egy NOD32 ne állitgassa el a kénye kedve szerint.
    ----------------------------------------
    Mindenki NOD-t használ? Persze a gagyi crackolt vackokat amihez te tuti frissitéseket nem szedsz le,RGO,két évvel ezelötti NODdal kavarsz a neten.
    Tudok én is NOD-t ami akár egyfojtában 3-4 évig tuti jó(crackelt) csak fingot sem ér ,ezt kell felfogni.
  • Blufox
    #145
    Kimondtad a varázs igét! Outlookot! Ha a sajátgépedre érkeznek az emilek akkor van gond a káma szutrával.
    Más Email kliensek védve vannak,ha nem,akkor eleve letöltéskor visit a virus keresőd=nem töltöd le
    HunulOutlook= biztos balhé a gépen
  • Max7
    #144
    hát a majdnem is erős kifejezés! az lehet hogy a nod híres de nem annyira mint a nis vagy a panda! sőt a kapersky vagy valahogy igy irja a nevét az ilyen híres!
  • Tarajos Sül
    #143
    ugy ahogy mondod!Tűzfal amugyis van fent alapbol a gépen!
    És pont azért hagyta ott a fater a NIS-t mert mindig ki kellet kapcsolgatni a tűzfalát,ahozz hogy lássa a 3 gép egymást!


    Max7:lehet,de pont azért emeltem ki a "MAJDNEM" szot!
  • Atkamon
    #142
    Nekem NIS 2006-om van! Tökéletesen működik! Elkapott már pár vírust és hetente csinálok full system scant és nem talál soha semmi!
  • NeoMaN
    #141
    Te totál nem érted baszki.
    A NIS az antivírus+TŰZFAL egyben. A NOD32 csak ANTIVÍRUS.
  • mrzool
    #140
    OK, elhiszem. De ki beszél itt spyware-ekről? Te hoztad be a képbe...
  • Max7
    #139
    de 2006-os nisben vannak olyan adatok amik adaware-ben nincs! én is ezt mondom hogy 2005.ös és annál kisebb nis-ekben nem volt spyware irtó!
  • mrzool
    #138
    Nem tudom, ugyanarról beszélünk-e, de én pl. 2003-ban még NIS-t használtam, és bizony jópár e-mailes férget elkapott. Az Ad-Aware-t szerintem felesleges idekeverni, az alapvetően egy adware / spyware irtó.
  • Max7
    #137
    nodot nem ismerem és nem is használtam de a nis se fedezte fel eddig a férgeket és mostmár azt is megteszi sőt néha jobban is mint az adaware
  • mrzool
    #136
    Na igen, ez a NOD istenítés is megérne egy misét... Elképzelni sem tudom, miért lehet ennyire népszerű egy alapvetően átlagos antivírus megoldás.

    Tényleg nodosok! Mindenki boltban vette? Mert én pl. igen, és megnéztem előtte, hogy mire adom ki a pénzem... Nem is NOD-ot használok.:) Elég vicces a kedves ESET 1-2 évvel ezelőtti hozzáállása, hogy az ő programjuk nem ismeri fel a férgeket(!), trójaiakat és egyéb kártevőket, mondván azok nem vírusok, és egy vírusirtónak csak a vírusokat kell eltávolítania... LOL.:)
  • Max7
    #135

    "Már MAJDNEM mindenki nod32 használ!"



    ez egy kicsit erős kifejezés volt!
  • mrzool
    #134
    "Az Avast! vagy a Nod32 a jobb ellenszer e sz@r vírus ellen???"

    Most csak ezt az egyet emeltem ki, de látszik, hogy a fórumozók nagy részének fogalma sincs a kártevőkről és az ellenük való védekezésről.:(

    Elvileg _minden_ magára vmit is adó antivírus cég terméke fel kell, hogy ismerje, meg kell, hogy akadályozza, végső esetben el kell, hogy távolítsa a Nyxem-et. Gondolkozzatok már! Több, mint két jelent meg, naponta pedig többször is frissítenek a gyártók!

    Olvagassátok a már említett vírushíradót, sok hasznos infót lehet ott megtudni...
  • Tarajos Sül
    #133
    nem rég,most az elöbb :DDDDD

    Jo ha az nis-nál be is lehet állitani,hogy látható legyen melette mindhárom gép,sztem már akkorsem lessz visszarakva!

    Már MAJDNEM mindenki nod32 használ!

    Akkor csak az volt a lényeg hogy a nis-val kellet sz@rakodni,hogy lássam mindhárom gépet,a nod32-vel meg nem!
  • NeoMaN
    #132
    Már megbocsáss, de ekkora idióta baromságot már rég olvastam.
  • dark prince 14
    #131
    Az Avast! vagy a Nod32 a jobb ellenszer e sz@r vírus ellen???
  • The FlashBack
    #130
    a retekklub mivel nem foglalkozik?
    LoL
  • Max7
    #129
    nem terjesztek ilyen tudást! mert csak roszra használnád! amúgy nagyon egyszerű csak az smtp-t kel igazit megadni a többi adat lehet hamis! többet nem segítek!
  • eNiX
    #128
    azt légyszi írd már le h h tucc más nevében küldeni. köszi
  • Max7
    #127
  • Tarajos Sül
    #126
    de sztem a fater már ugyse fogja ujra rakni!
    mert a haverjának is ez a nod32 van,és akkor már nekünk is ilyen kell hogy legyen!
  • Max7
    #125
    ne haragudj de felhúztam magam mert hogy lehet ilyen hülyeséget csinálni most őszintén ha ez nem engedi át alapból a hálózatot akkor lecserélem egy ratyibra hátha az átengedni nemhogy beálítanám a progit
  • Tarajos Sül
    #124
    most mit kell hülyézni?
    nem én raktam fel,és nem én állitottam be,és még én se cseréltem ki a két virusellenőrzőt!
    Csak azt tudom,hogy miért!
    De majd megmondom az illetékesnek amit Te irtál!
  • Max7
    #123
    te igenhülye engedd a hálózati ipt a nisbe és látni fogják egymást :D
  • Tarajos Sül
    #122
    ez nem beállitás kérdése!
    Ha mind a 3 gépen norton internet s. van,akkor a 3 gép nem láttya egymást,mert ahozz,ki kell kapcsolni a norton i.s.!
    Ha vszont mind a hármon nod32 van,akkor már láttya egymást a három gép,mert a nod32-t nem kell kikapcsolni,hogy a 3 géppel hálozat legyen!

    Ez progi tulajdonság kérdése!
    Eggyiknél ki kell,másiknál nem!

    Amugyis a Nod32 a legujabb virusirtó fajtájú progi!
  • Max7
    #121
    az exelerónak semmi köze nincs hozzá! az csak pop3 server! oda érkeznek a levelek és ha küldesz vissza levelet rájösz hogy nem is létezik az axelerós e-mail cím! itt az smtp a lényeg a küldő levelekért az felel! szal az axeleró nem is tud rólla!

    ha akarod küldök neked [email protected] email címről egy mailt csak szolj!
  • Borg
    #120
    Szal azért mert nem tudtad bekonfigolni a norton internet security tűzfalát, ezért feltettél helyette egy csak vírusirtót?:) Grat.