48
  • [NST]Cifu
    #48
    Én '96-ban lettem PC-s, addig meggyőzödéses Commodore-os voltam (Plus4 -> C-64 -> Amiga), és én sem törődtem a tápokkal addig, amíg ez a bizonyos eset velem meg nem történt (pedig az akkori szomszéd srácnál fél évvel korábban szált el egy másik Codegen), teljesen noname illetve Acorp tápom volt ezelött. Azóta viszont ügyelek a tápra, még egyszer nem akarok pórul járni.

    ABIT alaplapokkal komolyabb gondom nem volt, pedig jó ideig olyanok szolgáltak nálam (BX6 -> BE6 -> BE6-II. -> NF7-S), illetve egy eset volt: az NF7-S északi hídján lévő hűtőt kellett lecserélnem, mivel két-három hónap után először zajos lett, majd megállt. Ettől függetlenül a BE6 szériánál én is láttam olyat, hogy az addig csont stabil gép fél év után folyamatosan fagyott, és csak a deszkacsere segített rajta.
  • dez
    #47
    Ja igen, egyébként az ABIT-tal (meg persze más gyártóval is előfordult már) is az volt a baj, hogy egy időben nagyon gagyi kondikat rakott a lapjaira, amik pár hónap alatt kiszáradtak, így egyre bizonytalanabbul működtek.
  • dez
    #46
    Ja, nálam is kilehelte a lelkét, pontosabban a kondielektrolitját egy Codegen, 1 évesen. Szerencsére csak az alaplapot vitte magával, ami már úgyis megérett a cserére. Nagy felelőtlenség egy PC tápba vacak kondikat tenni, mert ott kritikus alkatrészek. Persze a jobb tápokban külön védelem is van. (Bár néha az sem véd meg a bajtól.)
  • dez
    #45
    Oké, szerencséd volt. De az arányokat nézve jóval több esélyed van a bajra így.
  • dez
    #44
    Sajnos tavaly a Chieftecnek is sikerült összehozni egy rossz szériát. Asszem kondiproblémája volt, haltak is megfele szépen, és néhány esetben vitték a gépet is. Csak ugye nem mindegy, hogy egyedi esetről van szó, vagy szokás egy gyártónál vacak kondikat használni (olcsó tápok).
  • Mike at home
    #43
    nekem eddig egy tápommal sem volt baj, és 91 óta nyomom pc-s fronton
  • [NST]Cifu
    #42
    Itt a lényeg az, hogy egy vadonatúj tápegység képes volt elfüstölni a gépem. Hogy hol veszed nem lényeges (nem valószinű, hogy teljesen noname tápokat titokban Codegen matricákkal dolgoznának meg a kiskerek), a lényeges az, hogy mennyire jól van megtervezve, mennyire minőségi alkatrészekből áll, milyen a gyártás szinvonala és milyen szintű a minőségellenőrzése a cégnek. Az igaz, hogy ki is kell fogni az ilyet. Ismerek én is olyat, akinál négy éve megy gond nélkül Codegen táp. De valahogy túl sok probléma merül fel náluk. Mint említettem olyat nem nagyon hallani / olvasni, hogy márkás táp elfüstöl egy gépet (noha extrém példák mindig is akadnak), vagy valami komolyabb gondja volt akár csak vele...
  • Mike at home
    #41
    akkor nemtom, jó helyen vettem jó időben, szerencsés csillagzat alatt

    vagy nálunk jó az áramszolgáltató
  • [NST]Cifu
    #40
    Egy Abit BE6 deszkát, egy Pentium III.-as procit és egy BBA Radeon 32MB DDR videókarit füstölt el nálam, 2002-ben...
  • Mike at home
    #39
    akkor 3 eve meg jobbat csináltak mint most
  • [NST]Cifu
    #38
    A tuningnak ehhez nem sok köze van, az én gépem is alapjáraton futott (volna), mikor elfüstölt...
  • Mike at home
    #37
    lehet, hogy nekem azert jo, mert nem szoktam tunningolni semmit?
  • BiroAndras
    #36
    "A jó megoldás egyébként egy szerény Zalman TNN 500AF, mindenkinek azt javaslom. Meg nekem is vehet egyet. ;)"

    Vagy : GlacialTech NorthPole 1000
    Ezen ugyan van venti, de gyakorlatilag zajtalan.
  • Lame
    #35
    A cikk csak arrol nem ir, hogy ez a 112W milyen fogyasztas.
    Gondolom csucs. Az emlitett tekinkak meg azt pont nem csokkentik.
    2D-ben meg egyebkent is csak 150-en hajtom a kartyat 500 helyett regota :)
  • arty
    #34
    volt idő, amikor elég szerencsétlen lapokat csinált ... de a codegen sajnos tényleg nem életbiztositás :(

    nekem még nem vitt el semmit, de pl amikor a codegenem helyett enermaxom lett, sokkal jobban birta a procim a tuningot, ráadásul a proc feszültséget is lejjebb lehetett vinni! pedig elég szkeptikus voltam énis tápügyben korábban...
  • Mike at home
    #33
    anno az Abitról is azt mondták mekkora szar
  • [NST]Cifu
    #32
    Chieftec volt mind a 360-as, mind a 420-as, ennél alább tápban nem adom a lent említett Codegenes eset óta...
  • Godefroy
    #31
    És milyen 360 as táp?
    360 van ráírva vagy tényleg az?
    Mert ugye a legtöbb tápgyártó erősen túloz, eddig egyedül az Enermax tápok voltak maik nálam jártak és valóban annyit tudtak ami rájuk volt írva.
    A Codegen tényleg szar, dolgoztam anagykerükben is hatalmas a garos visszahozatal.
    A Chieftec egy fokkal jobb de az sem non plussz ultra (nekem is ez van jelenleg, de az Enrmax jobb volt)
  • Tinman #30
    Codegen... riszpekt annak aki olyan bátor, hogy ilyen szart vásárol. Éppen 1 hónapja kértek egy gépbe ilyen "fostalicskát" -spóroljunk címmel- és nagyjából 2 hetet ment a gép. Még jó hogy egy gépőr azért volt a gépbe. Jelenleg egy Chieftec van benne
  • [NST]Cifu
    #29
    A te dolgod, de miután egy 300W-os Codegen táp kinyirta a fél gépemet, és a környeztemben még két másik gép végezte szemétkupacon szintén a Codegen tápegység miatt, én mindenkit lebeszélnék róla. Érdekes módon Enermax, Chieftec vagy Tagan táp miatt még egyetlen gép sem halt meg errefele...
  • Mike at home
    #28
    a taprol csak annyit, hogy ott vannak a GS tapfetisisztai, es ez mindenkire atragadt

    a gepemben egyebkent lassan 3 eve egy Codegen (pfuj ez aztan a lepra) 300W-os tap van (szemetre vele) egy Abit! alaplapon dekkol egy 2000+ Athlon XP + Gef4 + 3 vinyo + DVD olvaso + DVD iro, megegynehany USB-s cucc

    mondjuk sohasem hallgattam onjeleolt, sem IDG-s okoskakra
  • [NST]Cifu
    #27
    500W az SLI rendszerekhez ajánlott, egy egykaris gépbe egy 400-420W-os tápegység is elég, egyébként itt van tőlem két méterre egy haver P4-es gépe, amibe egy Gf6800GT van, meg egy 360W-os táp, és úgy tünik a táp miatt rakoncátlankodik a gép, lévén egy 420W-osat belekarva hogy-hogynem megoldódtak a problémák...
  • Zedas
    #26
    "Végülis igaz nincsen a karin venti...."

    Tehát kinek volt igaza? :D

    A jó megoldás egyébként egy szerény Zalman TNN 500AF, mindenkinek azt javaslom. Meg nekem is vehet egyet. ;)
  • tehen_m
    #25
    Röhögök is.
    gt
    +(venti)házszellőzés erősen ajánlott.
    Végülis igaz nincsen a karin venti....
    Vagy az mit szóljon akinek az alaplapján távolabb van a procifoglalat a pcie16xtól?
  • Godefroy
    #24
    Mert azt sajna nem tudom mérni mekkora a 12V os ág teljesítmény felvétele...
    Mindenestere a chieftec 500 as táp (ami 478 max ) +12V 3 ága összesen 324W).

    Mégegy dolog ami érdekes.
    Ugyanannyi a DVD írásnál a fiogyasztás mint 3D-s alkalmazásoknál.. pedig a DVD írot senki sem szokta szidni mennyit fogyaszt
  • Godefroy
    #23
    Igen de ha az össz maximális terhelése a dolognak 280 watt a gépemben akkor nem sok az az 500?
  • GABOR16
    #22
    Az az 500Watt az össz maximális terhelés.
    A tápegység oldalán rajtavannak a részletesebb adatok, hogy melyik feszültségágon maximum hány ampert tud leadni.
    Mostanában nagyon a 12V os rész van leterhelve minden tápnál, ezért vannak dupla 12V os kivezetéssel rendelkező tápok is.
  • Godefroy
    #21
    ", amit egyébként az Asus-tól már megszokhattunk (egy kártyás 6800Ultra SLI-ben, stb)."

    Ez MSI nem Asus

    Egyébként ez a fogyasztás mizéria egy nagy kamu.
    Legalábbis meszse nincs annyi amit mondanak.

    Vettem nérőt (bedugod konnektroba bele a gépet és méri lcd-n mennyit fogyaszt)
    A mérési eredmények.
    Alap (idle) ott álldogál az op rencer áll, magában üzemmód: 155 Watt
    Word, excel vagy netes böngészés: 170 Watt
    3D mark6 teszt alatt 280 Watt.

    Na erről ennyit.
    De megvetették velem az 500 as tápot mert nem lesz elég a 360as a géphez amikor upgradeltem...

    Jah és a konfig (szerintem nem átlagos fogyasztású): [email protected] P4 630as, 2 Giga 667@800 DDR2, 2db 200 Gb Samsung, 1 db 250 Gb Seagate mindegyik Sata a Samsungok Raidben, 7800 GT.

    Egyszóval ez a fogyasztás mizéria is csak humbug.
  • Zedas
    #20
    Gyárilag húzott kártyáról van szó (420Mhz), az ára valóban magasabb, a légáram meg adott.

    Egyébként is összehasonlításképp hoztam fel ezt a kártyát, de köss belém nyugodtan :)
  • arty
    #19
    jah, "passziv" ... légáram nélkül ezek a kareszok már nem birják, hiába nincsen rajtuk közvetlenül ventillátor ...

    az ára is nyilván magasabb + a hűtés elégtelensége miatt a tuning is nehézkesebb volna :)
  • Lazarus
    #18
  • Zedas
    #17
    Akkor ezen még elröhigcsélhetsz egy darabig :)
    Extreme N7800GT TOP SILENT/2DHTV
  • tehen_m
    #16
    " Egy passzív hűtésű 7800GT"

    Ez jó vicc volt. :D
  • [NST]Cifu
    #15
    Csak két-három évente kellene újabb alaplapot venned akkor is, hiszen közben új technológiák lépnének szintre (lásd pl. ramoknál DDR -> DDR2 -> DDR3), amik kihasználását még nem látták előre az adott lap tervezésénél. Ellenben sokkal nehézkesebb lenne például a hőelvezetés (egy átlag ATX lapon hol találsz helyet még a GPU/VPU-nak és a videoramoknak?).
  • GABOR16
    #14
    Előnynek a fogyasztást tudnám felhozni, mert nem fogyaszt talán anyit mint a mostani asztali kártyák hasonló teljesítményen (már ha anyit tud mint mondják, persze a szintetikus teszt nem minden).
    Viszont tényleg széééééép hosszú.
  • HUmanEmber41st
    #13
    Ennyi erővel az alaplapra is integrálhatnák a tápot, SLI hidat stb, csak lenne 2 foglalat a procinak RAM nak. Bios frissítés, és máris meg az újabb vidkari..
    ezt így kellene előadni..sztem..
  • Sanyix
    #12
    Sztem az lenne a legnormálisabb megoldás, hogy az alaplapokon a proci a memória és pár sima pci foglalat mellett lenne, egy grafikus processzor foglalat, és pár videoram foglalat és akkor bárki bármilyet tudna legózni, és nem kéne új kártyát venni mindíg, csak új gpu-t esetleg gyorsabb/több videoramot. Bár ahogy a videochipgyártókat ismerem minden új videochip új foglalatot igényelne (valamilyen kitalált ürügy alapján), merthogy nehogymár nehogymár túl sokáig használjon egy alaplapot amiben cserélgeti az alkatrészeket, hanem vegyen újat, mer az a gyártóknak jó...
  • [NST]Cifu
    #11
    Ha jól értelmezem, csak az MXM modulokat cserélheted, ezen van a GPU és a memória. Ezért kétlem, hogy bármilyen szinten is előrelépést jelentene ez a megoldás. Amit megspórolnak, az az energiabiztosításért felelős rész, meg az SLI. Nem tudom, szvsz ezek egy videókártya árának a töredékét teszik ki.
  • Clava
    #10
    akkor most mivan megveszem a kártyát oszt tudom benne cserélgetni provcit meg a memót?? magyarul sos kell vennem komplett kártyát de a memo meg a proci csere felér egy újj kártya árával majd a jövöbe???
  • pentium419
    #9
    hisz az egész PC egy lego-építmény...