261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • fifi
    #101
    azért, mert abban az időben viszonylag olcsón lehetett a Ladát-Polákot-Dáciát stb.. leváltó "menő" "nyugati" autót kapni...
    meg is vették sokan, és ennek árnyékában a 90%-uk az országút királyaként fölényeskedtek, vagy autóversenyzőnek érezték magukat...
  • Pheel
    #100
    Szerintem semmiképpen nem azért, mert japán ;-)
  • Toroco
    #99
    ha ilyen szempontból nézzük nézzük akkor a wartburg klasszisokkal jobban szeretik az emberek, mert engem eddig mindig beengedtek sáv váltáskor. volt olyan aki rágyorsított, hogy beférjek mögé mielött elfogy a külső sáv, aztán ment a megengedett sebességgel elöttem, volt aki lelassított amikor indexelni kezdtem és beengedett maga elé. persze mingyárt integettem neki, hogy kösszi aztán felvillantottam párszor az elakadás jelzőt is.
  • Toroco
    #98
    miért alakulhatott ki ez a suzukik iránt? talán a silány biztonság miatt, vagy mert átvette a trabant szerepét, vagy csak azért mert japán!?
  • GregSB
    #97
    "Valós helyzet vagy csak üldözési mánia?"

    Az én tapasztalatom szerint valós helyzet. Volt szerencsém egy napon belül egy régi Suzuki Swiftet és egy Volkswagen Borát vezetni pesten. (Ha jól emlékszem már írtam erről az egyk autós topicba)
    A különbség zongorázható volt. Amikor a Boraval mentem sokkal előzékenyebbek voltak velem az embrek, mindenki beengedett sávváltásnál, nem vált hirtelen kitűzött életcéljukká hogy megelőzzenek, stb. A Swiftel meg... nos képzeld el ennek az ellenkezőjét :)
  • Toroco
    #96
    én is ezt irtam az első hozzászólásomban. a németeknek is van vezetési kultúrájuk. már többször tapasztaltam a balatonnál, ugyan igy a zebránál. álltunk a zebránál és nem álltak meg az autók, persze csúcsforgalom volt délután. erre egy német az audijával megállt. persze az út túloldalán nem álltak meg az autók ugyhogy nem indultunk el. vártunk... vártunk.. a német csak üldögélt nyugottan és várt velünk. kb fél perc után már integettem neki hogy menjen, meg mutogattam hogy a másikak nem állnak meg, de nem indult el mutatta hogy nem. mögötte már nem is láttam a kocsisor végét az egyenes úton, de ő megvárta migy egy másik német megált az mási irányú sávban. Na ez a nem semmi.

    a másik eset szintén német, már akkor megállt mikor csak a zebra felé mentünk. gondolom látta hogy járdan nem megy tovább hanem fel kanyarodik az utfele és muszáj átmennünk. még vagy 10 méterre voltunk a zebrától, még nem is fordúlt az ut felé a járda de már meg állt.

    volna mit tanulnunk tőlük
  • Toroco
    #95
    igy már mi is jártunk hogy nagyon ránk tapadtak ugyan igy. apám ugy szivatta meg hogy rálépett a fékre... gondolhatog a hülye mingyárt padlóig nyomta aztán csak halgattuk a csikorgását. ebben az volt a poén hogy fater autóján a lámpa már jóval a fékezés elött világít. csak egy picit lépett rá a pedálra hogy felgyulladjon. nagyon rá parázhatott a csávó mögöttünk, de ugy kell neki.
  • Ch_Slater
    #94
    ez a magyar vezetéskultúra. azaz nincs. senki nem tisztel senkit, ha meg próbál előzni valaki, vagy kcsit lassaban startol valaki a lámpánál, vagy lelép egy gyalogos a !zebrára!, stb. akkor már megy fel a pumpa. NAGY tisztelet a kivételnek.
    volt szerencsém 1 évet Londonban élni. ott már ha ránéztem a zebrára, megálltak jobbról-balról. Néha igazán zavarban is voltam, amikor át akartam menni, mert nekem nem volt sürgős, de ha egy kicsit bemozdultam az úttest felé, már megálltak és vártak hogy menjek át. emiatt utána itthon majdnem el is csaptak párszor...
    kicsit talán off (de azért szerintem nem annyira)
  • 5w0rdf15h
    #93
    Hát a nőkről nekem is megvan a véleményem, pedig csak 5 éve vezetek, de már nem egyszer közel voltam hozzá h egy nő megőljön mer nem ismeri a kresszt. Sajnos sokan vannak ilyenek, megaztán a jobb kéz az szinte nem is létezik MOn sajnos :S
  • Dodo55
    #92
    A legidegesítőbb az, amikor valaki meg akar előzni, bemegy mögéd 1 méterre, de perceken át nem előz, mert nem mer kimenni, és végig rád van tapadva. Egyszer apukám rohadtul megszivatott egy samarást, aki ránk volt így tapadva(mi kb.85-el mentünk, tehát nem mentünk lassan a max 90-hez képest). Amikor negyed óra ránktapadás után végre megelőzött minket, apukám megszivatta nagyon, elkezdett rátapadni a samarára, egészen 145-ig felgyorsultunk, akkor már a samarás menekült volna, de anyukám szólt, hogy felmegy a vérnyomása, úgyhogy hagyja abba a szivatást. És ezt a 145-öt egy most 22 éves(1984-es) Zastavával sikerült elérnünk, 4-en ültünk benne, és még a padlótól jó messze volt a gázpedál, amikor 145-nél lelassítottunk. Most is csak annyi baja van, hogy lemerült időközben az aksi benne, mert nem azt használtuk, és még nem lett bele visszatéve. Szóval ahhoz képest, hogy 1100-as motor van benne, és 55 lóerős elég sok erő van benne.
    Szerintem kicsit megérdemelte a samarás a szivatást, mert ha be kell fékeznünk, miközben mögöttünk jön 1 méterrel, akkor eléggé belénk jött volna, szóval elég veszélyes dolgot csinált ahhoz, hogy ráijesszünk egy kicsit.
  • fifi
    #91
    82?
  • Pheel
    #90
    variable valve timing és Variable Valve Timing with intelligence
  • 0ppika
    #89
    Változó szelepvezérlést jelent :)
  • Pheel
    #88
    Szerintem az elején egyben sem, félidőben minden tizedikben, a végén minden másodikban.
    Aki 60k-ért kocsit vesz, annak tényleg nem hiányzik az elektromos tükör. :-P
  • fifi
    #87
    ???
    nem értelek
  • 0ppika
    #86
    "Variable Valve" ...
  • Taranov
    #85
    Sajnos tényleg vannak, akik a Suzukisokat lenézik, elég szánalmas viselkedés.
    Az viszont tény, hogy amikor Daewoo Ticonk volt, sokat dudáltak, mikor Rover 25-ösünk, szinte sosem, most, a Golfnál pedig előfordul.
  • schrank
    #84
    60K-ért már lehet komlett swiftet kapni német papírokkal úgyhogy marad egy tartalék vagy megbugázod a papírokat
  • fifi
    #83
    " Pl egyes Swiftbe 2 elektromos tükör 60eHUF"
    akkor kell leköpni a boltost, és elmenni bontóba...
  • fifi
    #82
    változó szelepvezérlés jelent...
  • schrank
    #81
    csodálkozol szerinted hány swift-ben volt elektromos mirror
  • 0ppika
    #80
    Szerintem senki nem mondta hogy a vvt azt jelenti :) Ha jól tudom a VVTI technológiát a Toyota találta ki. Variable Valve Timring Inteligent, vagy valami ilyesmi. Szóval érzékeli a "komputer" :o a vezetési körülményeket, és úgy állítja a motor teljesítményét, fogyasztását, pl dugóban araszolva visszaveszi a fogyasztást és teljesítményt, gyors tempónál meg gondolom fordítva ...
  • Pheel
    #79
    Nekem is 86-os a kocsim. Van benne műszerfalvilágítás, illetve háttérvilágítós óra. Ja meg rádió. Ez az úgynevezett elektronika. Amúgy még az AC pumpa is mechanikus benne. :-P

    Mondjuk idén le fogom cserélni. Egyszerűen túl öreg már szegény és kezdem unni, hogy 90 felett akkora a menetzaj, hogy fáraszt. Másfél óra 120-szal az M3-ason rendesen kiüt. ;-)
  • Pheel
    #78
    Ezért volt zárójelben, hogy tudom, hogy nem ugyanaz a felszerelés, de nem is ugyanaz a méret, mégis ugyanazon az áron. Egyébként elárulom, hogy a VVT rövidítés nem azt jelenti, hogy nincs benne elektronika. Manapság minden motor elektronikusan vezérelt. Ebben nincs igazi különbség. Ráadásul mióta az olasz kocsikat is Bosch elektronikával szerelik, már tényleg semmi különbség nincs.
    Amúgy szerintem minden kocsiba drága az alkatrész. Pl egyes Swiftbe 2 elektromos tükör 60eHUF számla nélkül. Pedig az egyes Swift tényleg olcsó.
  • DanielT
    #77
    Nos, valóban így van, ultraszánalom, de mégis ezt vettem én is és nem egy japánt, hiába van benne hátul is elektromos mindenizé... Az anyagok minőségei meg a japánokban rosszabbak és még egy csomó dolog szól a BMW mellett, de valóban, hátul tekergethetem mint a barom.
  • Dichter
    #76
    Teljesen igazad van, de egy ekkora cégtől mint a BMW nem várnék el ilyen skótságot. Egyébként nem csak a BMW-re igaz ez, hanem a luxus német autók mindegyikére.
  • Toroco
    #75
    na én most lépek el mert már várnak. majd éjfél 1 óra körül visszajövök. bye.
  • DanielT
    #74
    Ezt azért tehetik meg, mert így is megveszik. 30,000-ret megspórolnak autónként az 100,000 autónál 3,000,000,000 forint... és nem 100ret adnak el belőle, hanem jóval többet. Euro CENTEK számítanak egy autó előállítási költségénél!
  • Dichter
    #73
    Nekem mondhatod, egy 86-os Mercedesem van. Szerinted mennyi elektronika van benne? :)
  • Dichter
    #72
    Elhiszem, de a váltóval még nem volt gondunk, remélem nem is lesz :)
  • Toroco
    #71
    ezek a magyarok...
  • Toroco
    #70
    a 4ütemü szebb.
  • Dichter
    #69
    Nem tagoltam a mondanivalómat, sorry :)

    1 dolog, hogy a Fordba drága az alkatrész, és a tartozékok.
    A másik, hogy a Suzuki egy megbízható autó, amiért meg is kérik az árát.

    (most tagolok)

    Itt jön ki, hogy a németek milyen szarrágóak tudnak lenni. Egy cimborámnak van egy 99-es évjáratú 316i BMW-je. Full bőr, CD lejátszó, légkondi, elektromos tükrök, esőérzékelő, és ennek ellenére képtelenek voltak belerakni hátulra 2db elektromos ablakemelőt (aminek a kisker ára szereléssel együtt 30k).

    A japán verdákba pedig alaphangon is raknak ablakemelőt, légkondit. Szóval nincs azonos színvonalon egy alapszintű Focus, és egy alap Swift sem.
  • DanielT
    #68
    Tehát a korszerűtlen régi roncsok a királyok? :D Nehezen fogsz meggyőzni :)
  • Toroco
    #67
    de látod ez a jó a régi autókban is. olaj meg hűtőviz és mehetsz. minden mehanikus, semmit nem vezérel az elektronika. minimális elektromos rendszer. tökéletes.

    meg ezek a speckós izzók. barátnőm apja 3 havonta kb cseréli a G astrában az fényszóró izzót darabját nemtom hány ezerért, mert az jó bele. tök szívás. én egy ezer éves izzót használok ami még a trabantunkból vagy a ladánkból maradt, valamelyik kompatibilis asszem. a doboznak amiben van már megsárgult az átlátszó műanyag része.
  • Pheel
    #66
    Állítólag az Opelek váltójában valami műanyag alkatrész van, ami elég hamar megnyekken. Drága és ugyanolyanra lehet cserélni.
  • 0ppika
    #65
    A swiftből csináltak 4x4es változatot, a suzuki ezt "swift winter" néven árulta ...
  • Dichter
    #64
    Nekünk most Opelünk van. Egy 1,2-es corsa 16 szeleppel. Elég jól megy szerintem (persze a 2ezres Mergámat nem hagyja ott :) )Ami gondunk eddíg volt vele, az a stabilizátor (magyar utak rulez), és egyszer visszahívták szervízbe, egy gyakran előforduló gyári hiba miatt.
  • Pheel
    #63
    Szerintem tőled félnek. Defenzív stílust vesznek fel miattad. ;-)
  • Pheel
    #62
    Na jó, de mi köze a Ford izzónak ahhoz, hogy a Suzukiba csak olaj kell? A Fordba mi kell? Vagy a Suzukiba nem kell izzó? Nem látom az összefüggést :-P