261
Hogyan viszonyulsz 1-1 adott márkához?
  • mila69en
    #41
    nem tom ismered e?.... opel ami sosem kopel
  • Toroco
    #42
    tudod ezek az uj autók engem nem tudnak megfogni. túl van csicsázva a kúlsejük. ott is kerekítenek ahol elvileg már nem is lehetne, eltúlozzák a lámpák méretét és formáját, annyi elektronika van benne hogy már lassan nem is autónak számítanak. Meghal benne modjuk a computer és már nem garos az autó akkor iszonyat sokba kerül a javitás. a kaszni elemek sem olcsók.
  • 0ppika
    #43
    Ismerem de ismerősem körében jópár opel van, és voltak gondjaik velük. Koránymű, futómű, felfüggesztés ... bár ezen nem is csodálkozom a magyar utakon :(
  • schrank
    #44
    az a baj az új kocsikkal hogy sokkal vaddisznóbbnak néznek ki mint amilyenek valólyában pláne a ratyi olasz-francia szarok "dejónézki" aztán 1.2 varrógépmotor van benne
  • Toroco
    #45
    de de. még soha sem volt olyan hogy ne tudtam volna hazajönni vele. sosem hagyott cserben. egyszer volt hogy valami baja támadt, de 10km/h val haza hozott. aztán egyik pillanatról a másikra már semmi baja sem volt és ment mintha misem történt volna.
  • 0ppika
    #46
    Neked össze kéne ismerkedni az egyik munkatársammal. Van neki egy 26 éves wartburgja "az a király verda, a mai autók hol lesznek 25 évesen?"
    Minden év elején kivesz 2 hét szabadságot és ő maga nézi át, igaz hogy szinte az alvázon kívül minden lecserélt már, de akkor is ...
  • Toroco
    #47
    ya hasonlítanak, pl a vagon R+ meg egy opel, annak nem tom mi a neve de teljesen egyformák, csak más az embléma meg a felirat :D
  • schrank
    #48
    na mundjuk harmadikba 140 -et ez egy kicsit erős volt
  • Dichter
    #49
    Agila. Közös konszern, nem koppintás.
  • Dichter
    #50
    Vagyis Skoda = Audi
  • Toroco
    #51
    persze semmisem tart örökké. minden egyszer cserére fog szorulni, de látod még mindig megy, remélem hogy az enyém is megéri a 26 éves kort. üzenem neki hogy vigyázzon rá és legyen meg neki még egyszer annyi ideig. ezek az igazi autók. haveromnak van egy 26 éves golfja és igaz nincs nagyon karban tartva ott zörög ahol csak lehet majd kiesik a motor de még mindig minden gond nélkül száguldoztunk a városban, igaz a lámpát néha meg kell rugdosni hogy világítson :D
  • Toroco
    #52
    azt nem tudtam, de akkor is egyformák :P
  • Pheel
    #53
    Szóval szerintetek lehet párhuzamot vonni a Suzukis és a női vezető között, és ebből származik a lenézés?
    A motor tényleg jó az új Swiftben (ár/teljesítményben a legjobb), de az ár is elszállt az új modellel. Egy normálisabb 2.5, egy rendesen felszerelt (de nem fullos) 3 misi. Azért ez eléggé elszállt. Mennyi autót lehet kapni 3 misiért. Még FordKókusz is van alapáron annyiért. (tudom, az alap, nem jól felszerelt, gyenge stb, de nagyobb kategória is!)
  • 0ppika
    #54
    Ja, annyi a különbség, hogy az agilában jókis opel motort raktak, ami gyengébb volt ...
    A régi swiftek 4kerék meghajtású változatát pedig a subaru is árulta.
  • Toroco
    #55
    azt nem irtam hogy a haverom 3.ban ment 140et
  • Dichter
    #56
    Fordokba botrány pénzbe kerülnek az alkatrészek, ráadásul nem jó neki a sima izzó, hanem vedd meg a Ford izzót a 3x-osáért. Ezért nem vennék Ford-ot soha. Viszont ha megveszel egy Suzukit, akkor tudhatod, hogy a motorba olajat, meg fagyállót kell önteni, és el fog indulni, akárhányszor be akarod indítani, még 200e km után is.
  • schrank
    #57
  • Toroco
    #58
    a subaru suzukit árult? wow
  • 0ppika
    #59
    Hát szerintem a női vezetőkkel igen
    A suzukisokkal nem tudom mi a helyzet, mivel én is suzukiban ülök nem vettem észre.
    Rajtam lehet hogy meglátják, de csak azért mert alapból szeretek száguldozni ...
  • DanielT
    #60
    Tényleg milyen szép :D

  • schrank
    #61
    az hagyján de itt is csinálták
  • Pheel
    #62
    Na jó, de mi köze a Ford izzónak ahhoz, hogy a Suzukiba csak olaj kell? A Fordba mi kell? Vagy a Suzukiba nem kell izzó? Nem látom az összefüggést :-P
  • Pheel
    #63
    Szerintem tőled félnek. Defenzív stílust vesznek fel miattad. ;-)
  • Dichter
    #64
    Nekünk most Opelünk van. Egy 1,2-es corsa 16 szeleppel. Elég jól megy szerintem (persze a 2ezres Mergámat nem hagyja ott :) )Ami gondunk eddíg volt vele, az a stabilizátor (magyar utak rulez), és egyszer visszahívták szervízbe, egy gyakran előforduló gyári hiba miatt.
  • 0ppika
    #65
    A swiftből csináltak 4x4es változatot, a suzuki ezt "swift winter" néven árulta ...
  • Pheel
    #66
    Állítólag az Opelek váltójában valami műanyag alkatrész van, ami elég hamar megnyekken. Drága és ugyanolyanra lehet cserélni.
  • Toroco
    #67
    de látod ez a jó a régi autókban is. olaj meg hűtőviz és mehetsz. minden mehanikus, semmit nem vezérel az elektronika. minimális elektromos rendszer. tökéletes.

    meg ezek a speckós izzók. barátnőm apja 3 havonta kb cseréli a G astrában az fényszóró izzót darabját nemtom hány ezerért, mert az jó bele. tök szívás. én egy ezer éves izzót használok ami még a trabantunkból vagy a ladánkból maradt, valamelyik kompatibilis asszem. a doboznak amiben van már megsárgult az átlátszó műanyag része.
  • DanielT
    #68
    Tehát a korszerűtlen régi roncsok a királyok? :D Nehezen fogsz meggyőzni :)
  • Dichter
    #69
    Nem tagoltam a mondanivalómat, sorry :)

    1 dolog, hogy a Fordba drága az alkatrész, és a tartozékok.
    A másik, hogy a Suzuki egy megbízható autó, amiért meg is kérik az árát.

    (most tagolok)

    Itt jön ki, hogy a németek milyen szarrágóak tudnak lenni. Egy cimborámnak van egy 99-es évjáratú 316i BMW-je. Full bőr, CD lejátszó, légkondi, elektromos tükrök, esőérzékelő, és ennek ellenére képtelenek voltak belerakni hátulra 2db elektromos ablakemelőt (aminek a kisker ára szereléssel együtt 30k).

    A japán verdákba pedig alaphangon is raknak ablakemelőt, légkondit. Szóval nincs azonos színvonalon egy alapszintű Focus, és egy alap Swift sem.
  • Toroco
    #70
    a 4ütemü szebb.
  • Toroco
    #71
    ezek a magyarok...
  • Dichter
    #72
    Elhiszem, de a váltóval még nem volt gondunk, remélem nem is lesz :)
  • Dichter
    #73
    Nekem mondhatod, egy 86-os Mercedesem van. Szerinted mennyi elektronika van benne? :)
  • DanielT
    #74
    Ezt azért tehetik meg, mert így is megveszik. 30,000-ret megspórolnak autónként az 100,000 autónál 3,000,000,000 forint... és nem 100ret adnak el belőle, hanem jóval többet. Euro CENTEK számítanak egy autó előállítási költségénél!
  • Toroco
    #75
    na én most lépek el mert már várnak. majd éjfél 1 óra körül visszajövök. bye.
  • Dichter
    #76
    Teljesen igazad van, de egy ekkora cégtől mint a BMW nem várnék el ilyen skótságot. Egyébként nem csak a BMW-re igaz ez, hanem a luxus német autók mindegyikére.
  • DanielT
    #77
    Nos, valóban így van, ultraszánalom, de mégis ezt vettem én is és nem egy japánt, hiába van benne hátul is elektromos mindenizé... Az anyagok minőségei meg a japánokban rosszabbak és még egy csomó dolog szól a BMW mellett, de valóban, hátul tekergethetem mint a barom.
  • Pheel
    #78
    Ezért volt zárójelben, hogy tudom, hogy nem ugyanaz a felszerelés, de nem is ugyanaz a méret, mégis ugyanazon az áron. Egyébként elárulom, hogy a VVT rövidítés nem azt jelenti, hogy nincs benne elektronika. Manapság minden motor elektronikusan vezérelt. Ebben nincs igazi különbség. Ráadásul mióta az olasz kocsikat is Bosch elektronikával szerelik, már tényleg semmi különbség nincs.
    Amúgy szerintem minden kocsiba drága az alkatrész. Pl egyes Swiftbe 2 elektromos tükör 60eHUF számla nélkül. Pedig az egyes Swift tényleg olcsó.
  • Pheel
    #79
    Nekem is 86-os a kocsim. Van benne műszerfalvilágítás, illetve háttérvilágítós óra. Ja meg rádió. Ez az úgynevezett elektronika. Amúgy még az AC pumpa is mechanikus benne. :-P

    Mondjuk idén le fogom cserélni. Egyszerűen túl öreg már szegény és kezdem unni, hogy 90 felett akkora a menetzaj, hogy fáraszt. Másfél óra 120-szal az M3-ason rendesen kiüt. ;-)
  • 0ppika
    #80
    Szerintem senki nem mondta hogy a vvt azt jelenti :) Ha jól tudom a VVTI technológiát a Toyota találta ki. Variable Valve Timring Inteligent, vagy valami ilyesmi. Szóval érzékeli a "komputer" :o a vezetési körülményeket, és úgy állítja a motor teljesítményét, fogyasztását, pl dugóban araszolva visszaveszi a fogyasztást és teljesítményt, gyors tempónál meg gondolom fordítva ...