82
FruitCafé - Az agy vitaminja
  • Doktor Lucsok
    #82
    Velveten is...
  • djemba-djemba
    #81
  • Doktor Lucsok
    #80
    KAMU!
  • djemba-djemba
    #79
    ühümmm
  • djemba-djemba
    #78
    A túlzott misztifikálást én sem szeretem. A csodabogyóktól én is kivagyok. Ebben viszont pont az fog meg, hogy természetes forrásból készül, és semmi adalékanyagot nem tartalmaz. Emellett a szőlőmagolaj nagyon ütős összetevő. Ez dobja meg a hatást,amit véleményem szerint sem kell túlfényezni...de jól látod ez a marketing része. Bár én nem erre a tömeg (kommersz) marketingre összpontosítottam volna, hanem inkább egy fókuszáltabb piacra szánnám ezt a cuccot. Az ilyen öregedés-gátló hatását pont emiatt nem hangsúlyoznám...

    Bár a vevőkör nemcsak olyan felvilágosult emberekből áll, mint pl. te, hanem sok a kommersz arc, akiknek lehet adagolni ezt a szöveget, mivel ezek mindenre rárabolnak! Tehát ebből a szempontból lehet jó a reklám-stratégia.

    Tény, ami tény a termék biztos, hogy természetes-egészséges-jó ízű (kivéve 1-2-őt: bár ez szubjektív), és egy jó alternatíva a tea és kávé mellé. Sőt azok helyett! A feketénél mindenképp jobb!

    "csak a misztifikált epresízűcsodakenőcsösöregedésgátlómágnesesfiatalítókúráló-csodaszerek (amelyek nem tartalmaznak E101010-t, és sok benne a €-vitamin) hallatán feláll a hátamon a szőr - és fanyalgok"

    persze, én is fanyalgok az olyan termékeken, de ez szerintem egész más, csak vonatkoztass el a tömegmarketing részétől...

    Ami gyümölcsből van, ráadásul szőlőmagolajat tartalmaz, az biztos, hogy tuti cucc! Az íze is jó, szerintem be fog futni...

    Ráadásul magyar, ha más nem, akkor emiatt legyen sikeres!!!



  • Dj Faustus #77
    "de nekem az a gyanúm, hogy te még egy csészével sem ittál belőle"
    Dehogynem! A R*****r*s*D***st című (ez itt a reklám helye ;) kitalálható a sajtótermék neve) lap mellékleteként jutottunk hozzá, a Green Tea nevű termékhez, amiről a #34-es hozzászólásomban értekeztem.

    "én alapból nem fikáztam volna ilyen nyíltan a kávét...de ez az én véleményem, az hogy emellett egy "coffee" ízesítésű terméket is piacra dobnak, véleményem szerint is inkonzisztens üzletpolitikára vall..."
    Látod ez az! Nagyban hírdetjük, hogy: "Pedig a kávé nem más, mint egy marék égetett anyag leve és nem a koffein miatt a legkárosabb!" - és ennek ellenére piacra dobunk egy kávét tartalmazó terméket.
    Valahogy ez nekem túl ellentétes eszméknek tűnnek (ha egyszerre mondjuk egy kutyának, hogy maradj ott, és hogy idejöhetsz, vajon melyik parancsot fogja végrehajtani?). Ha nem dobálóztak volna a koffein és a kávé káros hatásaival, akkor talán elfogadhatóbbank tartanám ezt a marketingfogást.

    "nem kapok semmiféle anyagi vagy nem-anyagi jutalékot"
    Akkor megnyugodtam. Én sem a konkurrencia (nincs is konkurrencia, hisz ez "Új hazai világszabadalom.") megbízásából nyafogok, csak a misztifikált epresízűcsodakenőcsösöregedésgátlómágnesesfiatalítókúráló-csodaszerek (amelyek nem tartalmaznak E101010-t, és sok benne a €-vitamin) hallatán feláll a hátamon a szőr - és fanyalgok.
  • djemba-djemba
    #76
    1. csak a "green tea" tartalmaz zöld teát, a többi nem, és ettől még nem lesz tea...
    2. én alapból nem fikáztam volna ilyen nyíltan a kávét...de ez az én véleményem, az hogy emellett egy "coffee" ízesítésű terméket is piacra dobnak, véleményem szerint is inkonzisztens üzletpolitikára vall...
    3. én jó dolognak tartom a fruitcafé-t, amit szerintem érdemes kipróbálni, de nekem az a gyanúm, hogy te még egy csészével sem ittál belőle, és így necces a kritika (amivel néha egyetértek--lásd feljebb)
    4. nem kapok semmiféle anyagi vagy nem-anyagi jutalékot
  • Dj Faustus #75
    Meg annyi, hogy van olyan termékük ami kávét tartalmaz. Szóval a "fúj kávé, pörkölt, rákkeltő" feeling itt dől a dugájába.
    No meg a "gyümölcskávé nem tea" kijelentés sem hellytálló, hisz vannak (egyszer, kétszer) zöldteát tartalmazó termékük. Amikben ugyancsak van - bár nem annyi mint a kávéban, de van - koffein.
    Körülbelűl ennyi a tisztánlátás végett.

    Mellesleg nem vagyok sem lelkes rajongója, sem heves ellenzője a dolognak; csak a "termék" körüli misztifikálást, hangzatos szavakat nem tartom helyesnek (persze ez a marketing része, de akkor is...).
    Ja és djemba-djemba! Kapsz te bármiféle juttatást (fruitcafé hegyeket például), hogy itt "reklámozod" a terméket?
  • djemba-djemba
    #74
    ...a kávéhoz csak annnyi a köze...
  • djemba-djemba
    #73
    Így van. Az kávé, ami kávéból van.

    Ezért írtam én is, hogy talán ez a név nem túl szerencsés. Mindenki a kávéra asszociál a fruitcafé hallatán, pedig csak a kávéhoz annyi a köze, hogy presszógéppel és kotyogóval is elkészíthető.
  • Garrett27
    #72
    télleg nincs benne, de nem ezér írtam, mindegy, mit tesznek bele, ha egyszer nem kávé-őrlemény, akkor nem kávé, nem?
  • djemba-djemba
    #71
    Citrom és szőlőcukor szerintem nincs benne

    Mostanában hallottam már gyümölcspresszó elnevezést is. Gondolom a megkülönböztetés végett, meg persze amiatt, mert presszógéppel is készül(het).
  • djemba-djemba
    #70
    Azért kávé, mert egyfajta örleményt kell kávéfőzővel lefőznöd.

    Egyébként a név nem biztos, hogy szerencsés...valóban.
  • Garrett27
    #69
    ha jól tudom, a kávé egy növény-fajta, akkor hogy mondhatják el a citromról, meg a szőlőcukorról, hogy kávé?
  • djemba-djemba
    #68
    Megújult a honlap. Nagyon kváncsi vagyok az úőj ízekre...

    Tapasztalat van már neketek a régiekről ill. inkább az új ízekről?
  • djemba-djemba
    #67
    Van már 7 új íz is. Vanília, black tea, hibiszkusz stb.
  • djemba-djemba
    #66
    bazzz
  • Balo
    #65
    Minden jó, amit a japánok kitalálnak, pl.: bukkake :D
  • djemba-djemba
    #64
    biztos régóta kávézol már!?

    van egy haverom, ő is nagy kávés, de már leszokott róla (igaz vizsgaidőszakban becsusszan neki még 1-2 :D)-->mostanában ő is teázik, de neki nem sokat dob a tea...

    majd ajánlom már neki is ezt a cuccot(fruitcafé)-->sztem ez izmosabb, mint A TEA, viszont nem pörget szét, mint a kávé.
  • mila69en
    #63
    azt tudom, hogy egészségtelen a kávé... bár én ha reggel nem iszok meg egy bögrével akkor szétmegy a fejem:DDD
  • djemba-djemba
    #62
    A tea tényleg király, én is sok teát iszok, főleg a vizsgaidőszakban. De bármennyire is finom, egészséges, a jóból is megárt a sok. A 2 hónapos vizsgaidőszak végén, már kezdtem unni, pedig mindig másfélét ittam. A kávé viszont abszolút nem jön be. Amellett, hogy nem tudok nyugton ülni, ha iszok egy keveset(!), még egészségtelen is, de izomból. Akkor felfigyeltem erre a fruitcafé-ra. Ami tetszett nagyon benne, hogy gyorsabban hat, mint a tea. Tényleg lehet érezni, hogy lövi fel az agyadba a muníciót! Emellett finom is, bár nem próbáltam ki az összeset. Nekem az aloes ízlett leginkább.
  • mila69en
    #61
    "gyümölcsök jótékony hatásást megkérdőjelezni hülyeség"--> ezt nem is lehet megkérdőjelezni.... amíg friss gyümölcsről beszélünk..... a szárított gyümöcs héjában már annyira nem vagyok biztos:)
  • djemba-djemba
    #60
    Hát azért ne hasonlítsuk már össze ezeket a dolgokat!

    Az, hogy te beleteszed a szölőmagot, meg az egyéb szárított gyümölcsöt a szűrőbe, és azt lefőzöd, na szerintem ez rossz már nem lehet!

    Én is szkeptikus vagyok rengeteg dologban, de a gyümölcsök jótékony hatásást megkérdőjelezni hülyeség...
    Itt az a lényeg, hogy a szőlőmagolajat a lefőzéssel nyered ki a szőlőmagból! Működik, hidd el.
  • neuro
    #59
    Egyesek szerint azok is "tények", hogy az UFO-k embereket rabolnak, a horoszpókok igazat mondanak, és hogy Bermuda háromszögben lakik Lucifer :)

    Nem kellene bedőlni minden hülyeségnek, csak mert fent van "a zinterneten"...
  • djemba-djemba
    #58
    azért nyitottam
  • djemba-djemba
    #57
    így van ez mind igaz
  • djemba-djemba
    #56
    látom mély nyomot hagyott benned, hogy öregedésgátló...

    én nem kizárólag amiatt iszom, mert öregedésgátló...hacsak az lenne
    rengeteg jó tulajdonságát felsoroltam(tuk) már
  • Raszkolnyikov
    #55
    Kellett mér egy ilyen topic!!!!
  • Dj Faustus #54
    Tények:
    * Van zöldteát tartalmazó terméke, annak ellenére, hogy a "gyümölcskávé nem tea".
    * Van kávét tartalmazó terméke, annak ellenére hogy "nem kávé".
    * "Élénkítő hatás a gyümölcsökből koffein nélkül" - a zöldtea/kávé is tartalmaz koffeint.
    * A termékek többsége valamilyen szárított/liofilizált gyümölcsöt tartalmaz, és gyömbér/komló/zöldtea/kávé/aloe vera/komló körítést adnak hozzá.
  • mila69en
    #53
    mik a tények?....hogy öregedés gátló meg stb?... ja azok hát persze
  • djemba-djemba
    #52
    vodkával is megpróbálhatjátok
  • djemba-djemba
    #51
    bocs a "reklámért"...

    egyszerűbbnek tűnt bemásolni, mint saját szavaimmal megfogalmazni...

    de ezek akkor is tények...
  • Goth
    #50
    az a gumimacikba van :DDD
  • tomsolo
    #49
    nem egészen. sokkal erőteljesebb 'magossabb' aromásabb íze van. és van kávés(gyümi +kávé) is...

    pálesszal nem probáltam, csak jékockával és vodkával...

    koktélba sztem nagyon jó....
  • Punker
    #47
    hát én telente mindig forró teát iszok becherovka-val, most meggyőztek hogy ezt kóstoljam meg.
  • mila69en
    #46
    áhhh házi pálesznál nincs jobb a világon:) körte vagy szilva rulz és nem kutyúlnám össze ilyen úgymond sz*r*kkal

    szerk: és ha már vólt szó itt az egészségről is ha valami egészséges akkor aza igazi 65-70 fokos házi pálinka:))))
  • Punker
    #45
    próbáljátok ezt a pálinkával lefőzést, hideg ellen a legjobb :)
  • mila69en
    #44
    citromlével és cukorral:DDD
  • mila69en
    #43
    aha ezt nem tudtam azt hittem ez egy termék név mint pl: tea ,kolbász, tej stb... így viszont valóban az....:)

    szerk: látom már törölve lett a hsz amire ez ment volna:)
  • Punker
    #42
    kipucolva, szal te mivel ajánlod? :)