309
Ford
  • jui
    #269
    Eltudnád küldeni a számát.
  • LaszloLedzenyi
    #268
    fú ebbe jól belenyúltál. van egy ismerős pesten aki 90% ban amerikai Ford alkatrészekkel foglalkozik. holnap megnézem a számtá bent a cégnél azt privátba küldöm
  • matyi0323
    #267
    Igen sajnos.
    Ugyan ez volt ( már eladtuk azóta ) nekünk is.
    Esetleg szervízbe ragaszkodj hozzá, hogy ellenőrizzék/cseréljék ki a lambda szondát, nekünk az 1 liter lefaragott a fogyasztásból..
    Meg törekedj rá, hogy minél "gyorsabban" menj, jó persze, városban 50 ( de ahol teheted menj gyorsabban ), mondom nekünk így ezekkel sikerült a 9-10 literből kihozni 7.5-8.2 litert.


    ( szerintem az a baj amúgy, hogy viszonylag kicsi a motor egy viszonylag nagy kasztnihoz, és egyébként én ford-ot csak tdci-ben vennék. :-) úgy merem ajánlani, megy is.. keveset is eszik :D )
  • jui
    #266
    Sziasztok
    Keresek 2000 ford contourhoz jobb hátsó lámpát aki tud segitsen!
  • medix
    #265
    hát lehet ilyen keveset is futni,mondjuk spórolok a benzinnel,jó idő esetén nem derogál kerékpárral menni dolgozni,és ha nincs csomagom a városba is kerékpárral rontok be talán gyorsabb(nincs parkolási problémám).az értékvesztésen nem aggódnék abba már beletörődtem,és nem valószínű hogy 3 éven belül megválnék tőle.amit nyerhetek vele az egy megkímélt autó lehet.de természetesen igazad van ,ha van kocsi akkor azért hajtsuk,hiszen "ő" szolgáljon minket s ne fordítva.
  • zmeor
    #264
    Hali!
    Tudnátok jellemezni egy Ford Mondeo 1,8 as benzines 2005 ös évjáratú autót?
    Mi a jó benne / vagy mi nem. Mire kell odafigyelni?
    Esetleg tapasztalatok, akinek van vagy ismerősének van, vagy ezt-azt hallotta..

    Köszi
    Üdv,
    G
  • pszihopata
    #263
    7300 km 2 év alatt?

    én inkább az értékvesztésen aggódnék ilyen futás mellett nem az üzemanyagon:P
  • LaszloLedzenyi
    #262
    persze, kb 1000 kg a kaszni
    1.2 es a motor, téli guminak eleve nagyobb a gördülési ellenelása a tél miatt eleve tovább megy a "szivató" lassaban éri el az üzemi hőfokot és ugye a városi elindulsz megállsz is növeli. reális fogyasztás sajnos
  • medix
    #261
    sziasztok!egy 2008-as ford fiesta 1.25 16v 75le fresh plus tulaja vagyok.7300 km van a kocsiba jelenleg.és a fogyasztásról lenne szó.előző éven nyári időszakban nyári gumival országúton 90-100-as tempónál 5l-es fogyasztás jött ki.most a téli időszakban téli gumival városban, ha a műszereknek hinni lehet 9-10 liter körül alakult.tehát a városi fogyasztás elég lehangoló.egyébként a leggyakrabban csak városban van használva.ha van valakinek ez ügyben tapasztalata,ossza meg velem.egyáltalán normális egy 1200 kbcentis motortól ekkora fogyasztás?
  • LaszloLedzenyi
    #260
    ez nem általánosítás, ilyenekkel találkoztam eddig, de ez néhány darab a pár ezer autóból. most mi is autócserébe gondolkozunk van egy c-max 1.6 tdci fehér és ghia felszereltség nem lenne rossz csak a mostani renault megane II 1.4 16 v benyát nem nagyon akarja beszámolni senki
  • blazsa
    #259
    Nekem évek óta Ford gurul a talpam alatt és bizony teljesen egyetértek a 2003 as Focus Combi volt az eddigi legkényelmesebb legdinamikusabb autóm, fájt is a szívem mikor a céggel együtt meg kellett válnom tőle. Most egy 2006os Fiestám van de a nyomába sem ér a régi kocsimnak és a nagy túrázásokat is mellékelnem kellett a családdal. Ha végre összejön annyi, hogy újra kocsit váltsak biztos kombit és Fordot választok már ha megéri az újak közül is venni mert engem is kicsit elszomorított a lentebb leírt Ford kritika.
  • JürgenKlinsmann
    #258
    Kombi - Nem kombi

    Itt mindenképpen csak az dönthet, hogy mit akarsz utaztatni. Klasszikus, hogy családot kombiban érdemes, nem azért mert csak abban fér el a család, de ha nyaralásra vagy nagyobb utazásra kerül a sor, akkor abba könnyű pakolni, elférnek rendesen a csomagok a hátsó térben. Persze ott van az is, hogy csak emiatt nem kell kombit venni, mert van tetőre szerelhető csomagtartó. Ezt döntsd el te magad. De mondjuk egy vállalkozónak aki sűrűn cipel kisebb dolgokat, annak szüksége lehet a kombira. Én mondjuk a fotós cuccaimat szeretem kombival cipelni, ezért is vettem annak idején olyat, de van egy könyvesboltot vezető ismerősöm, ő meg a könyvekkel megrakott dobozokat cipeli azzal.

    Mekkora térre van szükséged? Ez a kérdés hangozzon el, és ezután válassz. A Ford meg így is és úgy is jó választás!
  • extrem10
    #257
    nem tudom,hogy akinek gyereke van,annak miert kéne kombit venni...Ford márkánál a Focus és a Mondeo tökéletes 3-4 tagu családnak és pakolni is tudnak bele...ár/érték arányban mindenképpen a Focust javasolnám,bár a müszaki részéhez én annyira nemértek,igy Laszloledzenyivel sem tudok a kombival vitába kelni...hangsúlyozom müszaki szempontbol,mert kinézet,nagyság belső tér szempontjábol tökéletes a családosoknak a Focus pl....nem hazabeszélek,mert nekünk is volt,s nagyon meg voltunk elégedve vele.
    ára sztem egyáltalán nem vészes,ha valakinek van pénze kocsit venni,akkor ez a márka jo megoldás számára...
    igy hogy van jogsim,hozzám is hozzámvághatna vki egyet igazán:)))
  • JürgenKlinsmann
    #256
    Tervezem én is, hogy a Nissanról visszatérnék a Fordra, de kicsit elkeserítesz azzal amit az újabb Focusokról írsz. Bár én nem kombit akarok, csak egy 1.6-es benzinest, de ha tényleg ilyen gáz akkor megfontolom, hogy 2005 előttit nézek.
    Csak szeretném ha ez már minél tovább kitartana, ebben a rohadt Nissanban minden csupa olcsó műanyag és folyton valami baja van, jellemzően anyagfáradás miatt. Nem mondom, hogy rosszak a keleti autók, de már tényleg hiányolom azt az igazi Fordos érzést.

    Szívem szerint egy Mondeót vennék, de még a sima Focusra sincs pénzem, nem, hogy arra!
  • sjani1995
    #255
    nekünk is családi autó féleség kellene, de olyan mint a connect... tudod ajánlani? vagy egy másik fajta? köszi előre is:)
  • LaszloLedzenyi
    #254
    Én elég sok ford-ot javítok és tudom melyiket kell és melyiket nem kell megvenni, mindenképp kombi ha gyerektervezés is van. focus combi de azt is csak 2005 ig utána egy rakás szar az összes és ezt úgy mondom hogy nekem is fordom van. egy 2003-2004 es focus kombi 1.8 tdci vel tökéletes választás. a motor elnyűhetettlen mivel a 92-93 körüli 1.8 td re épül ami vas tömbös- vas hengerfejes csak annyi hogy egy delpi rendszerű common-rail van rajta viszont a hajtókarcsapágytól kezdve a vezérműtengelyig minden megeggyezik az 1.8 td vel. fogyasztása sincs 6 liter fölött. benzinesbe mindegyiket ajánlom kivéve az 1.8 benzin mivel az hajlamos törni a 3. hengerbe a hajtókart. ebbe az évbe kb 3 ilyen motort csináltunk. az 1.6 benzin egész fürge városi 8 literbe bele lehet férni és kint se eszik 6,5 nél többet. a focus mellet érvelve pont ma csináltam egy 1998 as focus-t(olajcsere) illetve műszakira megy. na most ebbe még a gyári gömbtámasz és lengőkar szilent van ami már ment 190000 km-t és még mindig tökéletes. egyedül a stabkarokat üti ki de az az utak hibája.

    Fordokba szívesen segítek, otthon vagyok bennük elég jól
  • fantomas11
    #253
    Szerintem maradj a focusnál, két személynek sem túl nagy, és sosem árt, ha nagyobb az autód, mint egy szappandoboz. Persze a fiesta sem kicsi, de a focus jobb. Nem fogyaszt többet, persze csak akkor ha ugyanarról a motorról van szó (dízel vagy benzin és ugyanakkora térfogat ...). A forddal egyébként jól jársz, tényleg könnyű hozzá alkatrészt cserélni.
    Én nem vennék újat, de te tudod. Előnyösebb megvenni egy 2-3 éveset, mert sokkal olcsóbb, mint egy új, és gyakorlatilag, ha az előző tulaj nem amortizálta le teljesen, akkor szinte új állapotban van. Tehát sokat lehet vele spórolni.
    De vannak olyanok, akik esküdnek az új autóra. Őket is kérdezd meg.
    Remélem segítettem valamennyit.
  • sztike10
    #252
    Köszönöm szépen ^^
    Momentán még nincsenek gyerekek, de tervben vannak, megérné esetleg már most megvenni a Focust, vagy egy-két személynek túl sokat fogyaszt? Maradjak inkább a Fiestánál, és ha jön a gyerkőc, cseréljek nagyobbra?
  • missxy
    #251
    sztike10: Ha családi autót szeretnél és mi mindenképpen fordot ,akkor tudom ajánlani a focust és a fiestát. Családi autónak mindkettő megfelel. Focus valamennyivel nagyobb, szóval ha vannak gyerekek is hátul kényelmesen elférnek van elég hely a lábaknál és elég magas is. A csomagtartó mérete is nagyobb, mint a fiestáknál. Persze drágább is. Érdemes megnézni mindkettőt mielőtt döntenél.
    Ha használt autót szeretnél, akkor jobban jársz, ha nem kereskedésben vásárolsz, hanem hirdetésekben magánszemélyektől. Sokkal olcsóbban tudsz vásárolni, kipróbálhatod és még alkudozni is lehet. A fordoknak a másik előnye még, ha alkatrészekről van szó a legtöbbet könnyen be lehet szerezni, mert a legtöbb régi ford alkatrészt az újakban is felhasználják. Ez nem azt jelenti , hogy a ford elavult lenne. Mi értelme lecserélni azt, mai jól működik!?
    Sok sikert a keresgéléshez!
    Remélem, tudtam egy kicsit segíteni! :)
  • sztike10
    #250
    Na, azt hiszem, megtaláltam a megfelelő topikot :)
    Mostanában szeretnék autót venni, és eléggé tetszenek a Fordok, de nem tudom, melyik érné meg leginkább.
    Személyautót szeretnék, szóval nem hobbiterepjárót, vagy ilyesmit, de nem lenne hátrány, ha lenne benne elég hely egy kisebb családnak (kombi esetleg).
    Mit tudtok ajánlani? Nézegessek használtat, vagy érdemes beruházni egy újba, utóbbi esetben hogyan, mivel lehet esetleg csökkenteni a vételárat?
  • JürgenKlinsmann
    #249
    Persze, hogy nem, de az SUV kategória nem is erre lett kitalálva. Bár azért elnézve a Kugát, nem is annyira SUV, inkább valahol a Fiesta és egy BMW X5 között van. Kimenni vele a hétvégi telekre tökéletes, meg simán elképzelem ahogy egy építész ezzel állít be az építkezésre.

    Ami amúgy megnyerő a Kugában és úgy alapvetően a mostani Fordokban az az egységesülő formavilág, mely nekem amúgy teljesen bejön, igazi modern, friss és mégis tud elegáns lenni (persze ehhez a jó színválasztás sem hátrány). Nézd meg a Fiestát, Focust vagy a Mondeot és meglátod a hasonlóságot közöttük, ez nekem tetszik, mert azonnal észrevenni a határozott Fordos kinézetet.

    Ugyan ez igaz mondjuk egy BMW-re vagy Audira is, aminél szintén megvannak a márkára jellemző vonások, talán csak a keleti autók nem követik ezt a hagyományt, ott még az azonos típusnak 10 évvel később kiadott variánsa is nézhet ki teljesen máshogyan. Én a részemről pont a "fajtajellegzetességek" miatt szeretem a nyugati autókat (a Fordot meg pláne, volt egy időben Fiestánk (a régi), most egy Nissant hajtunk, de közel sem tetszik annyira).
  • Izgága1
    #248
    Szerintem ő arra gondolt hogy az ilyen telekjárókból némi tuninggal lehet terepjárót csinálni. Ahogy néhány átlag autóból lehet rally autót is csinálni. Márpedig egyértelmű hogy nem ugyan az a két kategória. Szóval megannyi autóból csináltak rally változatot sufni tuning módszerekkel pedig az eredetivel életveszélyes vagy esélytelen lenne rallyzni (esetleg mindkettő)
    Szóval nem akkora hülyeség amit mond.
    Mindenesetre egy rendes terepjáróban meg az a vicc, hogy arra meg városban nincs szükség, ezért van kereslet az ilyen átmenetekre. Aki tényleg sokat megy terepen és erre van szüksége az úgy is olyat vesz aki meg többet van városban de néha kimászkál a természetbe annak teljesen jó a Kuga is.
  • Megtörhetetlen
    #247
    Jaaaj de ez meg már totál egyértelmű.. olyan mintha azt mondanád, hogy az az autó már alkalmas közlekedésre amiben van motor kerék kaszni stb ami szükséges ahhoz hogy menjen... HA megvan minden olyan tulajdonsága akkor evidens hogy alkalmas rá.... De ezt leírni is felesleges.
  • Csörcsike
    #246
    Nem arra gondoltam, hogy kimész az utcára és fogsz egy Fiestát és azt átépíted. Arra gondoltam, hogy autót lehet átépíteni ami rendelkezik a megfelelő tulajdonságokkal. Vannak neki rendes terepszögei összkerékhajtás megfelelő hátsó híd és még nagyon sok mindent ide lehet sorolni.
  • Megtörhetetlen
    #245
    Miről beszélsz??? Ez kajak butaság... Közelsem lehet minden autóbol építeni vagyis lehet de akkor az auto elveszti az eredeti tualjdonságait!!! Egyszerűen értelmetlenség lenne!!
  • Csörcsike
    #244
    Off-road terepjáró szinte bármilyen olyan autóból építhető ami rendelkezik a felépítése miatt olyan adottságokkal amiket ki lehet használni terepen. Szerintem azt se sokan gondolták volna hogy az X3-es BMW milyen jó terep tulajdonságokkal rendelkezik pedig ez nem így van. Nagyon jó kis gép lett és ezt nagyon sok teszteben alá is támasztották. Igaz az ő előnye a hajtásában van abban, hogy a nyomatékot nagyon okosan tudja elosztani a kerekei között. Viszont a Kuga is nagyon jól teljesít, ha terepre nem is lesz a legjobb gép akkor még mindig megmarad neki a városi szörnyeteg szerep. Szerintem elég sok ember van aki nem szívesen találkozna vele a visszapillantóba amikor mögöttünk halad a városba. Nagyon magasan ülnek benne az utasok és ezzel nagy kilátásuk van a városi közlekedésre.
  • peteemol
    #243
    Valóban a Kuga egy városi terepjáró, olyan mint az X5-ös BMW vagy hozzá hasonló nagy testű terepjáró... vegyük példának a Mitsubishi Pajero, amivel felmész egy dombon is...de azon tudod állítani az összkereket, vagy éppen mikor mi kell...de ez a Kuga pedig olyan, hogy kényelmesen bemész a városba ott elrajulsz vele és ennyi...csajozáshoz jó kis autó...amúgy valaki megtudja nekem mondani, hogy ez a Kuga mennyit eszik, csak mert nekem Pajerom van és már gondolkozok egy cserén(a Pajerot én városbna használom), csak mostmár egy kisebb fogyasztású terepjárón gondolkozom.Meg gondolom, hogy a legkisebb motor ebben az autóban is ilyen 2ezres...mondjuk nekem most 2.5-ös van, de ez olyan 13-14litert megeszik százon...szóval nem eszik keveset, a mai autókhoz képest. Elöre is köszönöm a válaszokat :)
  • riddin
    #242
    Hát igen a Kuga azért messze van egy off-road terepjáróhoz. Az, hogy egy autó terepjáró, SUV vagy tényleg normál off-road terepjáró az nagyban eltér egymástól. A Kugával szépen elboldogulsz a városban, nem érzed annyira a buckákat satöbbi, és ha van családod jól mutatsz benne, de nem hinném, hogy ezzel fogsz kimenni a határba és csapatni vele.
  • morcosharcos1
    #241
    HÁt nem tudom, hogy ezt hogy érted,de a Kuga az városi terepjáró, mint a formája is azt mutatja...azt igazából nem ilyen saras, erdős részre találták ki, hanem viszonylag egy luxus autónak a városba...tudod az a tipikus maffiozó auto :) amúgy nekem nem kéne Kuga, mert egyik ismerösömnek is az van és neki állandóan csak a baj van vele...én inkább egy megbizható Ford Fiestát fogadnék el...amúgy regisztráltam én is a játékra és nagyon bízom benne, hogy nyerek valamit...bár mondjuk ha nem nyerek semmit, akkor se bánkodok, mert 3percembe került ez a regisztráció, szóval egy próbát megért...fizetni egy nyereményjátékért soha nem fizetnék.:) de ha valakinek sok pénze van amúgy akkor megdobhatna engem egy Amerikai Ford terepjáróval, az az én szerelmem :)
  • metterko
    #240
    Nekem ha nyaralásról van szó akkor inkább bejön a Kuga. Ha már nyaralok nem biztos hogy csak olyan helyekre megyek ahol betonút van és talán kicsit dimbes-dombos, kátyús, saras is :) Meg ha jól tudom több is benne a hely ami megint csak nem egy utolsó szempont.
  • morleone
    #239
    Amerikai autó és motorversenyző, nem mellesleg a DC shoes alapítója! :)
  • yugoslave
    #238
    Ki az a Ken Block?! Fordos autóversenyző lenne?

    A szóban forgó játékról:
    17-én lesz a sorsolás, addig még szép idő lesz, én nem tudtam eddig róla, de végigolvasgattam és úgy voltam vele, egy regisztrációt megér, mivel más feladat tényleg nincs. Kuga gyönyörű, nagyon tetszik, sportosan elegáns és mégis van benne valami extrém.
  • tetrisman
    #237
    Nem olcsó mulatság az biztos de nagyon megéri a pénzét, nem hiába veszik ezt leginkább a cégvezetők,de ezt már thaison is leírta előttem. Ezt az oldalt meg már láttam, linkeltem is. Mondjuk én akkor akadtam rá mikor a Ford oldalát néztem, az árak miatt. Valakinek lesz egy jó hétvégéje. Mondjuk ilyenkor nem annyira jó ha esik az eső:S Tapsütésben még is csak jobban lehet menni velük. Kuga-t még nem nagyon láttam, vagy legalábbis nem nagyon figyeltem, nem rossz de a Fiesta,Mondeo jobban bejön. Olvastam hogy Ken Block az új videóját egy fiestaval fogja megcsinálni kíváncsi leszek rá...persze azt "kicsit" feltuningolták.
  • havasar
    #236
    Én is szívesen vezetnék egy mondeot. Egyszer próbáltam tesztvezetésen és annyira beleszerettem hogy elhatároztam hogy egyszer az életbe lesz egy ilyenem. És a 7 millióból már csak 6millió 950 ezer hiányzik :D:D Szóval amíg meg lesz a pénz másik fele addig szívesen elvinném egy körreezt a vadállatot:D
  • f4ember
    #235
    Ezt a játékot, már láttam máshol is. Még anno az elején jelentkeztem rá, csak annyi volt a harci feladat, hogy ki kellett tölteni egy regisztrációs űrlapot. Azért nem lenne rossz 3 napra megnyerni egy ilyen drága kocsit. Nagy valószínűséggel nem lesz ilyenem, legalábbis az elkövetkező időkben, így ki kell minden ilyen lehetőséget használni :)
  • Thaison
    #234
    Ma sok cikket olvastam a Ford-ról illetve a Mondeo-ról és nagyon meglepődtem. Az egyik cikkben azt írták hogy a közép és felsővezetők leginkább a Mondeo-t veszik míg a Passat csak a második helyen van. Ezen nagyon meglepődtem de kimondottan örülök neki,ebből is látszik hogy milyen jó autó.

    manome: Azért ezért az összegért még nem nagyon veszel lakást,legalábbis ha veszel azt én nem nevezném lakásnak:P:) Ez az ár szerintem arányában nézve nagyon jó a többi márkához képest.

    Ma egy másik cikkben olvastam(itt az oldalon) hogy a Ford csinált egy olyan Fiesta prototípust amiben már twitter is van. Jó hogy ennyire nyitnak az internettechnológiák felé és hogy egyre inkább alap dolognak fognak számítani ezek.

    kamilla6666: Az országjáróra gondolsz?
  • manome
    #233
    Nekem a mondeo nagyon bejön, nagyon elegáns, de az ára is elég.. hm elegáns.. ;) Ennyiért egy kisebb lakást lehetne már venni.
    Az új kinetikus dizájn még külön dobott is a mondeon, a fiesta is sokkal jellegzetesebb formát öltött, és az új reklámban ezt nagyon jól kihasználták, szóval tényleg szép.. hogy csak a külsőt említsem most ;)

  • warnjames
    #232
    Mondjuk ez tényleg igaz hogy nem lehet őket összehasonlítani de mindkettő jó autó. Nem hallottam még róla,mit takar pontosan?
  • kamilla6666
    #231
    Vagy ha családod van és nincs pénzed nagyobb autóra.. :P :S

    Láttátok már a fordos nyereményjátékot? Ahol a tesztvezetés mellé nyaralást is lehet nyerni?
  • f4ember
    #230
    Hogy kerül egymás mellé a Fiesta és a Mondeo? Teljesen más kategória, árban is és méretben is. Kinek mi kell, meg persze mennyi pénze van rá. Egy Mondeo alapáron 5 milla, egy Fiesta alapára meg pont a fele a Mondeo árának. Ha általában egyedül mész a kocsival, vagy max 2-en akkor a Fiesta a jó választás, viszont, ha családod van, vagy gazdag körökbe mozogsz, ahol presztízs kérdés az autó, akkor oda mégse mehetsz egy kis Fiestával.