46641
  • bon
    #29529
    De ajánlom még ezt a két cikkben tárgyalt bootrec parancsot is: link1 és link
  • snake200
    #29528
    persze persze, azt-írta hogy hiba javitva de nem indul problema ugyanaz

    az a fura pedig hogy 1x már igy csináltam meg most nem hajlandó.

    vagy az ATA nélkül kéne tennem 1 rendszert és utána rádugni?
  • bon
    #29527
    próbáltad már, hogy lehuzod az ata-s winyót, majd úgy kérsz a telepítővel indítás helyreállítást?
  • snake200
    #29526
    értem, de a particio magic aztmondja, hogy a sata hdd C jelzésü (rendszer) particio aktív, persze látom a ATA is :(

    teendöm?
  • bon
    #29525
    Az ata-s winyó az aktív és azért van rajta a rendszer indítás. Aktivvá kell tenni a sata winyót és utánna átállítható a rendszer indítás helye a telepítőről indítva javítást kérve, de még valószínűbb a telepítő lemezről indítható konzol valamelyik panarcsával.
  • bon
    #29524
    1 perc környéki idő, nem mértem még le pontosan, de az biztos, hogy érezhető különbség van a hdd-hoz képest, meg különösen ott vezsem észre, hogy a hdd-ről beboolt a rendszer, bejelentkeztem, utánna még a hálózatott és a messenger töltötte be a gép pár másodperccel később. SSD-nél bebootol, bejelentkezek és már rögtön van net és már be is jelentkezett a messenger. Meg a program indulások is érezhetően fürgébbek.
  • aate
    #29523
    Azért gáz mert photoshop szerkesztéshez kellene...de igy meg nem arányos, dolgozhatok a laptop képernyőjén... és most van egy digi tv-m. :P
  • aate
    #29522
    Ha lehajtom akkor nem tudok vele dolgozni... :) nincs külső billenytyüzet,
    A másodlagos képernyő (külső monitor)aktiv csak.De clon-módban sem jó.
  • sunlight
    #29521
    Ezzel már én is szívtam, ha lehajtottam jó volt ha fel akkor meg rossz. Hagytam a fenébe
  • aate
    #29520
    A laptophoz van egy külső is. a laptop max 1600 x 900 van, ez itt jó is. A külső monitoron az ajánlot felbontás a max:1900x1080 ez arányos is 16:9 ,de igy homályos nem éles ,csak az 1680x 1050 felbontásban jó de itt meg elnyújtott kissé a kép!Az összes más felbontásban nem jó!
  • sunlight
    #29519
    A laptop kijelzője le van hajtva mert nálam csak úgy érvényes a beállított felbontás a monitoron (Toshiba a laptop)
  • snake200
    #29518
    no akkor ide is +1x bedobom hátha:

    hiányzó bootmgr problémára kellene egy kis help,

    adott 1 s-ata hdd ezen lenne a rendszer van mellete 1 ata hdd-is amire valamiért át rakja a bootmgr cuccot, ha onnan indítom akkor megy, de a rendszer már nem látja az ata hdd-ét.

    próbáltam már win7 lemez be, javítás de baszik segiteni ha valaki tud valami okosságot pls osszameg velem TY.

    vagy csak fasz vagyok és valamit nem gyóól csinálok?
  • exodus2
    #29517
    Bocs, nem neked akartam:)
  • exodus2
    #29516
    3 eltérő képarány... amúgy én nem értem, hogy most egy külső monitorod van, vagy 2? Állítsd be a laptopot az alap felbontásra: 1366x768-ra.
  • aate
    #29515
    Lehet,hogy a 22"képátló a hiba, és a 23"-as lett volna jó ehhez a felbontáshoz....? :P
  • sunlight
    #29514
    Mennyi így a boot időd? KB.
  • bon
    #29513
    Én nem használom, nálam így is gyors a rendszer indítás, mert SSD meghajtón van a rendszerem.
  • Shep
    #29512
    Van benne valami, a rendszerindításnál nem gyorsít?
  • bon
    #29511
    Már vista-nál se láttam sok értelmét. Kevés memóriánál érhető el minimális gyorsulás. Jobb megoldás a gép memória bővítése.
  • Shep
    #29510
    Valaki próbálta már ezt a ReadyBoost dolgot? Mit tapasztalt?
  • aate
    #29509
    Sziasztok! Van egy próblémám : Sony waio e- seria
    win 7 64 bit.
    IntelŸ Core™ i3-330M processzor
    ATI Mobility Radeon™ HD 5145 grafikus kártya(512)
    Képernyő Felbontás 1600 x 900
    Külső képernyő maximális felbontása : 2048 x 1536 !
    Van hozzá egy Samsung p2270 Hd (1900x 1080 pix) külső mónitor
    De ebben az ajánlott felbontásban homályos a szöveg meg a kép is, csak a 1680x 1050 felbontásban jó, de itt elvan kicsit nyújtva a kép,Minden más felbontásban homályos! Ati driver frissítve.Samsung driver felrakva, HDMI kábel van csatlakoztatva.Semilyen más beállítás nem segít,valakinek ötlete?A laptopon jó a kép minden beállításnál csak a külsön nem.
  • xxxpaulxxx
    #29508
    Erre valami tipp?
  • bon
    #29507
    vezérlőpult/programok és szolgáltatások
  • bon
    #29506
    Gondolom a gépeden volt korábban xp és töröled és annak az ntldr-jét hiányolja, másold oda neki.
  • Ironman2
    #29505
    Alul az asztalon kis sárga ikon a könyvtárak,és azon belül a számítógép -re menj rá,és ott felül megjelenik a programok törlése,és telepitése menüpont
  • DAFFANGER
    #29504
    Hol talalom a programok telepitese torlese funkciot a win7-nel?Mert van par programm amit en abszolut nem hasznalok es csak feleslegesen vannak a gepemen M.office meg ilyenek.
  • biomage
    #29503
    én meg azt hogy ne beta verziós Win 7 videó összehasonlítást lássak :)
  • slylecz13
    #29502
    Az a szomorú, hogy már próbáltam a javítást, de semmi...

    Én nem tudom, hogy van-e még vagy nincs, de keresi az biztos :)

    Gondolom, hogyha egy XP NTLDR-jét másolom oda neki az nem jó?!
  • sunlight
    #29501
    Nekem az Ultimate x86 55-60mp alatt, előtte xp volt fent az friss telepítés után 90-100mp és ugyanazok programok voltak fent.Eltelt fél év az Ultimate maradt 1 perc körül az XP kettő kettő és fél perc alatt töltött be.
  • [HUN]FaTaL
    #29500
    Fura, mert Vista óta nincs NTLDR. Szerintem újra kell raknod az egészet, esetleg a telepítőlemezen nyomj egy javítást, hátha.
  • slylecz13
    #29499
    Sziasztok!

    NTLDR is Missing

    A Win7 telepítőlemezén nincs ilyen...
    Honnan tudnám visszamásolni?
  • exodus2
    #29498
    Azért egy olyat megnéznék, hogy fél éve fentvan, telepakolva programokkal, és úgy melyik győz:)
  • Freddycom
    #29497
    Vannak köztük olyanok is, ahol direkt ugyan azon futtatják.
  • biomage
    #29496
    a legtöbbje pontatlan, például más az XP és más a Win 7 gépe
  • Freddycom
    #29495
    Összehasonlító videók
  • biomage
    #29494
    Tényleg igaz hogy a WIN 7 lassabb bootolásban mint az XP?
  • Miley Cyrus
    #29493
    Köszi.megy.
  • Lyukasbogrács
    #29492
    talán ez segíthet
  • Miley Cyrus
    #29491
    Sziasztok.
    Hol állítsam be, hogy amikor elindul a gép, ne kérje azt hogy válasszak felhasználót(1db van..)?
    Nem tudom miért szedte ki..eddig már 2x megcsináltam és működött rendesen, de most nem találom a megoldást. Köszi. Am Windows 7 Ultimate 64bit.
  • Freddycom
    #29490
    És ez most minek?