46641
  • bon
    #30133
    Az alaplapohoz kapot cd-vel kár foglalkozni, rögtön a gyártó oldalán lévő driver-eket és programokat célszerű leszedi és használni. A Cool''n''Quiet Utility úgy látom Vista-ig támogatott.
  • belcure
    #30132
    Sziasztok! Tudom hogy nemigazán szeretitek ha valaki értetlenkedik,de most hozzátok fordulok!
    A számítógépemre már nem most feltelepítettem a win 7-et,és eljött a nyár! Meleg van, és hát "üresjáratban"is meleg a procim,illetve meleg lenne,ha a cooler nem lenne automata, és zúg mint a háborodott az 50fokos pc hőmérséklet fenntartása miatt! Az alaplapomhoz (Asus M2N-MX SE Plus ,nForce6100-430) kaptam driver cd-t amit csak compatibility módban tudtam futtatni,mert megától már nem indult el! Feltelepítettem a Cool'n'Quiet -et (eddig sohasem használtam). Utána néztem neten hogy ne rögtön titeket zargassalak és írták hogy kell 1 bizonyos K8 driver! Namost,én win7-re ezt abszolute nem találtam sehol,és arra sem találtam választ hogy használható-e ez a rendszer a windows 7 x64-es rendszeren vagy csak a program feltelepitésével elrontottam a win-t és majd összekeveredik valamivel ?
    Tudnátok segiteni ebben,és az esetleges konfigurációkban? (Forrásom : http://szamitogep.hu/show/read.php?id=16750 )
  • bon
    #30131
    Nem szoktam használni a vissza nyilat, a vezőrlőpultom meg ki van bontva a start menübe
  • Madmano
    #30130
    De úgy vettem észre,ez a Vez.pultban mindegyik pontra igaz,ha a bal felső nyíllal lépek vissza és a nyíl alatti menüsort akarom használni.
  • Madmano
    #30129
    Másnál is jelentkezik az a jelenség,hogy belépek a Vezérlőpult-ba,aztán Rendszer és biztonság.Azon belül a Rendszer,oda is belépek.Tehát az Alapvető rendszerinformáció megjelenítése a számítógépről pontba.Eddig ok is minden.Aztán,mikor a bal szélen fönn lévő visszanyíllal visszalépek a Rendszer és biztonság pontba,akkor azt vettem észre,hogy a bal oldalon lévő listában a Programok pontig nem működnek a pontok,ha rájuk kattintok.Pontosabban olyanok jönnek be,mint amik abban az ablakban voltak oldalt,ahonnan ide vissza léptem a nyíllal.Eszközkezelő,ilyesmik.Lehet,bonyolultan írtam le.Van még,akinél így működik a Vezérlőpult?Ja,igen:nem azzal szórakozok,hogy ilyesmiket keresgélek,egyszerűen belefutottam ebbe és gondoltam,megkérdezlek benneteket.
  • DarkSector
    #30128
    köszönöm a tippeket közben sikerült az ultraisoval.
  • bon
    #30127
    Úgy látom nem támogatott a dmp fájl.
  • [HUN]FaTaL
    #30126
    imgburnt próbáld meg
  • DarkSector
    #30125
    thx az elég...zsir vagy közben a kis AnyToDvd-m meg már nem tud 800mb-nál többet konvertálni mert fizetőssé vált....:S
    nah akkor megnézem ezt a UltraIso-t, thx.
  • bon
    #30124
    Ultraiso-val megnyítod és elmented iso-ként, elvileg mükődhet a dolog, az biztos, hogy megnyítni megtudja a dmg fájlt.
  • Shep
    #30123
    Á az nem segít, meg amúgy is mentesítek hétről hétre, mert így csak pár perc az egész.
  • DarkSector
    #30122
    üdv van egy Snow Leopard rendszer, ami .dmg fájl, ezt hogy lehetne win7 alatt kiírni egy duplarétegűre, mert nero nem kezeli, daemon tools sem kezeli.

    van valami program arra hogy átkonvertáljam .iso-ba?
  • bon
    #30121
    Megkeresed xp alatt a registry bejegyzést, kiexportálod, Windows 7-nél meg futtatod a kiexportált reg fájlt, de jobban jársz ha feltelepíted Windows 7-re a játékot.
  • exodus2
    #30120
    Regisztrációs adatbázisból (regedit) exportálod a bejegyzést, és xp-s gép regeditjébe importálod, vagy csak nyomsz rajta egy entert. Mondjuk win7 és xp rendszerek elég eltérőek, így nem 100% hogy jó lesz a végeredmény. De ha pl. ugyanoda rakja a reg bejegyzést xp-n és win7esen is a játék, akkor nagy szerencsével megoldható.
  • exodus2
    #30119
    Esetleg egy töredezettségmentesítést futtatni (ha szükséges), hátha gyorsabb lesz.
  • Shep
    #30118
    A programok és szolgáltatásoknál a programok törlésénél nem lehet valahogy felgyorsítani a betöltés? Most, hogy már elég sok program van rajta legalább 1 perc mire beolvassa őket, ráadásul erre az időre az egész gép szinte használhatatlan, annyira belassul minden.
  • grebber
    #30117
    Regisztrációs bejegyzéseket lehet valahogy az egyik rendszerről a másikra "átvinni"??

    Mert van egy game ami win7-en nem megy serial végett,de xp-re feltudtam rakni és működik.Átlépve win7-re indítva a játékot kiírja nincs telepítve mivel nem itt hanem xp-n volt.
    Ezt meglehetne valahogy csinálni hogy az xp-s reg bejegyzés átkerüljön win7-re?
  • BIZ0906
    #30116
    Azzal nem lenne gond csak ha a regeditbe turkálok és a MMCSS törlöm csak akkor ugye a prioritások vissza állnak alapra és a méda és hangg cuccok is normálra állnak így ha valaminek nagyobb a prioritása a hang akad ezért jó az a MMCSS de a pinget meg megnöveli nálam nagyon kis nértékben vagy nem de régi gépen pl jó nagy különbségek jöttek ki l 100-ról 30-ra.
  • bon
    #30115
    Nem gáz a Windows alól a bios frissítés, számtalanszor csináltam már és nem volt gond. De megnézheted a bios-ba a Power, energiagazdálkodással kapcsolatos menüpontot is, pl: suspend mode, acpi
  • bon
    #30114
    vezérlpult/tálca és start menünél bármikor ki be kapcsolható, de simán beírod a kereső sávba a futtatandó progi nevét és enter.
  • alcotb
    #30113
    Megvolt mindkettő, és semmi változás.Ha windows alatt frissítem a bioszt az gáz?Érdemesebb bootolós cd-ről?
  • grebber
    #30112
    Eltűnt a futtatás ikon a kellékekből!
    Hogyan lehet visszavarázsolni?
  • aate
    #30111
    Mappán belül - ikononok melett üres területen jobb klikk és ott rendezés > egyéb beállítások ,ott lehet ilyeneket módosítani.
  • exodus2
    #30110
    Ezen két dolog segítségével szerintem megoldható: kép
  • simonl #30109
    Sziasztok,

    Elég régóta használom, használjuk a windows 7 -et, személy szerint én többet is telepítettem. Mégsem jöttem még rá egy "problémára" és nem is tudom van e rá megoldás.
    Tehát:
    van egy mappa és a benne lévő fájloknál, mappáknál ne legyen mindig ott a "módosítás dátuma" "Típus" "méret" stb. ill be tudom e azt állítani EGYSZER, hogy mi jelenjen meg egy mappán belül.

    Bizakodom, hogy érthetően kérdeztem, köszi a válaszokat
  • Lennon1975
    #30108
    Köszönöm
  • exodus2
    #30107
    Volt rá példa hogy másik hangkártya driver megoldotta, próbálkozz.
  • Zoli007
    #30106
    Erre ötlet?
  • BIZ0906
    #30105
    Prioritást hogy tudom állítgatni, hogy ha kilépek a programból utána is megmaradjon a beállítás? MMCSS ezt kitöröltem és letiltottam a Multimédia osztályütemező-t és mikor CPU igényesebb játékkal játszok akkor akadozik a hang viszont nem laggol a multis játék.
    Azt szeretném elérni, hogy a hang ne akadjon de ne is laggoljon a játék.
  • aate
    #30104
    Vannak szoftverek akik megtudják oldani a licenc érvényeséének ellenőrzését a Microsoft is tudná ,de üzlet politika van abban, hogy meghagyja a kiskaput és csak ritkán kiabál hogy ejnye-bejnye kalózkodsz!
  • Nasim
    #30103
    Persze ennek az eredetiség ellenőrzőnek is volt leírása... A Microsoft jobban járna, ha nem kérne engedélyt ennek a feltelepítésére :)
  • bon
    #30102
    Enyém eredeti.
  • cash888
    #30101
    neked is ezzel van aktiválva?
  • bon
    #30100
    Igen van kézi telepítési lehetőség, utána olvasással nem lesz gond, mert kiválasztasz egyet és rögtön írja is, hogy mire való, így kiszűrhető az eredetiség ellenőrző.
  • cash888
    #30099
    Akkor manuális frissítés opció, mert úgy hallottam, erre is van lehetőség. Legfeljebb ha sok szabadidőm van, utánaolvasok, melyik mit takar és ami kell, telepítem... :P
  • bon
    #30098
    Hiba letiltani, inkább el kell olvasni, hogy mit telepítesz.
  • cash888
    #30097
    A frissítéseket, le is lehet tiltani, ugye? XP-n is jól megvoltam nélkülük...
  • bon
    #30096
    Használod amíg lehet, majd új loader-t keresel és futtatod ha gondod lesz, a frissítéseket meg körültekintően telepíted, vagy megvásárolod hivatalosan.
  • cash888
    #30095
    Az ncore-ról leszedett verzió fog működni a máshonnan szerzett MAK-kóddal?
  • cash888
    #30094
    akkor mi lehet a megoldás?