46641
  • bon
    #45111
    Listát, nem találtam, de csináltam pár képernyő mentést: link
  • Maximus4
    #45110
    Esetleg van valahol valami leírás arról,hogy mik azok a betűtípusok,amiket nem tanácsos törölni?Mert egyesével végigzongorázni és törölgetni kicsit sokáig tartana.Ráadásul egy pár napos rendszerről van szó.
  • bon
    #45109
    Egy-két kivételel törlödnek azok is.
  • Maximus4
    #45108
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.Adott egy gép amire kb. 7000 betűtípús lett fölöslegesen feltelepítve.Hiába mondtam,hogy iszonyat lelassítja a gépet,de már mindegy.A kérdésem az lenne ha fogom és kijelölöm az összeset és kitörlöm,akkor eltűnnek-e a windows által használt alap betűk is,vagy azok eleve rejtve vannak?
  • bon
    #45107
    Valószínűnek nincs betűjele a meghajtónak. Lemezkezelőbe jobb gomb a betűjel nélküli meghajtón és ott lesz a meghajtóbetűjel és eléréséi út módosítása menüpont.
  • fifinet
    #45106
    Nagyon kérlek benneteket,hogy segítsetek,ha lehet gyorsan és jó szájbarágósan,mert nem vagyok egy pc zseni! Az a gondom,hogy van a gépemen egy win7 legális, a saját külső 3.5-es hdd-met és megintcsak saját 2.5-es 1 tb hdd-met látja és felismeri a gép, de ha egy idegen vagy egy új hdd-t csatlakoztatok rá akkor az illesztő progit felteszi de utána sehol nem látom a csatlakoztatott hdd-t, így nem tudom megnyitni se. A számítógép mappába se látom se sehol. Viszont a sajátjaimat meg megjeleníti azokat látom. Mi lehet a baj? Kérlek segítsetek!!!
  • kl24h
    #45105
    Nem biztos! A tápegység is csinálhat ilyen "szórakoztató műsorokat". Nálam volt olyan is, hogy mikor ment a gép csak egyből megállott, mintha megszűnt volna az áram. Aztán ez rövidesen "szórakozási stílus" megszűnt és utána be sem indult a gép.

    Én is azt mondom mint Bon, hogy először egy tápegységet tesztelnék, hogy nehogy csak az legyen a hibás, de az alaplap is lehet. Én azt mondom, hogy inkább a tápegység, mert alaplap elég ritkán szokott kikészülni.
  • howarju
    #45104
    Hi!
    Ha induláskor nem csippant az biztosan alaplap hiba! Nekem is volt detto!
    Alaplap csere után minden működött!
  • bon
    #45103
    Feladatkezelőn belül teljesítmény füll, azon belül erőforrás figyelő a megjelenő ablakban a lemez füll.
  • bon
    #45102
    Attól,még lehet táp gond, de mint írtam valószínűbb az alaplap hiba.
  • biomage
    #45101
    az melyik? az I/O olvasás?
  • DonPedro22
    #45100
    De áramot kap minden, ventillátorok mennek és hallom ahogy elindul a winyó
  • bon
    #45099
    Feladatkezelő nem mutatja, hogy mi tekeri a winyót?
  • bon
    #45098
    Táp, de még inkább alaplap hiba gyanús. Elsőnek egy másik tápot raknék be a gépbe.
  • DonPedro22
    #45097
    Lenne egy hatalmas gondom és remélem valaki tud segíteni, bekapcsolom az asztali gépem de bekapcsolás után nem csippant és még a bios töltőképernyő sem jön be, mivel lehet a gond? Winyó? Vagy alaplap? Az alaplapomon van egy gombelem a bioshoz ezt kiszedtem fél percre és resetelt a bios és így bejött a win 7 de 2 perc után megfagyott minden úgy hogy nem csináltam semmit. Újraindítottam de megint nem csippantott éa nem tölt semmit. Megint kiszedtem az elemet de most az sem használt. Mivel lehet a gond?
  • biomage
    #45096
    Hali

    Majdnem minden nap 10 órát fut a gépem, és kb 5 óra használat után, a vinyo sokáig olvass, mintha valami más is használná épp akkor a vinyot, ha újra indítom a gépem, minden rendbe jön.
  • bon
    #45095
    Szerintem nem fogsz tudni boot-olni ha a másik gépbe visszarakod, ott is javítást fog kérni.
  • lastmohican
    #45094
    Olyan kérdésem lenne, hogy van két winchesterem, mindkettőn egy-egy win 7. Külön-külön használom őket, de most felmerült az, hogy egy gépbe rakjam mindkettőt (a másodikat külső winchesterként, hogy ne kelljen a gépet szétszedni). Ugyebár így az első windows indul, viszont ha a külsőről szeretnék bootolni, akkor javítani szeretné a boot szegmenst (talán, nem emlékszem biztosan, hogy ez a megfelelő kifejezés). Szóval ha kijavítom, akkor ebben a gépben mindkettőről tudok bootolni elméletileg. De mivan ha a külsőként használtat mégis visszaraknám a régi gépbe, akkor be fog bootolni, vagy bekavar az átírt boot szegmens?
  • elitehun
    #45093
    Igen azt tudom.
    Hát szerintem újrarakomakkor, mert más mód gondolom nem nagyon van-
  • bon
    #45092
    Ha semilyen módon nem sikeról a rendszervisszaállítás akkor, marad az újratelepítés. Igazság szerint a KB2982791 frissítés eltávolítását kellene elérni utánna nagy valószínűséggel megjavulna a rendszer.
  • elitehun
    #45091
    És ha a rendszert nem tudom visszaállítani korábbi időpontra?
  • [HUN]FaTaL
    #45090
    Ez a win8 bsod képernyője :)

    A cikkben lévő kép meg a win9x vonal bsod designját örökölte, csak átfeliratozták :D
  • elitehun
    #45089
    Igen tudom, csak azóta már formáztam azt a pendriveot, tehát szedhetem le megint és tehetem pendrivera stb
    Persze ncore is ilyenkor hal meg
    Utoljára szerkesztette: elitehun, 2014.08.19. 16:06:53
  • bon
    #45088
    Pendrive is jó.
  • elitehun
    #45087
    Na remek, kellett nekem pendriveról telepíteni...
    Nagyon szépen köszönöm, úgy látom megvan a mai program.
  • bon
    #45086
    Telepítő lemez berak és a telepítés megkezdése előtt az ablak alján található a számítógép javítsa menüpont.
  • elitehun
    #45085
    Gondolom a boot menüben, vagy valami hasonló helyen kéne megcsinálni ugye? Mert már néztem és nem nagyon találtam, de gondolom csak elnéztem. Esetleg tudnál segíteni?
  • bon
    #45084
    Rendszer visszaállítás.
  • Zoli007
    #45083
    link

    Arra gondoltam, hogy az MS-től bármi kitelik.
  • elitehun
    #45082
    Egyéb ötlet?
  • elitehun
    #45081
    Az a csökkentett mód nem? Akkor is kékhalál fogad. Mind a hármat próbáltam már, ha nem tévedek.
  • howarju
    #45080
    Hi!
    Töltsd be a BIOS-t safe módban és indítsd újra.
  • elitehun
    #45079
    Erre mi lehet a megoldás? Csökkentett módban is ezt csinálja. Tegnap még vígan ment, erre ma ez fogad.
  • [HUN]FaTaL
    #45078
    Milyen szmájlis BSOD?

    A HVG cikkben lévő képről volt szó...
  • lalakov
    #45077
    Ha nálam nem okozott eddig gondot ez a (KB2982791) frissítés, akkor is ajánlott leszedni?
  • Zoli007
    #45076
    Ja, mert a szmájlis BSOD is csak poén.
  • bon
    #45075
    Elég lett volna csak a hibásat.
  • iceeman
    #45074
    köszönöm a véleményeket. én mindenesetre töröltem az összes legutóbbi frissitést.
  • [HUN]FaTaL
    #45073
    A kép csak egy poén, el kéne olvasni a szöveget rajta :)
  • bon
    #45072
    A hír teljesen hivatalos, a kép meg csak ilusztráció. Nagyon remélem, hogy nem futok össze a hibával a munkahelyemen, éppen ma frissült kb 30 gép. Az biztos, hogy ma még minden rendben volt. Gondolom pár nap és javítják.