46641
  • bon
    #31619
    Gép hiba? pl. merevlemez hiba. De virust se zárnám ki.
  • M412305
    #31618
    Sziasztok! Próbáltam csinálni egy frissítő telepítést a Windows 7 Pro 64 bit oprendszeremen, abban bízva, hogy kijavít néhány sérült fájlt (pl. windows installert), de a következő hibaüzenettel leállt a telepítő dvd: A telepítő nem tudta lekérdezni a számítógép lemezeivel kapcsolatos információkat. Ilyenkor mit tudok csinálni? Próbáltam előtte biztonsági mentést csinálni, de már ez a funkció sem működik (hibaüzenetet ír ki). Mi lehet, ami ennyire kiakaszt egy oprendszert. Van még a gépen egy win xp pro is, de azzal ilyen jellegű problémák nem nagyon voltak. Üdv
  • Terence007
    #31617

    A Diablo-t a Blizzard, az AoE-t pedig az Ensemble Studios fejlesztette és azért van különbség, főleg hogy az Ensemble meg is szűnt azóta..
  • [HUN]FaTaL
    #31616
    A hiberfil.sysbe írja be a ram tartalmát ha hibernálsz a pagefile.sys pedig a lapozófájl. Ha soha nem akarod használni a hibernálást akkor rendszergazdai jogokkal futó cmd ablakba írd be hogy powercfg -h off. A lapozófájlt ne piszkáld.
  • Rage47
    #31615
    köszi:)
  • littleNorbi
    #31614
    Megoldottam...
    Más kérdésem lenne, a root-on a hiberfil és a pagefile rendszer fájlok miért foglalnak el ilyen sok lemezterületet, mit tartalmaznak azok ?
  • littleNorbi
    #31613
    Van 322 hiba és figyelmeztetés...
  • bon
    #31612
    Nem futt le az élményindex minőséítése? Ha nem akkor ír e hibát pl. az eseménynaplóba.
  • littleNorbi
    #31611
    Mitől van az, hogy nem kap a laptopom értékelést (pontozást) ???
  • bon
    #31610
    Táp csatlakzás rendben a winyónál? Hd Sentinel szerint is rendbe a winyó?
  • dave86
    #31609
    Hello segítség kellene ismét!
    Directx probléma ismét(felraktam a mafia2-őt játék installálva utána directx installálás leokézom ismét lefagy-közben kattog a gép)
    A winchesteremet már megnézettem semmi baja.
    Mindha valami blokkolná a dxaudio_1.dll fájl installálását.

    Ötleteket várom
    thx
  • bon
    #31608
    - Virus és kémprogram átvizsgálás
    - hálókárta törlése és újratelepítése az eszközkezelőben
    - Windows update szolgáltaás törlése és a Widows könyvtárba található
    SoftwareDistribution könyvtár törlése, majd a frissítő szolgáltatás vissazkapcsolása

    A javaslataimmal nem garantált a siker, de egy próbát megér. Végső esetben jöhet az újratelepítés.
  • zeli
    #31607
    http://shop.awex.hu/osszetett_kereses/20/ar/asc/windows+7/1
  • Rage47
    #31606
    Hol tudnék venni angol HomePremiumot?
  • M412305
    #31605
    Sziasztok! Olyan problémám akadt a Win7 Pro 64 bit oprenceremmel, hogy teljesen eltűntek belőle a hálózati kapcsolatok, ennek ellenére van internetkapcsolatom. A másik gond pedig az, hogy semmit nem reagál a windows update és a rendszervisszaállítás gombokra. Ilyenkor mit lehet vele csinálni Üdv
  • bon
    #31604
    Jobb gomb futtatás rendszergazdaként funkcióval telepítsd.
  • M412305
    #31603
    Sziasztok! A következő lenne a problémám. Tegnap a counterspy kémprogramírtó telepítésénél egy hibaüzenettel leállt (nem hozzáférhető) a Win7 pro 64 bit oprendszerem Windows installer programja. Ebben az esetben mit tudnék csinálni? Vagy teljesen reménytelen a dolog? Köszi előre is a segítséget. Üdv
  • Rettenthető
    #31602
    Tudom, de a Dibalo 2-höz 10 év elteltével is tudtak kiadni patch-t.
    Minden csak hozzáállás kérdése. De nem offolok tovább.
    Kösz a segítséget, remélem majd működik.
  • bon
    #31601
    Minden programnak van támogatási ideje, és az Age of Empires 2 elég régi már. Esetleg ajánlom a még beta-ként elérhető Age of Empires Online-t.
  • Rettenthető
    #31600
    Ez ugyan igaz, de némi kompatibilitás lehetne bennük, vagy lehetne olyan nagy vonalú, hogy kiad egy javító patch-t, vagy elárulná, hogy mit kell tenni a hibátlan futtatásért.
    Egyébként igen, Age of 2, ami igen érdekesen néz ki Win7-n. Az alapra működik az explorer-ből kilépés, de a folytatásra nem. Így lehet csak eddig tartott a nosztalgia... kár.
  • bon
    #31599
    A script kikapcsolható, a leírás szerint két parancsikont kell csinálni és a Disable Acceleration a tulajdonságok menüpont cél sorába ezt kell beírni: "C:\Scripts\SetDx.cmd" Disable
  • bon
    #31598
    Szerintem abban semmi meglepő nincs, ha Windows 7-en nem futt minden Microsoft termék, pláne ha az adott termék készítésekor még nem létezett a Windows 7. Feltételezem az empires2 az az Age of Empires 2.
  • Rettenthető
    #31597
    Ezt megtaláltam én is, de angolból nem vagyok annyira jó (meg batch fájl készítésből), így nem tudom, hogy az alkalmazás használata után visszakapcsolja-e a directdraw-t.

    Mint ahogy van olyan alkalmazás, aminél (annyira abszurd, de hát ki gondolná, hogy a win7-n nem fut hibátlanul egy Microsoft termék) ki kell kapcsolni az explorer-t.

    Csak azt le lehet írni így a batch fájlba:

    taskkill /F /IM Explorer.exe
    empires2.exe
    Start explorer.exe

    Tehát ha kilépek az empires2-ből, akkor automatikusan elindítja az explorer-t.

    De vajon itt? (kíváncsi, de szkeptikus arcú szmájli).

    Azért köszi, hogy próbálsz segíteni.
  • lck
    #31596
    Nem telepít semmit, RAM-ben fut. Ha valaki nem látott még Sevent megnézheti milyen. Arra jó. Meg amit Bon írt a #31591-ben.
  • lck
    #31595
    Live CD = a CD-ről beolvasott adatok (rendszer) a memóriában futnak. Elvileg még akkor is elindul, ha a gépben nincs vinyó. ( Legalábbis a Linuxosok. )
  • computerguru
    #31594
    De hát ha elinditom,elindul a telepités csak én megszakitottam,mert várok még egy kicsit,hogy mi is ez tulajdonképpen?

    Erről beszélek,nézd meg!

    http://www.youtube.com/watch?v=miNTAk50Zwk&feature=player_embedded#!
  • bon
    #31593
    A live cd-ről nincs mit telepíteni, tehát nem is fog bekverni semmibe.
  • computerguru
    #31592
    Na mégegyszer,akkor más hogyan kérdezem,ha feltelepitem,az xp-m nem lesz windows 7? Marad az xp? Irni meg nem lehetséges rá,mire,a cd-re? Én nem a lemezről beszélek,az megvan,de ha feltelepitem akkor mi lesz az xp-m ből,windows 7,vagy marad az xp?Érthetően kérdeztem?
  • bon
    #31591
    Mivel live cd így nem igényli a telepítést, mint ahogy te is írtad, folyamatos midnen napi használatra alkalmatlan, már azért is, mert az optikai meghajtó olvasása lassú, írni meg nem lehetséges rá. Inkább úgymond szervízelésre jó, ha már gond van a telepített oprendszerrel.
  • computerguru
    #31590
    Sziasztok mindenkinek! A Windows 7 Ultimate Live cd-ről mi a véleményetek,azt irja,hogy telepitést nem igénylő,cd-ről futtatható program,megvan,csak egyenlőre nem mertem telepiteni,teljesen felülirja az XP-t?
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • bon
    #31589
    Nem feltétlen a kikapcsolásra gondoltma, csak akkor lehetne tudni, hogy mi csinálja. A hang alapján kideríthető, hogy bios vagy Windows 7. (de ha a bios sípol be akkor az szerintem nem biztos, hogy jót jelent)
  • alcotb
    #31588
    :( biosban sem találtam beállítást.ami azt illeti, alig van a biosban bármiféle beállítási lehetőség.
  • bon
    #31587
    aate által írt bios csipogása is elkondolkodtató dolog, hangkártya adja ki a hangot hangszóron keresztül, vagy esetleg az alaplapi hangszoró?
  • bon
    #31586
    Szerintem a saját szoftvere csinálhatja a készüléknek, ha nincs ott a vezérlőpult/hang-nál.
  • bon
    #31585
    Az itt lévő leírás alapján talán tiltható, de nem biztos: bon
  • alcotb
    #31584
    érdekes, most csatlakozttásnál is csinálja.
  • alcotb
    #31583
    ha bedugom a töltőt akkor semmi hang, csak ha kihúzom.1 rövid beep.
  • aate
    #31582
    Nem lehet ,hogy a bios ad ki hangot még win bootolás előtt?
    vagy csak így jelzi ,hogy rádugtad a töltőt?Ez folyamatos vagy csak 1 csipogás mikor rádugod?
  • alcotb
    #31581
    minden hang le van tiltva mégis aszongya beep... :(
  • Rettenthető
    #31580
    Milyen módon lehet a Win7-ben kikapcsolni, majd az adott program használata után visszakapcsolni a Directdraw-t?
    A dxdiag-ot futtattam rendszergazdaként (az alapértelmezett felhasználónak is van ilyen joga), illetve parancssorból is, de ugyanúgy csak az fogad, hogy nem jelenik meg a panelen a tiltás gomb.
    Ha esetleg batch file-t kell rá írni, akkor mi a tartalma?