46641
  • alcotb
    #31822
    már kihúztam de amikor újra bedugom, és leválasztanám akkor is ezt írja kihogy a francba derítsem ki hogy mi használja?
  • [HUN]FaTaL
    #31821
    Valszeg valamelyik programodban tallóztál be róla fájlt vagy oda töltöttél utoljára és a böngésző megjegyezte, ilyenkor nem engedi leválasztani. És ilyenkor szoktam leválasztás nélkül kihúzni a picsába:D
  • alcotb
    #31820
    hali

    minden programot bezártam.újraindítottam a rendszert mégis ezt az üzenetet dobja ki amikor leválasztanám a mobilvinyót.ilyenkor mivan?

  • aate
    #31819
    Win 7 kompatibilis programok listája: Link:
  • chris1124
    #31818
    Üdv.
    A 31719-es kérdésemre lett megoldás.
    Vagy csak félmegoldás?
    Leírom, hátha valakinek jól jön.
    Mobility Radeon 7500-as videókarinál volt driver gondom.
    Az lett a megoldás, hogy amíg ki nem kapcsoltam a frissítéseket, nem dugtam rá hálókábelt. Így maradt az a driver, amit alapból felrakott a Win7. Azzal működik rendesen.
    Elötte egyébként próbáltam többféle drivert is, de nem sikerült telepítenem. Így maradt ez a megoldás.
    Üdv.
    chris1124
  • chris1124
    #31817
    Sziasztok.
    Win7-nél ha avi-kat játszok le, akadozik.
    Kmplayert használok.
    Amíg XP volt, semmi gond nem volt vele.
    Találkozott valaki már hasonlóval?
    Köszi.
    Üdv.
    chris1124
  • bon
    #31816
    Nem, lista található a neten, ide is volt belinkelve nem rég egy ha jól emlékszem. De be is írhatod ide, hogy mi érdekelne téged. Mindenből a legújabbat használva nem lesz gondod. Én időnként használok 4-5 éves progit is, elég jól üzemel, csak a kilépésnél vannak gondjai, de a többi része jól futt.
  • Toto652
    #31815
    Üdv!
    Még teljesen új vagyok Win7 terén. Hamarosan muszáj lesz átváltanom és szeretnék megtudni néhány dolgot.
    Le lehet valahogy ellenőrizni, hogy mely szoftverek futnak win7 alatt?
  • Promi #31814
    Át kell másolnod az egész adatot egy másik adat tárolóra, mert a régi újra partícionálásakor minden törlődni fog!
  • huiner
    #31813
    Sziasztok! Megszeretném osztani a merevlemezemet, ugy hogy két partició jöjjön létre! Az egyiken a windows lenne a másikon meg játékok, programok stb... Űgy kéne megoldani hogy ne vesszenek el a játékok, programok, ha ujra telepítem a windowst. Hogyan tudom megoldani? Köszi!
  • [HUN]FaTaL
    #31812
    Moonman abbahagyta rég, az okát nem tudom. Egy ideig máshol még folytatta aztán avval is leállt.
  • [HUN]FaTaL
    #31811
    Nem, ezt az adatátviteli sebességet, semmi köze a ramhoz.
  • Balumann
    #31810
    1 GB mellett én se nagyon javaslom a Windows 7 használatát, elmegy rajta, de belassul már kevés alkalmazásnál is (tapasztalat), és már kisebb játékok futtatása sem igazán megy már. Windows XP -vel sokkal jobban jársz ebben az esetben. Ha veszel bele még 1 GB ramot akkor már a Win7 lesz a jobb megoldás.
  • Zoli007
    #31809
    Nem tudja valaki, hogy mi van a winportal.net-tel? 2 éve nem frissítik.
  • kirol
    #31808
    Ezt a nagy RAM használatot?
  • aate
    #31807
    RAMDisk letöltés Link:
  • aate
    #31806
    ha valaki szeret kísérletezni itt egy megoldás rendszer gyorsításra:
    Ha van némi "felesleges" RAM-unk, akkor létrehozhatunk egy virtuális meghajtót, ami a memóriában helyezkedik el, így sebessége messze meghaladja, még a leggyorsabb SSD-ket is.Mi kell hozzá?

    A legegyszerűbben a RAMDisk nevű segédprogrammal valósíthatjuk meg, mely 4 GB-os méretig ingyenesen használható RAM-drive-ok készítésére.
    Ha rendelkezünk legalább 4 GB RAM-mal, akkor 1 GB-ot szívfájdalom nélkül "feláldozhatunk" a cél érdekében Töltsük le és telepítsük az alkalmazást. Beállíthatjuk a lemez méretét és formátumát, de később is módosíthatjuk a lemezkezelőben.

    Miután létrehoztuk új RAM-drive-unkat, előfordulhat, hogy nem jelenik meg a meghajtók listájában. Ilyenkor kattintsunk jobb gombbal a Számítógép-en (Sajátgép-en), majd válasszuk a "Kezelés" opciót, ott pedig a lemezkezelést és formázzuk meg a lemezt, majd rendeljünk hozzá egy betűjelet. (Bővebben itt olvashatsz erről.) Én az "R" (RAM-drive) betűjelet adtam hozzá.

    Adódik a kérdés, hogy ha a RAM-ban tárolunk adatokat, azok elvesznek-e a gép kikapcsolásával. Nos igen. Illetve nem, ha a következő beállításokkal megadjuk, hogy egy lemezkép formájában mentse el azokat kilépéskor, és töltse be indításkor.Aki nagyobb biztonságban szeretné tudni az így tárolt adatait, az beállíthatja azok adott időnkénti, automatikus mentését is az "Autosave" funkció engedélyezésével.

    A keretprogram futtatása csak a virtuális lemez létrehozásához, elindításához, ill. leállításához szükséges, vagyis nem kell a háttérben folyamatosan futnia, hiszen a meghajtó kezeléséről egy kernel-driver gondoskodik. (Miután elindítottuk, a gép ki/be kapcsolása után is elérhető marad.)

    Költözés...

    Mivel a RAM kapacitása véges és ráadásul a boltban sem adják ingyen, jól meg kell fontolnunk, mire is használjuk.

    Egyesek egy teljes virtualizált operációs rendszert futtatnak RAM-drive-on, ami gyorsabban fut (!), mintha a fizikai gépen lenne.Mások egyből a Windows lapozófájlját szeretnék ide helyezni, ami viszont nem ajánlott, lévén, hogy épp akkor használná a rendszer a lapozófájlt, ha fogytán a fizikai memória, ezzel viszont pont annak méretét csökkentjük. A másik ok pedig, hogy a lapozófájl ajánlott minimális mérete is nagyobb, mint a RAM mérete, tehát lehetetlen probléma nélkül kivitelezni.

    A legjobban azoknál az alkalmazásoknál tudjuk kihasználni az extra sebességet, amelyeknél nagy hangsúlyt kapnak a lemezműveletek. Érdemes tehát a programok átmeneti tárolóját (cash,temp) ide irányítani.
    Nagy képfájlok szerkesztésénél, adatbázisokkal történő munkavégzésnél, vagy - tényleg sok RAM birtokosainak - videószerkesztésnél jöhet még jól a RAM-drive használata.




  • bon
    #31805
    SSD-vel megvalósítható ez a sebesség :)

    pl. egy ilyen eszközzel: link
  • [HUN]FaTaL
    #31804
    HDD cachenek hívják.
  • kirol
    #31803
    Már kérdeztem anno, hogy az miért van, hogy a memóriahasználat az égbe megy (95%), ha nagy fájlt másolok egyik vinyóról a másikra, miközben azt az utorrent seedeli.

    Ez tutira felviszi a cuccot a memóriába, mert ha nem, akkor valami jövőből érkezett HDD-m van:


    Ilyen folyamatos átviteli sebességet elfogadnék mindig!
    Ez 390Mb/s, ugye?
  • tenkenorman
    #31802
    megoldottam.
  • tenkenorman
    #31801
    Hali. Hogy is hívták azt a programot amivel különböző dolgokat hackelhettünk win7-en? pl lua, meg az a háttérképes cucc, 100% ig átlátszó ablakok (azt szeretném visszacsinálni)
  • aate
    #31800
    A Home prémiumot ajánlanám ,de minimum 2 GB Ram-ot rakjál bele,és szerintem akkor simán fog menni.
  • aate
    #31799
    windoes 7 minimális követelmények:

    1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb 32 bites (x86) vagy 64 bites (x64) processzor

    1 gigabájt (GB) RAM (32 bites) vagy 2 GB RAM (64 bites)

    16 GB (32 bites) vagy 20 GB (64 bites) szabad lemezterület

    DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1.0 vagy újabb illesztőprogrammal

    Egyes szolgáltatások használatához szükséges további követelmények:

    Internet-hozzáférés (esetleges díj ellenében)

    A felbontástól függően a videolejátszáshoz további memória és fejlettebb grafikus hardver lehet szükséges

    Előfordulhat, hogy néhány játék és program esetében az optimális teljesítményhez a DirectX 10 vagy újabb technológiával kompatibilis grafikus kártya szükséges

    A zene és a hangok lejátszásához audiokimenet szükséges

    A termék funkciói és a grafika a rendszerkonfigurációtól függően változhat. Egyes szolgáltatások további vagy fejlettebb hardvereszközöket igényelhetnek.
  • Attlee
    #31798
    Köszönöm szépen!
  • aate
    #31797
    A Microsoft készített egy Windows 7 Upgrade Advisor elnevezésű programot, a futtatásával kideríthető, hogy a számítógép alkalmas e a Windows 7 futtatására. Letöltés:
  • Attlee
    #31796
    Sziasztok!

    1 kérdésem lenne, hogy Hp 550 Laptopra mennyire ajánlott windows 7-et tenni?

    Adatok:

    Processzor órajele: 1800 MHz, Kijelző típusa: TFT-LCD, Kijelző felbontása: 1280x800, Hangkártya: Integrált, Merevlemez kapacítása: 160 GB, Sebessége: 5400 rpm, Optikai meghajtó: DVD-RW , Csatlakozók: 2.0 USB x3, Akkumulátor: Li-ion, Kapcsolatok: Bluetooth, Processzor: Intel Core2 Duo, Kijelző mérete: 15,4", Memória mérete: 1 GB, Operációs rendszer: Nincs, Kivitel: Laptop
    Egyéb: Hangszóró Részletes termékadatlap

    http://www.kirakat.hu/notebook__laptop__netbook/hp_550_na950ea/


    Előre is köszi a választ! :)
  • CattiBrie
    #31795
    Áhh, oké! Így helyes! Pedig nézegettem tegnap. De most már jó, ez a lényeg, köszönöm szépen! :)

    Mondjuk még ott tartok, hogy angol nyelvű. A help az mondja, hogy várjak egy napot, és akkor lesz update-tel magyar nyelv. Még nincs. :)
  • bon
    #31794
    Jobb gomb futtatás mint... a parancsikonon és ott ki kell választani a rendszergazdát
  • bon
    #31793
    Állítsd be a jogosultságod a meghajtón (jobb gomb a meghajtón tulajdonságok és biztonság füll)
  • Ironman2
    #31792
    Valaki kérdezi tőlem, csak nekem win7 van most felrakva.Köszi a segitséget előre is!
  • Ironman2
    #31791
    Xp-n hogyan kell rendszergazdaként inditani egy játékot a parancsikonjával?
  • Evoluti0N
    #31788
    Van egy nagyon érdekes problémám. Nagyon sok helyet foglal a My Documents-em, a C partíció pedig nem túl nagy, ezért átállítottam, h a D partíción legyen. Azonban véletlenül ahelyett, h a D partíción csináltam volna egy mappát, amibe beleraktam a My Documents tartalmát, szépen mindent sikerült direkt a D-re raknom. Magyarul mondva most jó nagy rendetlenség van a D-n. Valahogy meg szeretném csinálni, h egy D partíción levő mappa töltse be a My Documents szerepét. Ha ráklikkelek a D-re akkor ott nem találom azt opciót, amivel átraktam korábban oda a My Documentest, hanem csak szokásos partíc h átrakjam a My Documents-es cuccokat máshova. Másolni simán pedig nem akarom, mert akkor a játékok nem találják a mentéseket. Szóval az lenne a kérdésem, h hogyan tudom beállítani azt, h a D-n levő My Documents tartalmat áthelyezzem egy mappába úgy, h valóban azt érzékelje a gép My Documents-nek. :) Köszi előre is a választ és bocsi a hosszú postért :).
  • IXEMGabeo
    #31787
    köszi megnézem majd...
  • CattiBrie
    #31786
    Sziasztok!

    Frissen telepítettem a Win7-et és az a gond, hogy nem tudom módosítani az adat HDD-n lévő állományokat. Miért lehet ez?
    Van egy SATA rendszer meghajtó, és egy IDE (adat)meghajtó. Értelemszerűen a SATA-ra került a Win 7, az adat meg maradt, ami volt és nincs rajta oprendszer. :) Új fájlt tudok létrehozni és törölni is, csak régit módosítani nem. Hol a hiba? Szeretném használni a meglévő állományaimat. :)

    Köszi,
    Catti
  • tomo05
    #31785
    jaja azt tudom :D :) csak mondták, hogy jobban kihasználja a procit a játékoknál is... de mostmár vágom!Köszi a választ!
  • bon
    #31784
    Nem, sebesség növekedés csak 64bit-es programoknál érhető el (ami elég ritka sajnos). De úgy látom, hogy 4gb ram-od van, és ha ki szeretnéd használni akkor kell a 64bit-es oprendszer.
  • LoDMaSt
    #31783
    nem, a proci sebessége nem függ tőle.
  • tomo05
    #31782
    Hali!Az lenne a kérdésem, hogy ha 64 bites win 7-et teszek fel akkor gyorsabb lesz a procim??jobban kihasználja majd?
  • Örm
    #31781
    Köszönöm szépen!