46641
  • 404
    #32462
    bevallom, nem értem ezt az ablakos problémádat, addig tudod húzni az ablakot, amíg a kurzor el nem éri az asztal szélét
    próbáld meg a tálca zárolását feloldani, ha zárolva van
    vagy kapcsold be az aerót
  • bon
    #32461
    Itt van XP-vel is, igaz csak virtuális gépen: link
  • bon
    #32460
    Szerintem sikerült produkálnom azt miat te is linkeltél korábban: link
  • Jakuza001
    #32459
    Azert mert ott a kepernyo szele ?
    Amugy meg nem, sose volt igy, de meg az XP-nel sem, sot 2 nappal ezelott sem, mert ez a fos ma jott elo nalam.
  • bon
    #32458
    Felfelé is csak azért tudod korlátozottan kihúzni az ablakot, mert az egér kurzor hegye (a nyíl bal széle) a határ jelölő.
  • bon
    #32457
    Miért kellene megállnia az ablak aljának a képernyő alján? Ez így természetes, egyik irányba se áll meg a képernyő határánál. Ha megállnak akkor nem lehetne arébb rakni az ablakot ha útban van, vagy ha csak a képernyő egy részére van szükség akkor a többit nem tudnád hova tenni. Ez így volt eddig is, pl xp-nél is.
  • Jakuza001
    #32456
    Jah es az a legszebb ezt elfelejtettem mondani, ha kikapcsolom a kiterjesztett allapotot es csak egy kepernyure kapcsolok at, akkor is ugyanez a helyzet, hogy az ablakot behuzom alulra a taskbar ala es ott az eltunik.

    Egyaltalan miert nem all meg az aktiv es odahuzott ablak alja a kepernyo also szelenel ?
  • Jakuza001
    #32455
    Ok az ikonokat megoldottam, de mi a szarom ez a kepernyo aljan eltudom tuntetni az ablakokat fos, mikor ott nincs virtualis desktop ???

    A kepenyo tetejen es jobb oldalan minden rendben ott ahogy odaer az ablak szele, ott veget is er, nem ;lehet tovabb huzni oket.

    Balra van a kiterjesztett kepernyo, tehat ott stimmel hogy at tudom huzni az ablakokat.
    De mi a szartol van alul is ugyanez, mikor az egerkurzor a kepernyo szelen rendesen megall ha a kepernyo szelehez er ?
  • NONPLUSZULTRA
    #32454
    Ó igen, és Alt-Tabbbal sem tudok ablakot váltani, mert ez is csak felvillan egy pillanatra. Perpill a feladatkezelőből tudom átváltani a programokat/ablakokat :(
  • NONPLUSZULTRA
    #32453
    Rendszer-visszaállítással hiába próbálkoznék, csak 4 nappal ezelőtti a legrégebbi visszaállítási pontom.
  • NONPLUSZULTRA
    #32452
    Hali.
    Problémám a következő:
    Amikor olyan alkalmazásokat futtatok, amelyek több ablakban megnyilnak (pl MSN, Firefox) olyankor a tálcán az adott program ikonja is többszöröződik, de ha rájuk viszem a kurzort a vizuális kockák csak felvillannak egy pillanatra, nem tudok ablakot választani.
    Csak a többszörös ikonoknál, az egyablakos ikonora rámenve normálisan megjelenik az ablak a tálca felett és ki tudom választani gond nélkül.
    A probléma eléggé véletlenszerű és nem bírok rájönni, mi okozza, mi mivel akad össze.
  • bon
    #32451
    Megosztás jogosultságát és a mappa biztonságát átnézném. Végső esetben mindenkinek legyen joga a megosztásnál és a biztonságnál is.
  • bon
    #32450
    Ha nincs szükség Direct3d támogatásra akkor Virutal Pc-t tudom ajánlani XP telepítésre. HA kell a Direct3d támogatás akkor elösszőr XP majd utánan Windows 7 telepítése külön partícióra vagy winyóra.
  • bon
    #32449
    Vezérlőpult/rendszer/rendszervédelem
  • bon
    #32448
    Kell a 64bit-es oprendszer.
  • tewe15
    #32447
    Sziasztok!

    Olyan problémám lenne, hogy k.b. 2 hete problémák vannak az angol hanggal,DE CSAK az angollal. Játék közben, angol nyelvű film közben rettentő módon szaggat az angol hang, és tippem sincs, hogy mi lehet a baja. A magyarral semmi baj. Realtek integrált hangkártyát használok. A legfrissebb diver van hozzá fenn. Valakinek van ilyen problémája, vagy esetleg valakinek valami ötlet?
  • mophisto
    #32446
    Sziasztok.
    Adott két számítógép az egyiken Win XP Másikon Win7 Fut.

    A Win7 ről hálózatba el tudom érni az xp-n tárolt és megosztott fájlokat,de az xp-ről a win7 en tárolt és megosztott fájlokat nem.
    Hiba Üzenet van,a win7-en nincs jelszó,munkacsoport ugyanaz illetve a fájlmegosztá is engedélyezett,a két gép látja egymást.Virusirtó nincs a gépeken,direkt e miatt szedtem le a virusírtókat mert gyanakodtam rá,ileltve a tűzfal is ki van kapcolva erre az időre..



    valami ötlet?
  • 404
    #32445
    töltsd le ezt
    azt állítasz be vele, amit akarsz
  • 404
    #32444
    állítsd át a függőleges ikontávolságot kb 5-tel kisebbre
    ha nem stimmel elsőre, próbálkozzál más értékekkel
  • vizipipa19
    #32443
    Sziasztok!
    Miért van az, hogy képfájlról akarok telepíteni egy progit, és azt írja ki, hogy: A fájlok nem nyithatók meg, az internetbiztonsági beállítások megakadályozzák legalább egy fájl megnyitását. Utána nyomok neki egy bezárást, és azt írja, hogy could not execute the external program Explorer exe.
    Valaki tudna nekem segíteni esetleg?
  • barmi
    #32442
    Sziasztok mesterek!

    Ki lehet tenni az ablakok felső részére a másol, beilleszt, töröl stb ikonokat valahogy ezek helyett :



    ???

    Más:
    A sis900 fast ethernet kártyát sikerült működésre bírnom 32 bites w7 alatt :D ! a microsoft update katalógusban találtam hozzá drivert ami megoldotta a dolgot!

    Ja, és még valami! Hol találok f@sza gadgeteket és képernyőkímélőket w7-hez? köszi !

  • Jakuza001
    #32441
    A kep a desktoprol

  • Jakuza001
    #32440
    Na erre adjon valaki megoldast, mert nem tudom mi a szart csinal a win7.
    A kepen lathato, hogy a desktop kiterjesztett ami a kepernyo baloldal lenne elmeletileg.
    De mint jol lathato a programokat a desktop aljan is atlehet huzni.
    Mintha lenne egy harmadik virtualis desktop is a kepernyo aljan folytatva.
    Ez mar furcsa, de az meginkabb, hogy az also ikonokkal milyen magasan vannak a taskbartol. Pontosan ket ikon merettel es hiaba huzom oket a taskbar fele ujra visszaugranak egy egysegnyivel feljebb, mikozben barhova lehet az ikonokat mozgatna csak eppen lefele nem, ahol pedig a lejatszo is eltunik, MIKOZBEN A SZAROS EGERKURZOR LEGALSO PONTJA SEM HALAD AT KEPERNYO LEGALSO PONTJAN!!!!!
    Mi a szent szar ez ?????????
  • ChevyG #32439
    Sziasztok!

    Win 7 64bit van fent de vannak programok amik csak xp-n futnak és szükségem lenne rájuk, hogy érdemes telepíteni, hogy két oprendszer legyen a gépen (2 winyóm van)?
    üdv!
  • Cat 02 #32438
    Olyanra mindenképpen 64 bites kell.
  • Carmang
    #32437
    Helló!
    A 32-bites Windows ugye 4GB memóriát tud kezelni maximum, a VGA-memóriát is beleértve. Ha van -tegyük fel- 2*2Gb memóriám, meg egy 1GB-s VGA-m, akkor a 4GB rendszermemóriából 1GB csak úgy "nincs" ? Bírja ezt a dual-channel technika?
  • K Ace
    #32436
    Helosztokk Xp-be be lehetett állítani, hogy rendszer visszaállítás mennyi lemezterületet foglaljon le a visszaállítási fájlok-nak. Ez win 7-nél hol lehet beállítani?
  • Cat 02 #32435
    Lenne egy olyan problémám, hogy Windows 7 valamiért nem használja ki teljesen magát. Tehát pl nézek HD filmet és akad, de a memória használat 50 %, a CPU meg csak ~1 szal wtf. Ugyanez van pl kicsomagolásnál is, max 20 %ig pörög fel. (van fent Power4Gear, de minden maxra van húzva).

    Illetve van egy Letöltések mappám és, ha megnyitom akkor kb ~10 mp mire kiírja mi van benne (ez asztalin is megjelent 1-2 hónap után)
  • Szabi84
    #32434
    köszike
  • bon
    #32433
    Mint eddig is, valamilyen fotó program beillesztés funkciójával, kb az összes Windows-ban így volt eddig.
  • Szabi84
    #32432
    oké de hogy tudom előhozni, egy fórumra akarom beszúrni
  • bon
    #32431
    Ment eddig is mindig, a memóriába.
  • Szabi84
    #32430
    Szevasztok! A printcreen-t hova teszi?
  • aussieguy
    #32429
    Hali,

    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy feltelepítettem a 32-s Win7-t és minden teljesen jól működik kivéve a hang. Realtek HD audio-ról van szó, letöltöttem hozzá mindent drivert, eszközkezelőben hibát nem észlel beállítások is rendben vannak( előtte XP-n minden teljesen jól működött).
    Viszont Microsoft UAA-t egyszerűen nem találok sehol és ha jól tudom kell a hd audiohoz kell ilyen. Vkinek ötlet, hogy honnan szerezzem be vagy hogyan lehetne a hangot életre kelteni?

    Előre is köszi.
    Adam
  • FZoleee
    #32428
    igen, tartalmazza
  • zeli
    #32427
    A frissítéskezelő felkínált egy "fontos" frissítést: Windows Live Essentials 2011. Nem tudjátok, hogy ez a legújabb Windows Live Messengert tartalmazza?
  • [HUN]FaTaL
    #32426
    Nem lehet nevet átírni, az ablakot széthúzva nem mutatja a hosszabb személyes üzeneteket csak több oszlopba rendezi a partnereket stb.
  • bon
    #32425
    Kinézet átállítás, és egyből minden a régi.
  • piamania
    #32424
    Köszi szépen, így azért már jobban tetszik.
  • [HUN]FaTaL
    #32423
    Na 2011re gondoltam (facebookos fos). És 9es alatt a 2010esre gondoltam.