46641
  • szuper
    #32542
    Akkor minden felhasználói profilnál fekete lenne...
  • jetblack
    #32541
    Sajnos az egész rendszer ugrott :/ Épp futattam a vírusirtást erre kékhalál amiután a Win7 használhatatlan még szerencse hogy van tartalék xp a gépen
  • bon
    #32540
    Sérült a profil, rendszerint újraindítás után megjavul magától, de ha nem akkor csinálni kell egy másikat és törölni a sérültett.
  • jetblack
    #32539
    De épp az a poén hogy tisztaszoftver.hu-ról lett megvásárolva :/
  • setuh
    #32538
    Hali!
    Laptopra van feltolva a win es egy ideje hiaba valltom at energiatakarekosra nem valtoztatja meg a temat aerorol normalra.Hol tudnam ezt beallitani mert sehol se talalom?
  • K Ace
    #32537
    Ilyen feketeség annó a kalózmásolatoknál jött elő nem?
  • szuper
    #32536
    Jelentkezz be RG-i jogú felhasználóval, futtass egy CCleaner v3.00.1303 verziójú programmal tisztítást, víruskeresést (akár OnLine is, pl.: ESET), és kémprogram keresést...
    Ha ezek után sem javul írj...
  • szuper
    #32535
    Az alaplapod milyen? (pontos tipusa?)
    Melyik W7 van fönt? (32 bit vagy 64 bit)
    Az alaplap minden drájvere fönt van rendesen? (Nincs sárga felkiáltójel az eszkökezelőben?)
    ...
    A mostani friss drájver verziója: v260.99
  • jetblack
    #32534
    Sziasztok

    Segítséget szeretnék kérni.
    Ma amikor lépnék be a felhasználói fiókommal érdekes látvány fogadott.Belépek és teljes feketeség fogadott semmi más.Ctrl+Alt+Del-el kijelentkezem belépek a tartalék fiókomba ott meg minden rendben van. Van valakinek valami tippje hogy mi lehet a baj ? O_o Windows 7 Enterprise-t használok.
  • Zsolt7411
    #32533
    sziasztok.

    Ha win 7-re letöltöm a videokártyámhoz a friss drivert akkor villog a monitor.A videokártyám nem mai darab egy GF 7600 gt.Ha valaki tudja a válszt írja le nekem köszi.
  • lolSL
    #32532
    na azért nem csak a frissítéseket gyűjtötték egybe a win7 SP1-ben, van pár jelentősebb javítás is:

    Additional support for communication with third-party federation services

    Additional support has been added to allow Windows 7 clients to effectively
    communicate with third-party identity federation services (those supporting
    the WS-Federation passive profile protocol). This change enhances platform
    interoperability, and improves the ability to communicate identity and
    authentication information between organizations.

    Improved HDMI audio device performance

    A small percentage of users have reported issues in which the connection
    between computers running Windows 7 and HDMI audio devices can be lost
    after system reboots. Updates have been incorporated into SP1 to ensure
    that connections between Windows 7 computers and HDMI audio devices are
    consistently maintained.

    Corrected behavior when printing mixed-orientation XPS documents

    Prior to the release of SP1, some customers have reported difficulty when
    printing mixed-orientation XPS documents (documents containing pages in
    both portrait and landscape orientation) using the XPS Viewer, resulting in all
    pages being printed entirely in either portrait or landscape mode. This issue
    has been addressed in SP1, allowing users to correctly print mixed-orientation
    documents using the XPS Viewer.

    Change to behavior of “Restore previous folders at logon” functionality

    SP1 changes the behavior of the “Restore previous folders at logon” function
    available in the Folder Options Explorer dialog. Prior to SP1, previous folders
    would be restored in a cascaded position based on the location of the most
    recently active folder. That behavior changes in SP1 so that all folders are
    restored to their previous positions.

    Enhanced support for additional identities in RRAS and IPsec

    Support for additional identification types has been added to the Identification
    field in the IKEv2 authentication protocol. This allows for a variety of
    additional forms of identification (such as E-mail ID or Certificate Subject) to
    be used when performing authentication using the IKEv2 protocol.

    Support for Advanced Vector Extensions (AVX)

    There has always been a growing need for ever more computing power and
    as usage models change, processors instruction set architectures evolve
    to support these growing demands. Advanced Vector Extensions (AVX) is
    a 256 bit instruction set extension for processors. AVX is designed to allow
    for improved performance for applications that are floating point intensive.
    Support for AVX is a part of SP1 to allow applications to fully utilize the new
    instruction set and register extensions.
  • bon
    #32531
    Én ezzel teljesen tisztába vagyok, saját gépemen nem is vagyok teljes jogú admin, munkahelyemen elég szigorúan kezelelem a felhasználók jogosultságait. A problémát író felhasználónak is azért javasoltam elsőnek az asztal és a letöltési mappa jogosultságát és végső esetben a teljes C: meghajó jogosultságot állítani.
  • szuper
    #32530
    Néhány gondolat a különféle felhasználói bejelentkezési módokról.
    Egyéb tanácsok.

    Különféle felhasználói bejelentkezési módok

    A számítógép operációs rendszere képes többféle BIZTONSÁGI szintű felhasználó beléptetésére.
    Jelen gépen két féle biztonsági szintű felhasználói bejelentkezés van beállítva.
    Pl.:

    Valami Elek
    Valami Elek (RG)

    Az első pl. egy „Kiemelt felhasználó” jogkörével bír, míg a másik (RG) jelölésű, teljes körű, azaz „Rendszergazda” jogköre van.

    Mit is jelentenek ezek?
    Ha a Windows XP, Windows Vista vagy Windows 7 rendszert rendszergazdaként futtatja, sebezhetővé teszi a „trójai falovakkal”, vírusokkal és más egyéb biztonsági kockázatokkal szemben.
    A legegyszerűbb művelet, például egy internethely meglátogatása a rendszer számára rendkívül káros lehet. Az ismeretlen internethely trójai faló kódokat tartalmazhat, amely a rendszerre letöltődhet, és működésbe léphet. Ha rendszergazdai jogokkal jelentkezett be, a trójai faló újraformázhatja a merevlemezt, törölheti az összes fájlt, új felhasználói fiókot hozhat létre rendszergazdai hozzáféréssel és így tovább.
    Ajánlott csatlakozni a Felhasználók vagy a Kiemelt felhasználók csoporthoz.
    Ha a Felhasználók csoport tagjaként jelentkezik be, elvégezhet minden rutinfeladatot, például futtathat programokat, meglátogathat internethelyeket anélkül, hogy a számítógépet felesleges veszélynek tenné ki.
    A Kiemelt felhasználók csoport tagjaként is elvégezhetők a rutinfeladatok, programok és nyomtatók is telepíthetők, és a legtöbb Vezérlőpult-elem is használható. (Ez a csoport a Windows 7 esetében csak a Windows 7 Professional, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Ultimate verzióknál aktív!)
    Ha csak a Rendszergazda által végrehajtható feladatot kíván végezni, például az operációs rendszer frissítését vagy a rendszerparaméterek beállítását, jelentkezzen be rendszergazdaként, majd a feladat végrehajtása után jelentkezzen ki.

    Mai „férges” világunkban már nem engedhetjük meg magunknak, hogy rendszergazdaként bejelentkezve tengessük mindennapjainkat. Hisz egy vírus, vagy egy féreg pontosan annyit tehet a gépünkön, mint a „hívója”, vagy gazdafolyamata. Ha a „hívó” rendszergazdai jogokkal rendelkezik, akkor a gonosz kód is, így bármit tehet (tönkreteheti a rendszerünket, ellophatja adatainkat, stb.).

  • szuper
    #32529
    Azért ez így nem lesz "egészséges"!
    Csinján azzal a FULL RG-i jogokkal!
  • bon
    #32528
    Tévedsz, nem te vagy a teljes jogú Rendszergazda a gépen, alapból csak korlátozott jogú Rendszergazda vagy. Nézd meg az asztal jogosultságát, meg annak a mappának is ahova még szoktál letölteni. De lehet, hogy jobban jársz, ha az egész c: meghajtón engedélyezel teljes hozzáférést a felhasználódnak. Jobb gomb a meghajtón tulajdonságok biztonság fül, megkeresed a felhasználód és teljes jogot állítasz be.
  • szuper
    #32527
    Arra a lemezre is van RG (vagy azzal ekvivalens) jogod, ahová menteni akarsz?
    Mert, ha az egy korábban (korábbi OS-sel) létrehozott partíció, akkor nem mindig képződik RG-i jogod automatikusan rá...
  • Higany
    #32526
    Sziasztok! Egy olyan problémám van, hogy jópárszor előfordult és eléggé idegesítő, hogy ha netről akarok lementeni dolgokat, vagy a gépen elmenteni az asztalra, akkor kiírja, hogy nincs rendszergazdai jogosultságom, viszont elment egy hibás fájlt. Jogtiszta win 7-em van fenn, egyik gépen win7 enterprise 64-bites, a másikon 32-es és természetesen én rendelkezem a rendszergazdai jogosultságokkal, mert nincs is másik felhasználó. Mi lehet a probléma? Köszönöm előre is!
  • szuper
    #32525
    Mi az alaplapod pontos tipusa?
    Mi a proci pontos tipusa? (Ezeket a CPU-Z nevű ingyenes programmal tudod megnézni...)
    Add meg az adatokat, utánna "beszélgetünk"...
  • Balumann
    #32524
    Ha van legalább 2 giga memória a gépbe, meg egy többmagos proci, akkor tapasztalat szerint a windows 7 jobban kezeli, nekem az a tapsaztalatom, hogy Win7-en gyorsabban futnak a játékok is. Úgyhogy ez annyira nem "logikus", pláne 20 fps különbség az már biztos nem normális olyan gép mellett.
  • Balumann
    #32523
    És pontosan hol akadtál el benne? :) Én pont most tesztelek egy régi imac mini -t, Windows 7-en meg van osztva jópár dolog, és simán elérek macról is mindent.
    Speciális megosztási beállításoknál legyen engedélyezve a hálózat felderítése, fájl és nyomtató megosztása, és ha nem hozol létre külön profilt mindenkinek, akkor a jelszóval védett megosztást kapcsold ki (különben kérni fog felhasználó nevet meg jelszót, és ha nincs beállítva, akkor nem lehet belépni).
    Ezután csak meg kell osztani a mappákat, beállítani hogy mindenki (everyone) elérje.
  • V43 1105
    #32522
    Segitsetek :(

    Van egy asztali PC-m, és egy MacBookom, de a megosztást nem tudom megoldani, valami tipp ?:(
  • DarkSector
    #32521
    win7-nek nagyobb az igénye mint az xp-nek logikus hogy nem marad annyi erőforrá a játékra. wazze
  • Dodo55
    #32520
    Nem jött be, ugyanúgy XP: 75FPS vs Win7: 54FPS.

    Hozzáteszem egy fallal szemben állok a mérési ponton, szóval az az 54FPS sokkal kevesebb lenne éles helyzetben.

    Amúgy évekig napi 2-3 órákat játszottam CSS-el, szóval 60FPS alatt bassza a szemem azóta akármilyen játék. Más a 25 FPS-re is azt mondja már, hogy nem akad, de ez van, én 300FPS-ig bezárólag látom a különbséget, kipróbáltam. Sokan azt mondják 25FPS-ig lát különbséget az emberi szem, de ez baromság, tény, hogy 25FPS-t már mozgásnak érzékel(inkább 30-at), de attól még jóval tovább képes érzékelni a különbséget.
  • Dodo55
    #32519
    #32503 Nem olvastad el alaposan. Semmiféle noname alrendszerről nincs szó. A Windows Vista Beta 2 óta jelenlévő végül be nem vezetett "kisajátítjuk a PC-ket" DRM rendszer deaktivált maradványairól beszéltem, ami körülveszi a Ring 1-et, így a VGA driverek kommunikációja ezen keresztül kénytelen átfutni. Mivel a Vista chip néven elterjedt alaplapi chip tartalmazná ezt a rendszert(Vista ready alaplapok), ezért ennek a chipnek a hiányában emulációra van szükség, ami szintén problémás a VT cpu instruction set hiányában.

    #32504 Kösz ezt megpróbálom. Mindenesetre ez akkor is Win7 hiba, mert XP alatt ez a config egy kis tuninggal a gyári teljesítmény másfélszeresére képes.
  • DarkSector
    #32518
    jaja.
  • bon
    #32517
    De akkor se 4,2ghz-es a procija, hanme 4,2ghz-re van tuningolva ami rögtön egy elég jó kék halálos hiba forrás lehet.
  • DarkSector
    #32516
    egy 3.6-, vagy 3.8-ast röhögve fel lehet húzni.
    még egy 3.0-ást is.
    nekem a 2.33-ast felhúztam 3.2-esre. az megint más kérdés hogy stabil lesz-e. :)
  • bon
    #32515
    4200Mhz-es proci, akkor igen erősen tuningolva van a géped, tekintve, hogy 4,2ghz-es procit nem kapni (több magos gépek órajelét nem kell összadni), a kék képernyő meg nagyon sok hibát jelenthet, ajánlom a BlueScreenView progit az már részletesebben közli, hogy mi okozta a problémát. Letöltöd a programot felrakod és a képernyő tartalmát feltöltöd és belinkeled ide, és mi meg próbálunk valami okosat javasolni a hiba elhárítására.
  • magusx21
    #32514
    Sziasztok!

    Windows 7-em van és egyre gyakrabban csinálja a következő hibát: bejön egy kék képernyő teli szöveggel, alul írja: dumping physical memory disk és elszámol 100-ig majd újra indul a gép. 4Gb memóriám van és 4200 Mhz procim. Aki tudja, hogy mi ennek a szívózásnak az oka, azt nagyon kérem segítsen, mert már iszonyatosan idegesít ez a hiba.
  • bon
    #32513
    Várd meg inkább a véglegest, amúgy ha eddig felraktad a frissítéseket amik kijöttek akkor nem sok változást fogsz tapasztalni.
  • RETROB0Y
    #32512
    Hi!

    Kijött a SP1 RC

    Érdemes felrakni?

    Vhol azt irtak kicsit dob a rendszeren
  • alcotb
    #32511
    köszi
    bocsi hogy kérdéseket teszek fel.
  • kirol
    #32510
    Vezérlőpult\Hálózat és internet\Vezeték nélküli hálózatok kezelése

    Itt szépen kitörlöd őket.
  • alcotb
    #32509
    hello!
    bnőm gépe.hogyan lehet ezeket eltüntetni?hiába keresem nem találom sehol.

  • aate
    #32508

    A Microsoft a Windows 7 születésnapjára csokorba gyűjtötte ingyenes szoftvereit.

    A Windows 7 sikerességéről és első születésnapjáról szóló örömünnep kapcsán egy nagyon ízléses, szépen csomagolt szoftvercsokor vár ránk az oldalon.

    Remélem mindenki örömmel turkál a csomagban.
    1 éves a windows 7!
  • robotnyk
    #32507
    akkor bepróbálom... :p
  • bon
    #32506
    Nem, már találkoztam ilyennel, ha eredetiség ellenörző lenne akkor egyértelműen közlik, hogy az.
  • robotnyk
    #32505
    nem valami WGAs marhaság? nagyon titokzatos a leírás...
  • Jakuza001
    #32504
    Ez kerlek nem a win7 hibaja, hanem ilyen eset az Asus alaplapok es az Nvidia VGA parosoknal fordulnak elo.

    Neha segit a "Ambient Occlusion" kikapcsolasa az Nvidia driverben.
  • Zoli007
    #32503
    Mi az istennel játszol te, hogy emulálni kell hozzá valami noname alrendszert? Szerintem te vagy az egyetlen, akinek az FPS 30-50% esett vissza, mert hogy én még senkinél nem tapasztaltam az is biztos.