46641
  • Doom 4
    #35043
    Hali! Apa azzal a kérdéssel fordult hozzám, hogy ugye van a dokumentumok, azon belül a public mappa. Azt apa ki akarja törölni, de szerintem azt nem lehet, de a képeket meg videókat sem tudja kitörölni belőle, amiket ki akar valami oknál fogva.
  • djlaczo
    #35042
    Hogy tudom eltüntetni ezt a kis pánél jelecskét a parancsikonon?kék sárga kockás:) csak én vagyok mint felhasználó.
  • DarkSector
    #35041
    Akkor lehet nem egyre gondolunk.
  • Ildikó18
    #35040
    Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem maradok a jól bevált XP Home-nál, már csak azért is, mert viszonylag sok programot futtatok a gépen, és az 1 Gb-s RAM-ot így is eléggé le tudom terhelni . . .

    Ja, amúgy tudom, hogy a RAM-ra semmit sem telepítek, így utólag rájöttem, hogy elég bután fogalmaztam :) De a lényeget felfogtam, megértettem, szóval mindenkinek köszönöm még egyszer a segítséget!
  • Xing
    #35039
    Igen ebbe mondjuk nem gondoltam bele, hogy aki erről nem tud annak valószínűleg nem tanácsos beletúrni.
  • bon
    #35038
    Csak nehogy a rendszernek meg ne legyen felesleges. Tehát óvatosan a szolgáltatások tiltásával.
  • aate
    #35037
    Nem biztos.
  • Xing
    #35036
    A szolgáltatásokat amiket feleslegesnek érzel kilőheted kézzel is.
  • Örm
    #35035
    Én jelenleg windows loadert használok ha telepítem az SP1-et akkor újra kell aktiválni a rendszert?
  • DarkSector
    #35034
    KB mind.
  • Örm
    #35033
    Hello!
    Tudnátok mondani olyan aktivátort ami működik SP1-el?
  • NiGhTM4R3
    #35032
    Nem mintha lassúnak érezném csak ugye gondolkodik az ember, hogy ha kevesebb (felesleges) szolgáltatás fut akkor kevesebb erőforrást is igényel.
    Köszi, akkor most még Ultimate megy fel.
  • [HUN]FaTaL
    #35031
    Nem releváns a különbség.
  • NiGhTM4R3
    #35030
    Sziasztok
    Az Ultimate és a Professional változat között van teljesítménybeli különbség? mert ugye pár dolog hiányzik a Prof-ból, ezáltal gyorsabb lett valamennyivel? (pl. kevesebb RAMot használ-e, hisz kevesebb futó program van)

    Ultimatet használok és most gondolkozom, hogy váltsak-e. De ha teljesítményre ugyan az, akkor maradok..
  • Rotyoka
    #35029
    Na most úgy néz ki jó az msn. Ezek szerint valami véletlen gebasz volt
  • Italo4ever
    #35028
    Azt nem lehet csak egyutt dolgoznak,vagy kulon az intel csak XP eseteben. az nvidia drivert addi fel sem lehet rakni,amig az intel hd grafhics nincs fent.
  • aate
    #35027
    ,,Csak ötletelek" lehet minden bekapcsolásnál másik videó kártyát ismer fel,ki kellene kapcsolni a BIOS-ban az alaplapit.
  • Italo4ever
    #35026
    Koszi a valaszokat,kozben feldobtam egy magyar w7-et,mert nem akartam ezzel bajlodni mar. Meg egy kerdesem lenne,az mitol lehet,hogy minden ujrainditas utan allandoan azt irja ki,hogy az elmenyindex frissitesre szorul,aztan ket masodperc alatt leellenorzi a memoriat es mar ok is,a gep uj,teszteltem memoriakat is,tehat annak biztos nincs baja. Esetleg a ket vga (intel HD es nvidia 330 512, ezt csak akkor hasznalja, ha szukseg van ra) szorakozik a memoriaval,vagy mitol lehet?


  • icoj69
    #35025
    Ildiko18! Csak a saját tapasztalataimat írom most le Neked. Több mint egy éve használom a Windows 7-et olyan laptopon (IBM T41,CPU1,6GHz 60GbHD, 1GbRam) ami nem egy mai darab. Tökéletesen fut rajta az op. rendszer. Igaz én csak munkára használom, netezésre, film nézésre, zene hallgatásra. Munka alatt az office csomag tagjait értem. A csili-vili felületet lekapcsolva 38% ramot használ. Vírusírtót nem , illetve a Microsoft-os cucc figyel. Az asztalon kint van egy két dolog: időjárás, valuta figyelő, névnapi kalendárium.Remélem tudtam segíteni a döntésedbe.
  • Zeller01
    #35024
    (Windows 7 64bit) Olyan valakinek, hogy sp1 telepítése közben felgyorsultak a ventilátorok és azóta is csak pörögnek mint az állat. Nagyon nehezen akarnak lassulni. Eddig játék után kb 10mp és nagyon halk lett a gép. Most kell vagy 10perc és akkor sem lesz teljesen halk. :S
  • [HUN]FaTaL
    #35023
    Na ezt nem tudom, nem használok ilyesmit. Angol wint használok egyébként is. Meg ultimate is, legális is bár korábban pro volt ott sem nyúlkáltam a nyelvhez.
  • bon
    #35022
    Na meg ha jól emlékszem még korábbról akkor problémát is tud okozni a házi barkácsolása a nyelvi csomagnak.
  • Rotyoka
    #35021
    Felraktam most minden friss update-t, és most úgy néz ki hogy nem fagyogat az msn, de majd kiderül
  • aate
    #35020
    Itt egy megoldás:nyelvi csomag telepítése win 7 Home premiumra
  • [HUN]FaTaL
    #35019
    Ez így nem igaz csak sokat kell tákolni. Logouton volt egy cikk erről.
  • bon
    #35018
    Csak Enterprise és Ultimate változat nyelve változtatható.
  • Italo4ever
    #35017
    hi

    egy uj laptopon recovery lemezzel visszaallitotam alapra a gepet,csak eppen nemet nyelvu lett,tudom en ezt magyarnyelvure telepiteni,kulon letoltheto valahonnan a magyar nyelv win home premium 64-hez kellene.

    elore is kosz, de en sehol nem talalok semmit
  • bon
    #35016
    50mb memória foglalás nagy baromság, gyakorlatilag a rendelkezésre álló memória nagy részét lefoglalja (nálam 12gb-ból 2,1gb a szabad) magának, de ha kell felszabadítja. De semmi féle képen se elég neki 50mb a memóriából, több száz mb memóriát foglal a rendszer indulás pillanatában. Használatához kell min 1gb, de inkább több. A programok meg a merevlemezre települnek, nem pedig a memóriába (onnét csak futnak), az oprendszer nálam jelenleg 30gb helyet foglal és ez az idővel csak növekedni fog.
  • Police88
    #35015
    megoldottam frissítettem a Catalystot és fain minden (kopp kopp)
  • Evin
    #35014
    Nem mennék bele a részletekbe, majd aki hosszabban szeretne írni megteszi, de van a vinyó, amire telepítesz, meg van a memória, a RAM, amit a gép használ, de abba nem telepítesz semmit.
    A win7 meg alapból 10GB helyet foglal. És 1GB memóriával, nem igazán érdemes szerintem az Xp-t lecserélni.
  • Ildikó18
    #35013
    Sziasztok!
    Kérdezni szeretnék.
    Az a helyzet, hogy van egy laptopom, amiben 1 GB-s RAM van. Pillanatnyilag Windows XP Home van feltelepítve. Ez alapjáraton olyan 80 és 120 MB-ot foglal le a RAM-ból. Ma azt hallottam, hogy Windows 7 a "Windows-ok kijavított Windows-a", vagyis jobb az Xp-nél (gyorsabb stb.). Ezt aláírom, ebben nem kételkedem. De azt is mondták, hogy 50 MB RAM-ot foglal!?!?!?! Létezik ilyen? Megnéztem a rendszerigényét több oldalon, de mindenhol 1 Gb-s RAM-ot ír (vagy 2-t). Ez ugye azt jelenti, hogy azt az 1 GB-t le is fogja foglalni?
    Vagyis, ha van egy 1 GB-s RAM-om, és feltelepítek egy 1 GB-s op.rendszert, akkor vége a mutatványnak, hiszen pl. egy 200 MB-os RAM-ot foglaló pl. vírusírtót már nem kell telepíteni, nem beszélve arról, hogy pl. egy SIMS2-t már el sem kell indítanom (vagyis nem tudom). Jól gondolom?
    Bocsánat a hosszú szövegért, és előre is nagyon köszönöm a válaszokat!
  • scs17
    #35012
    Nekem a FIFA 11 tökéletesen működött előtte és most is,
  • Police88
    #35011
    nemrég telepítettem fel az sp1-et és gyanítom h lehet valamilyen összefüggés*
  • Police88
    #35010
    Valakivel történt már hasonló?:
    Amikor elindítok valamilyen játékot pl.: Fifa 11 vagy Dead Space 2, elég sok ideig kb egy-két percig fekete képernyő és az egér átvált töltés egérmutatóra majd egyszercsak elindúl és rezzenésmentesen megy a game.
  • bon
    #35009
    Nekem nem fagyogat, semmtise csináltam vele.
  • bon
    #35008
    start menü/vezérlőpult/tálca és start menü/tálca füll
  • bon
    #35007
    Nekem valami 9gb helyszükségeltett magyarázott, az egyik gépen amire telepítettem.
  • DarkSector
    #35006
    Ultimate x64 (sp1) és megy eddig angol volt, most már magyar (2011).
  • DarkSector
    #35005
    nem csak annyit letölt, és utána elkezdi neten keresztül feltenni a többit, majd nézd meg a végén ha újraindult a géped mennyit fogyott a vinyódon a szabad hely...:)
  • Puhos
    #35004
    Érdekes, mert nekem csak 87,7 mb-ot rakott fel frissítésként.