46641
  • xxxpaulxxx
    #36214
    Köszi, de sajnos nem oldotta meg a problémát... csináltam viszont screensotot és nagyon érdekes dolgot vettem észre... elvileg 2 képernyős módban van a gépem. És tényleg megnéztem... az egeret is ki tudom vinni a jobb szélen kívülre... viszont nem fut semmi olyan program, ami ezt művelné, a felbontás beállításánál is csak 1 képernyőt mutat a windows...
  • bon
    #36213
    Eseménynaplót nézd meg,hátha ír valami hibát.
  • aate
    #36212
    próbáld ki ezt
  • aate
    #36211
    Spam vagy vírus is letilthatja .
  • xxxpaulxxx
    #36210
    De maga a videokártyával nincs baj, minden normálisan megjelenít, tudok rajta játszani, a driver hibátlanul megy... csak az aerot nagyon szétszedte valami:/
  • zeek
    #36209
    Sziasztok!
    A biztonsági központ nem akar elindulni, tud valaki valami megoldást erre?
    Kép

    Előre is köszi!
  • KranaZoli #36208
    Jajj BON, nem az erőforrás igénnyel van gondom. Sokkal inkább azzal, hogy a régi; elavult de megoldott hibák nem törlődnek az eseménynapló lentebb írt ágából.

    Így ezek az események állandó jelleggel ott szerepelnek a élő "nézet" listában.

    De már csak 1-2db hiba lenne, amivel szeretnék foglalkozni és ezek így zavaró jelleggel vannak csak ott.

    Ezért lenne jó full-ba kigyomlálni és akkor törlődne minden history, és csak az aktuális hibák szerepelnének a Felügyeleti események nézetben.

    Most nézegetem ezt az EventID 10010-es hibát net-em, nem nagyon lettem még okosabb. :(

    Nálatok nincs ilyen DCOM hiba az eseménynaplóban?! (rendszer ágban van)

  • bon
    #36207
    De minek kell törölni az Eseménynaplót, erőforrást nem foglal, helyigénye kicsi, viszont bármikor jól jöhet.
  • aate
    #36206
    Nézz körül a hardverek tájékán is, nem melegszik ,hardver tesztek jók ? stb.
  • xxxpaulxxx
    #36205
    Minden ilyet megcsináltam, de semmi:(
  • KranaZoli #36204
    Na, meg itt van még egy oldal ami foglalkozik ezzel a hibával, de ez felhasználói:

    link...
  • KranaZoli #36203
    Sziasztok!

    Most meg minden restart után ilyen bejegyzés keletkezik az Evenlog System ágában:

    "{FB7199AB-79BF-11D2-8D94-0000F875C541} kiszolgáló nem regisztrálta magát a DCOM-ban a megadott határidő lejárta előtt.
    "

    Annyit már sikerült leszűrnöm, hogy vagy:

    - VCRedist 2008 biztonsági javítás telepítése után; vagy
    - VCRedist 2010 biztonsági javítás telepítése után; vagy
    - MS Silverlight és biztonsági javítások telepítése után jelentkezik.

    Vkinek ilyen?!

    No, egész konkrétan róla van szó:

    Az 10010-es eseményazonosítójú hibaüzenetet többször szerepelhet a terminálszolgáltatást futtató Windows Server 2003-alapú számítógép eseménynaplójában

    Tegnap igényeltem MS-től a hotfix-et hozzá, beesik mailbox-omba, erre kiírja, hogy nem jó a rendszerembe. Ui. a hotfix x86-hoz van. x64-hez nincs. :(

    Tuti, hogy vmelyi fenti komponens telepítése után jelentkezik, mert előtte nincs ilyen log bejegyzés. De mivel azokat együtt telepítettem, főként a VCRedist 2008 és 2010-es hotfix-eket, így nem tudom, hogy ezek közül melyik.

    VCRedist 2008-at az Avast6 teszi fel;
    VCRedist 2010-et pedig az új AMD Catalyst driver-ek.

    Így mindkettő szükséges. Mondjuk a biztonsági hotfix már kevésbé és ha sikerül rájönnöm melyik után jön a hiba, akkor azt ki is hagyom.

    De ha bárkinek lenne 5lete, ne tartsa Magában. :)


  • aate
    #36202
    catalystor újra telepítése, Spyware, és vírusirtó lefuttatva ? - csökkentett módban ajánlott !(esetleg rendszer visszaállítás)
  • xxxpaulxxx
    #36201
    Újabb fejlemény... most elkezdett olyat is csinálni, hogy amíkor bejelentkezek a felhasználóba, akkor jó sokáig bármit csinálhatok, bárhova kattinthatok nem jön be semmi (az ikonokon és a tálcán kívül), majd utána működnek a dolgok... csak picit lassabban a megszokottnál:/
  • xxxpaulxxx
    #36200
    Senki?:(
  • KranaZoli #36199
    Áhá, megvan mi volt a hiba. Ez az eseménynapló bejegyzés se nem az alkalmazás; biztonság; telepítés; rendszer; továbbított események ágakban; hanem az alkalmazás és szolgáltatásnapló "fő ág" MS -> Windows -> PrintService ágban. Ezt a "gyűjtőt" pedig nem lehet csak úgy törölni, hanem csak úgy ha kiválasztom a PrintService-ben a felügyelet ágat és azt a naplót már lehet törölni. Ez után már valóban törlődik a nézetből is, ofkórz.

    Advanced System Care 4 Beta 3 is telepítve van a gépre, abban sem lelek olyat, hogy teljes; minden; full eventlog bejegyzés törlése.

    Pedig ilyen is érdekelne, hogy vmi 3rd party alkalmazással törölni az összes eventlog-ot pl. Ha sok ilyen van, akkor ez így macerás, hogy eltüntetni a nézetből egyesével.

    Régebben néztem az Auslogic Boostspeed-et; ill. AVG PC TuneUp program csomagokat de azokban sem találtam ilyet, vagy rossz helyen kerestem. :D
  • Rotyoka
    #36198
    Mhotkey.exe vel mit tudok kezdeni? Induláskor mindig kifagy, és kb csak lassít. Vagy le akarom törölni a vérbe, vagy reinstalálni de igazán egyiket se tudom megoldani mert buta vagyok. :)
  • fery02
    #36197
    Köszönöm szépen!
  • KranaZoli #36196
    Nincsenek. Az eseménynapló többi ágát töröltem. A probléma megoldva. De ebben a nézetben benne marad. Ha több is volt, akkor a többi is. Annyi igazság van benne, hogy figyelmeztetések törlődnek, (ha törlöm a eseménynapló ágakból; ágakat) de van ami nem. Némelyik hiba makacsul ott ragad.
  • bon
    #36195
    Live élő lekérdezés szerintem , a többi eseményaplóból kérdezi le, így a bejegyzéseknek is a többi naplóba kell lennie.
  • KranaZoli #36194
    Értem, de:

    Nem tudod, hogy hol tárolja ezt a lekérdezést az Eventlog?!

    Ui. ha törlöm az eventlog többi elemét és időközben vmelyik hiba orvoslásra került, akkor szerintem ez így zavaró.
  • bon
    #36193
    1. Kritikus, Hiba és Figyelmeztetés felügyeleti események az összes felügyeleti naplóból
    2. Ez tulajdonképpen egy lekérdezés/szűrés az összes naplóból (ezért is nem törölhető belölle semmi)
    Egyénileg is létrelehet hozni neked megfelelőt.
  • xxxpaulxxx
    #36192
    Sziasztok!
    A következő a problémám, remélem tudtok segíteni:)
    A gépemben egy Radeon 4890 HD 1 Gb RAM videókártya van.
    Ma a Steam nevű program (gondolom nem kell bemutatni)felajánlotta, hogy frissíti, frissíttettem is vele, de azóta az Windows 7 Aeroja teljesen meghalt és úgy furcsán lassú is a gépem... gondoltam letörlöm és letöltöm a drivert az ati honlapjáról... a probléma ugyan az...
    Próbáltam úgy, hogy Catalyst meg minden "hülyeség" nélkül csak a drivert rakom fel, az sem segített... Nem tudjátok mi lehet a gond? A témám így most "windows 7 egyszerű" és ha aerora átkapcsolom, akkor is ezen marad...
    A catalystot pedig ha megnyitom nem jön be... egy átlátszó keret jön csak be, amiből a tálcán jobb gomb->bezárással tudok csak kilépni.

    Remélem tudtok segíteni, köszi előre is:)
  • KranaZoli #36191
    Dear Fijjugok!

    Ritkán van kérdésem, ill. amit nem lelek, de ez most olyan. :D

    Windows 7 eseménynapló -> Egyéni nézet -> Felügyeleti események

    1.) ide milyen eseményekről kerül bejegyzés? (milyen típusú, stb...)

    2.) amik itt vannak események azokat hogyan lehet törölni? (helyi gyors menü nincs; gyökér ágban -top- eseménynapló törlése sem törli az itt lévő hiba eseményeket)



    Az sem nagy gond, ha ott maradnak csak erre idáig nem sikerült megoldást találnom.

  • Tetsuo
    #36190
    Altalaban ilyen eszkozokon allitani lehet a frekit, mas csatornara, pont az interferencia miatt.
  • bon
    #36189
    SSD-re rakás kizárt, megrövíditené az ssd élettartamát. A lassabb winyót választanám, mert a játékkal közös winyóra rakás valóban nem a legjobb választás.
  • fery02
    #36188
    Olyan gondom van, hogy néhány játék random módra befagy általános hibaüzenettel és ilyenkor beakad a hang is, amit újraindítással lehet lenyugtatni.
    Aztán eszembe jutott, hogy SSD-re váltás után kikapcsoltam a lapozófájlokat minden meghajtón és egyből erre gondoltam, hogy meg kéne próbálnom visszakapcsolni, de ha már egyszer visszakapcsolom, akkor bekapcsolva is hagyhatnám akár, mert végülis miért ne.
    SSD mellett van egy gyors vinyóm játékokra meg egy lassabb adatokra.

    SSD-re ugye semmikép sem szeretném állítani.
    Gondolkodom, hogy a lassabb vinyóra beállítom, mégpedig méretileg rendszer kezeltre (úgy hallottam Win 7 már jól kezeli magától), csak attól tartok, hogy hátha a lassabb vinyóra állítástól lassabbak lennének esetleg a játékok a lassabb lapozófájl műveletek miatt (lehet most egy ordító baromságot mondtam, kérlek javítsatok ki, ha tévedek [bizonyára tévedek]).

    Mert igazából a gyorsabb vinyóra állítás ellen személy szerint azt a véleményt képviselem, hogy mivel ugyanannak a vinyónak kellene végeznie a lapozófájllal való műveleteket meg a játékok fájljait is, lehet ezek rossz hatással lennének egymásra.

    Szóval értitek. :)

    (Win 7 2 hetes, driver gond valószínűleg kizárható)
  • aate
    #36187
    Rádiós de ps2 dugós szett is jó. Bár az összefüggést nem értem, az usb-st zavarja :(
  • aate
    #36186
    De ha van a közelben, szomszédban akkor igen . Nekem egy másik rádiós szettel jó. De már 3-at próbáltam mire találtam jót.
  • Keno1928
    #36185
    a billentyűm az rádiós, de wifi nincs a gépben. azzal nem ütközhet.
    ezek szerint akkor nem csak nekem csinálja.
  • bon
    #36184
    Bármi okozhatja, próbáld, meg csökkentet módban az eseménynaplót megnézni hátha írja. De rendszer visszaállítás is megpróbálhatod.
  • PunkZoli
    #36183
    az mitől lehet, hogy a win7 nem bootol be asztalra, ott megáll a logonál amikor tölt? persze mozok villódzik, csak nem megy tovább
  • Tetsuo
    #36182
    Igen.
  • Carmang
    #36181
    Kösz.
  • bon
    #36180
    Directx része.
  • pisztácia
    #36179
    Köszi.
  • Carmang
    #36178
    Helló. Az xinput1_3.dll "csomag" része?
  • sznus
    #36177
    Megoldottam! Energiagazdálkodás résznél a speciális sémabeállításoknál a "Jelszókérés ébresztéskor"-t kell nemre állítani! (Leírtam, hátha másnak is kellhet.)
  • sznus
    #36176
    Wake on LAN funkcióval ébreszteném fel, a jó kis magic packet-el. Utána meg TeamView-errel megtávrángatnám. Én csak annyit akarok, hogy jelentkezzen be! :)
  • aate
    #36175
    Nem lehet alvó vagy hibernált állapotban lévő számítógéphez csatlakozni, ezért győződj meg róla, hogy a távoli számítógép a hibernált vagy a készenléti állapotra vonatkozó beállítása - Soha. (A hibernálás nem minden számítógépen érhető el.) E módosításokról további információkat a Energiasémák kialakítása, módosítása és törlése című témakörben találsz