46641
  • gergobaby
    #87
    Hali! Nem tudjátok hol lehetne jelentkezni béta teszternek? Esetleg mikortól?
  • matee100
    #86
    Arra én is nagyon kíváncsi leszek...
  • Apocalipto
    #85
    Kíváncsi vagyok, hogy milyen egy nem windows operációs rendszer a microsoft fejlesztésében
  • matee100
    #84
    Windows 7, és utána majd a Midori.
  • naaa
    #83
    akkor most mi jön? :)
  • TothLaci
    #82
    ÚRISTEN!!!!
  • GregSB
    #81
    Bill Gates és Steve Ballmer bemutatta a Windows 7-et

    Pontosabban ahogy ők mondják csak egy kis részét. Az egész OS a multi.toucra fog épülni. A demó videó a cikk felénél találgható kb.

  • Apocalipto
    #80
    Informálódjon
  • naaa
    #79
    minden új fejlesztésnek nagyobb a gépigénye és ez természetes is
    csak akkor leszenek bajban , ha már a támogatások és egyébb dolgok már csak vistára lesznek írva
  • naaa
    #78
    sztem olcsó hamisítás az egész video
  • janyikzs
    #77
    csak érdekességképpen, bár sokaknak ez nem meglepő:
    Több ismerősömnek fogalma sincs, hogy egyáltalán már több, mint 1 éve van Vista is. Egyből persze azt kérdezik, hogy: "hú, és az mivel jobb"
    Sajnos ilyenkor kicsit meg vagyok halva, de őszintén: lehetne azért sorolni pár dolgot, de úgy istenigazából nem tudok hatalmas érveket felhozni mellette. Ráadásul, amikor megtudják, hogy pl. egy játék lassabban fut rajta (plusz még a gépigényt is a normális futáshoz), akkor elhűlnek, és már nem is érdekli őket annyira.
  • GregSB
    #76
    Kiszivárgott a Win7?
  • matee100
    #75
    Például talán az új fájlrendszer, a WinFS is benne lesz... Tehát valami Vista R2 lesz...
  • GregSB
    #74
    Jövőre már lesz új Windows?

    "Lapértesülések szerint a Microsoft előbbre hozta a Windows 7 premierjének dátumát. Rövidülhet a Vista életciklusa."

    Kíváncsi vagyok milyen újítások lesznek benne. Ha tényleg ilyen hamar kijön (hihi), akkor valszeg nagyrészt azok a dolgok lesznek benne, amiket a Vistába ígértek :)
  • matee100
    #73
    ehh. régen írtunk ide... nem tudtok semmi hírről?
  • janyikzs
    #72
    Én is azt gondolom, hogy sajnos ez nem a közeljövőben valósul meg, viszont ezt az irányt nézném ki helyettük.
    Meg persze a csili-vili felület, a legtöbb "mezei user" ismerősöm csak ezért képes váltani, hogy valami szebb, nem érdekli őket, hogy pl. a játékuk lassabban fut emiatt. (gondolok itt pl. a vista és xp közti különbségre)
  • Picar77
    #71
    hát az durva lenne,de erre még k**** sokat kell várni szerintem
  • janyikzs
    #70
    Azt azért még hozzáteszem, hogy számomra egy új windows igazából akkor hozna nagy változást, ha a filmekben látott hangvezérlés, felolvasás diktálás működne.
    Ha jól tudom, az angol nyelv ebből a szempontból már jobban elérhető, de persze magyar szárnypróbálgatások is vannak.

    Szívesen hazaérnék úgy, hogy utasítom a gépet 1 paranccsal, és már olvassa is a leveleket vagy először csak a feladót és a tárgyat, amit ha akarok egyből töröltethetek vele, vagy felolvastatom és egyből diktálom a választ is. Megkérdezem, a kiadott feladatok hogyan állnak (pl. tömörítés, másolás, fel-/letöltés állapota). Az emlékeztetőket is mondaná, és újat is vehetnék fel, stb.....
  • janyikzs
    #69
    A M$ az előző 6 éves ciklusában rengeteg op. rendszert dobott piacra: WIN95, WIN98, WIN98SE, WINME, WINXP - és ezek még csak az otthoni vonalat fedik le. Ezek többszörös bevételt jelentettek nekik.

    Viszont úgy érzem, hogy azért ezek a kiadások inkább csak a régi javítgatásai voltak, csak mindig az aktuális évet "tolták" mögé az új driverekkel. Igazából az XP hozott először nagy változást a WIN95 óta.
  • janyikzs
    #68
    Túl sokáig tart egy ilyen komplex feladat (mint pl. egy op. rendszer) elkészítése, és ha nem kezdenek bele (legalább egy kis létszám) időben, akkor még rosszabb lennne a helyzet a verziók közti kiadások évét illetően.

    Most, hogy ezt sikerült megfogalmaznom ilyen kacifántosan, érthetően az a lényeg (tehát a M$ érdeke), hogy ne legyen olyan, mint a Vista esetében, hogy 6 év is kelljen ahhoz, hogy új op. rendszert piacra dobjanak.
  • zvaragabor
    #67
    Érdekes cikk. Bár nem értem, hogy miért kell rögtön egy next gen op rendszer kiadása után elkezdeni egy következőt fejleszteni? Még az XP-hez is van támogatás, jön még egy SP3, Vista meg még gyerekcipőben jár, ahhoz is jön még vagy 2-3 service pack. Magyarul még ezek is "fejlesztés alatt állnak". Miért nem inkább akkor ezeknek a fejlesztésére koncentrálnak azok is, akik már a következő következő rendszert készítik? Jó, persze valamikor el kell kezdeni, de szerintem még korán van hozzá.
  • matee100
    #66
    Most legalább kezdünk valamit érzékelni a fejlesztésből.
  • kopa1
    #65
    A Microsoft megmutatta az új Windows-t!
    A Microsoft fejlesztőmérnökének bemutatója a Windows 7-ről
  • Apocalipto
    #64
    Magyarul
  • DjDano
    #63
    Goodbye, ‘Vienna.’ Hello ‘Windows 7′
  • DjDano
    #62
    Új hír hogy kódnevet váltott a Vienna, mostantól "Windows 7" kódnéven fut, kérteik átnevezni a topikot!

    [URL=http://blogs.zdnet.com/microsoft/?p=Goodbye, ‘Vienna.’ Hello ‘Windows 7′[/URL]
  • Dávca
    #61
    akkor lessz infó bőven
  • Dávca
    #60
    Miértnem várjátok meg a hivatalos kiadást??
  • kopa1
    #59
    Plussz alulra oda van írva, hogy:
    We are not affiliated to Microsoft Corporation.
  • Zsoltika 007
    #58
    Kamu! KATT
    Ha a microsoft tulajdona lenne akkor biztos nem linuxon és főleg nem apache webszerveren menne az oldal.
  • janyikzs
    #57
    A netet böngészve láttam egy érdekes oldalt a Viennával kapcsolatban, erős a gyanúm, hogy nem teljesen hiteles, de érdekességképpen Vienna hírlevélre fel lehet iratkozni.
    Windows Vienna
  • janyikzs
    #56
    Ráadásul kizárt dolog, hogy az ikonok, hátterek, meg úgy egészében ugyanaz maradjon kinézetében, mint a vista
  • kopa1
    #55
    Fake, mert ennek 5874-es a build száma, pedig a Vista bétáinak volt 5xxx-es a build száma, a véglegesé pedig 6000, ebből következik, hogy a Vienna bétáinak 6xxx-es lesz a buildszáma
  • Zsoltika 007
    #54
    fake
  • matee100
    #53
    Találtam egy képet, nem tudom, mennyire lehet hiteles.
    http://imageigloo.com/images/8880msft_vienna_codename.jpg
  • kopa1
    #52
    Sehol
  • matee100
    #51
    Hol lehet képeket, vagy videókat találni a Vienna jelenlegi állapotáról?
  • soulhunter
    #50
    1: nem kötekedni akarok,de ez egyenlőre még "vienna" topic
    OFF:
    2: a vista csak és kizárolag a memoriakezelése miatt gyorsabb 1 szimpla XP-nél (nálam ez annyiban nyilvánult meg,h ha bezárok 1 progit,akkor azt bezárja, nincs várakozási idő,nincs memoriában maradt felesleges szarság, csak az,ami a progi előtt is ment), és emiatt se "egérszaggatás",se visszaszámlálási idő (pl. XP alatt mexokott pl. rendszerleállitáskor), etc etc...
    3: ez van,a vista néhány dologban gyorsabb (net stuffZ, irodai alkalmazások, videos-hangos dolgok), néhány dologban lassabb az XPnél (pl. játékok)...

    ON
  • janyikzs
    #49
    most jöttem a vista topicból, biztos írnak olyat is, hogy a vista gyorsabb náluk, de az utolsó 324 hozzászólásban (pontosan megszámoltam, csak a szememen éreztem, hogy fáradt már és elegem volt) 23-szor panaszkodnak a lassúságára és egyszer se írta senki, hogy gyorsabb lenne. Ha nem hiszed járj utána.
    Na jó, tényleg nem vitázni akarok, biztos, hogy vannak dolgok, amik gyorsabban futnak vista alatt, bár szerintem elenyésző a számuk, és az is igaz, hogy reméljük csak egyelőre.

    Ja és még valami, a kislányom gépén (ami lasabb mint az enyém) xp van fent és az IE alatt is tökéletesen scrolloz (persze már a 7-es IE van fent ott is a javításaival együtt)
  • Zsoltika 007
    #48
    Alkalmazások gyorsabbak játékok közül pl a supreme commander gördülékenyebben fut mint xp-n. A legtöbb játék kezdetleges vga driver miatt még nem gyorsabb. De ez nem a Windows sara.
    Amúgy meg scrollozz egy picit xp IE explorerben meg vista IE explorerben egy oldalt és rájössz. Benchmarkoknál is gyorsabb amúgy (pl 3dmark eredmények a vista topikban vannak több emberkétől is) bár a benchmark az utolsó aminek hinnék.. Menj írj be a vista topikba hogy szerintük gyorsabb-e mint az xp.