46641
  • me and a monkey
    #167
    Nekem semmi gondom vele, mint a villám, stabil.
    Egyébként kijött a 6936 -os verzió, lehet torrenten keresgélni.
  • adsa
    #166
    mountoltam egy iso fájlt és lefagyott. amikor meg újraindítottam, a Computernél nem tudtam egyik particióra sem rámenni, meg ki sem kapcsolt a gép, mert egyfolytában ment a poweriso és nem tudtam az end task-al sem megállítani. a másik gondom meg az volt, hogy nem ment sem az internet routeren keresztül sem a nyomtatóm...
  • strebacom
    #165
    Mi volt a Power isoval nálam az van fenn hátha tudok segiteni....és tényleg qrva gyors......
  • adsa
    #164
    én használtam egy hétig, aztán felraktam a PowerISO-t meg a magicIso-t és használhatatlanná vált... amúgy meg nagyon tetszik, jobb mint a Vista és gyorsabb:)
  • strebacom
    #163
    Na emberek ki használja a pre beta verziót....imádni való neem???
  • GregSB
    #162
    Majd meglátjuk ha jönnek a végleges benchmarkok hogy kinek van igaza.

    A boot tényleg gyorsabb, de nem arról volt szó...
  • Inquisitor
    #161
    Ez azért marha érdekes, mert sima pöttöm memóriás Netbook gépeken simán fut, a Vista meg eléggé nyögvenelősen. PC World mióta mérvadó?
    Ha egy csomó usertől olvasom, hogy gyorsabb boot, kevesebb helyfoglalás, kevesebb memóriazabálás, akkor miét nekik kéne elhinnem?
  • [HUN]FaTaL
    #160
    Az egy dolog hogy a PC World mit hisz, az meg egy másik hogy a háttérben mi történik. Egyébként senki nem is állított mást, a Vista alapjaiban megegyezik az NT4-gyel, ettől eltekintve az egész egy nagy LOL. Arról nem beszélve hogy semmiféle beta nincs még csak egy kiszivárgott korai build.
  • GregSB
    #159
    Az egy dolog hogy te gyorsabbanak érzed. A PC WORLD konkrétan lemérte programokkal a teljesítmény és erőforráskezelésbeni különbségeket, és nem találtak szémottevő különbséget. Egyébként ők is asszem azt írták, hogy érzésre gyorsabb, viszont a mért eredmények nem ezt mutatják...
  • adsa
    #158
    én felraktam a Windows 7-et és egy hétig az volt a gépemen és sokkal gyorsabb mint a Vista és nagyon sok különbség van a Vista és a Windows 7 között. A bootolás is sokkal gyorsabb...
  • GregSB
    #157
    A PC WORLD szerint a Win 7 alapjaiban teljesen megegyezik a Vista-val.

    Teljesítményben, erőforrás- és memóriakezelésben legalábbis szinte tök ugyanaz a legutóbbi beta alapján. Nem nagyon tudom hogy megy ez, de gondolom beta-t már nem írnak ár annyira végleges előtt, hogy gyökeresen megváltozzanak ezek a dolgok ugye?

    Ennek fényében én a Microsoft helyében ingyenes upgradet ajnánlanék a Vista usereknek, vagy legalábbis csak valami minimális összeget kérnék el.
  • RYO21
    #156
    windows 7 = 15 - 20 € javítás
  • fravik
    #155
    nem akarom védeni a rendszert, de nem tartom valószínűnek, hogy hardveres károsodást okozna a használata...
    szerintem a haverodnak szimplán tönkrement egy alkatrész (ram, hdd...) a gépében... nem ártana ellenőrizni! ;)
  • RYO21
    #154
    létezik az hogy a havernak a windows 7 nyirta ki a gépét? én nem merem feltenni..
  • [HUN]FaTaL
    #153
    Egy kiszivrágott verzió van, de a PDC build újabb. A kiszivárgott verzióban is előhozható az új tálca, de én megvárom a véglegest, vagy minimum az RC1et :)
  • Inquisitor
    #152
    Szerintem a 6801 még mindíg nem a pre-beta, mivel annak sokkal magasabb volt a build száma, meg nem mellékesen ilyen builddal kiszivárgot screenshotok vannak M3-nak cimkézve.

    Frissebb verziókról, pláne október végi pre-béta vagy újabb, nincs semmi infó?
  • fravik
    #151
    én egy kicsit hasonlóan jártam (Mobility Radeon X1600) a vidkarim driver-ével, amit a winupdate sikeresen telepített, viszont ekkor az Experience Index-nél csak 2,9-et adott a 3D teljesítményre. Felraktam a legújabb drivert + catalyst-et és már 4,9 pont! :)

    azóta kijött egy hiba: zenehallgatás közben a hang recseg, ha böngészek, vagy más kicsit erőforrásosabb dolgot csinálok... :( nagyon zavaró :( már telepítettem egy újonnan letöltött drivert, de sajna nem segített :( nincs vkinek hasonló problémája? vagy sikerült megoldania vkinek?
  • janos666 #150
    Nekem is hasonlóan jó véleményem van a 6801-ről, én is lapotopra toltam fel.
    Egyetlen hülyesége, hogy updateről letölt egy féléves nvidia drivert, ami egy az egyben ugyanaz, mint amit a Vista is letöltene updateről, ha viszont a legfrissebb Vistás drivert adagolom be neki kézileg azt mondja nem ehhez a winhez készült. Pedig beletúrtam az updateről lehúzott drivert inf-jébe, és az is NT$-ra van cimkézve, azonos ClassID-vel, szóval egy az egyben Vista drivert az is, csa nem én rakatnám fel veele hanem az update...
  • fravik
    #149
    sziasztok! én is feltelepítettem a pre-beta változatot a laptopomra, eddig csak néhány kisebb problémám adódott, az egyik pl. az otthoni hálózattal (nem tudom beállítani, hogy lássa a másik 2 Xp-s gépet...).

    Néhány érdekes és/vagy kevésbé meglepő pozitívum:
    - van egy 2GB-os pendrive-om, amit a Vista nem lát képesnek ReadyBoost-ra, a Win7 pedig igen
    - a Vista - Win7 dual boot tökéletesen megy (egy kis gond: a probléma csak akkor adódik, amikor megpróbálom az oem bios-os aktivációt a Win7-re alkalmazni, mert ekkor ugyan aktivált lesz, de a Vista újra aktiváltatni akarja magát, így egyenlőre ezzel nem szenvedtem)
    - a telepítés valóban gyorsan zajlott, kb. 25 perc alatt használatra kész volt a rendszer (alap dolgokra)
    - az első frissítésig voltak hiányzó meghajtóprogramok/driverek, de az első frissítés a videokártya driver-t (később azért felraktam a catalystot) és minden egyebet maradéktalanul megtalált és telepített.
    - számomra a Vezérlőpult is egész használhatóra sikerült, igaz ez is megszokást igényel

    A kinézet: már kezdek egészen hozzászokni. A superbar nem annyira fura, mint amennyire a képekből gondoltam, megszokás kérdése. Az oldalsáv hiánya nekem is meglepő volt, furcsa, hogy csak úgy lógnak a gadgetek a "levegőben".

    Szerencsére az általam használt általános programok is jól működnek Win7 alatt, pl. µtorrent, Opera, Total Commander, NOD32, Winamp, KmPlayer...

    Összegészében meg vagyok vele elégedve egyelőre, pedig ez még csak egy béta előtti kiadás! Egyelőre fent marad, aztán majd kiderül...
    (bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült)
  • me and a monkey
    #148
    Ez igaz. De nekem sincs meg már, így marad ez. Illetve megvárom a béta változatot decemberben.
  • janos666 #147
    Tudom hogy működget az oem bios loader is, de mégis jobb (mutatósabb) "eredeti" kulcsal használni...
  • me and a monkey
    #146
    "Más" megoldás is van, keress rá.
  • janos666 #145
    Ohh. Kösz, talán még megvan valahol az emailek közt.
  • me and a monkey
    #144
    Ez így van.
  • [HUN]FaTaL
    #143
    Állítólag bekajálja a vista rc2 kulcsokat is (már akinek volt)
  • janos666 #142
    Aktiválni csak eredeti kulcsal lehet. Ha azt akarod ne kelljen aktiválni: vista loader 3, vagy inkább ennek a régebbi verziója, oem bios emulator, vagy hasonló nevű activation crack.
  • Örm
    #141
    Hello!
    Megtudnátok mondani, hogy lehet a Windows 7-et aktiválni? Kösz!
  • [HUN]FaTaL
    #140
    Hm első benyomások (aztán rakom vissza a vistat, ez csak ilyen gyors teszt lett).

    Ami tetszik:
    - Az új alkalmazások (IE8, WMP12)
    - Beépített xvid, h264 lejátszás
    - Nem idegesít az UAC (vistanal kikapcsolom)
    - Az új tálca kifejezetten szimpatikus, de még szokni kell
    - Gyorsabb a rendszer

    Ami nem tetszik:
    - A szenvedés telepítéskor
    - A boot idő nekem nem lett gyorsabb
    - A sidebar hiánya engem zavar, hogy csak úgy simán ott vannak a gadgetek oldalt (mert ott használom)
    - Nem megy a logitech driver, a daemon-toolst nem lehet telepíteni és nem tud stereo surroundot a vistas driverrel az audigy karim

    A hibák nagyrésze driver és alkalmazás inkompatibilitás, ami az alpha fázisnak tudható be, szerintem szerethető rendszer lesz, bár nekem a vistaval sincs semmi problémám. :)
  • [HUN]FaTaL
    #139
    Na nagy nehezen feltelepült de még semmi sincs fent :D

    Telepítés módszere: Javításra mentem, ott be lehet adagolni az inf drivert és visszamenve a telepítésre feltelepült :D
  • [HUN]FaTaL
    #138
    Én is egy kolléga gépén láttam még 3 éve talán néztem is hogy mi ez :D
  • [HUN]FaTaL
    #137
    Azt csináltam de arra is azt írja hogy nem aláírt, winsxs mappában volt. És valóban nem aláírt mert csak egy inf meg egy sys fájl, az aláírást pedig a cat fájl tartalmazná ha jól tudom.
  • GregSB
    #136
    Úgy látszik ez a 7-esben már built-in lesz. Egyébként ha nem mondod akkor soha nem tudtam volna meg hogy letölthető előző winekre is :D
  • janos666 #135
    Akkor lopd el a drivert a 64-bites Vistából. Ottlesz valahol a storeban, az adaptec neve is bennelesz (esetleg rövidítve) a mappanévben.
  • [HUN]FaTaL
    #134
    Nagyon régen letölthető a Microsoft oldaláról egy Calculator Plus nevű számológép, ami ezeket régesrégen tudja :D
  • GregSB
    #133
    Win 7-es kalkulátor.

    Nem kicsit feltuningolták :D Lehet vele mértékegységeket váltani, kocsi fogyasztást, órabért számolni, stb...
  • [HUN]FaTaL
    #132
    De lehetne, még HDDről is engedné, ha aláírt x64es driverem lenne, de sajnos csak xp-ig van letölthető driver az adaptectől, az is 32bites. A vistaból winsxs mappából kimásolt driverre is azt mondja hogy nincs aláírva. Próbáltam F8-cal indítani a telepítőt és kiválasztottam hogy mellőzze a driver aláírást de akkor is ugyanazt írja ki :( Remélem a végleges verzióban benne lesz a régi scsi kártyák támogatása, mert, ha még működni fog a scsi HDD-m és nem fogja látni a telepítő akkor marad a vista amíg be nem döglik a HDD :D
  • Inquisitor
    #131
    Ha a pletyik igazak, akkor jövő év elején.
  • Inquisitor
    #130
    Na jah, de azok végleges oprendszerek, nyilván ebből sereg más is hiányzik még. setleg telepítés közben USB eszközről nem lehet a drivert feltenni?
  • [HUN]FaTaL
    #129
    Hát ki akartam próbálni, de nem fogom. Nem látja a SCSI HDD-met, adaptec 19160 vezérlővel. Pedig a vista és az xp is simán felismerte...
  • janos666 #128
    Mostanság mikorra van időzítve a beta1?