46641
  • GregSB
    #1289
    Laptopra telepíteném a Vista (géphez adták, OEM a neve?) mellé új partícióra.

    Mi történik ha valami teljesen elqródik a gépen? Nem adtak Vista telepítő lemezt a laptophoz és a gari is lejárt már. Újra tudnám tenni a Vista-t ha beütne valami gebasz?
  • Szega87
    #1288
    már annyiben C:/ re van telepitve
  • [HUN]FaTaL
    #1287
    Hülyeség, simán feltelepíthető csak fontos adatot ne tárolj a C-n. Semmi probléma vele, ha valami nagyon hiányzik ami nem megy csak simán vissza fogom telepíteni a vistat és kész, eddig csak a daemon-tools hiányzik meg a hangkártyám beállítópanele hogy legyen Stereo Surround.
  • kifli
    #1286
    nem tudja tönkretenni a gépet szerintem...
  • GregSB
    #1285
    Vigyázat, a béta oprendszerről beszélünk. Érdemes nem az aktívan használt gépünkre begyömöszölni egy partícióra, hanem egy kevésbé használatos gépen kísérletezgetni.

    Ezt már több helyen is olvastam. Mégis, ha lementek minden hasznos cuccot a gépemről egy külső vinyóra, csinálok egy teljes system back-upot akkor se próbálkozzak inkább, annyira gajra teheti a gépet? (nincs egy másodgépem, amin tudnék kísérletezgetni)
  • [HUN]FaTaL
    #1284
    Nem tudom ki mondta hogy szar a win7 driver de semmi baja, pont a GTA4-el példálózott, talán Barny volt:

    Windows Vista SP1

    Statistics
    Average FPS: 38.93
    Duration: 37.50 sec
    CPU Usage: 85%
    System memory usage: 60%
    Video memory usage: 99%

    Graphics Settings
    Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
    Texture Quality: High
    Render Quality: Highest
    View Distance: 32
    Detail Distance: 100

    Hardware
    Microsoft® Windows Vista" Business
    Service Pack 1
    Video Adapter: ATI Radeon HD 3800 Series
    Video Driver version: 7.14.10.630
    Audio Adapter: Speakers (SB Audigy LS)
    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

    File ID: benchmark.cli

    Windows 7 beta build 7000, Catalyst: jan. 8. win7beta catalyst
    Statistics
    Average FPS: 39.31
    Duration: 37.68 sec
    CPU Usage: 91%
    System memory usage: 64%
    Video memory usage: 100%

    Graphics Settings
    Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
    Texture Quality: High
    Render Quality: High
    View Distance: 30
    Detail Distance: 100

    Hardware
    Microsoft Windows 7 Ultimate
    Microsoft Windows 7 Ultimate
    Video Adapter: ATI Radeon HD 3800 Series (Engineering Sample – WDDM v1.1)
    Video Driver version: 8.14.10.630
    Audio Adapter: Speakers (SB Audigy LS)
    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

    File ID: benchmark.cli

    Windows 7 beta build 7000, Catalyst: Windows Vista x64 Catalyst 8.12
    Statistics
    Average FPS: 39.69
    Duration: 37.49 sec
    CPU Usage: 85%
    System memory usage: 67%
    Video memory usage: 100%

    Graphics Settings
    Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)
    Texture Quality: High
    Render Quality: Highest
    View Distance: 30
    Detail Distance: 100

    Hardware
    Microsoft Windows 7 Ultimate
    Microsoft Windows 7 Ultimate
    Video Adapter: ATI Radeon HD 3800 Series
    Video Driver version: 7.14.10.630
    Audio Adapter: Speakers (SB Audigy LS)
    Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

    File ID: benchmark.cli
  • Newfronter
    #1283
    Nem én csináltam. Viszont ha tudtok még mondani a srácnak megoldást más programokra azt szívesen várja és beleírja. Akár ide is ki lehetne tenni, ha nem ütközik az SG-s szabályzatba.
  • Newfronter
    #1282
    Nem azzal a programmal, hanem van egy régi Vista beta-s LAN driverem, és azóta a kedves nVidia nem adott ki frissebbet. A Win7 megette, de csak úgy ha engedélyezem az aláíratlan driverek működését, tehát szükségszerű nekem ez a funkció.
  • TopGun
    #1281
    Az baj, hogy feirefox-al nem indult el a letoltes :( operam meg nincs es emiatt az egy miatt nem akarom feltelepiteni.
  • Newfronter
    #1280
    Szerintem nem. Arra gondolok, hogy ez egy védelem az egyszeri userek ellen, akik belepiszkálnak a másik OS partíciójába, és ez gondokat okoz, azt hiszem volt már erre példa.
  • [HUN]FaTaL
    #1279
    Futtasd az adott programot rendszergazda módban, gondolom az ati tray toolsal van gondod. Ha jobb klikk->futtatás rendszergazdaként akkor simán működik, nem kell F8, readydriver plus tegnap nálam is összecseszte az egészet. :D
  • Szega87
    #1278
    nekem látja az XP-s particiókat is és nincs semmi gond vele, minden mozgatható
  • High end PC #1277
    király vagy :D
  • [HUN]FaTaL
    #1276
    Persze mert a Vista kikövezte az útját :)

    #1275: Hülyeség, összesen egy rejtett partíciót nem lát (200mega, oda rakja a boot fájlokat).
  • grebber
    #1275
    Ez hogy olvasom nem látja a másik particiókat csak a béta mivolta miatt van igaz?
  • Szega87
    #1274
    grat jó lett!
  • Newfronter
    #1273
    Én végleges rendszernek használom és nem bántam meg. Jobb mint az XP.(Nálam!)

    Lenne egy problémám: Van aláíratlan driverem, és a Windows indításánál F8-at nyomva kell kiválasztani hogy ne zárja ki az aláíratlan drivereket a rendszer. ReadyDriver Plus-t próbáltam, de hibát okozott bootolásnál. Van erre valami más megoldás, hogy ne kelljen nyomkodni az F8-at?
  • Vieras
    #1272
    Sztem meg becsülendő hogy beta ként hozza a már rég kifórott xp sebességét mire végleges lesz addigra felül is múlhatja azt főleg majd 1-2 service pack után más részt még jó részt nincsenek is végleges driverek hozzá
  • Newfronter
    #1271
    Win7 beta FAQ
  • kifli
    #1270
    ahogy fatal is mondta beta szóval inkább csak tesztelésre alkalmas állandó oprendszernek nem. a gépre ait írtál tuti felmegy.

    (mindenki hogy rá van izgulva hogy végre egy win ami hozza az xp teljesítményét. jobbnak kéne lennie nem? nem ugyanolyannak annak nincs semmi értelme, hogy lecseréljem az oprendszerem egy ugyanolyan teljesítményűre. a grafikai elemek meg nem hatnak meg.)
  • [HUN]FaTaL
    #1269
    Nem próbáltam, de állítólag hozza az XP teljesítményét, más kérdés hogy beta os úgyhogy óvatosan kezelendő, bőven vannak hibái :)
  • slime001
    #1268
    Egy 1,8 ghz-es, 1 gb ramos gépen elfutna? Mennyivel lenne lassabb, mint mondjuk az XP?
  • [HUN]FaTaL
    #1267
    7000es build ez is
  • skateout
    #1266
    Nekem megy a Google Chrome, hiba nélkül, de én maradok az Explorer nél, még ha beta akkor is.

    Na de lenne egy kérdésem.

    Nekem van egy 7000-es Buildem, ami nem egyenesen a Microsoft oldalról van, hagyjuk a részleteket :D

    Szóval 7000-es Build, és a tegnap osztogatott kulcsok egyikével beregeltem, elfigadta, Geniune lett a szépség.

    Na szal az a kérdés hogy az amit a tegnap lehetett letölteni a Microsoft oldaláról, az más Build, vagy a régebbi 7000-es?
    Mert letöltöttem azt is amit most osztogattak, de kérdem hogy feltegyem azt vagy hagyhatom a régebbit?
  • geri777
    #1265
    szerintetek érdemes felrakni a Windows 7 tett a gépemre ? bírni fogja és jól lehet vele játszani ?????

    Mikor fog hivatalosan megjelelni ?
  • lacy86
    #1264
    Vagy Opera! Asszem abba na ilyen lehetőség!
  • lacy86
    #1263
    Én nem mondtam hogy ne írjál le semmit , NAGYON jó hogy leírod , ennek csak örülünk , csak mertem említeni hogy BETA ---> tehát vannak hibái!
  • adsa
    #1262
    sztem használj letöltésvezérlőt, vagy az egyszerübb Mozilla Firefox.
  • TopGun
    #1261
    Kerdes: Ha megszakitom az exploreres install letoltest akkor soha tobbet nem tudja folytatni ugye? ki kell varnom amig a vegere er? Nekem most kb meg 6 ora van hatra 1Mb/s-s a netem :(
  • pedestrian
    #1260
    Nem tudja valaki min változtathattak vista sp1 óta a rendszeren? Asztali gépemre simán felment a vista sp1 is és a win7 is. A notebook-ra már sp1-et sem tudtam feltenni. Valahol a winchesterkezelésnél akadhat el, mert egyszerűen leáll a dvd olvasás is meg a winchesterhasználat is. És ugyanez van win7-nél is.
  • adsa
    #1259
    megkaptam a hibát. Akinek nem indul el a Google Chrome 64 bites Windows 7-en az nézze meg ezt :)
  • Zsoltika 007
    #1258
    Attól még leírhatom mi a szar nem? Ez lenne a béta lényege.
  • adsa
    #1257
    Most raktam fel a Windows 7 Beta 1 64 bitest, kb 20 perc alatt fel is rakta, ami nem megy nekem az a Google Chrome, nekem ment a 6956-ossal de az azelőtti verziókkal nem... Még nem próbáltam a nyomtatóm, hogy megy-e, mert azzal is voltak problémáim. Azt akarom kérdezni, hogy megtenné vki és megmondaná, hogy neki megy-e a Google Chrome? Előre is köszi.
  • Szega87
    #1256
  • Szega87
    #1255
    nekem 32 bites telepítés után 8,5 Gbyte-ot írt ki
  • Emmegki
    #1254
    Kösz! Mennyi helyet eszik? Kevés szabad helyem van most, kb. 18 GB-ot tudok neki adni.
  • kopa1
    #1253
    WMP12 MP3 Hotfix!
  • lacy86
    #1252
    Nekem sincs semmilyen negatív tapasztalatom , eddig azt csinálja mit én akarok! :)
    A Mediaplayerrel kapcs. lehet mást is használni :) én pl. nem is használom! :P
    ATI drivert én saját magam frissítem.
  • Szega87
    #1251
    megköszönném azt a hotfix linket, meg ha van még pár hasznos linked ne tartsd vissza :)
  • kopa1
    #1250
    Nekem eddig semmilyen negatív tapasztalatom nemvolt, mert mindent meg bírtam oldani...

    A Mediaplayer problémára pedig van hotfix, ha felteszed nem lesz baj!