46641
  • Hecker007
    #1569
    Hello!
    Felraktam ma énis ezt a win-t és rögtön 2 problémám is adótott, az egyik hogy a daemon tools-t nem tudom rá felrakni, állandóan újrakezdi a telepítését, a másik hogy a 2 hangkártyámból egyik se megy rendesen, mármint a saját driverükből semmit nem lehet állítani, az egyik hangkari egy sima alaplapi realtek HD audio, a másik pedig egy Audigy SE
    valaki tud valami megoldást bármelyik problémámra?
  • Pio
    #1568
    Nekem az volt. A korábbi verziók nem szuperáltak, de a legújabb most januárban megjelent (azt hiszem az a 2.14) az tökéletesen működött. 5.1 is ment, csak már nem emlékszem, hogy kmplayerben vagy wmp-ben próbáltam.
  • Pio
    #1567
    Bár az eredménye látszólag ugyan az a két módszernek, de a Tiednél ugyanúgy marad a boot sector, csak ugye a beállítások miatt automatikusan az xp-t indítja és nem jelenik meg. Elvileg ha tenyerelsz az F8ra bootolás előtt és bejön a boot menü, akkor kapod is a win7eset. Amit én leírtam az meg kigyalulja a win7es boot sectort. Másképp mondva az egyik módszerrel kiviszed a szemetet a kukába a másikkal pedig elrejted az ágy alá :)

    ---

    Vinyókihuzigálásnál nekem például egyszerűbb betenni egy cédét és kivárni azt a 2-3 percet, amíg bebootol a cédé, de persze akinek olyan helyen, pozícióban, állapotban van a gép, hogy kényelmesen tud ilyen műveleteket végrehajtani, arra ez nem vonatkozik.

    De persze ahány ház annyi szokás, én csak leírtam a "hivatalos" módszert... Legalábbis nekem annak tűnt, báe főleg próbálgatással jutottam el ide, de szerintem ők is így képzelték el a bootsector rendberakását. :) Ilyen szempontból viszont nem megoldás a vinyóhuzogatás, mert akinek az én leírásom szól annál már "megvan a baj", tehát ha már fentvan külön partíción de egy vinyón a 7 és telegányolta a bootsectort, akkor húzogathatsz akármit, nem lesz jó (rossz az, aki rosszra gondol!).

    Amúgy engem még mindig "felháborít", hogy a saját winxp-jüket csak "earlier version of windows" néven képesek megjeleníteni :)
  • [HUN]FaTaL
    #1566
    Csak aero nincs.
  • bon
    #1565
    Látványelem nem is mind az biztos (legalábbis VirtualPC-nél). De más korlátozásról nem tudom. Egyébként tervezem én is a Windows 7 telepítését fizikai gépre, de még várok vele egy kicsit.
  • Narxis
    #1564
    Úgy tudom virtuális gépen nem minden funkció elérhető.
  • Szega87
    #1563
    nekem 2 fizikális merevlemezem van, egy 250 es Samsung ( 2 particiora bontva, egyik XP masik windows 7), a masik meg egy 500as WD. Boot közbe 25 masodperc van kivalasztani hogy "earlier windwos vagy W7"
  • bon
    #1562
    Végleges oprendszernél ez nem is gond, de egy még beta1-es oprendszernél szerintem nem a legjobb megoldás.
    Én még a virutális gép megoldást ajánlom kipróbálás célra. Nálam bevált. Jelenleg is több virutális gépem van telepítve.
  • wednes
    #1561
    Akik realtek high audio 2.14-es driver használnak azoktól kérdezném, hogy náluk 100%-ba működik a cucc?

    Nálam csak stereoba megy az 5.1-es hangfal szett.
    Bemegyek a sound manager-be a hangszóró konfigurációba és ahol a menübe lehet állítani a hangokat(stereo, 5.1 7.1) az üresen van. A mellette lévő ábrán 1db hangszóró nincs ábrázolva.
  • pedestrian
    #1560
    Én is így próbáltam ki a bétákat. Biosból kiválasztom melyiket akarom indítani, azt kész. Nem is tudnak egymásról a rendszerek.
  • lacy86
    #1559
    Szerény személyem :) én sose szoktam két oprendszert fent hagyni!
    Nem tom miért . lehet ennyire maradi vagyok
    A win7-et is felraktam "egyedül" - mondom ha nem tetszik akkor leszedem!
    Maradni akar a drága!
  • Evin
    #1558
    A leges legegyszerűbb megoldás, ha új vinyóra megy a W7, és a telepítés idejére ki kell húzni a többi vinyót. Eltávolítás meg sima újrapartícionálás vagy format. (Persze aki megteheti annak.)
  • Sunaszaft
    #1557
    Én nem tudom, nekem egyszerűbb volt így megcsinálnom! Azóta is megy! Sőt feltettem most a Beta1-et! Ezt is így fogom leszedni! Pár kattintás és kész! Nem értem minek tólbonyolítani!
  • bon
    #1556
    De ez a Pio féle megoldás a jobb. Még Vista XP párosnál én is így csináltam.
  • Sunaszaft
    #1555
    Dehogy kell ilyen bonyolultan csinálni ahogy te leírta! Énnekem a 6956-os verzsön volt fenn! Úgy oldottam meg, hogy Win 7-be sajátgépre jobb klikk! Speciális! 3 gomb lesz! A legalósra nyomj rá! Azon belől pedig a legfelső pipát ki kell venni, hogy megjelenítse a listát, meg persze, hogy a WinXP legyen az elsődleges bootolás azt még beállítod! Nyomsz egy restartot! És lám nincsen bootmenü! Aztán XP-n már formázhatod is a Win7 particiót! Utánna a bizt kedvéér indítsd ujra hogy télleg jó-e! De nekem így sikerült szóval nem kell lemezekkel szarozni!
  • Pio
    #1554
    Korábban szó volt róla, hogy kell kigyalulni XP-s gépnek a boot sectorából a 7et, ha azt egy külön partícióra telepítettük.
    Az "uninstallt" már megbeszéltük akkor, igazából nem érdemel sok szót, formatot nyomsz a 7-es partícióra.
    De a boot sector rendberakása nem intézhető el a korábban felvetett sajátgép, jobbklikk, tulajdonságok, speciális, indítás és helyreállítás módszerrel. Az okokra most nem térek ki, mert csak feleslegesen foglalná a helyet ebben a "howto" leírásban. Elvileg egy ember írta, hogy neki is jól jönne erről infó, szóval azért nem teljesen haszontalan ezt leírnom remélhetőleg :D

    Szóval a teendőnk:
    - XP cédéről bootolni
    - ha bebootolt Repair/Javítást kérni (alul írja, hogy mit kell megnyomni)
    - hagyni, hogy eljusson addig, hogy kilistázza a még fent lévő oprendszerek mappáját (ha minden igaz ez egy darab XPt fog jelenteni)
    - ezt kiválasztani általában az 1-es beírásával és enterrel
    - ezután rendszergizda jelszó fog kelleni, amit windows installkor adtunk meg. Ha nem emlékszünk rá, hogy megadtunk volna, akkor valószínűleg az alapértelmezett maradt ami semmi, tehát csak nyomni kell egy entert. Ha nem emlékszünk pontosan a jelszóra, akkor sincs világvége, 3szor próbálkozhatunk aztán újra kell bootolnunk.
    - ezután megkapjuk a promptot, be kell írni, hogy "fixboot MEGHAJTÓ_BETŰJE:", ahol természetesen a windows meghajtóját kell beírni, tehát szinte biztos, hogy "fixboot c:"ot fogunk írni (nem kell \, bár szerintem azzla együtt is megcsinálja, de a lényeg, hogy nem kell).
    - a commandlistben láttam még egy olyat is, hogy fixmbr, ami szintén gyanús volt, hogy kellhet, de nekem nem volt rá szükségem. Amúgy a /help kapcsolóval minden parancsról leírást kapunk (nem angolul, hanem a windows nyelvén, tehát aki csak magyarul tud annak is jó), szóval "fixboot /help" ha nem vagy biztos a dolgodban.
    - ha ezzel megvagy, akkor írd be, hogy "exit" és élvezd a munkád gyümölcsét :)
  • lacy86
    #1553
    Ez tényleg nem ide tartozik! :S Próbáld a google-t!
  • L7wy
    #1552
  • High end PC #1551
    tudom nem ide tartozik, de nem tudnátok adni egy oldalt, ahonnan a Windows 95 és Windows 98 SE oprendszerek letölthetőek?
  • Evin
    #1550
    Ha az .ac3 fájlnak ugyanaz a neve mint a filmé, és mellette van, akkor jobb gomb a videón->Audio, és ha ott csak az a hang van, ami videófájlban van, akkor tényleg nem tudja. (De nem árt, ha az AC3 filter fent van.)
  • Sunaszaft
    #1549
    Bocsi DVD film .ISO
  • Sunaszaft
    #1548
    Melyik az a lejátszó amelyik úgy játsza le az .iso-t hogy nincs beemulálva deamonba vagy más progiba??? Valki írta hogy ilyen van csak nem emlékszem!
  • me and a monkey
    #1547
    ... + kép
  • [HUN]FaTaL
    #1546
    Amit te írsz annak semmi értelmét nem látom :) Ha a kisebbet el tudod olvasni akkor állítsd arra a felirat méretét és kész, nem használom ekkorán amúgy, csak neked mutattam.
  • me and a monkey
    #1545
    KMPlayer - feliratok

  • Pio
    #1544
    Ha nem próbáltad a kmplayert, akkor holnap megnézem neked, ha a másik gépnél leszek, csak jusson eszembe :)
  • Pio
    #1543
    Ha a ViPlay csökkenti a méretet úgy, hogy 2 sorban kifér de az még olvasható, akkor csökkentsd le úgy a méretet mpc-ben is, hogy ez kiférjen 2 sorban, mert az még olvasható :D
    Jójó, csak kötekszem, nem kéne tudom. Csak olyan furcsa igény ez, na :D Ha van egy betűméret, ami olvasható, akkor azt ne kicsinyítse már, ha meg a kicsinyített olvasható, akkor miért ne kicsinyíthetné az egészet? :D
    Én nem is tudtam, hogy létezik olyan media player, ami tud ilyet, de ezek szerint tévedtem :)

    kmplayert próbáltad már? Abban szinte mindent be lehet állítani, olyan részletesen finomhangolható programot nem is igen láttam mást.
  • KranaZoli #1542
    Szerintem félreértettél....
    Nekem nem az a gondom, hogy nem tudja az 54-es fontokat. Hanem az, hogy akkor is azt használja, ha ilyen baszott nagy a dialógus, a helyett, hogy átméretezné. DE! Rövid dialógusoknál a legnagyobb fontméret. Magyarul: Van egy max. fontméret. Ha a dialógus rövid, akkor brutál nagy fontok. Ha hosszú, mint amit Én, vagy Te betettél akkor intelligens módon dinamikusan méretezze át a font méretét... Ilyet melyik tud?!

    ViPlay-ben amit betettél úgy nézne ki, hogy lenne pl. 2 sor kisebb fontokkal, de még olvasható. Mert ez így egy nagy kaki, ui. a képernyő csak felirat. Szerintem hányinger....
  • Sunaszaft
    #1541
    Media Player Classical .ac3 fájlt én nem tudtam megnyitni a film mellé, aztán lehet én vagyok csak a hülye! Valaki aki használ WiFi-t! Nekem van egy olyan tapasztalatom, hogy fél nap után széttkapcsol, és nem tudok visszacsatlakozni a helyi hálózatomra sehogy! Ilyenkor elkap az ideg azt visszamegyek XP alá netezni! Valaki hasonló tapasztalat???
  • [HUN]FaTaL
    #1540
  • [HUN]FaTaL
    #1539
    Igen, tud ilyet: Elindítod a filmet, jobb gomb->subtitles->styles->rányomsz a betűtípus nevére és átállítod a méretét.
  • KranaZoli #1538
    1001 bocsánat!!!! Nem így akartam!!!!!
  • KranaZoli #1537
    Hol?! Mert Nekem jelenleg ilyen egy hosszú dialógus olyan font mérettel, amit ágyból is látok :(

    Media Player Classic:



  • [HUN]FaTaL
    #1536
    MPCbe is tudja állítani a felirat betűméretét.
  • Pio
    #1535
    Elmondom mi a bétatesztelés. A bétatesztelés az, hogy ingyen használhatsz egy programot/játékot/satöbbit, CSERÉBE ha hibát észlelsz jelented a készítőknek. Tehát ilyenekért nem ide jönni nyöszörögni és kiforratlanozni, hanem írni a feedbackeket, mint a kisangyal. Ha a végleges is ilyen lesz, na akkor lehet menti tüntetni Redmondba :)

    Megjegyzem vistás driverekről beszélsz. Annál legfeljebb örülni kell, ha megeszi a 7, de panaszkodni azért, mert a vistás driverrel nem működik együtt? Mondjuk egy feedbacket arról is lehet írni, bár szerintem ez nem éppen hiba, a benzines autóba se szokás dízelt tankolni.
  • [HUN]FaTaL
    #1534
    Media Player Classic Home Cinema
  • SZilaJMaGGoT
    #1533
    Sziasztok! Játékokkal hogy áll a win7??
  • lacy86
    #1532
    Gondolom ez csak a Win7-nél nem működik?
    Esetleg a Media Player Classic! Hátha ő segít!
  • lacy86
    #1531
    Ez jó sok hiba! :S Nekem simán felment minden ami kellett!
    Esetleg újabb driverekkel se menne vagy régebbi! Van amikor ezek zavarnak be?!
  • KranaZoli #1530
    Video Player problémám:

    A mai napig nem találtam olyan lejátszót, ami úgy kezelné a feliratokat, mint a ViPlay 2.09-es progi.

    Legtöbb esetben Én feliratos filmeket nézek. A ViPlay-ben beállítom, hogy pl. legyen a felirat mérete 54-es és azt, hogy Automatikusan méretezze.

    Ha hosszú dialógus van, akkor átméretezi a feliratot, ha nem, akkor 54-es fontokat használ, amit messziről is látok :)

    Se a KMPlayer, se WMPC-al ezt nem sikerült megcsinálnom :(
    KMPlayer-be betesz a pipát, hogy méretezze át, de semmit nem csinál. WMPC-ban nem is leltem ilyet. Néztem még a Zoom Player-t, a GOM Player-t, ill. kiegészítőként a Direct Vob Sub plugin-t (ha jól emléxem a nevére).

    De Nekem normálisan hosszú dialógusoknál az auto átméretezés nem működik. Beállítom, hogy legyen a font 30-as és akkor is 30-as a font, ha a dialógus betakarja az egész képernyőt :(

    De nem lelek megoldást a problémámra :(((

    A ViPlay 2.09-l egy probléma van, hogy film lejátszáskor letiltja a Vista Aero-t (lehet, ezért tűnik el a pipám az ablak tartalmának megjelenítése mozgatás közben check box-ból?! - na mind1 -....)

    Ilyen lejátszót tudtok-e ajánlani, ami hosszú dialúgosok esetén normálisan méretezi át a fontokat?!?!

    Ja, és a BSPlayer-el sem sikerült ezt megoldanom.

    Elnézést az OFF-ért, de elég sok volt most a video player-es HSZ ;)