46641
  • me and a monkey
    #2369
    Illetve ha arra gondolsz akkor az Ultimate.
    Ha másik verzió kell (pl. Home Premium) akkor regisztrálj a Connect-en, keress a neten egy Windows 7 meghívókódot ami az említett oldalra szól ( a Google talaálati listájának elején lesz) és akkor ott le tudsz tölteni más verziókat is.
  • me and a monkey
    #2368
    Ezeket ismertem, azt hittem megint van valami olyasmi lehetőség amit anno NewFrontier mutatott. (holland Technet Plus oldal)
    Azért majd nézelődök én is.
  • bon
    #2367
    több féle változat van fent. A legelterjedtebb (szerintem) a 7000-es beta 1
  • naaa
    #2366
    a win 7 amit le lehetett szedni a netről az melyik verzió?
  • bon
    #2365
    A magyar TEchnet oldalon van egy Windows 7 pályázat, ahol, a nyeremények között van Technet előfizetés is. De a valami promociós ajándék is jól jönne. Vagy normális dollár árfolyam és akkor megpróbálkoznék a megújításával.
  • me and a monkey
    #2364
    És hogy jön össze?
    Megint egy holland oldalra várjunk vagy van más ötleted?
  • Newfronter
    #2363
    IT Pro Momentum? :)
  • bon
    #2362
    Én A Vista-hoz hasonlóan Ultimate-t fogok használni. Munkahelyen meg Enterprise (már ha elérhető lesz a Tisztaszoftverben) Ha megkell vásárolnom magamnak (ha nem sikerül hozzájutnom egy Technet előfizetséhez vagy megújítani a Technet-em) akkor az ár miatt gyanús a Home Premium változat. De ha a Technet-es dolgok összejön akkor nagy szerencsém lesz.
  • [HUN]FaTaL
    #2361
    Mert a Corporateből csak az van. De Vistaból is mindenki az ultimatet pakolja, pedig teljesen felesleges. PRO-t fogok használni ebből (ha eredeti, ha warez) mert kell a remote desktop meg a domain.
  • alert
    #2360
    Paragon Partition Magic kiválóan működik.
  • alert
    #2359
    Tudtok ajánlani olyan partíció menedzsert, ami jól működik win7 alatt?
  • lck
    #2358
    Mert könnyebb aktiválni.
  • Laceee
    #2357
    xp-nél is elég lenne a home, de mindenki pro-t használ...
  • kifli
    #2356
    gamecam
  • nandorb
    #2355
    Tudtok hasonló progit mint FRAPS a játék felvételezésehez.
  • LeonSilver
    #2354
    Én is arra jutottam, hogy most tényleg elég a mezei, otthoni felhasználónak ( játék, net ) Home Premium.
  • fehéry
    #2353
    T.JanyikzsT
    csináljunk már egy faq-ot,nem lehet megosztani a frankó infot mert modera miatt eltünik.
  • fehéry
    #2352
    Már van win7 driver,kicsit guglizz(s.net)
  • skateout
    #2351
    A windows+tab téleg király, amiket még felsoroltál azokra már rájöttem, persze véletlenek voltak, már az első telepitésnél mikor állitottam be mindent a kedvemre akkor láttam az újdonságokat, na de ez a rázogatós dolog még újabb volt nekem.
  • Pio
    #2350
    Pedig volt videó is róla a microsoft oldalán.
    Még egy hasonló trükk: ha bal vagy jobb szérel elhúzol egy ablakot, akkor az kiugrik félképernyősre és így lehet kvázi total commandert csinálni.
    Amúgy lehet, hogy hülyeséget mondok, de ha felfelé húzod teljesképernyős lesz, ha teljesképernyőst lefelé, akkor pedig visszavált.
    És persze menő cucc még a windows+tab :)
  • skateout
    #2349
    Srácok, én ma találtam vmit a youtube-on amit nem is tudtam a Win7-ről, bár ez lehet hogy csak nekem új.

    Szóval meg van nyitva 5 vagy több ablak, (nem számít hány amúgy) de csak az egyik kell nekünk látható felületen, nos vagy használjuk a tálca jobb részét és mindent leteszünk tálcára,de mi van ha nekünk abból egy kell?

    Nos akkor megfogjuk a kurzorral az ablakot, megrázzuk jobbra-balra kicsit, és mindent letesz a Win tálcára, de az ami kell nekünk az a "kezünkben" marad.

    Persze logikus, ez teljes képernyőnél nem mükszik, a demonstráció is egy számológéppel volt.

    Teljes képernyő "megrázása" esetén átvált kisebb ablak méretre, aztán utána lehet még egy "rázással" a többit tálcára küldeni, de amikor már minden tálcán van, kivéve egyet, akkor ha ismét "megrázzuk" akkor a többi ismét előtérbe kerül.

    Gondolom ez vmi "Shake" funkció lehet, de én a Win7-nek ezen funkciójáról még a hivatalos oldalon sem olvastam, bár lehet nem voltam figyelmes.

    Nos ennyit erről.
  • [HUN]FaTaL
    #2348
    PRO lesz ebből, legalábbis remélem azt adják majd MSDNAA-n. Igazából a francnak kell bele a rohadt media center, lenne inkább business változat itt is.
  • xNoodlex
    #2347
    Köszi!
    Akkor home premium nekem is bőven elég...
  • zooleeh
    #2346
    koszi ,akkor gondolom a home pre. is boven elegendo . inkabb jatszok es filmet nezek !
  • bon
    #2345
    Nem megfelelő driver inkább, Windows 7-es driver még nem nagyon van, ha van is akkor beta.
  • bon
    #2344
    EFS: fájlrendszer titkosítás.

    Domain Join: menedzselt hálózatokat fésüli össze

    Location aware printing: "Ha mobil felhasználók vagyunk, akkor a nyomtató kiválasztása egy rendszeres manuális tevékenységet jelent, ami egyben bosszantó is. De már nem, a Windows 7-ben egyszer kell beállítanunk az alapértelmezett nyomtatókat (igen-igen :D), és innentől fogva a hálózat detektálása után automatikusan váltja a nyomtatót az OS. Kis dolog ez, de fontos. A következő képnél a célom nem az életszerű működés ábrázolása volt, hanem a minél részletesebb információ-átvitel, tehát ennek megfelelően vizsgáljuk meg" Forás Magyar Technet Portál

    Remote Desktop: távoli asztal kapcsolat.
  • Gideon Wieth
    #2343
    nekem egy pici kérdésem lenne még. Windows 7-t amikor felraktam azzal kezdte h nem ismerte fel a hangkártyám. //A vista igen// kapott egy drivert, így ezek után müködik rendesen a hang játéknál zenénél. Viszont ha filmet hallgatok ilyen kis apró, hogyismondja beszaggatás vagy megakadás vagy nem is tudom mi jelentkezik. Ez a korai WIN 7 hiányossága? Esetleg codec?

    Molnar0921 szerintem érdemes feltenni most is, ha kijön a végleges akkor meg egyenesen kötelező. Én eddig nagyon kevés hibát észleltem benne, azok meg ilyenkor még elfogadhatóak, és a gépigénye is kisebb mint a Vistának. De egyébiránt picit érdemes várni mert teljesítménybeli ingadozásai vannak...//pl néha ok nélkül belassul pár percre meg ilyenek :)
  • xNoodlex
    #2342
    Ömm, valaki leírná mit jelent az a 4 pont, ami különbség a Home Premium és a Professional között?
  • LeonSilver
    #2341
  • zooleeh
    #2340
    sziasztok ,az a kerdesem hogy, win 7 home premium es az ultimate kozt mi a kulombseg ,ugyanis azon gomdolkodtam hogy a home premium valtozatot tennem fol ha gyorsabb mint az ultimate!
  • Evin
    #2339
    1.Csak a vistásak fognak, az sem mind.
    2.Valószínűleg
    3.Még nem, talán ha kijött a végleges. Utána feltétlen.
  • molnar0921
    #2338
    Hello mindenkinek!
    Eddig XP-t használtam, most szeretnék váltani Windows 7-re és a következő kérdéseim lennének:
    1. Az eddigi driver-jeim amiket a hardver vásárlásakor kaptam cd-n azok kompatibilisek a windows 7 el?
    2. Az eddig használt programjaim amelyekre szükségem van működni fognak?
    3. És akik már kipróbálták a windows 7-et szerintük megéri felrakni xp után?
    Előre is köszönöm
  • shevy
    #2337
    valaki tudna nekem egy drivert linkelni Geforce 7000M-hez (laptop)?
    amit próbáltam installálni nem volt jó, köszi
  • fehéry
    #2336
    Easy BCD megoldja
  • GregSB
    #2335
    Ha le akarom szedni a win7 beta-t a gépről csak simán formázom a partícióját és visszaolvasztom az eredetibe, vagy van valami "uninstall" procedúra?
  • Gideon Wieth
    #2334
    Még egy kérdés. Két vinyo van a gépemben egyiken XP másikon Windows 7. Hogy tudom megoldani h amikor benyomom a gépet választhassak a két vinyyó között ? mert eddig mindig biosban kellett állítgatnom h most akkor xp induljon vagy Vista.
  • [HUN]FaTaL
    #2333
    MS Virtual PC is jó. Notin nekem csak a vmware maradt sajna :/ Virtual PC belefagy az ubuntu telepítésbe (? előző notin települt), virtual pc meg be sem bootol.
  • ACE
    #2332
    Ez ugyanazt tudja csak ingyenes és kicsi:
    Virtualbox
  • ghost2
    #2331
    jaja azt nem figyeltem ,mind1 ,de csak nekem van ez a hiba?!?!?!
    winmedia player használhatatlan,cpu néha pörög pedig nem fut semmi,memória használat 750mb-1.6gb, hang recseg , szinte semmit nem tok feltelepíteni(lsd kép). ennyit a beta-ról
    egyetlen pozitívum hogy jól néz ki + tálca
  • fehéry
    #2330
    A VmWare 6.5 programmal kell telepíteni egy virtual machine-t és arra kell feltelepíteni a Se7ent.Ez az XP és a Vista alól egyaránt műxik és még bootolni sem kell,csak ide-oda lépkedni közöttük.A szoftarhívon megtalálod a cuccot.
    Enjoy