180
  • mrgenya
    #20
    a végső jelentés szerint "a legénység valószínűleg, de nem biztosan elvesztette eszméletét".
    ha van hangfelvétel, akkor meg lehet állapítani, hogy maguknál voltak-e, v sem. aki nincs eszméleténél, az talán nem kiabál. vagy esetleg nem működött egészen végig a hangfelvevő?
  • Szalámi
    #19
    Hol van ez a hangfelvétel??
  • Darth Sith
    #18
    részvét.. :(


    ""Felfedeztük, hogy a szivárgási ellenőrzés okozhatta a veszélyes buborékokat az anyagban", írta Richard Feynman, a katasztrófát kivizsgáló testület tagja"
    Feynman ilyen testület tagja volt? ezt nem is tudtam..
  • Harry Potter
    #17
    ezektől a képektől mindig össszeszorul a szívem
  • Prof William
    #16
    Azt hiszem a hangfelvétel azzal ér véget hogy az egygik űrhajós imádkozik. elég megrázó. A többiek meg a háttérben kiabálnak és/vagy zokognak. Durva... Szegények.
  • Egy Pohár víz
    #15
    Kezeltessed magad, te majom....
  • Cnut
    #14
    UFO-k szedték le, mert má túl erősek lettünk volna. Kemperek.
  • gumikacsa
    #13
    A fekete dobzon talált utolsó mondat: "Hadjátok a csajt had vezessen egy kicsit"

    Tulajdonképpen a legénység abba halt bele, hogy beleestek a vízbe. Ez a durva.
  • Runo
    #12
    Esetleg 2 tömítőgyűrűvel nem lehetett volna megoldani a dolgot?
    / 1 ami a hideget bírja, 1 ami a meleget.../
  • aaaaa
    #11
    Nem hülyeség. Volt róla egy dokumentumfilm is ahol részletesen elmagyarázták. Az O gyűrű a nagy hidegben sokkal ridegebb volt és az indításkor nem tudott a kellő sebességgel a megfelelő méretűre tágulni, hogy tökéletesen tömíteni tudjon. Ezután szivárogni kezdett az üzemanyag, ami később meggyulladt stb... Nézd meg a filmet ha még tudod, többször is ment valamelyik adón.
  • Zedas
    #10
    Megint hozzászóltál? Most sem kellett volna...
  • Zedas
    #9
    Szerintem a rakéták a kilövés kezdetétől üzemben vannak, tehát 'melegek'. Valószínű, hogy amíg a cuccos le nem válik a légkörben, addig a szigetelés nagyobb hőmérsékletnek van kitéve mint a kilövőállványon ácsorogva.
  • HöfEE
    #8
    Nem minden összeesküvés elmélet tök hülység(na jó vannak extrém esetek is) , szerintem csak józan paraszti ésszel bele kell gondolni a dolgokba ! Itt pl arra gondolok hogy a NAsA nagyoon sok témában "magyaráz" aztán ezekbe belekötnek és néhány év elteltével bevallják hogy mégis csak a szkeptikusoknak volt igazuk!
  • Papirzacsi
    #7
    Nem hülyeség!Azok a rakéták amikkel a kérdéses probléma volt, nem jutnak ki az űrbe, mert kb 108 másodperccel a start után leválnal, és kiégnek, majd visszahullanak az óceánba. Így marhára nincsenek kitéve az űr hidegének, illetve a nap égető melegének.
  • HöfEE
    #6
    Erre még nem is gondoltam! van benne valami! jó meglátás Suomy!
  • NEXUS6
    #5
    A cikk télleg jó, bár egy olyan X-atkás fílingje van: tagadjuk a titkolt összeesküvés elmélet tagadásának, leplezésének, tagadásást, és ezt mindenki ismerje meg végre, mert ez az igazság!!!;)


    Én inkább azt mondanám, az űrsikló rengeteg konstrukciós hibával rendelkezik, ezek egyike ez az o gyűrűs. Ha nem a Challengernél, de valamikor biztos probléma keletkezett volna belőle, ha nem is törvényszerűen ilyen súlyos.
  • Su0my
    #4
    "A Challenger vesztét végeredményben azonban az O-gyűrű szigetelés alacsony hőmérsékleten való elégtelen teljesítménye okozta, amit egyáltalán nem cseréltek le."

    Édes Istenem, mert az űrben aztán kibaszott meleg van!! Ekkora hülyeséget... Ha a földi "hidegben" nem bírja ki az anyag, akkor hogy küldhették fel az űrbe?? Ezt csak észre kelelt volna venni!!
  • Su0my
    #3
    aha...
  • IoIa
    #2
    "A Challenger katasztrófájáról szóló történetek tényszerűségüket tekintve erősen kétségesek, többnyire mítoszok, melyeket teljesen felesleges minden egyes évfordulón újra és újra felhozni." - Helyes! Most sem kellett volna...
  • Nyiri
    #1
    Nagyon jo cikk. 5 bekezdes durva.