549
Tőzsde - Befektetések etc
  • Tetsuo
    #549
    Az árak egyértelműen növekednek az euró értékvesztése és a szállítás kissé emelkedő rizikója miatt, viszont a TTIP miatt USA agresszíven nyomul, betámad sok európai céget (lásd VW, BMW stb.).
  • msgreg
    #548
    Sziasztok!

    Szerintetek a mostani, Európát erősen érintő események (pl.: fokozódó menekült / migrációs helyzet és a német autóipart érintő egyre növekvő botrány / botránykeltés) milyen hatással lehetnek rövid távon import termékekre, mint például számítástechnikai, mobil áruk / jellemzően Európán kívülről érkező árucikkek árára?
  • Palinko
    #547
    nem és nem is olyan tőzsdét keresel, hanem brókert keresel.
  • hemmis
    #546
    Sziasztok , engem az érdekelne létezik olyan tözsde ami nem tranzakció,üzletkötés,stb alapján kell fizetni hanem pl napidíj van vagy valami hasonló?
  • grebber
    #545
    Én nem ebből élek , nem is akarok ebből élni.

    Anno nagyon sok pénz buktam pont emiatt hogy mindig vártam a "lesz ez még több és hoz ez még több pénzt". Hát most már megtanultam hogy nem kell mindig a "maxra" menni ,mert azt mi pórnép úgyse tudjuk eltalálni.

    Bőven jól szálltam ki úgy érzem 1 év alatt 360 ezer ft-ot kerestem vele tisztán.Inkább ezt csinálom évente mint lekössem a sok pénzem a bankba hónapokra megalázó párezer ft-ért!
  • Tetsuo
    #544
    :-) Ahogy látom, ha ebből kellene megélned, éhen halnál.
  • grebber
    #543
    Kiszálltam 4300 nál inkább a biztos 360k-t választottam mint a kicsit vagy a hosszú várakozást.

    Most mehet vissza 4 k alá mert visszaszállnék :)
  • Siluro
    #542
    A Richter egy stabil és erős papír, megéri benne maradni, ha hosszabb távban gondolkodsz. A Rubel miatt most gyengélkedik, de a kamatvágási sorozat Forint gyengítő hatása ellensúlyozhatja.
  • grebber
    #541
    Hm Richter végre remélem 4300 fölé megy! Jó lenne 4400-nál eladni (4035-ről vagyok benne tavaly év eleje óta) 4300 alatt nincs szívem eladni viszont ha megindul 4400-nál mindenképpen dobom mert 0.5m az 0.5m

    Kitörhet a Richter Illene is neki az OTP és a Mol után menni már...
  • grebber
    #540
    Felminősítették az országot.Kíváncsi leszek ez a hét hogy fog kinézni.

    OTP-vel sokan kaszáltak most az már biztos. Sajnos én Richterben vagyok benne és 4300 alatt nem akarom eladni. Ahogy kinéz a dolog idén nem igen szállok ki belőle :( Osztalék is egy kaki lesz.
  • Tetsuo
    #539
    Inkább földet, egyéb ingatlant vásároljon, az a tuti. Persze ahhoz kell a komolyabb tőke.
  • kamionosjoe
    #538
    Bár ha merész vagy és bízol a görögökben akkor veszel belőle most jó sok ottani államkötvényt. Ha nem csődölnek be akkor biztosan jól fizet.
    Te talán jobban meg tudod ítélni a helyzetet onnan görögből. :P
  • kamionosjoe
    #537
    Vagy átutalod vagy kiveszed és egy biztonságos helyen tárolod magadnak fizikai formátumban. Azért ha jön a krach jól jöhet az ha van nálad egy kis tartalék.
  • gseldon
    #536
    Mindenképpen utald át a pénzedet Magyarországra. Ha Görögország tényleg kilép az euroövezetből, akkor mindenképpen betétbefagyasztás lesz, azaz nem fogsz tudni a pénzedhez bizonytalak ideig hozzáférni. Nem elvenni fogják, vagy államosítani, de kivenni vagy külföldre utalni nem fogod tudni hetekig/hónapokig. Ezt a bankpánik megelőzésére csinálják, és elfogadott dolog, nem lehet majd nagyon ellene mit tenni.
  • Tetsuo
    #535
    Amint tudod, utald át, ugyanis a bank simán bedőlhet vagy lehet olyan törvényi intézkedés miszerint blokkolják a pénzed stb. függetlenül attól, milyen pénznemben van. ;-)

  • Zero001
    #534
    Szerintem te vagy ott helyben, menj be a bankba és kérdezd meg!

    De egészen kizártnak tartom, hogy átváltsák a pénzed. Az lehet, hogy utána drachmában fogod kapni, és amikor megkapod, rögtön euróra váltják ahogy a számlára kerül, de magát az euró számlát biztosan nem fogják csak úgy megváltoztatni.

    Ennek ellenére kérdezd meg! Vagy hát nekem mindegy, hihetsz is nekem, de felelősséget nem vállalok a pénzedért, ha esetleg mégsem úgy van ahogy gondolom. :P
  • qetuol
    #533
    remélem nem baj, ha ide írom a kérdést, szerintem vannak itt hozzáértők:

    arról van szó, hogy Görögországban dolgozom egy ideig, fizetésemet euróban kapom görög bankszámlámra. Otthon szintén van euró alapú bankszámlám, ahova rendszeresen át szoktam utalni egy bizonyos összeget a görög bankból euróban. A görög bankszámlán pedig egy kisebb összeget tartok magamnak.

    A kérdésem: átutaljam e az összes eurót az otthoni bankszámlálra, amíg még euró van görögben? Ha esetleg itt (görögben) bedőlne az euró, és újra drachma lenne, akkor pénzem átváltódik drachmára és elértékteledik? vagy megmarad euróban?
    Utoljára szerkesztette: qetuol, 2015.02.17. 09:48:04
  • Zero7th
    #532
    Hm, ja, nekünk a tréder acc felét leharapta. MT4 subon nem tudták behúzni a margin call-t sem, mínuszba ment.
  • grebber
    #531
    Félelmetes mi van a világban :(
    Most szerintem olyan laza 4-5 évig nem is leszek a pénzemnél.Mire visszaküzdi magát a Richter 4300-ig addigra kb el is felejtem hogy abban van minden pénzem :(
  • Zero7th
    #530
    Hát ez nyilván nem volt ilyen egyszerű. Nem segít a helyzeten, hogy jellemzően este 10 és éjjel 2 közt foglalkozom csak ezzel, fullosan tele volt buggal, három napig vadásztam rájuk, mire azt csinálja a progi, amit szeretnék, hogy csinálna.
    És buktázik, természetesen. :P

    Az nem jó módszer a váltásra, hogy "amikor a szeletelős stratégia elhasal", az most kiderült. Késő váltásnak. Ráadásul szeletelős időszakban sem olyan nagyon fasza.
  • Zero7th
    #529
    Azon gondolkozom, hogy ha van egy expertem, ami szeletelős piacon teljesít relatíve jól, trendelősön meg hasal, meg van a trailingstoppos megoldás, ami szeletelősre használhatatlan, csak trendre jó, akkor már csak okosan választani kéne a két mód közt, és nyertem. :P
  • Palinko
    #528
    rubelnek még közel sem biztos, hogy ez az alja
  • Tetsuo
    #527
    Márpedig a Sorosfélék elég durván alakíthatják az aktuális árakat, üzleteket. ;-)
    Viszont annak legalább tényleg van karaktere és (politikai-gazdasági) előszele.
    Pl. hosszútávú devizabefektetésnek rubelt vennék meg jüant.
  • Zero7th
    #526
    Mert így legalább a témánál tud maradni, és nem arról megy a vita, hogy a zsidógyíkok a Holdról cibálják a chartokon a csíkot. :P
  • Tikal #525
    Amúgy ez a topik miért nem a másik szekcióban van? Tudomány, technika és gazdaság :)
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2015.01.08. 15:16:23
  • Zero7th
    #524
    Megnéztem közben, teknőc néven találtam meg. Ránézésre engem az MT4 beépített alligátor indikátorára emlékeztet, ahogy lökdösi az ár a két szélső vonalat.
    Mi ez a hüllőmánia indikátorelnevezés szinten? :P
  • Tikal #523
    ah, igaz.. késő volt már chartozni :)
  • Zero7th
    #522
    Nem tudom mi az, én ezt kamarilla-vonalak néven ismerem, és én írtam újra, hogy visszamenőleg kirajzolja, mert eredetileg csak az aktuális napra számolta ki. Jelen formájában tehát saját cucc, de persze lehet, hogy hasonlít a teknősre, bármi is legyen az. Előző napi high. low meg close-t vesz alapul, abból számol resistance szinteket. Sok mindenre nem jó egyébként*, ebben az expertben csak a stoploss távolságát határozom meg vele.

    *illetve ezen alapult egy expert, ami csinált $160M-t, de azt az eredményt azóta sem sikerült reprodukálni. Igazából kézben volt a szent grál, de aztán valami elromlott.
  • Tikal #521
    indikátor
  • Zero7th
    #520
    Mi teknős?
    Rögtön utána látszik mi van akkor, ha nem kapja el jól.
  • Tikal #519
    jaa, hát teknős?? az jó :)
  • Zero7th
    #518
    Ilyeneket csinál, ha jól kapja el.
  • Tikal #517
    ÉS a trailing stop mindig jó helyen száll ki? Mindig trendfordulónál? ... Én sokszor korán szállok ki :) Ezt mondjuk több pozi nyitással lehet orvosolni, aztán nem mindet zárni, vaalmit meg hagyni futni :)
  • Zero7th
    #516
    Nem, azt ha van benn pozíció, megtalálja a trailing stop, meg utána úgyis maszatolás van, amit pont el akarok kerülni, azon buktázom rendszeresen. A maszatolás VÉGE érdekel, azt hogyan lehet megtalálni menet közben? :P

    Na nyilván Nobel díjas kérdés. :)
  • Tikal #515
    A trend végét kell megtalálni:)
  • Zero7th
    #514
    Egyébként ha van olyan publikus, matematikailag megfogalmazható stratégiátok, amit backtestelnétek, akkor mondjátok nyugodtan, mostanában sokat foglalkozom ezzel megint.
    Csináltam pl egy (szerintem) tökfasza, nem közvetlenül az árhoz kötött trailingstoppot, ha jó irányba száll be a jelenleg tökidióta feltételeivel, akkor tök jó nézni, ahogy lustán megy az ár után, aztán mikor fordul a trend, húzza a nagy profitot. Már csak meg kéne találnom a trend elejét, és kész, meg van fejtve a világ. :P
  • Tikal #513
    Amugy meg aki komoly összeggel jatszik az többnyire olyan brokernel van ahol comission van, na most itt a brókernek ugyan mindegy mit es mennyiért adsz veszel mert a pénzét akkor is megkapja. Ezek a brókerek meg a legnagyobb bankoktól kapjak az árakat... Es nem is tudnak beleszólni. A kicsiknél, akik házon belül kereskednek na ott előfordulhat probléma... De oda csak a kishalak mennek...
  • Tikal #512
    Nyugodtan néven nevezheted őket:)

    Zero meg nem mond hülyeséget...
  • Zero7th
    #511
    Ami vagy igaz, vagy nem. A tréder az egy olyan állatfajta, hogy ha nyerésben van, akkor ő a géniusz, ha bukóban, akkor meg mindenki más tehet róla, például a cég aki a számláját vezeti.

    Érdemes azért ezt (is) kritikusan nézni.
  • Tetsuo
    #510
    Én a legkomolyabb cégekről beszélek. Olvass róla "review"-kat, nagyon sokan panaszkodnak. Pár ezer dollárral még nem szórakoznak, de magsabb összegnél már megy a lenyúlás - állítólag.