31662
CRYSIS
  • retek683
    #13723
    tehát akkor a részvét nem is neked szólt:):) de hiddel sokan vannak akik azért vették- állítólag az új dirver javít vmit így má highon jácca a haver a 8800 gtsel 30-40 fps-el ezaz:):)
  • Purga
    #13722
    Esetleg a physics quality? :) meg még talán a game effects is
  • lac coo
    #13721
    Physics ? ;)
  • urbijoe
    #13720
    ezek közül mekyik állitja a fizikát?
  • Traky70
    #13719
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Telepítés során, még a kicsomagolás folyamán a köv. hibaüzenetet kapom: " Some installation files are corrupt. Please download a fresh copy and retry the installation"
    Mi lehet a baj ? Most töltöttem le a PCDOME-ról is, de ugyanaz a helyzet....
  • Mr Bishop
    #13718
    Mellesleg ez valóban csak egy Demo, nem lehet belőle leszűrni a full játékot, meg nem is érdemes.
    Azért lett kiadva, hogy nesztek itt van, valahogy így fog kinézni, próbálgassátok, nézegessétek.
    Biztos vagyok benne, hogy sokkal összetettebb, látványosabb, optimalizáltabb lesz a teljes.
    Mellesleg egy ilyen kaliberű játékot nem hiszem hogy piti hibákkal, amik ma már alapvetően rontanak a játékok megítélésén, ki fognak adni, hiszen a Crytec-nek például az a célja, hogy minden Gamer fórumon ez a játék lehesseb az év nagy durranása. Tutti, hogy ott vannak mindenhol és figyelik az emberek véleményét.
    Amúgy meg leállítottam néhány futó folyamatot, kikapcsoltam a Net-et, és lám: csak a Textura és a Shader volt Medium-on, a többi mind High-ba és futott mint a kisangyal.
    Egy még biztos, a full játék telepítése előtt ki kell majd pucolni a gépet, valószínűleg töredezettségmentesítés sem fog ártani, ezek mind növelhetik a gép teljesítményét.
  • Tinman #13717
    Tényleg nagyon elkeserítő, hogy Bioshock, Call of Juarez, Stalker, Jericho, FEAR ezerrel szakítanak 1280x1024-be minden maxon beállítással ez meg nem akar.

    VISZONT tény, hogy egyik sem annyira szép maxon mint a Crysis, a fizikáról nem is beszélve!

    Bazmeg ennél még a MS Flight Simulator is jobban megy maxon a gépemen.

    A legelkeserítőbb pedig az, hogy ok... az asztalra csapok és veszek egy GTX-et... és azzal előrébb leszek?
    A francokat! DX10 alatt 1280x1024-be maxon örülhetek ha 25 FPS fölé vánszorogna.

    Nekem nincs más hobbim /sport az van/, 6 éves korom óta multiplatform gamer vagyok, még ott is játszok ahol más nyaralni szokott. Jó pár éve dolgozom már nem egy nagy gond hardwert venni, főleg, ha okosan csinálja az ember... de most bekövetkezett az, hogy nem tudom mit tudnék még venni.

    Mert:
    Bizonyított, hogy a a Quad procik 2 magja szart se csinál Crysis alatt. 4 GB ram mellett ugyanez a szopás van. Tehát se ram, se +2 mag nem kell ide.

    Megnéztem azóta Crysis-t C2DUO [email protected] GHz mellett és kemény 3 FPS-el lett csak több az eredmény... ez még így is csak 23-28 FPS... nagyon látszik, hogy nem folyamatos.
    Raid 0 van, a vinyósebesség több, mint kielégítő.

    Igen, vehetnék még egy 8800-at és akkor SLI-ben mehetne, de EGYETLEN játék miatt? Hát soha!

    Pedig nagyon édes a méz, mert már megint azon kaptam magam, hogy órák óta, csak nézem a növényeket, bokrokat, tesztelem a fizikát ÉS LE VAGYOK NYŰGÖZVE!
  • lac coo
    #13716
    Hát csak pár tíz-millió embert, akik a 1-2 éves gépükkel nem ahoz szoktak, hogy ilyen csúfsággal, szaggatva játszanak ;)
    Ezen mit nem lehet érteni ? :D
    Van kb 10 olyan játékom most a gépen ami kétszer ilyen fps-el, értsd ahogy mondom, szabályosan porig lealázza a low crysist :)))) Persze NV logo megint befiogyel ,nehogy már élvezhető legyen egy X800-on pl, akár csak úgy , ha megelégszem egy 2-4 évvel ezelőtti színvonallal is ;)

    END .
  • kovilac
    #13715
    Sziasztok! Hogy lehet beállítani azt, hogy mikor elindítom a játék telepítőjét ne a C: meghajtóra csomagolja a fájlokat hanem a D meghajtóra mert a C-n nincs elég hely hogy kicsomagolja és utána telepítsen:(
  • Zsoltika 007
    #13714
    De kit érdekel a low? Mindíg is ez volt! Hogy lowon még az előző rész színvonala sincs meg mindíg! Most jöttél rá? Nem ez az első eset.
    Amúgy meg még lowon sincs semmi a környékén az 5 éves felhozatalból...
  • Smithwarden
    #13713
    Ertelek..

    En nem ereztem ennyire veszesnek a dolgot... fegyver szoras van mindegyiknek masfajta kicsit, de lehasaltam (!), iron sight es kb 150 meterrol (ahol mar alig latszott a fej sziluettje) mentek az egyloveses fejesek siman (delta modban is ahol tobb hpjuk van).
  • lac coo
    #13712
    Erről nem nyitok vitát, ismét...... Low-on ocsmány, technikailag nulla, és lassan fut.. Ez tény !
    DX7 játékok mentek ezelőtt 5 éve ,arra gondoltam, de lehet még régebben :D
    De ha a 2 évet elfogadod, akkor is ott tartunk, hogy szar lassú :D
  • Zsoltika 007
    #13711
    Far cry neked hol 5 éves? Tudod mi volt 5 éve? Gta3 Nolf2, bf1942. Na akkor melyik szebb mint a crysis?
  • lac coo
    #13710
    Te láttad már full lowban ezt a játékot? Egy szégyen, főképp ahogy fut !:DDD
  • Code92
    #13709
    nagyjából eggyetértek nekem mediumon van minden és kb 30 fps de olyasmi mint a sima far cry a többivel eggyet értek.
  • LoCk
    #13708
    "ŐSZINTE RÉSZVÉTEM AZOKNAK AKIK MEGVETTÉK A FAJA KIS KARIJUKAT IS 100 ROPIÉRT MEG 140 ÉRT IS EZT KELETTT LÁTNIA. és most jönnek majd biztos azzal hogy mien szép grafika de full minimumon farcry oda teszi megis 20-25 fps .."retek683 13690

    En nem azért vettem meg a kartyamat, hogy a Crysis-t nyomjam, bar ez is benne van a tervben, de ha csak ez a game fog bugzani és a tobbi ua. az eredmenyt hozza, mint eddig a /Jericho, The Witcher,Bioshock, World in Conflict..stb. stb.), hogy gyonyoruek és full max. grafikan meg sem roccennek,tehát fullosan tudom élvezni az elkészült alkotást.., akkor megérte spórolni a kártyámra. És beérem a többi játék jól optimalizált látványával.
    Volt már erre példa a történelemben, hogy az aktuális csúcs gépen szaggatott, akadozott,vagy jobb esetben éppen folyamatosan menta game, amikor nem volt senki elotted..lasd Deus EX 2.
    Én imádtam az elsQ részt, de annyira bosszantott a 2. rész bugossága, optimalizálatlansága, hogy alig egy óra után leszedtem...

    Én reménykedem, hogy a SP demó visszajelzéseit figyelve a Crytek csapat, átgondolja mégegyszer, hogy hol lehetne még egy "kicsit" gyorsítani
  • Tinman #13707
    2 GB ramom van de nem a betöltési időkkel van bajom és NEM KERREG A VINYÓ menet közben sem!!!
    Tehát nem a ram itt a ludas!

    A proci és a VGA lehet a szűk keresztmetszet, nagyon úgy fest.
  • Zsoltika 007
    #13706
    "Nincs egy bika gépem, mára már elavult, de ennél sokkal igényesebb grafikával játszottam már két évvel ezelőtti játékokon ....."
    Hagyjad már magad! Méghogy 5 éve lol!
    Ezzel csak magadat égeted.
  • Magnum PI
    #13705
    Írasd ki a polygonszámot ebben a játkban és íraski egy 5 ével ezelőttiben, és látni fogod külünbséget
  • berczely
    #13704
    Mien beállításokon játszottál vele?
  • Akranor
    #13703
    Akinek 4GB Rammja van az pls vegyen ki 2öt és hasonlítsa össze a játékot...nagyon kíváncsi lennék az eredményre.
    Na most már az is érdekelne mikor jön ki a Geforce9 :)
  • keepernext
    #13702
    De engem annyira nem érdekel csak menjen.Szarok rá hogy mediumon megy.Csak ha már példálóznak itt sokan a Jericho fullon megy és sokkal szebb.De a Crysis meg játékmenetileg más ez benne a jó.
    Én azért nem fogok még + 60 ezret kiadni hogy high-on menjen.Én ugyanúgy végigviszem meden mint más highon.A többi játék meg megy szépen ami kijön és ez a lényeg.
  • lac coo
    #13701
    Hát ezt nem értem én sem :)
    Full minimumon kapok egy derék kis DX7 játékot, kb olyan 5 ével ezelőtti grafikával .....Semmi shader, se árnyék , se fizika ,semmi ....És ezt a vizuális orgiát viszi kemény 30 fps-el :D
    Nincs egy bika gépem, mára már elavult, de ennél sokkal igényesebb grafikával játszottam már két évvel ezelőtti játékokon .....

    És valamiért , még a texturát sem engedi feljebb rakni , annak ellenére, hogy van még mem bőven :D

    Amúgy a játék nem rossz, az AI egész elfogadható (persze néha csinál hülyeséget), a fegyverek tényleg érdekesek néha, van , hogy egy tárral tudok messzebbről lelőni egy embert, pedig látszik , hogy legalább 20 gyolyót bekap, nem porzik mögötte a föld....

    Ha ennyi lesz a játékmenet, az nekem kicsit uncsi lesz, remélem továbbhaladva érdekesebb feladatok is lesznek .....
    A karakterek animációja viszont tényleg zseniális: le a kalappal, a Crytek előtt! A fű viszont valami hihetetlen ronda, nem értem honnan szedték ezt a texturát :D

    A graf olyan amilyen, végül is abból már kinőttem, hogy csak a grafika számítson, akkor inkább természetfilmet nézek , de lowon nagyon ronda :(
    A játékmenet ebből a demoból kiindulva kicsit uncsi, semmi új nincs benne .....Nálam játék 10-ből 5 pont, az érthetelenül magas gépigyény miatt, főleg az alacsonyabb beállításokkor .
    Egy sms-t megér majd, megvenni tuti nem fogom :)
  • gyuri12
    #13700
    jah,és próbálj úgy lövöldözni messzire,hogy közben bekapcsolod a Strength módot,úgy jóval pontosabb
  • bala1
    #13699
    aki XP alatt akar very high beállításokat,az ide mennyen:http://www.nvnews.net/vbulletin/showpost.php?p=1427384&postcount=15
    működik!!
  • rayman2003
    #13698
    Hi

    Érdeklődnék nekem dx10 kártyám van hogy mindent full grafikán dx10 efektel is legyenek kell hozzá minden képp VISTA csak azon látni dx10 efekteket?
  • gyuri12
    #13697
    :D
    ott nem az eget kémlelte,hanem készült erősítést hívni!:)
  • DummyBoy
    #13696
    A fegyvereket ... Igaz hogy csak 2-t próbálam, de hülyét kaptam tőlle, hogy (Bár nem vagyok egy progémer, de nem is vagyok ennyire amatőr) nem tudok valakit fejbelőni 30 méterről ... Láthatatlanul, az erdőből, sunnyogva ...

    Sorozatlövés ... 50 méterről körbelövi a Hummerszerűséget ... Nem kell nekem full realisztika, ha kellene majd Arma-zok ... De ugyanezt utáltam meg a STALKER-ben is ... nemhiába dobtak ki hozzá kapásból mod-ot ...

    Szvsz nagyon szórnak az alapfegyverek (Hazamegyek melóból, kicsit tesztelgetem még ...) túlságosan is, és ez keményen lenyomja a játékélményt ... Lehet hogy egyedül én érzem igy, de még a sima BF2 (Ami ugyancsak hires erről ...) fegyverei sem szórnak ennyire ... vagy mondjuk inkább pontatlannak őket?

    Nemtom ... Mindenesetre gyönyörű az tény, nekem is Mediumot ajánlott fel, felraktam High-ra és szépen (De nem akadások nélkül futott ...) teccik ez a suitos dolog, meg az AI ami ugyan néha érdekesen viselkedik ... (Lövöm az erdőből a tengerparton ácsorgó pasit, erre berohan a sziklák közé., és elkezdi az eget kémlelni ...) de összességében fasza ...

    Csak a fegyverek ... mérgemben azzal szórakoztam hogy az erdőből lövögettem egy emberkét aki nem tudott megtalálni ... 1-es lövés ... testre ... az elsőt úgy fejbelőttem mint a disznó o.O ... a második majdnem 2 tárból 20 találatot kapott kb ... (Mert ugye látható, mikor megrándul vagymi ...)

    Érdekes ... lehet hogy fáradt voltam, de akkor sem stimmel valami ...
  • gyuri12
    #13695
    de a fizika a procit terheli,igaz?
    akkor az én amd 2400+-ommal semmiképp sem lehetne a fizikát valahogy feljebb venni?:D
    mert az otpions menüben nem is engedi feljebb venni
  • Djemba
    #13694
    gyönyőrű ezt a demot végig kell vinni még párszor
  • Zsoltika 007
    #13693
    Gondolom pont ezért van low fizika hogy a gyengébb gépeken is menjen. Valamiről persze hogy le kell mondani!
  • gyuri12
    #13692
    amúgy,ha a fizikát low-ra vesszük,akkor jól vettem észre,hogy nem lehet a házakat szétverni? mert nekem "csak" a fák szoktak szétesni,de az jól is néz ki,amikor egy gránátot bedobok az erdő közepébe,és a kisebb fák szanaszét hullanak:)
  • Zsoltika 007
    #13691
    Ha mindent felteszel very high-ra egy az egyben azt kapod ami a videókban volt.
  • retek683
    #13690
    sztem itt vmi hiba lesz nehogy már egy 100 ropis kártyán ne menjen - vegyétek már észre héj azért vettétek azt a k dx10 es kártyát mer Ti majd Crysisoztok közbe meg az Én x1950 esemmel is mediumon oan tolom néhány effekt highon oszt uaz az eredmeny az elején mikor enemy nincs 30-35 fps - mikor lesz egy nagyobb hrac akkor meg 20-25 fps :(:( Én úgy tom az enemyt meg a fiziát a proci irányítja de könyörgöm 5200+os x2-m 40.50%on van kihajtva a kártyám közelse melegszik annyira mint pl a jericho alatt ahol 100%oan kell járatnom a vga hűtőm---- a srác olvastam 8800 gtx el meg q6600 al is volt hogy leesett 30 fps -re meg 25 re - persze harc közbe - mikózbe a nagy Crysis ami állítólag kihajtja a 4 magot is már erre a srácnak 30%on ha ment!!! nincs gép amivel full grafon tudnád nyomni 60 fps-el akkor mivvel tesztelték?-------------- na most jönnek majd nekem biztos azzal hogy VGa- limit miatt nem egy nekem csak ennyivel meg másnak is na ha ez vga limit ahhoz mit szóltok hogy a grafot fulll minimumra levettem 7 fps-t emelkedett ahol sehol senki nincs miokor harc van akkor meg ugyan úgy 20-25 fps a procim egyik mag ugyúgy 80%on a másik 30 on_------------------------ŐSZINTE RÉSZVÉTEM AZOKNAK AKIK MEGVETTÉK A FAJA KIS KARIJUKAT IS 100 ROPIÉRT MEG 140 ÉRT IS EZT KELETTT LÁTNIA. és most jönnek majd biztos azzal hogy mien szép grafika de full minimumon farcry oda teszi megis 20-25 fps
  • RedRiot
    #13689
    "Nekem sajnos csak egy 8800GTS-em van 640 Megával, így HIGH-on és minden maxon örülök a 20-24 FPS-nek, pedig RAID 0, C2DUO 2.4, meg 2 GB ram dualban van mellette... sajnos ez ide kevés."

    Régebben én is így stresszeltem magam a játékok rendszerigényén. Két megoldás van:
    1. Minden évben elköltöd egy használt autó árát számítógépre
    2. Szolídabb upgradeket csinálsz, és nem foglalkozol a legújabb játékokkal, hanem a 2 év körüliek között keresgélsz. Azoknak azért már nem csúnya a grafikájuk, de az aktuális átlag PC-n jól mennek high beállításokkal. Ha 2 év után még nyomják az emberek multiban, akkor a játék már bizonyított. Ha üresek a szerverek, behaltak a fórumok, elmúlt a hype, akkor pedig pénzkidobás lett volna megvenni. Ráadásul egy 2-3 éves game gyakran harmadáron figyel a polcokon...

    No para, mindenki fog itt krájsziszezni, legfeljebb nem most hanem pár év múlva, nem hal bele senki. De az is lehet, hogy addigra már senki sem fog emlékezni rá.


  • lac coo
    #13688
    A jéták low-on is megmutatja magát, a grafika high-on ;)
  • LoCk
    #13687
    Tenyleg szebb ezekkel az uj "Very High" beállításokkal.
    Még optimalizalhatnak keményen.Tudna ez szebb is lenni, es gyorsabb is..
    Meg igy sem ua. a latvanyt latom, mint a videokban...
    Remélem ezt a 19 napot profájlozással,bug javitásokkal,gyorsitással fogják tölteni,mint ahogy ez ilyenkor illik...
  • Tinman #13686
    Médiumon... ez a játék HIGH-on meg VERY HIGH-on mutatja meg megát.

    Ugyanaz játszódik le, mint anno a Farcry-nál.

    10-ből 9 embernek nem volt hozzá vasa és nem tudta magát igazán bemutatni a program, most azt mondon 100-ból jó ha 1 ember van, aki VERY HIGH-on tudja tolni, mindent maxra téve... na ők döbbennek, volt szerencsém látni.

    Nekem sajnos csak egy 8800GTS-em van 640 Megával, így HIGH-on és minden maxon örülök a 20-24 FPS-nek, pedig RAID 0, C2DUO 2.4, meg 2 GB ram dualban van mellette... sajnos ez ide kevés.
  • Szpisti
    #13685
    Nem tudja valaki, hogy a hang miért akadozik, szaggat nekem a játékban?
    1024*768-al megy mediumon, megy simán, de a hang minden felbontáson szaggat...
    HELP!
  • Smithwarden
    #13684
    Miert "paintballos, airsoftos"?
    Mit valtoztatnal, nem ertelek. (mondjuk tobb ver lehetne, hullakon is latszodhatna jobban.. de majd remeljuk gyosan valami modder osszehoz egy kis blood addont).
    Ennel elethubb mai hardverokon hogy lehetne, ha meg jobban fotorealisztikus lenne (ahhoz milyen gep kellene mar)?