31662
CRYSIS
  • Dante73
    #14384
    Azért Asus-t a legjobbak közt emlegetni... Szervizes ismerösöm szerint egy kalap, mi több, eddig összesen 2x volt asus cuccom, mindkettő elfüstölt, 1 éven belül. 1x egy asus tusl 2c alaplap, (ó azok a boldog pIII-as idők)) Nem sokkal késöbb egy 6600Gt. Egyik sem élt egy évet sem. Persze, lehet pech, de SOHA többé asus-t! (Eleve nem is lehetnek válogatottak az alkatrészek, mivel az egyik, ha nem a legnagyobb tömeggyártó)
  • Zsoltika 007
    #14383
    Vedd le a far cry-t is lowra és majd úgy meglátod :D
  • digital
    #14382
    Nyugi, nekem 4.éve van egy INNO3D 6800GT kártyám amibe ULTRA-Extreme Bios van be flashelve, és a mai napig tökéletesen működik! Gyakorlatilag max grafon vagy annak közelében még bírja. Ez idáig, igazából egy játék sem fektette meg... INNO 6800GT the best!
  • dienesoft
    #14381
    Ebben teljesen egyetértek, valahogy nem emiatt a játék miatt fogok új gépet venni. Ok, most én magyarázhatok a ma már viccnek számító konfigommal, mert tényleg nagyon gyenge eresztés számomra a grafika (800x600 minden low-on nyomom, nem is állítgattam, ezt adta alapnak). De hogy nekem ez a demo semmivel sem tetszett jobban, mint példul a COD4-é...nekem tiszta olyan érzésem van, mintha a Far Cry alá bedobtak volna egy új motort, oszt' jónapot. Mondjuk nekem még ez se látszott, mert nálam a Far Cry jelenleg szebb, mint a Crysis.
  • Wanted
    #14380
    http://www.techreport.com/articles.x/13479/4
  • Wanted
    #14379
    Egy érdekes teszt: a várt 8800 gt és a 8800 gts összehasolítása a Crysis demó alatt.
  • Zsoltika 007
    #14378
    Gef 8 alatt 5-10 fps az xp javára. Régebbi vga alatt pedig 20-40 fps is lehet a különbség.
  • nono55
    #14377
    Teljesen feleslegessen veszekedtek!Nem kell senkinek sem senkit kioktatnia.Akinek van önálló keresete és fussa jobb minőségű/teljesítményű VGA-ra, az úgyis olyat fog venni, akinek meg még nincsen az marad a középkategóriásnál.Irinykedni vs. felfágni ilyen dolgokkal nem érdemes.Ez a topic a Crysis-ről szól, nem arról, hogy kinek, milyen ütős vagy ócska cucca van.Az teszi a legjobban akit nem érdekelnek a játékok, mert a technika fejlődik, a marketing erősödik, mi meg 3-4 havonta fizetünk ezekért nem is keveset.Számítástechnika nem jó befektetés!Lehet bárkinek bármilyen fullos gépe, aztán nézze meg mennyibe került!Egy jobb minőségű VGA-ért X360-at lehet venni, amin minden fut FULLON!És nem olyan minőségben, mint a legerősebb a gépen!
    Érdemes lenne ezen is elgondolkodni.
  • elite
    #14376
    Azért kíváncsi lennék ha XP alatt lenne directx10 akkor hogy muzsikálna a vistával szemben...
  • Marko001
    #14375
    Szerintem nem nagyon van olyan ember, aki csak a Crysis miatt vett új gépet.
  • woy
    #14374
    nehogy már azért újítsam a gépet mert kiadtak egy optimalizálatlan demot.biztos szép a játék very high beállításnál,de akkor se éri meg a crysis miatt egy vagyont költeni a gépre.
  • crossy104
    #14373
    Végre egy értelmes ember, aki leirja, hogy a crysisben mit jelentenek a graf. beállitások , mire jók, stb.Mi mennyire számit a látványban.Köszi!!
  • koschwarz
    #14372
    speciel gyakorlatilag ugyanaz a konfigom mint a tiéd, de nekem sincsenek merevedési problémáim

    mindenesetre pár hónap alatt lecsúsztunk gyenge közepesről az erős low irányába, de hát ez van. mondjuk az más kérdés hogy milyen játékok futnak még rajta vagy hogy a jelenlegi csúcskonfighoz képest mit jelent a mi gépünk.
  • elite
    #14371
    A szomorú helyzet az, hogy Magyarországon csak nagyon kevés ember engedheti meg magának a legújabb alkatrészeket, tőlünk nyugatabbra meg kevés ember aki nem engedheti meg...
    Én egy hete upgradeltem, de a VGA-m már most gyenge. Szánalmas dolog ez...
  • Marko001
    #14370
    Köszi a felvilágosítást. :) Tehát akkor van egy szar, selejtes, ultragagyi inno kártyám, ami úgyis tönkremegy a gari lejárta után. Remélem nem neked lesz igazad. Azért én elvagyok vele és szerintem egyáltalán nem teljesít szarul. Mindenesetre 1-2 év múlva meg már úgyis le kell majd cserélni.
  • Kurfürst
    #14369
    Jóvanna haggyuk. Lényeg hogy én tökéletesen boldog vagyok ezzel a géppel, nem is nagyon költök már rá, csak kéne egy nagyobb táp mert már nem bírja a sok vincsit ami benne van..
  • Nagy01
    #14368
    "egyrészt Lajos vagyok szervusz" Loool XD
  • Manbeast
    #14367
    Ne személyeskedjünk.
    Csak kijavítottalak.
    A vérpistikét kikérem magamnak, egyrészt Lajos vagyok szervusz, másrészt kinőttem már ebből, jó ideje saját pénztárcából élek, és így mint ilyen megtanultam, hogy azért adok pénzt ami megéri.
    Pusztán környezet tudatos szemléletmódra próbálok rávezetni mindenkit, hogy ne kelljen 2 havonta hozzájárulnotok az elektronikai hulladéktermeléshez. Illetve megkíméllek titeket attól, hogy egy komolyabb flémer leharapja a buci fejecskéteket. A tények magukért beszélnek, érvelés techinka-logikai alapszabály.
  • Kurfürst
    #14366
    Ez a baj hogy nem fáj.. nem érdek igazán hogy ki szerint minek minősül, én nem ettől kapok merevedést hogy jobb a cuccom mint a szomszéd Pistukának, mert ebből már rég kinőttem.

    A lényege a dolognak hogy valaki (ez esetben én) tesztelgette a beállításokat és igyekezett segíteni másoknak hogy mi az amivel ha úgy tetszik, "low-end" gépeken is szép teljesítményt lehet elérni.

    Erre bejön Vérpistike, játssza az agyát "jajj de gagyi a cuccod, Asus cuccok ruleyz, low-end dzsunkalexus stb.". Ki a frászt érdekel.
  • fsgh
    #14365
    azért másfél évvel ezzel a konfiggal minden fullon futott :) onnan tudom mert nekem is hasonló van...sőőőt ezzel a konfiggal én Bioshockoztam mindent maxra téve 1280x1024-en...AA-t kivéve minden maxon volt és 25-30FPS...
  • zeus89
    #14364
  • koschwarz
    #14363
  • Manbeast
    #14362
    Ja és azt is tudd, hoyg a graf kártya végén a GST is a gyengébb változat jelölése.
  • fsgh
    #14361
    vagy inkább megvárom az 512-es 8800gt-t.


    azon már nincs mit várni:D ma jelenik meg!
  • Manbeast
    #14360
    Tudod, elhiszem, hogy fáj, de így van, ezzel a géppel másfél éve lettél volna a középmezőnyben.
  • koschwarz
    #14359
    szerintem meg igaza, van, bármennyire is fáj. maradjunk annyiban, hogy a medium és a low közé esik ez a konfig.
  • Kurfürst
    #14358
    Dehülyevagyistenem.
  • Manbeast
    #14357
    AMD 3500+, 1,5 Giga Ram, 7600GST/256Mb. Ma már erősen közepes konfig. <- már ne haragudj, de ez ma egy erősen low-end konfig. Ami most közepesnek mondható az egy A8N sli premium 1 giga geil ddr400-al 7900 GT-vel. De ne könnyez, nem tévedtél nagyot.
  • Manbeast
    #14356
    Mark001: Akkor egy kis felvilágosítás arról miként is működik a félvezetők piaca, remélem ez segít kiigazodni. Minden adott chip-et egy referencia alapján gyártanak, majd a végterméket egy rövid tesztsorozat során "belövik". Tehát ha megveszed a 8800GTS-edet, akkor valójában egy selejtes 8800GT-t veszel, még akkor is, ha ezt nehéz elhinni. Ugyanez a helyzet a memóriákkal és a procikkal, gyakorlatilag a csúcs alatt minden egyre selejtesebb, ez látszik meg a gyengébb teljesítményben. Az lehet, hoyg az inno chipje megy referencia órajeleken, de 10-ből 3-4 tuti bemondja az unalmast maximum egy éven belül, és ezt saját tapasztalatból mondom, míg az Asus cuccok példának okáért egy kis tuningtól sem állnak fejre.
    Egyébként az, hogy az adott pillanatban mit ír ki rendszerterhelésre nem sokat jelent. Lehet, hoyg soha nem ír ki 45%-nál többet proci használatra a gép mégis forró szilíciumot izzad. Minden teszt csak hozzávetőleges és nagyban függ az adott alkatrészek minőségétől is.
    Tehát még1x, szar lappal ne rináyljatok, meg hiába az 50-rongyos GTS kártya, meg a sok giga ram, meg a 7200-as vinyó, ezek csak hozzávetőleges adatok, éppen úgy ahogy a lexus és a rolls royce is luxuskategória, van bennük légkondi, és a végsebességük is közel van egymáshoz, mégsem ugyanaz az érzés egy Rolls mint egy "dzsunka" lexus.
  • koschwarz
    #14355
    hát pont nemrég olvastam egy tesztet, aminek a konklúziója az volt, hogy nagyon jó ár-érték arányú kártya a 8800gts 320 mb, de a közeljövőben már kevés lehet ennyi vram, mert olyan textúrákkal jönnek ki játékok...lehet most pont be is igazolódik. mindenestre már elkezdtem a 640 mb-os változatban gondolkodni...vagy inkább megvárom az 512-es 8800gt-t.
  • Kurfürst
    #14354

    Kísérletezgettem a beállításokkal, a gép amin fut AMD 3500+, 1,5 Giga Ram, 7600GST/256Mb. Ma már erősen közepes konfig.

    Csak aláírni tudom hogy program VGA limites. Ami nagyon nagyon eszi a VGA-t az HDR (Shader=High) és Post-Processing (Depth of Field, én amúgy is útálom) effektek. Ha minden mást felnyomok max-ra (a model detail vagy mi szerintem a LOD távolságot állítja, érdemes kicsit levenni low/mediumra).

    Ezek beállításával nagyszerűen játszható, folyamatos FPS-t kapok és igazából csak a HDR kikapcsolása jelent némi grafikai veszteséget.
  • LackoMester
    #14353
    tudom...azért veszek csak GW
  • Dante73
    #14352
    Ahogy én leszűröm a hozzászólásokból, a legtöbbet a VGA memóriája számit a játékban. Ahogy néztem, egy 1950Pro-n, jobban megy 512 rammal, mint egy 8800Gts-en 320 rammal...azonos beálitásokon, természetesen.

    Dante.
  • Roger6
    #14351
    Király lett a banner!
  • fsgh
    #14350
    váó bettetétek a képem:) Thx!:) meg mindenki másnak aki megdícsérte:)
  • koschwarz
    #14349
    az is jó
  • LackoMester
    #14348
    azért mert valaki EVGA karira izgul be,hát hajrá,én hosszú ideje csak Gainwardod használok és rohadtul bejött,az a lényeg,h 8800GTS,GTX,Ulra...
  • Zsoltika 007
    #14347
    k
  • koschwarz
    #14346
    jaja, azért írtam hogy az ellenségeknél...
  • Zsoltika 007
    #14345
    2 féle gépfegyver. Egyiket hozod magaddal.