73
  • fawcet
    #33
    Szerintem inkább nyaralónak való ez a megoldás. Mondjuk turisztikai falut lehet ezzel készíteni, és kiadják millimomosoknak.
    Másik meg, hogy többfajta fa van, csak az a kérdés hogy ha esetleg több fát indítanak növesztésre, akkor ezek közül melyek nőnek össze nagyon gyorsan.
    Valami őserdei mohát is tehetnek a tetejére, összeszívná az esővizet, utána csak csapot kell belevágni.
  • duke
    #32
    "Nem találom a képen a garázst a Hummernek :)"
    Tenyleg egy ilyen hazhoz igazan paszolna egy ilyen kornyezet barat 100 kilometeren alig 60 litert fogyaszto kis auto.
  • mrgenya
    #31
    sztem ez az egész egy gyakorlatba soha átnemültethető bolondság. illetve van néhány hasznos dolog benne, de összességében sosem lesz belőle semmi. és nagyon nem is bánom.
  • burninhell
    #30
    minnél öregebb leszel annál nagyobb lesz a házad? :D
  • Pash
    #29
    Lenne egy-két kérdésem... Hova dugom ebben a házban a szélessávot? Elbírja a ház fala a plazmatévét?
  • HUmanEmber41st
    #28
    Álom álom édes álom...
  • roliika
    #27
    Szeretnék ilyen munkahelyet ahol ilyenekért fizetnek. Sokkal több ötletem van ami kivitelezhetetlen. :-D
  • RÓÓÓbi
    #26
    És akkor mivan ha elkorhad a fa?
    Mehetnek csövezni mire elkészül egy újabb házikó
  • pauly
    #25
    Ekkora hülyeséget :)
  • Zocsi
    #24
    Nah, ilyet ne!!!
    Mint építész hallgató, lenne egy-két kérdésem!
    -Kártevők elleni védelem?
    -Butorozhatóság?
    -Sigetelés? Ha agyaggal betapasztják, akkor az marha sokat ér, hiszen nő a fa, ezt a cikk is leírja. Ez az egész egy marhaság szvsz. Ez a "vissza a természetbe" ideológia XIX.századi legéletképtelenebb ötlete. Egyszerűen nem működhet , mint ház! Sem a mai lakáspiaci konvenciók, sem a gazdaságpolitika nem tudna egy ilyen szabadalmat a hátán hordani. Túldimenzionált! Komfortfokozat 0! Részemről ennyi szájtépés elég is volt!

    Bár ha jobban belegondolunk van pozitív oldala is! Ha fázunk, csak begyújtjuk egy kicsit a fát!

    Teddybear: Ez a szűrőrendszer már egy mai is működő dolog! "Organica" (élőgép) a hivatalos neve. Ez a ma ismert leghatékonyabb biológiai víztisztitási eljárás. Teljesen önszabájozó és önfentartó ökológiai rendszer jön létre, mely a különböző tartályokban a szenyvízben levő hulladékot tápláléknak használó organizmusokat tartalmaz. A rendszer önszerveződő és napenergia hasznosító. Ezért kicsit fura, mert én inkább üvegházszerű felépítményről tudok... Lényeg a lényeg, ez egy jó elgondolás. Beleillik a környezetbarát koncepcióba.

  • concrete
    #23
    és ilyenkor eszébe jutna az embernek, hogy de majd eltároljuk a hőt majd jól mindenféle telepekben, de ez egyrészt nem működik egy lakás teljes kifűtésére (emellett nem rentábilis, és megoldás sincs rá tudtommal)

    és másrészt meg nem bio
  • concrete
    #22
    "A fűtést napenergiával oldanák meg, hatalmas, déli fekvésű ablakok nyelnék el a Nap melegét télen"

    Szoláris energiával komolyan foglalkozó szakemberek egyöntetű véleménye az, hogy a passzívan felvett energiák(napkollektor, földhő, bazinagyablakok a nappalin) nem alkalmasak egy épület teljes fűtési időszakban való kifűtésére. Ez csak mint kiegészítő megoldás jöhet szóba, de költségcsökkentésre alkalmas. (bár nálunk egyesek szerint a földhő sem, mivel a hőcserélőhöz kapcsolt szivattyú több elektromos áramot fogyaszt (költség szinten!! tehát ez a világ más országaiban lehet h olcsóbb) mint amit a föld hőenergiájával a fűtési költségben nyerni lehetne.)

    Tehát télen egy ilyen épületben megfagynánk...
  • gakoska
    #21
    Nem találom a képen a garázst a Hummernek :)
  • maestro85
    #20
    Az a baj, hogy az építőiparban egyre inkább a minél gyorsabb építésmódokon gondolkoznak, és erre is van igény. Az ötlet jó, de ha nem több évtized kellene hozzá, talán én is ilyenben laknék, de mivel ennyi idő alatt már lakhelyet is változtathatok, nem egy praktikus. Én manapság, könnyűszerkezeti párti vagyok, az is egy csomó újrahasznosítható dologból van.

    ...sztem...
  • Atees1987
    #19
    De hülye vagy
  • IoIa
    #18
    Kezdem egyre inkább azt érezni, hogy az MIT nem valami tudományos dolog, hanem elmegyógyintézet.
  • roliika
    #17
    "gombaházakban lakunk,
    és mindig vidámak vagyunk." gomba..vidám...ja ha legalizálják a drogokat...És tiszta jó az ökoház! Mert van kaja is! Jön ki a fából a féreg és megsüt megesz. Na de komolyan...mikor ilyen mértékű a légszennyezettség, és csak rosszabb lesz, ezt mégis hogy gondolták? Ja és mennyi idő is mire egy fa ilyen szép nagyra megnő??? Ugyanmár...
  • pbes
    #16
    Magas hegyek között, hol a tenger hupikék,
    Ott laknak ők a törpikék.

    Hatalmas fák között gombaházakban lakunk,
    és mindig vidámak vagyunk.

    De a törpök élete nem csak játék és mese!
    Hallottál már a gonoszról, a csúf, kopasz Hókuszpókról?

    Szegény Hókuszpók mindig melléfog,
    Aztán persze mérgesen morog!

    Nótata, Törpapa, Hami, Tréfi, Törpilla,
    Ügyi, Dulifuli, Okoska...

    Mi vagyunk az icikék, mi vagyunk a picikék,
    A hupikék törpikék!

    :))))))))))))))))))))))))))
  • valamit
    #15
    hát a MIT-nél aztán vannak koponyák :)
  • Chappy
    #14
    Tök jó. Habár a vidéket meg kéne választani, mert ha jön egy katrina vagy iván...
    Amúgy a fűtéssel nem sok gond, nem a magyaroknak meg afinneknek szánták :D
  • Atomreaktor
    #13
    sajnos túl sokan vagyunk hogy ez világméretű szinten összejöjjön. amúgy tényleg cool lenne és talán ez azt bizonyítja hogy a modern technika mellett is meglehetnénk szennyezés nélkül is.
  • Caro
    #12
    Ez nagyon ql, nekem tetszik.
    A napenergiás fűtés miatt nem kell aggódni, ha nem süt a nap, majd fűtünk uránnal.
  • Magnetic
    #11
    "A fűtést napenergiával oldanák meg, hatalmas, déli fekvésű ablakok nyelnék el a Nap melegét télen"
    és ha nem süt a nap?
  • akyyy
    #10
    ültessünk fákat a tetőkre:D
  • Kis-Bob
    #9
    Nagyon futurisztikus, de a modern -nem feltétlenül természetes eredetű- anyagok felhasználása nélkül nem biztos, hogy elérnének olyan komfortfokozatot,ami mellett bárki hajlandó lenne beleköltözni.
  • teddybear
    #8
    Hát ami a pesti csapvizet illeti, lehet hogy igazad van... hosszabb ideje csak teát iszon Pesten, az legalább forralva van.

    Én is gondoltam a mediterrán, vagy melegebb vidéki alkalmazásra. De el tudnám képzelni saját használatra is, gyerekkori álmok ugye.

    A fenntartási költség az érdekelne, meg az is mennyire hőszigetelt, stb.

    Ráadásul, előre lehet tervezni a bővítést is. Fiacskám, a te lakórészedet mostantól nem nyessük, hanem fonunk neked egy kétszoba-összkonfortot!!
  • erb
    #7
    *megvalosuljon
  • erb
    #6
    Ez tul szepen hangzik ahhoz, hogy magvalosuljon. Nem lesz belole semmi.
  • Szefmester
    #5
    A szűrőrendszer tökéletesebb már nem is lehetne... a Sydnyi állatkertben hasonlóképpen szűrik le a szennyvizet és tisztább vizet kapnak végeredményképpen mint ami a csapból folyik...

    Szerintem nem is a mi környékünkre tervezték az egészet hanem inkább olyan helyekre ahol nem kell fűte a téli szezonban, és valszeg valamilyen örökzölddel tervezik az egészet.

    Ez az egész olyan lenne mintha valamilye szerepjáték Efljei jönnének építkezni... ha meg tudnák gyorsítani az építési folyamatokat nyerő ötlet lenne... Törökországban asszem egy kissebb város van a föld alá költöztetve egy régi sóbányába.. ha jól emlékszem. Angliában is él egy ficak akinek olyan háza van hogy a fenntartási költségek egész évre összesen alig érik el a 10Eurót.... Igaz az a ház nem igazán ökoépítőanyagokból áll... napelem stb.
  • uniu
    #4
    Na, a vegen visszamegyunk a fakra :)
  • teddybear
    #3
    Hát érdekes....

    Ez igazán természetközeli, bár a szürőrendszer esetleg kissé átgondolatlannak tűnik...

    És hát kissé hosszadalmasnak tűnik az építkezés is... Pár évtized míg eléggé megnő. Mostanában ilyesmihez nincs meg a kellő türelem.

    Tűzveszélyes is, hogy oldják meg a fűtést? Nálunk az év egy részében az muszáj fűteni, különben kifagynak a lakók, mint mostanában is. Kicsit Yoda házára emlékeztet a vázlat, de nagyobb..

    De a zöldeknek támogatni kéne, ez tulajdonképp a leginkább természetbarát megoldás, amiről mostanában hallottam.
  • Aserac
    #2
    Érdekes gondolat. Tetszene a dolog, de azért vannak fentartásaim. Pl. az az idő amíg elkészül egy ilyen ház...
  • Esrohnoil
    #1
    Ez sem mostanában lesz megvalósítva...
    Meg aztán nem tűnik túl tartósnak sem.