30
  • Inquisitor
    #30
    És ha jól sejtem a szerveződését, akkor seperc alatt áthelyezhtik magukat bárhova. De utána mi lesz? A demokratikus USA letiltatja a Google-t az USA-ból? :)
  • Equ
    #29
    kipukkad egy újabb lufi...
  • ZoliJ
    #28
    mit kell itt izgulni, ha nagyon nagy szarban lesznek, egyszerűen lelépnek az USA-ból (azt bumm az adónak)
  • rudiking
    #27
    Má az is hülyeség hogy egyáltalán kell nekik az a lista!Valószínűleg első körben ment volna az újságba!kb. ennyi értelmét látom. És ezenk kívül:ki az a fasz aki nem google-vel kerestet?
  • Normal
    #26
    Persze nem mutat megfelelő infót, mostanában terjednek az olyan felugró ablakok, amik kamu keresést nyomatnak a Googléra.
  • Tinman #25
    Gondolod, hogy aki komolyan akar robbantani az úgy keres infót, hogy beírja a gugliba: "tenorpista akarni nagy bádábumm in usa vagy hakkkkker/bamba-bomba kézikönyv"?
    Aki igazán profi az nem használ netet, ha használ akkor netkávézóból, vagy könyvtárból lehetőleg valami alja helyen ahol nincs kamera.
  • noss
    #24
    így első nekifutásra nekem is furcsa, kit érdekel hogy mire keresünk
    második nekifutásra nyílván nem a sex és az mp3 érdekelheti őket igazán, hanem a jóval kisebb arányú, de még jelentősnek mondható egyéb akármik :D akár a trend is
    akármik: bombarecepttől a teRRRRoRRRRistaaaán keresztül az egyéb törvénytelenségig, esetleg nemzetekre/országokra bontva az eredményeket, ha ip-ket is kapnak
    lényeg, h egy fasza feldolgozó progival kiértékelhetik, hogy "mi érdekli az embereket?" és máris jobb propagandát tudnak készíteni, egyéb lépéseket "eszközölni", stb.

    szal lehet használni bűnüldözésre, politikai meg minden más célra
  • papabear
    #23
    Azt mondja meg vki, kinek a szem. jogait sérti, ha a Google megmondja, hogy egymillióháromszázezerakárhányan kerestek rá a "sex" szóra. Nyilván nem ip címmel ellátott listát kellett volna beadniuk.

    (Nem mintha nem szaladna a totál ellenőrzés és diktatúra felé az usa enélkül is..)
  • Vorpal
    #22
    Levanám a Busch kormány szarva.

    Csak azt tudnám még minek fogdpossuk meg nekik egyáltalán a tenoristákat. Egy kettő felett pislantanánk aztán , jó utazást uram a Pan America járatán...
  • Cat #21
    kicsit el vagy tájolva a cégek mérete terén, a legnagyobbak éves bevétele simán összehasonlítható a magyar költségvetéssel.

    Pl. csak a samsung háromhavi nyeresége 2,64 miliárd dollár, azaz több, mint 500 milliárd forint - és ez a nettó profit, nem a bevétel!
  • Godefroy
    #20
    Értem... 4000 ezer milliárd forint.
    Tehát a magyar állam költségvetésének 2/3 adával esett egyetlen amerikai cég árfolyama... hihető
  • noss
    #19
    lehet hogy ez vmi marketing-fogás a kuuugli részéről, hogy "ő bizony vigyáz az ügyfelei személyiségi jogaira"???

    aztán a hírverés után hamarosan beszolgáltatja az adatokat?
    keatívak ezek a gúgl srácok, ez is egy új reklámozási technika, szintén kísérleti jelleggel, hogy "perel az állam és ingyen tele lesz velem a sajtó"! ;)
    lehet hogy hosszútávon ezért nem kár a 14%-ért, később úgyis megtérül akár a többszöröse is? :))

  • noss
    #18
    a figyelést lehet hatékonyan, jelentősen alacsonyabb költségszinten végezni, kiválasztani és elemezni belőle meg csak azokat, amik vmilyen oknál fogva fontosak.
    (pl. ún. "szélsőséges" embereket, csoportosulásokat)

    és bőven megéri, mert
    -> kiszűrhetők és kezelhetők a "nem kívánt" jelenségek, még időben
    -> biztosítani lehet ezáltal a hatalom megtartását
    -> biztosítani lehet ezáltal a további bevételforrásokat, melyeknek természetesen csak töredéke a megfigyelés és az esetleges "problémák" kezelése!

    "Sehol sem tudott hosszu tavon mukodni ez a megfigyeleses/diktatorikus dolog"
    szerintem már 10-20 év is elég sok, elég hosszú táv, pedig tudjuk, hogy ennél bizony jóval tovább tartottak a dolgok. és --ahogyan a mellékelt ábra mutatja-- újraképződnek szépen, _okulva_ az eddigi hibáikból
    ja és ha vkinek nem tetszik és pl tüntetni akar ezellen, az előbb olvasgasson itt az sg.hu-n a tüntetés-feloszlató eszközök praktikáiról...
    mexox-mexöx alias csendben hallgatsz és tűrsz vagy teRRRRRRo'ista leszel...?
  • uniu
    #17
    Sehol sem tudott hosszu tavon mukodni ez a megfigyeleses/diktatorikus dolog. Amugy ahhoz, hogy a fel vilagot figyelje vagy az egeszet, igencsak nagy anyagi kapacitas kell, es ez csak elnyeli a lovet folyamatosan.
  • Frank99
    #16
    sajnos tartok tőle, hogy lesz ez még rosszabb is.
    A nagy testvér lassan már a wckagylóban is figyelni fog.
    A nagy világhatalmi tervek folytatódni fognak.
    Kíváncsi vagyok, mikor tör ki a következő háború, ott lenn, ahol van még olaj?
  • Sliders
    #15
    na valami jó hír is legyen ma
  • Gerappa
    #14
    Pont ezt akartam irni amit az elozo emberke, a google ezzel a userbarat lepessel nagyobbat szakit kesobb, az AOL meg a tobbi bekaphatja....
  • [HUN]PAStheLoD
    #13
    rotfl .. a "csődbemész" dolgot a befektetőknek és a brókereknek köszönheti. habár a csődtől igen messze van.

    más, a google-nek idővel jobban megtérül, ha most a felhasználók pártáj marad, mert ugyan lehet, hogy a yahoo meg az aol rengeteg pénzt tud majd szerezni, de a PR-je a -999..999 felé közelít majd ..
  • rigidus
    #12
    Stivo oromtancot jar
  • bnbn
    #11
    Ezt meg lehet csinálni?
    Valaki mostmár felléphetne az usa ellen! Ilyen módszerekkel csak diktatúrában használnak! (Ha nem adsz át adatot, akkor csődbe mész)
    Usa-t el kéne tűntetni a Földről örökre!
  • uniu
    #10
    Kicsit tulkomplikalsz... azt hiszem mas forumokbann lattam, hogy pl az altavizslan melyek e leggyakrabban keresett szavak. kb ilyen kaliberuek voltak, csak sexrol szoltak:)
  • uniu
    #9
    A nep egyszeru gyermeke :)
  • TothLaci
    #8
    20 milliárd dollár????
    KINEK VAN ANNYI PÉNZE?
    Nem millió?
  • Commandante
    #7
    A pert megusszak, es csodbemennek. Mert senki sem olyan hulye, hogy egy olyan ceg reszvenyeiben tartsa a penzet, aminek az oldalan csak az atom antira-ra keresnek ra, mert annak a kereskedelmi erteke egyenlo a 0-val.

    Ergo a management reszerol egy rossz valasznal az is jobb, ha halogatja a valaszt. Zarja a pozicioit (gyk: (mint peterx): megszabadul a reszvenyopcioitol) aztan hagyja bukni az egeszet. O mar sem sokat veszithet, max az allasat, de nem az egesz vagyonat.
  • Commandante
    #6
    Nagyon uptodate vagy tozsdeismeretbol es jogbol.
  • uniu
    #5
    En beszolgaltattam volna az adatokat, kb igy:
    1, kismacskafasza
    2, atom anti
    3, nebuchadnezzar
    4, loal mania
    Ezzel talan megusz6ak volna apert, es ki tudna utanajarni, hogy telleg nem ez a valos adat ?:)
  • djukel
    #4
    Ki a szart erdekel hogy 14%-ot esett, hiszen elotte 300%-ot emelkedett cirka 1.5 ev alatt
  • Zedas
    #3
    Én is fel vagyok háborodva, ennek ellenére...

    Valaki törölje a #2-t plz.
  • Mihail
    #2
    ja kúrva USA
    mit képzelnek magukról?
    atomot nekik! kína lécci írtsd ki usát
  • peterx
    #1
    "Az amerikai igazságügyi minisztérium amiatt perelte be Google-t, mert az nem volt hajlandó adatokat szolgáltatni arról, mely szavakra keresnek rá felhasználói. (A Yahoo, a Microsoft és az America Online nem csinált ekkora lelkiismereti kérdést a személyiségi jogokból, õk minden adatot kiszolgáltattak, amit a kormány kért)."

    Nos a Google itt pont megpróbálta megvédeni a felhasználók jogait szemben a többivel. Ez pedig rendes volt a Google-tól... nemértem mért kellett ezért b*sztatni őket...