164
FTP progik
  • Adi
    #164
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, h van a flashfxp progi és azzal kapcsolódok egy szerverhez. Na már most a gondom azt, h ha FlashFXP-vel kapcsolódóm akkor csak 300kb/s tudok letölteni. Ha viszont TC-vel vagy Filezille-val akkor kihasználja a szerver adta teljes sávszélt. Ami 500-600kb/s körül mozog. Szerintetek mi lehet a gond?!
    Néztem a FlashFXP-be és nincs korlátozva a letöltés.

    Másik kérdésem a filezille-val lenne: hogy tudnám rábírni, h a Queue-nek ne a MB vagy GB -ot mutassa hanem a teljes hátralévő időt. Válaszokat köszönöm előre is!
  • szoszibá
    #163
    Jah és akartam mondani, hogy ha felteszel egy Bulletproof-ot akkor szívesen megnézhetjük. Csinálsz egy szerót adsz egy könyvtárba írási jogot, spanom meg elkezdi a feltöltést. Ha neked is 2 megabit körül limitál akkor valami gebasz van. Ha nem akkor szomorú leszek mert akkor nálam a hiba valahol...
  • szoszibá
    #162
    Természetesen van! Én a Flashfxp-t használom!
  • szoszibá
    #161
    Szia!
    1. Azért írtam neked, mert úgy is csak te válaszoltál volna más nem.
    2. Milyen oprendszeren próbáltad én WIn7.
    3. Ha 15 megabit a kapcsolatom akkor nem 2 megabittel kellene feltötlenie. Biztos hogy szoftveres gond van. Még ha más fut is vagy más böngészik is! De amúgy természetesen nem torrenteztem, nem böngészett senki más, és nem csatlakozott a routerhez senki más sem.
    Egyéb ötleted van-e?

    Most barátnőmnél vagyok itt is feltettem a cerberust XP-re és gond nélkül megy. Nálam az interfaces ablakban jobb oldalt nem talál semmit, itt rögtön megvan beállítom működik. Ötlet?

    A cerberus forumát már néztem ott sincs semmi megoldás a problémára.
  • Dj Faustus #160
    "Kérlek írd meg azt is, hogy ha nem tudsz segíteni, ne várjam feleslegesen!

    Másik problémám a BulletProof FTP Server-el lenne. Van egy ismerősöm koliban felfelé tud tölteni majdnem 100Mbit-el. Én indítottam egy FTP-t itthon (bulletproof-ot) adtam neki írási engedélyt és elkezdte a feltöltést. Az én netem 15 megabites lefelé ezért kábé annyival kellet vona jönnie de valami miatt a bulletproof csak 2 megabittel hagyta feltölteni neki a cuccost! Azért nem fordítva csináltuk hogy ő indít ftp-t mert ő a koliban nem tud. Csak feltölteni.

    Most másik haver upc fiber power 120 csomagja van. Tölthetne felfelé 10 megával, én ugye lefelé 15-el szóval 10-el simán jöhetne, de bulletproof megint csak 2 megabittel engedi feltölteni. Sávszél korlátozás se a serveren se a gépen nincs beállítva. ÉS első esetben mikor kipróbáltam a bulletproof helyett a cerberus ftp-t az tökéletesen kihasználta a sávszélt és jött az anyag majdnem az én teljes sávszélemmel. Az egy cerberus korábbi verziója volt, azt be tudtam állítani. Most ezt az újat nem.
    Miért korlátozza a bulletproof és mit ronthatok el a cerberusnál?

    Kérlek ha van valami ötleted írd meg, ha nem azt is, hogy tudjam ne várjak semmit.
    Előre is köszönöm! "

    1. Ne türelmetlenkedj. Pláne nem privát üzenetben.
    2. Ez egy fórum. Tessék a nem személyes kérdéseket a fórumban feltenni, nem privát üzenetben bombázni a delikvenseket.
    3. Attól hogy 15 Mbps-os az Internet kapcsolatod MAXIMÁLIS letöltési sebessége, attól még nem fog mindig maximum sebességgel feltölteni az FTP-szerverre (nem bérelt vonal).
    Másrészt fut még valamilyen letöltés a háttérben? Torrent? Valamilyen hálózati kapcsolat? A routerre csatlakozik még valaki?
    4. Említetted a régi Cerberussal nem volt ilyen problémád.
    Esetleg próbáld meg a régi változattal, hátha (A Cerberus letöltési oldalán fenn vannak régebbi verziók).
    5. Illetve ajánlanám figyelmedbe: Hogyan kérdezzünk okosan.
  • Dj Faustus #159
    Elfogtam egy üzenetet:
    "Hello! Láttam itt az SG-n leírtad pontosan a Cerberus ftp szervernek a pontos beállításait! Nos nekem lenne egy problémám, remélem tudsz segíteni! Elöljáróban annyit, hogy rendszerinformatikus vagyok és a Cerberus előző verzióival nem volt gondom.
    Nos a probléma a következő: A legújabb Cerberus FTP servernél akár mit állítok mindig olyan üzenetet kapok, hogy "unable to discover ipv4 address for... ... nincs ilyen ismert állomás"
    Routerem van, természetesen a 21-es port forwardolva van, sőt a passzív portok is 11000-től 13000-ig is. Mégis fenn áll a hiba. Bulletproof ftp server tökéletesen működik és tudok is rá csatlakozni csak ez a cerberus basz fel agyilag:D
    Remélem tudsz segíteni és van valami ötleted, mi lehet a hiba!
    Válaszodat előre is köszönöm!"


    Nos hirtelenjében én is feltettem a Cerberus FTP legújabb - 3.1.0.5-ös változatát, de nem futottam ilyen jellegű problémába (kliensként Linuxos FTP-klienset, illetve Internet Explorert használtam, ugyancsak router mögül).

    Szerény véleményem szerint - bár nem sikerült reprodukálnom a problémát - a Configuration/Server manager menüpont/PASV options résznél keresendő a probléma gyökere.
    Illetve itt egy ezzel foglalkozó téma a Cerberus FTP fórumán.
  • Icebarney
    #158
    Még mindig érdekelne!
  • Icebarney
    #157
    Van olyan FTP-kliens, ami képes folytatni a megszakadt feltöltést?
  • koko555
    #156
    Tényleg mindent sikerült beállitani
    DE ez a dolog ugy müködik hogy én mondjuk internet explorerbe beirom az ip cimemet és akkor ott láthatóak azok a fájlok amit az ftp mappámba tettem?
    Vagy total commanderben kell valamit alakitani?
  • koko555
    #155
    Hálásan köszönöm a segítséget mindenkinek!
  • Dj Faustus #154
    Telepítés után egyből bejön a beállításvarázsló.
    Ha nem jönne be, Configuration/Setup wizard.

    1. lépés: mivel személyes használatra használjuk, Personal Use

    2. lépés: beállítjuk a felhasználónevet (User Name), a jelszavát (Password), a gyökérkönyvtárat (az Inital Root mellett levő gombbal böngészhetjük ki, ahova az FTP szerver dolgozik). Ha engedélyezni akarjuk a feltöltést: allow upload, ha a letöltést: allow download.
    Ha anonymous felhasználót (aki jelszó nélkül használja a szervert) akarunk engedélyezni, jelőljük be az Anonymous gombot, és hagyjuk a felhasználót anonymous-on (jelszó nem kell neki).

    3. lépés: a program megpróbálja kideríteni az IP-címünket. Router mögűl nem fog menni, így válasszunk nemet.

    4. lépés: beállítható titkosított kapcsolattal ellátott FTP - viszont ehhez olyan kliens kell, ami támogatja azt.
    Ha bejelölnénk, meg lehet adni a szerver "nevét", a megyét, a "céget", a "szervezetet", a várost, az e-mail címet, és az országot az önaláíró SSL/TLS azonosítóhoz.

    Innentől kezdve a szerverünk elérhető, csak a tűzfalat, és a routert (port forwarding, virtual server néven keresd) kell beállítani (20-as és 21-es port kiengedése) ha van.
    Tesztelés:
    1. Nyissunk egy parancssort (Start menü futtatásba írjuk be: cmd).
    2. A fekete ablakba írjuk be: ftp <gép IP-címe>, ahol a gép IP-címe megtudható a whatsmyip.com weboldalról.
    Ha ezen az IP-címen nem érhető el a szerverünk, akkor nincs engedélyezve a tűzfalban és/vagy a routerben (utóbbi esetben próbáljuk meg a belső hálózati címünket - ha azzal megy, akkor tűzfal OK, router még nem).
    3. Adjuk meg a felhasználónevünket, és a jelszavunkat, amit a 2. lépésben adtunk meg.
    4. Sikeres belépéskor a képen látható kimenetet kell kapnunk.

    Egyébként a programnak van súgója (Help/Contents menüpont). Igaz angolul van, de képekkel illusztrált. Segítségként még ott van a dict.sztaki.hu és a webforditas.hu szótára. ;)
  • koko555
    #153
    Ha valaki tudja, hogy hogyan kell a Cerberus FTP server programot vagy a freeftpd beállítani akkor kérem segítsen. Köszi
  • Dj Faustus #152
    Freeware változata nincsen, csak trialware.
    De ha freeware kell, ott a Cerberus, illetve a Filezilla Server.
    Vagy ott a FreeFTPd.
  • koko555
    #151
    Sziasztok!
    Valaki nem tudna nekem linkelni egy freeware Bulletproof ftp servert?
    nem találok sehol sem,és mit is kell még beállitani hogy routerem van,netán meg kell nyitni valmilyen portot?
  • KO
    #150
    Itt is van egy egyszerű, frappáns leírás a Bulletproof FTP Server konfigurálásáról.

    Ha routert is használsz, azt nem hagyhatod figyelmen kívül!!
  • Dj Faustus #149
    " egy ftp servert, bulletproof ftp server"
    Itt találhatsz egy kézikönyvet
    Itt meg egy gyors animációs segítség
    Cerberus - ez meg egy ingyenes alternatíva
    Filezilla server - ez meg egy másik
    Mert jók az ingyenes szoftverek

    "Kösz a választ, de ha tudnék angolul, akkor nem kérdeztem volna!"
    1. A számítástechnika nyelve az angol (pláne ha professzionálisabb talajra téved az ember). Vagy megszoksz, vagy megszöksz.
    2. A program funkciójának tudta nélkül nem szokás letöltögetni dolgokat - adott célra adott programot szokás keresni. Pláne hogy vírus bárhogyan elrejtőzhet (aztán mehet a felhasználó szervizelni).
  • jaki88
    #148
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség, a gond az lenne, hogy szeretnék az itthoni gépen csinálni egy ftp servert, bulletproof ftp server-rel próbálkozok. Abban kéne segítség hogy hogyan állítsam be a progit, mert valamiért nem akar összejönni az ftp készítés, nekem valami részletes segítségnyújtás kéne a beállításokról vagy valami link ahol fenn van a leírása vagy valami amiből kitudom szedni mit rontok el. Először csinálok ilyet jól jönne egy kis segítség:D.Előre is köszi.
  • DarkSector
    #147
    Kösz a választ, de ha tudnék angolul, akkor nem kérdeztem volna!
  • zvaragabor
    #146
    FileZilláról gondolom hallottál már. Az is Opensource, pár napja jött ki a végleges 3-as verzió.
  • Dj Faustus #145
    1. Csőtök? Ez valami szexuális segédeszköz? Vagy újfajta tök-hibrid? Vagy újmagyar privi.hu-szintű "emós" "tini" duma?
    2. Ha nem tudod hogy mire jó, akkor minek töltötted le? És ha vírus? ;) És ha biztonsági rés van benne?
    3. Ez egy FTP szerver. Méghozzá kereskedelmi (tehát teljes változatáért fizetni kell). És mivel szegény ember vízzel főz, és magyar ember fél a pertől ezért inkább freeware és open source programokat használ, mert az sokkal jobb. Felesleges olyan szoftvert használni, ami bonyolult, drága, és nem használod ki a szolgáltatásait, meg kezelni sem tudod. Egyébként van súgó hozzá.
    Javasoltam már a Cerberus-t.
  • DarkSector
    #144
    Csőtők nekem megvan a titan ftp progi...
    Ez mire használható...
    És hogyan?
  • Dj Faustus #143
    "szóval nem érzékelte h bontottam a kapcsolatot. mit tudok ezzel csinálni?"
    Később próbálkozz vele, amikor a bejelentkezett felhasználót "dobja" az FTP szerver.

    "Tegnap volt egy BIOS elszállás mert gombelem nyista alaplapban. :(
    Miután helyreraktam a rendszert akkor tapasztaltam ezt előszőr."

    Valószínűleg az óra kavarodhatott meg - és ezért dobál le (?)
    Vagy nézz utána a beállításoknál valamilyen Timeout értéknek - hátha csak egy elállított beállítás...
  • tyler82
    #142
    A problémámra nem tud valaki megoldást?
  • macipuszi
    #141
    sziasztok! nem biztos h ez a legjobb hely erre a kérdésre de jobb ötletem nem volt..szóval, épp töltöttem fel a honlapomat total commanderrel mikor elment a netem. mikor újra visszjött nem engedett kapcsolódni, azzal az indokkal h csak egy felhasználó kapcsolódhat egyszerre...szóval nem érzékelte h bontottam a kapcsolatot. mit tudok ezzel csinálni?
  • tyler82
    #140
    Ja és ezt tegnap kezdte el csinálni!! Addig semmi ilyen baja nem volt. Tegnap volt egy BIOS elszállás mert gombelem nyista alaplapban. :(
    Miután helyreraktam a rendszert akkor tapasztaltam ezt előszőr. Kb. 3 hete használom a progit eddig tökéletesen működött.
  • tyler82
    #139
    Megint problémám van BlackMoon FTP Server progival.
    Szóval egy idő után kb. 15 perc lekapcsolódik a program.
    csak úgy lehet újraindítani ha belépek újra.
    Ezt írja ki: You have been disconnected from the FTP Service.
    Már mindent állítottam tűzfaltól kezdve portokig át mindent, de semmi se segít. A legidegesítőbb, hogy amikor töltenek fel nekem akkor is lekapcsol szóval nem lehet a gépet magára hagyni mert kb. 15 perc múlva szétkapcsol.


  • donoki
    #138
    jogyorsan válaszoltál Faustus, thx :)
  • tyler82
    #137
    Igen.
    Köszönöm. Erre voltam kíváncsi. Aztán végülis rájöttem magmatól is, hogy a write files opció a titok nyitja.
  • Dj Faustus #136
    Ez a telepítési leírás elmondja. Ki kell keresni a köyvtárat és beállítani a Write files opciót.


    Bár minek fizetős szoftvert használni, mikor ott vannak az ingyenes alternatívák... Cerberus, vagy Linux alatt ProFTPd, freeSSHd...)
  • tyler82
    #135
    Valaki tudja hogy mit kell beállítani Black Moon Server FTPn hogy fel tudjak tölteni?? Vagy annak mit kell akinek fel akarok tölteni? Ugyanazt a verziót használjuk. 2.9
  • donoki
    #134
    igen, én is azt akartam mondani a passzivitásnál
  • Dj Faustus #133
    Lehet, hogy a szervernél van gond?
    Vagy nézd meg a passzív módot (vele vagy nélküle), illetve a tűzfaladat.
  • Nagygm
    #132
    megtudná valaki mondani hogy a total cammandernél amikor próbálok csatlakozni egy ftp szerverhez miért írja ki hogy időtúllépés?
    Mert letöltöttem egy újabb verziót de ott úgyszintén ezt írja ki.
  • Dj Faustus #131
    Biztos van valami beállítóállománya, vagy regisztrációs adatbázisban bejegyzése amit le kell menteni. Kutakodj a program könyvtárában, vagy a regisztrációs adatbázisban. (Ahogy látom a honlapjuk megszünt, úgyhogy tölük már nemigazán tudsz érdeklődni).
  • tyler82
    #130
    Az lenne a kérdésem hogyan lehetne az Ultra FXPben a tárolt servercímeket portokat és egyéb beállításokat valahogy archiválni? Hogyha pl. újra kell telepíteni a rendszert akkor csak feltelepítem a programot és betöltöm ebből a fájlból az összes beállítást servercímet stb.
    Meg lehet ezt oldani???
  • GyPeter
    #129
    ftp:// rel csináltam és pár gépen kipróbáltam
    egyiken időtúllépés a másikon meg hozzáférés megtagadva
  • tyler82
    #128
    Én sokáig a Flash FXP-t használtam, azt hittem nincs jobb nála. Pedig van: ULTRA FXP. Akinek kell tőlem leszedheti DCn.
  • Dj Faustus #127
    Semmi.
    Csak simán be kell írni a böngészőbe az oldal címét ftp:// protokoll előtaggal a http:// előtag helyett.
  • GyPeter
    #126
    csináltam egy ftp servert (gyimesi.homeftp.net) és nem tudom megnyitni explorerben csak a total commanderrel vagy kliens programmal
    kell valami fájl vagy program a serverre ehhez?
  • Dj Faustus #125
    "Nem ez az, nem is klienst keresek."
    A klienssel nem tudsz csatlakozni, az inkább a gond...

    "és asszem hozzám sem tudnak csatlakozni."
    Mármint min keresztűl? FTP-n? Netbios-on? vagy hogy?

    Alkalmazási réteg átjárószolgáltatása
    DNS-ügyfél
    Hálózati kapcsolatok
    Windows tűzfal/internetkapcsolat megosztása (ICS)
    Útválasztás és távelérés
    Távelérési csatlakozáskezelő
    Munkaállomás
    Hálózati helyfigyelés (NLA - Network Location Awareness)

    Ezek mind hálózati dolgokhoz köthető szolgáltatások. Az első szerintem a hunyó.