77
zeneszerkesztés pc-n
  • Shiwo
    #77
    Üdv !
    van egy hangfile-om, amit telóval vettem fel, s ezért elég halk és alapból van benne valami sustorgás..hogyan lehetne a legoptimálisabban "felhangosítani" úgy, hogy kiszűröm belőle a sustorgó zajt ? mely topikban érdeklődjek, vagy mely progit ajánljátok és hogy oldható meg a dolog ? guglival próbálkoztam, találtam rá 1 verziót asszem goldwave-hez, a sistergést eltünteti, de a maradék meg csipogás-szerü érthetetlen izévé redukálódott..
  • baila
    #76
    jpeg! a cha-cha-át max cubában nyomják:D:D
    egy kis segitséget kérnék töletek...
    olyan progit keresek, amivel ugymond szinte torzitás nélkül lehet zenét lassitani...eddig a virtualal nyomtam..de sokat torzit az is..létezik jobb????
  • NinO911
    #75
    csá,
    perszehogy komolyabbat, pl: LOGIC + CUBASE
  • lotheran1126
    #74
    hellosztok! megtudja valaki nekem mondani hogy a hazai dj-k illetve a külföldiek azok reason-t használnak vagy valami komojabbat?és ha komojabbat akkor mit?aki tudja irjon: [email protected] -ra nekem vagy ide minden segitőkész embernek köszi előre is!
  • Schwarz
    #73
    ha már Modplug Tracker, akkor inkább FastTracker II, dosbox alatt vígan megy xp alatt is
    a Reason tuti, a Rebirth RB-338 után egy kicsit erősen tanulós
  • human8
    #72
    Hey,,,DCn vagy az audionews.ru-n nézd meg leginkább....csak oda 2.án lehet bejutni.....
    nekem egészen más problémám lenne....beírom hátha lesz vmi.
    Nekem 7.0 XXL-FL-em van...és Spectrasonics Atmosphere VSTi...nagyon érdekesen használja....Egyszerűen amit piano rollba megírok azt később játsza le....tehát ne ott szól a hang ahol kéne hanem késik, és ezáltal nem lehet egy épp basszust írni.....Padnál még elmenne, bár az is idegesítő.Remélem tudtok segíteni, v.remélem már vki találkozott ile problémával.Aki tud segítsen pls....
    Thnx LEvi , Győr, human8
  • jpeg
    #71
    Úgylátszik mindenki elment Bolíviába, és most cha-cha-cha-ra ropják...
  • jpeg
    #70
    Azt elfelejtettem leírni, hogy az Orion-os gépet XR-909-nek hívják.
  • jpeg
    #69
    Sziasztok!

    Remélem van itt aki ismeri az Orion Platinum 7-es verzióját.
    Abban van egy 909-es dobgép (nem igazi... csak emulátor), aminek egész király hangja van.

    Kérdés1: nem tudjátok, hogy ezt a dobgépet VST-ben nem lehet-e megszerezni valahonnan? Kerestem, de nem találtam...
    Meg arra gondoltam, hogy nem lehetne-e valahogy "átrakni" Fruity-ba, mert pl. a wasp is megvolt Orion régebbi változatában, most meg a wasp xp van a 7-es ben. Gondolom ugyanattól a gyártótól szerzik be őket...

    Kérdés2: A Fruity-nek sztem elég jó szekvencere. Nem tudtok egy hasonló progit, amiben csak szekvencer van? Mert sztem a Fruity (még a 7-es verzió is) nagyon dinamikátlanul játsza le a hangmintákat.

    Egyszer kipróbáltam azt, hogy ugyanazokkal a hangmintákkal megcsináltam egy egyszerű dobalapot több programban (Fruity, Tuareg...). A végeredmény szinte mindegyik zeneszerkesztőben jobb, szebb lett, mint a Gyümölcsöcsben. Wav-ben mentettem el a kész zenét ugyanolyan beállításokkal. A hulláformák között nem volt sok különbség, ellenben hangzásban...
    Compressort nem használtam.

    Még valami.
    Van egy kis fogalomzavar...
    Sokan ha zeneszerkesztőre gondolnak, akkor azt mondják hogy Audícity meg Goldwave. Mások meg a szekvencer és a tracker programokat mondják.
    Szóval van-e más szó a zeneeditáló-ra és a zeneméker-re? Remélem értehető mire gondolok...
  • dtommy79
    #68
    hi,

    Egy egyszerű kérdésem lenne (habár nekem nem az). Van két mp3-am. Hogyan tudnám egyiket a másik után fűzni? Tehát, hogy 1 legyen belőle.

    Köszi
  • Palinko
    #67
    én láma vok a fruity loops hoz bár állítólag az a legjobb...
    csak itt van segítség magyar nyelven?
  • Dj Faustus #66
    Saját zenéhez sequencer illetve tracker illik jobban.
    Ilyesmi programok: Cubase, Reason, Fruity Loops, Modplug tracker, Jeskola Buzz,...
  • regime
    #65
    köszi a segítséget.Amúgy az Ableton csak keverőprogramnak jó,vagy saját számhoz használjak inkább Cubase-t?
  • Palinko
    #64
    ok. :)
    remélem majd regime -nek jó lesz.
    emígy az abletont sokan ajánlják
  • Evin
    #63
    Kösz, de ilyenekkel nem élek.(attól, hogy ismerem a progikat, nem érdekelnek)
  • Palinko
    #62
    pssz!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Abletonhoz link: http://katz.ws/search/ableton
  • Evin
    #61
    Állítólag a Logic Pro jó keverő progi (a profik ezt használják), de csak Macintosh gépre van.
    Vagy jó még az Ableton Live keverő is.

    De persze mindkettő pénzes.
  • regime
    #60
    Üdv! kezdő szinten szerkesztek zenét,eddig csak eJay-t használtam(Dance 6-7 és Techno 4), Virtual DJ-t, Tractor DJ-t. A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne-e ennyi tapasztalattal belevágni egy Steinberg Cubasebe vagy Reasonbe, vagy milyen program(ok)ra kéne átváltanom?
  • Dj Faustus #59
    Hm, csak nem mp3-ból akarsz midi-t csinálni?
    Vannak ilyen programok, de nem elég hatékonyak (egy hangszer/egy szólamban megszólalása esetén még csak-csak).
  • norbre
    #58
    üdv!
    ismét egy kérdés.. tudtok olyan progit mondani ami pl mp3-at beolvas és megmondja hogy adott részeken milyen hang szólal meg?
  • djemba-djemba
    #57
    Kösz srácok! Megoldottam közben.

    További jó alkotást!
  • Palinko
    #56
    avagy warez.vagy google.és utánna hozzá keresel cracket.most warez oldal címet nem merek adni,ha még fenn áll a problémád,akkor írj
  • Dj Faustus #55
    "lehet volt már róla szó, de lusta vagyok 53hsz-t visszaolvasni! nos, traktor dj-t honnan lehetne leszedni teljes verzióban? "
    Mivel kereskedelmi forgalomban levő szoftver, maximum illegálisan filemegosztó hálózatokon (eMule, DC++, Torrent).
  • djemba-djemba
    #54
    sziasztok!

    lehet volt már róla szó, de lusta vagyok 53hsz-t visszaolvasni! nos, traktor dj-t honnan lehetne leszedni teljes verzióban?

    privátban segítsetek légyszi!

    kösz előre is!
  • Schwarz
    #53
    goldwave: a videoból behúzod a hangsávot, betöltöd amit rá a karsz keverni, edit->copy, videóból behúzotthang ablakában edit->mix, save as wave,a aztán virtualdubbal kicseréled a a videóban a hangsávot az újra...
  • scorpeeon
    #52
    senki? :(
  • scorpeeon
    #51
    vagy azt se bánom, ha mondtok vmi más progit amivel ilyet lehet könnyen csinálni...
  • scorpeeon
    #50
    hali! van nekem egy soundforge8-am, és egy videó alá szeretnék berakni aláfestő zenét, úgy, hogy hallható legyen az eredeti hang is meg a zene is, ilyet hogyan tehetek meg a progiban?
  • norbre
    #49
    ismerem a guglit köszi, és kerestem is de olyat nem sokat találtam ami nekem jó lenne
    viszont ha valakinek van esetleg egy rakat jól bejáratott linkje az többet segít
  • Cujo01
    #48
    google-t ennyire nehéz használni?
  • norbre
    #47
    üdv!

    tud valaki mondani oylan helyet ahonnan ingyenesen le lehet szedni ilyen kis hangmintákat?

    pl:billentyűleütés hangja, ajtó hanjga, stb..
  • Schwarz
    #46
    ez egy tuti jó páros
  • meg10tito
    #45
    kössz szépen!!
  • Dj Faustus #44
    Pont tegnap volt róla szó...
  • meg10tito
    #43
    csátok!! tud nekem mondani valaki egy olyan programot amellyel lehet videoról levenni a zenét!!!!! a válaszokat előreis köszönöm!
  • Dj Faustus #42
    Említhettem volna a Skale Tracker-t, Madtracker-t, Protracker-t és hasonló Windows-os alternatíváit a Fast+Impulse+Scream Tracker DOS-os triumvirátusnak...
  • Schwarz
    #41
    inkább FastTracker2, mind a sz*r modplug
  • Dj Faustus #40
    Az ACID egy loop-bázsú (a loop itt a folyamatosan ismételhető hang-/zenerészlet) zenekészítő szoftver. Hasonló program az EJay, és a Magix Music Maker.

    Az Audition egy hangszerkesztő program, ami többcsatornássá is tehető. Hasonló program például az Audacity (ingyenes, nem annyira profi, de több platformon is elérhető), a Goldwave (ez csak egysávos, de nagyon jól kezelhető, és minden alapeffekt megvan benne, ráadásul shareware. Többsávos változata a Multiquence), és a Sony Sound Forge.

    Más zenekészítő szoftverek:
    * ModPlug tracker
    * Jeskola Buzz
    * Fruity Loops
    * Reason
    (Ez utóbbi kettő professzionális szoftver, professzionális árral)
  • Dj Faustus #39
    "Csináld jól, aztán elismernek!"
    De ez nem elegendő a "számlaképességhez".
    A Dj-szakvizsga (nem zenész!) azért szükséges, hogy hivatásosaan is tudj működni - nem a szakmai elismerésért.
  • Amon Serrano
    #38
    Milyen ACID-szerű programokat tudtok ajánlani még? Ami azért kicsit komolyabb! Mondjuk Audition-ön kívül!