146
  • Tomalak
    #24
    Mondjuk az az egypártrendszerű diktatúra 300x fejlettebb a mi (és nem csak a miénkél és nem csak keleteuropàra igaz) parlamentàlis demokràciànknàl legalàbbis igen jo uton hallad ahhoz. Gazdasàgàrol nem is beszélve. Amugy meg ott nem az a tipikus kommunista rendszer van hanem vmi jo kis àtmenet legalàbbis nekem igy tanitottàk.
  • Wolffang
    #23
    először azt kellene meghatározni, hogy mi az hogy szuperhatalom (GDP?, atomfegyver?, létszám?, hadsereg létszáma?, vagyon?, erőforrások feletti felügyelet? stb.)

    túl sokat nem befolyásol a világtörténelmen ez a dolog, ők fedezték fel, és? nem használták semmire a tudásukat, európaiak felfedezték és néhány év alatt lerombolták az ottani közösségeket, ellopták az aranyukat stb. ez a történelem
  • Pharaoh
    #22
    civilizáció nem egyenlő a hatalommal. Legalábbis az én szememben a civilizáció csúcsát azok az államok képezik, ahol a kutatás és a tudományos eredmények legújabb felfedezései születnek, Amerika, Európa, Japán. De ez csak az én véleményem. Ha szerinted egy egypártrendszerű diktatúra, ahol börtönbe zárnak ha kiejted a demokcácia szót a legfejlettebb civilizávió, akkor nem értelek.

    És jelen pillanatban még Amerika ez egyetlen szuperhatalom.
  • NeoMaN
    #21
    Nemhinném...
    Sztem ebben a pillanatban is Kína a legnagyobb hatalom. És általában a legnagyobb hatalomra illesztjük rá a civilizáció csúcsát is.
  • Pharaoh
    #20
    A legrégebbi előember féleségek 5 millió évvel ezelőtt jelentek meg, a kontinensek meg vagy 250 millió évvel ezelőtt váltak szét.
  • HUmanEmber41st
    #19
    Ugyebár a kontinensek összeillenek.
    Ha az ember még a kontinensek szétválása előtt "kifejlődött", akkor nem is kellett senkinek sem "felfedeznie" Amerikát..
    Ott áltak és integettek egymásnak a két távolodó kontinens partján :) :)
  • Pharaoh
    #18
    Még sok víznem le kell folynia a Sárga folyón, hogy Kína ismét a civilizáció csúcsát jelentse.
  • haxoror
    #17
    Én eddig azt hittem hogy a főníciaiak voltak az elsők :)

    Mundjuk durva hogy Ausztrália és az Antartktisz is rajta van!
  • Pharaoh
    #16
    Azt tudtam, hogy a Kínaiak is sok felfedező utat tettek meg, de idővel azokat leállították, ha fel is fedezték volna Amerikát nem hiszem hogy körbehajózták volna, hogy ilyen pontos térképet tudjanak csinálni, plusz még Afrika, Antarktisz, Európa,
  • ZsoltiMC
    #15
    Ez eleg regen razta meg a tortenelem konyveket, mert mar igy tanultam suliban is, az pedig mar 15-20 eve volt. Amugy a Bering-szoros "koti" ossze Azsiat es E-Amerikat.
  • fapaci
    #14
    A legtöbb észak-amerikai indián nyelv erősen hasonlít az oroszra. Nem is olyan régen (najó, azért elég régen) Alaszkából még száraz lábbal át lehetett gyalogolni Ázsiába.
  • bundee
    #13
    A delamerikai barlangrajzok magyarazata lehet egy kiserlet, amikor is egy tudos csinalt egy, az os-egyiptomi technologiaval keszitett hajocskat, es (kiserohajok vedelmeben) el tudott hajozni delamerikaba.

    Masreszt, a kinai tabornok zaszloshajoja 3-4x akkora volt, mint colombusz hajoja... a kinaiak nagyon sokaig a civilizacio csucsat jelentettek - meg par evtized, es ujra igy lesz - hogy ez jo? passz
  • Seaweed
    #12
    nem vagyok szakerto, nem tudom mik leteztek akkor es pontosan haly millio eve volt es hogy azok a barlangrajzok valosak e, es hogy valojaban mikor keszultek...szal akkor passz. de lehetoseg azert meg maradt
  • pilóta
    #11
    Amikor a két kontinens valaha egy volt, akkor még nem sok zsiráf létezet. Még emlősök sem nagyon voltak...
  • Seaweed
    #10
    Te vagy beteg vagy, vagy paranoias..de en nem latok ebben sehol egy szal ideologiat sem!
  • Seaweed
    #9
    #6-#7igy osszefugg:

    Nemreg volt az NGC-n egy film ami arrol a kutatasi eredmenyrol szol ami ugyancsak megrazta a tortenelem konyveket, miszerint az egesz amerikai kontinens oslakoi visszaszarmaztathatoak az eszak keletazsiai nepcsoportokhoz es onnan vissza egeszen afrikaig!
    Tehat az indianok osei az akkor meg egybeero kontinenseken (esetunkben eszekkelet-azsia es eszak-amerika) vandorolva nepesitettek be eszakrol delfele haladva az egesz amerikai kontinenst! (eszak es del amerika)!!! (es kiszoritottak az ott elo "fejletlenebb" (mint pl neandervolgyi europaban) nepcsoportokat!)
    Az meg hogy delamerikaban olyan oskori barlangrajzokat talaltak amik zsirafokat es egyeb afrikaban honos allatokat abrazolnak egyszeru ugyancsak az oka! A ket kontinens vala egy volt!
  • Cactus
    #8
    1. Vikingek...de látom ez alap.
    2. Nem lehet, hogy ez valami kínai komcsi párt hülyesége? Gondoljunk csak bele, a két szuperhatalom küzdelme, melynek gyökerei visszavezethetők Kínához. Mindegy, ilyen ideológia fejtegetés...
  • phalanx
    #7
    dél amerikában találtak időszámítás előtt 2-3 ezer évvél készített szikla véseteket, melyeken elefántok , zsiráfok és egyéb olyan afrikai állatok vannak ábrázolva (melyek sohasem éltek amerikában, így elméletileg nem ismerhették őket)... érdekes
  • QuippeR
    #6
    szerintem meg az indiánok fedezték fel Amerikát, mivel ők már rég ott voltak, mikor még sem európai, sem ázsiai nem tette a lábát arra a földre...
  • Crokin
    #5
    A piri-reisz féle térképeken meg az antarktiszt úgy ábrázolják, hogy még nincs rajta jég...
  • Macc
    #4
    Enis pont a Vikingekrol akartam kerdezni. Ok parszaz evvel meg igy is tartjak a rekordot.
  • Seaweed
    #3
    Hat ugytudom hogy eszak amerikat elobb ertek el mint a "felfedezok"...de ezt a terkepet nezve enyire alaposan tuti nem hajoztak korbe a kontinenst!
    Heveny szamitasaim szerint ezek a kinaiak par 100 evvel megeloztek az europaiakat.. (marmint a teljes korbehalyozas stb)
  • whitehawk
    #2
    És a vikingek?
  • Seaweed
    #1
    Nemsemmi!