37
  • Anteris
    #37
    "vmi keresztény marhaságnak tűnik. "

    részletezd már ezt egy kicsit léygszíves! kösz előre is..
  • zebulon
    #36
    Nem rossz bringa.( az also kép)
  • BiroAndras
    #35
    "Ez a pólósmelegitős 14 éves szemöldökös stilus szerintem még a Mi Asszonyunk egyetemen is ciki, pedig vmi keresztény marhaságnak tűnik."

    szerintem meg tök normális. Nem minden lány plázacica. Perzse nem mindegy, hogy melyik egyetem melyik karán nézelődsz.
  • szivar
    #34
    Ez az áramkör kialakításától/bonyolultságától függ. Pl. az emberi agy egy idegsejtje 1/20 másodperc alatt képes 'átkapcsolni', csak egy kicsit bonyolultabb az agy felépítése mint akármelyik processzornak...
  • irkab1rka
    #33
    Ja, tényleg, miért nem kisestélyiben megy a laborba, ha jön egy újságíró (aki mellékesen fotózni is fog)?

    Inkább azt skubizzátok, hogy a csaj a PhD-jét irja, de a fotósnak elhitte, hogy az jó kép lesz, ha nem mosolyog, hanem ráteszi az úját a gombra. Nem rosszindulatból mondom, de egy jó fotós csinált volna 20 képet, és abból kettő ment volna be. Egyik a csajról, ahogy mosolyog, a másik meg egy ábra, vagy egy elvi vázlat, ami meg amolyan "tudományos benyomást" kelt a nagyérdeműben.

    Amúgy amatőrként kérdezem, a "pár nanosec" alatti állapotváltás nem lassú egy kicsit?
  • DanyyX
    #32
    Érdekes technológia.
    Kíváncsian várom, mit lehet belőle kihozni.

    Amúgy ha megnézitek, egy amerikai kutatóintézetben a tudósok 99%-a európai vagy ázsiai származású. Itt a tudás, ott a pénz....
  • St
    #31
    sztem jó csaj, nekem bejön az ilyen magashomlokú, intelligens típus :)
  • Vorpal
    #30
    Na én még nőt nem láttam, akit nem érdekelt volna a külseje csak a kutatótársai.
    Ez a pólósmelegitős 14 éves szemöldökös stilus szerintem még a Mi Asszonyunk egyetemen is ciki, pedig vmi keresztény marhaságnak tűnik.
    Nade ez felvenni amikor a TV jön fotózni...anyám,)
  • Dredd
    #29
    ebből a csajból egy fodrász és egy sminkes akár nagyon szépet is tudna csinálni... gondolom ez nem nagyon érdekli, pedig nem lenne csúnya, csak tényleg elhanyagolt szegényke
  • Dj Faustus #28
    "hogyan lehet kivédeni az adatvesztést erős mágneses térerő behatása esetén milyen árnyékolással?"
    Lásd a lágyvastokra tett #4-es utalásomat. Ámbár ha túl erős a mágneses mező, lehet hogy nem ér semmit... De ilyen helyzet otthoni felhasználás esetén nemigazán léphet fel.
  • rigidus
    #27
    Csak szeretnem halkan megjegyezni, hogy egy kutatot altalaban nem nagyon erdekli, hogy csorgo nyalu emberek milyen megjegyzeseket tesznek a kulsejerol, sokkal jobban az, hogy mit gondolnak a kutatotarsak, vagy ertelmesebb emberek a munkajarol. Ez viszont sokkal fontosabb.

    En csak gratulalni tudok hozza es csak igy tovabb!
  • Megamanó
    #26
    Egyetértek, szeretjük a szép tudóslányokat!:) Csak így tovább, drukkolok nekik
  • Zsoldos
    #25
    sz=ni
  • Zsoldos
    #24
    "Érdekes lehet az ilyen elven működő chip,de hogyan
    lehet kivédeni az adatvesztést erős mágneses térerő
    behatása esetén,milyen árnyékolással?"

    Ebbol proci lesz, nem adattarolo. Az adattarolas most is magnesesen zajlik a gepedben (hdd). Eros magneses mezoben valoszinuleg nem mukodik rendesen. Szoktal dobalsz a gepedbe eros magnest, hogy szerinted ez egy realis problema? :)
  • Hegyikecske
    #23
    vajon akinek pacemakera-je van (nemtom így írjáke-e) az tudja használni?:D
  • triak
    #22
    Érdekes lehet az ilyen elven működő chip,de hogyan
    lehet kivédeni az adatvesztést erős mágneses térerő
    behatása esetén,milyen árnyékolással?
  • Garrett27
    #21
    bizony, van ebben vmi, de meginn azt fogják gondolni a magyarokról, hogy földön kívüliek...mint már egyszer volt egy nagyobb vita erről...
  • UnnameD
    #20
    Processzort csináltak már fénnyel, és idegszövettel is. Jó lenne már látni valamit a piacon, de lefogadom, hogy ez még legalább 10év
  • Anteris
    #19
    és az miből jött le hogy elhanyagolt? A feketére festett plázahajat hiányolod?
  • John Wayne #18
    Szerintem a leányzó igazán helyes. És milyen komoly dolgokkal foglalkozik:)))

    De nem ez itt a lényeg, hanem ez a mágneses izé:)))
  • Fen3gyerek
    #17
    Ha mi csináltuk a XX. századot akkor mért ne lehetne a XXI-et is?
  • sonicXX
    #16
    Szerintem a lánnyal kép alapján semmi "baj" sincs...

    De ez egyéni dolog.

    Hogy ne csak arról beszéljünk, szép-e: reménykedem benne, hogy ebből valami komoly dolog sül ki pár éven belül. Akkor újabb 100 évig lesz mire vernünk a mellünket, hogy ugye magyarok milyen zsenik. Minden cinizmustól függetlenül komolyan nagyon szurkolok a hölgyeménynek és csapatának:
  • smv
    #15
    Hajrá. :)
  • Fen3gyerek
    #14
    "Switching Behavior Of Single Domain Nanomagnets – Observing Coupling
    Gary H. Bernstein, Alexandra Imre, Zhou Ling, George Csaba, Wolfgang Porod"

    ötből kettő magyar....
    van mire büszke lenni
  • Enkil
    #13
    ha ezt megcsinálják tuti nóbel díjat kapnak ha bele gondoltok már több mint 50éve tranzisztorokat használnak, csak persze egyre kisebbek meg jobbak de az elv ugyanaz maradt
  • CsabiDuke
    #10
    Drukkoljunk, remélem sikerül nekik!!
  • sped
    #9
    Szeretjük a szép tudóslányokat! Made in Hungary.
  • Celeborn
    #8
    Jó látni, hogy az intel is érdeklődik a technika iránt. Mostanában nem áll túl jól a szénájuk, örülnék, ha csinálnának végre újra valami kimagaslóan jót.
  • irkab1rka
    #7
    Szép és okos? :)
    Szerintem ez médiahack ;D

    Vorpal, szerintem vigyázz mit beszélsz, mert Richárd vagy Balázs behúz neked egyet... ROFL
  • Caro
    #6
    Ez jó!
    Így ha futtatni akarsz egy programot egyszerűen beleírod a prociba, hardverre lehe optimalizálni!
    Azt hiszem ismét teljesítményugrásnak nézünk elébe :)
  • Vorpal
    #5
    De elhanyagolt ez a lány ittenkém. Hiába szépség okosság, üti egymást
  • Dj Faustus #4
    Ha jól emlékszem, a felhúzható órákat lágyvastokba helyezik, hogy megvédjék az acélalkatrészeket a mágnesezéstől. Lásd itt.

    Egyébként jó látni, hogy egy hazánkfia - ráadásul nő is tevékenykedik e projectben - csak így tovább!
  • Cactus
    #3
    A nikkel meglehetősen drága fém...Vigyázni kell, mert egekbe szökhet az ára.
    Mondjuk én a mágnes alapú cuccokat nem nagyon szeretem. Elég könnyedén meg lehet szívatni. Persze nem vagyok szakavatott.
  • Smitiz
    #2
    Reméljük összejön nekik! :)
  • benczurzs
    #1
    Wow, ez érdekes lehet.