865
Windows Xp 154megás változata
  • Calver
    #545
    nálam megy, rev05el, nemtom mi lehet a gondod
  • Mihail
    #544
    Tiny xp rev 5 csínál egy furcsa dolgot. A start menüben amikor egy parancsikonon a jobb klikk tulajdonságokra megyek és a "find target"-re nyomok, nem történik semmi, tehát nem nyitja meg az exe fájlt tartalmazó mappát, márpedig ez elég hasznos tulajdonsága a windowsnak. Vmilyen regisrty beállítással lehet-e ezen segíteni?
  • Kérdez
    #543
    már próbáltam, akkor is azt használja :)
    valamit a regitryben kell átirni, de nem tudom hol olvastam hogy mit?
  • Calver
    #542
    próbáld meg kitörölni angol billkiosztást
  • Kérdez
    #541
    Hi valaki meg tudná mondani hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy már a jelszókérésnél is magyar billentyűzetkiosztást használjon ne angolt?
  • Calver
    #540
    dc++ nem megy? te miről beszélsz? simán töltök le StrongDC++al jelen pillanatban is, és nagyjából soha nem volt gondom semmi fájlcserélgető programmal, sőt, konkrétan semmivel, Rev04ben nem volt netmegosztás, de Rev05re az is van újra...
  • csepelball
    #539
    megjött a harmadik gondom,bocsi h ilyen sokat írtam be.. ez az xp nem nekem való...
    sem midi
    sem dc++ nem megy...

    sajnos a midire nem találtam lehetőséget meg a dc-re sem.. asszem visszatérek..tanulság: tiny olyan gépre kell amin csak neteznek pl könyvtár vagy office-ra..

    legyetek jók!

    DUDU
  • csepelball
    #538
    nos 2. gondom:) a midi nem megy.. hogy tudom megoldani? sehogy nem játsza próbáltam hk drivereket azthittem az a gond aztán sem játékban sehol nem megy:) kiírja h mpu 401em van mint eddig de hangja nincs.. ötlet?
  • csepelball
    #537
    helloka mindenki..elolvastam jónéhány oldalt..hatás: most már rev05ös tinyxpről íok, egy gondom van -->az advancednél a nyelvet nem engedi magyarra, mert aztmondja beszéljek az adminnal, angolul persze:)
    amúgy nagyon tetszik,elején féltem h nem ismerte a monitorom, a 2. újrainditás utána már ment..amúgy nagyon gyors és tényleg kevés ramot és hdd-t eszik..Mindenkinek ajánlom..
    ha tudtok segíteni nyelvel kapcsban várom--

    plus még 1kérdés.. 64bites tinyxp van? mert tinyVista-val már találkoztam az 10giga vagy nemtudom mennyi helyett 1et rak fel azt írják,,bratyó gépe miatt kérdem mert neki 64es amdje van és akar egy 64es próbát de sima xp-t nem akar feltenni..szóval végülis 2kérdés és soksok fölös magyarázat

    TINYXP REV05 RULEZ
  • Nortai
    #536
    magyar billenytyü:
    Start -> Control Panel -> Regional and Language options -> Languages -> Details
    Majd itt Add ungarische billenytyü és kész! Meg regionális cuccokat át magyarra...
  • 7alvoo
    #535
    - billenyű magyar kalibráció
    - E1394 támogatás
    - lemzkezelő
  • fawcet
    #534
    Esetleg mi hiányzik a tinyxp 5-nél?
  • bajusza
    #533
    Köszi a választ, akkor maradok a rendes XP-nél.
  • fawcet
    #532
    Én nem csináltam ilyet, de nlitéval leszedheted a tinyxp-t is és utána megnézheted hogy hogy épül fel. Vagy hozzáadsz magyar cuccokat, de ebben nincs tapasztalatom.
  • bajusza
    #531
    A TinyXP Rev05-ös verziója is nagyon király lett. Néhány napig nyúztam, nem fagyott le egyszer se.


    Ma leszedtem a netről egy magyar Windows XP Professional SP2-t, abból próbálok TinyXP-t kreálni. Van nLite-om (1.0.1-es verzió, ez a legfrissebb).

    Mit kell a "rendes" XP-ből kiszedni, hogy ugyanilyen legyen, mint pl. a Rev04-es vagy a Rev05-ös verzió.

    Aki csinált már ilyet, írja meg, hogyan kell.


    Üdv.


    Attila
  • gabor1968
    #530
    Sziasztok! Próbáltam telepíteni a TinyXP két verzióját is a gépemre! De nem sikerült! Mindent úgy csinált a gépem mint a rendes XP-nél az első újraindulásig! No ott mindenféle színes kockák jelentek meg, és kiirta valamit! Etenkívűl kiirta hogy mivel tudom újraindítani a gépet! (Ctrl-Alt-Del) Mi okozhatta ezt?
  • 7alvoo
    #529
    Külföldi fórumon találtam, az alábbi figyelmeztetést a TinyXP_Rev05 -ben több helyen alkalmazott 'cmdow.exe' mely egyébként elvileg ártatlanúl csak annyit tesz, hogy eltünteti a háttérbe a futó dos ablakokat több antivírus progi is vírusos fájlnak titulálja végtére is jogosan elvégre a későbbiekben is eltünteti a dos ablakokat így valóban képes esetleg viírusok 'kezére játszani'.
    Az iso -ban az alábbi könyvtárakban található meg:
    TinyXP_Rev05\OEM\bin\cmdow.exe
    TinyXP_Rev05\OPTION_2\ROOT\2ma06w8q\$OEM$\$$\system32\cmdow.exe
    TinyXP_Rev05\OPTION_2\ROOT\2ma06w8q\OEM\bin\cmdow.exe
    Ultra iso -val vagy egyébb iso szerkesztővel simán kipreparálható és hiány mindössze a látható dos ablakokban jelentkezik.
  • Programvadász
    #528
    Nem ismerem a Tiny XP-t ha nem itt akkor bocs!(Rendszer tulajdonságoknál pl.)
  • Programvadász
    #527
    PL:Vezérlőpult--->Automatikus frissítések!De ez kizárólag csak EREDETI XP-nél működik!
  • asterix256
    #526
    Sziasztok!
    Problémáim az új videókártyám megvétele után kezdődtek. Minden játékom el kezdett akadozni (memória miatt). Nem akartam kapásból a kártyámra fogni, és körülnéztem egy kicsit neten is. Ekkor akadtam rá a Tiny XP rev02-re. Bár kicsit "fapados" volt, nekem mindenképpen bejött, mert minden problémámat egyszerre megoldotta. Azóta a rev04-et használom (persze, mióta kijött - thx to eXPerience), és semmi gondom nincs vele, meg is tudtam magyarítani, tehát műxik, ahogy kell neki. ÉS most jönne a kérdésem: Miért van az , hogy bármilyen XP-t próbálok (TinyXP Vista Edition; Windows XP PRO SP2 HUN; vagy akár az általam "megenlájtolt"-:D- WindowsXP-t) használni, a problémám újból jelentkezik?

    (Gépem:Abit NF7-S alaplap(nForce2 Ultra400); 2x512 mb DDR400 Hynix memória;2x80 GB P-ATA Maxtor winyó (8MB cache);Club3D GeForce 6600 GT 128MB DDR3 VMRAM AGP8X (régi kari: Sapphire RADEON 9600 ATLANTIS; 128MB DDR VRAM AGP8X);AMD Athlon (TM) XP 3200+ (200*11.0; Barton magos) proci; 400 W-os tápegység)


    A TinyXP rev05-ről meg annyit, hogy a rev04 vagy a Beast Editionnál jobb rendszer nem kell.
    Ha valaki meg az SATA winyója vagy a frissítések miatt aggódik, akkor csak annyit tudok ajánlani, hogy nLite csodákra képes:)).
    Én speciel megcsináltam a magam "nlite-TinyXP rev04" verziómat:D. Minden benne van: Hálózati beállítások, CD kulcs (működőképes (WGA-val is)), spec. drivereim saját konfigomra). Boot CD-ről, és mire kész van, ott a gépem 1280*1024-en, driverekkel és beállítot hálózattal (a magyar billentyűzet-kiosztásról nem is beszélve) együtt:).Csak magyarítás meg a szokásos progik kellenek...

    Tiny XP rev04 Rúlz!!!
  • bajusza
    #525
    Rákattintasz a My Computer ikonra a jobb egérgombbal és bejön a menü, annak a legalján van egy Properties név (magyarán: Sajátgép/Rendszer tulajdonságok)

    Ott kell lennie a Rev05-ös feliratnak.

    A Rev05-ben tűzfal és automatic update is van.
  • STFU
    #524
    azt hol kell megnezni rev hanyas? na de feltettem ilyen auto updete progit utana mostmar magatol is toltott jobboldalt alul a kis sarga pajzs vmi-t
  • bajusza
    #523
    Nálam van automatic update, Tiny XP Rev05 van fenn a gépen most
  • STFU
    #522
    ebben nincs automatic update azt gondoltam vmi mast kell itt allitani
  • Duddits
    #521
    Úgy is olyan jártas vagy a torrentben, majd megtalálod...
  • bajusza
    #520
    Settings menü/Control Panel/Automatic Updates menüpont.

    Ott Automatic (recommended)-re kattints, és beállíthatod, hogy mikor töltse le az aktuális frissítéseket.
  • Calver
    #519
    tombol az intelligencia itt is látom...
  • STFU
    #518
    nem tolti le a windows os frissiteseket hol lehet azt beallitani??
  • pusztito15
    #517
    win xp tiny rev05-re gondoltam...
  • pusztito15
    #516
    honnan lehet megszerezni a 05-t milyen revisiok vannak még?
  • Calver
    #515
    Rev05-el próbáltad? mert az tuti h Rev04-el nem megy, de Rev05nél nem írtak semmi ilyet...
  • Duddits
    #514
    Használj Ashampoo Burning Studio 5-öt! Magyar, kicsi, okos és még jó is.
  • DJviolin
    #513
    A nero 7 nekem is elbakszott sok cd-t. Pedig nem módosított xp-t használok. A hiba, nem a TinyXP-ben van, hanem a nero7-ben. Hazsnálj nero 6-ot.
  • NEXUS6
    #512
    Oops, a NERO7-el elbaxtam 2 CD-t is, nem zárja le őket.

    Lehet hogy van összefüggés?
  • DJviolin
    #511
    Én kipróbáltam a TinyXp Rev05-öt. A verdikt az, hogy zavar, hogy nincs magyar billentyűzet, zavar, hogy angol, és zavar, hogy a Vezérlőpult teljesen eltünt, és zavar, hogy kézileg kell beállítani az IP-et.

    A Tiny Xp-t is csak nLite-tal csinálták. Leszedtem az nLite-ot, és megcsináltam a saját módosított xp-met, amely gyakorlatilag teljesértékű xp, és a megkötések száma már-már teljesen minimális. A telepítőcsomag mérete 330 mega, és feltelepítve 900 mega. WInXp Pro SP2 Hun alapján csináltam. Összes nyelv, és billentyűzet benne van, és a Windows update is benne van. a Memóriából alapból 73 megát eszik. Tudom, hogy ez rosszabb, mint a a TinyXp 48 megája, de jobb, mint a rendes xp 90-100 megás memóriaigénye.
  • 7alvoo
    #510
    TinyXp Rev05 - gáz, hogy nincs benne lemezkezelő pedig ez fontos lehet ...

    a win2003server experience -ből meg lazán kimaradtak a nyelvek, így még a magyar billenyűzetet sem lehet belőni. :(
  • TrIp
    #509
    az attól függ... ha tinyxp-s a server akkor arról nem tudod megosztani, viszont ha routered van akkor sima ügy
  • Calver
    #508
    ha valaki felrakta TinyXp Rev05-t nézze már meg megy-e alatta netmegosztás...
  • 4kos
    #507
    Nem kell azota megcsinaltam
  • 4kos
    #506
    Na én nem vok egy zseni szal neszidjatok ha valamit rosszul írok:
    Szal kiírom képfájlból cd-re a dolgokat aztán ugyanúgy lepartícionálom a rendszert felrá a tinyxp-t és megy?
    Help me