865
Windows Xp 154megás változata
  • Mihail
    #825
    nagyjából minegyik egy viszonylag kibelezett xp, a rev 4 ill. 5-től már igazán használhatóak, az az előttiekben volt olyan amelyik nemtudta dhcp-t, wlan-t, scanner és nyomtatótámogatást. a rev6 tudtommal a legújabb, annak az installjában sok progi is benne van, a rev05-öt ajánlom én személy szerint, kevés memóriát eszik, a windows mappa is 400mega körüli
  • Mihail
    #824
    Windows Tiny Vista Unattended Activated by Experience-t próbálta valaki? Most próbálom egy vadi új notebookra feltenni és amikor a telepítő másol hibát ír ki..
  • SuperCharger
    #823
    Sziasztok! Valaki, aki kicsit szorosabban követte a tinyxp történetét, el tudná mondani, melyik rev. mirõl szól? Nem igazodom ki ezek között a rev0x, Vista, meg 2003-ak között. (nekem pl. beast edition van meg)
    Köszi!
  • Dying Soul
    #822
    Köszi!


    Nekem Rev04-em van és ez sem frissül....kéne neki?
  • NEXUS6
    #821
    A nem vistás az rendesen frissül!;)
  • lck
    #820
    Tiny 2003 Vista ( Experience ) - valami ilyesmi volt a neve - Bittorenten fenn volt pár hónapja. A magyarosítást azt én raktam rá telepítés után. Jó gyors volt, áttetsző ablakkerettel, de nem frissült MS Update-en ezért letöröltem.
  • Dying Soul
    #819
    Ilyet honnan? Mi ennek a neve?
  • Vardar
    #818
    Hahahaha de vicces vagy NEXUS6.
  • lck
    #817
    Me gitt.
  • NEXUS6
    #816
    Van XP és server2003 verziója is (utóbbi nagyon jó, csak kicsit macerás).

    Kicsi, gyors stabil. Bár 1-2 fontos dolog kimaradt belőle, pl a midi támogatás bizonyos verziókból, kézileg kell telepíteni. Nyelvi támogatás úgyszintén.

    Asztal képek itt;))) link
  • Vardar
    #815
    Mi kell erről tudni? XP klón? ingyenes? asztal képek?
  • Calver
    #814
    sajátgépen jobbklikk -> services -> print spooler -> properties -> startup type-ot automaticra állítod, és müködni fog.
  • Match
    #813
    Platinum 2 vagy rev6?
  • DarkSector
    #812
    Persze hogy megy rajta minden, mert kicsi de viszont ugyanolyan működés szempontjából, mint a nagytesói...
  • Dying Soul
    #811
    Vistás verziót megéri feltenni? Működnek rajta a játékok, a programok?
  • DarkSector
    #810
    Nem teszteltem még csak letöltöttem, hogy meglegyen....
  • Match
    #809
    Ok, rákeresek.
    Amúgy fully functional? Tehát nem lesz vele gond? A TinyXP-be azt csíptem, hogy feldobtam, működött, gyors volt, stabil. Nem akarok szenvedni semmivel, ha szenvedni akarok, akkor rászánom magam megint a linuxra :D
  • DarkSector
    #808
    Nem tudom...
    Én nem hivatalos oldalról szedtem....
    Feltölteném, de kb 3-4óra lenne minimum....
  • Match
    #807
    wow! Új info :D
    Van neki weblapja, vagy illegal mint a tinyXP? :)
  • DarkSector
    #806
    Akkor rakj BulletXP-t, mert az eszméletlem gyors és kisgépigényű...
    176mb könyékén van a telepítője...és a rendszer 40-45mb ramot eszik a memóriából!!!!!!!!!!!!!!
  • Match
    #805
    félreértettél, nem játékra kéne elsősorban. Csak nem szeretnék normál xp-t felrakni, ha feltehetek olyat is, ami fele annyi gépet sem eszik.
    A vistában 1 olyan feature-ről se tudok, amelyiket számomra hasznosnak találnám, nekem a jó régi xp kell (még a kinézetét is az old school win-re állítom mindig).
  • DarkSector
    #804
    Megvan minden előnye....
    Gépigény akkora mint egy XP-nek, és szolgáltatása mint egy Vista-nak....
    Aki eddig XP-re dolgozott és nem akar gépet fejleszteni az újjabb vista-s játékok miatt, az ez álltal kijátszhatja a dolgokat...

    Mosnjuk eddig nincs olyan gém ami xp-n ne menne......ennek majd később lehet haszna....
  • Match
    #803
    Valaki meg tudja mondani, hogy melyik tinyXP-t érdemes feltenni? (p3 1ghz 512 ram a masina).
    Régen volt fent rev3, aztán rev4 is, de valahogy jobban bejött a rev3. Most ahogy olvasgatok itt, már van 6 is...

    Játékokra nem nagyon lesz használva a gép, max diablo 2-re. Netezésre, esetleg swish, photoshop meg egyéb ilyesmikre kellene.

    Köszi
  • Mihail
    #802
    vista szerintem egész jó, főleg hogy vlite-tal szépen meg lehet nyírbálni, meg már van olyan theme hack amit ha felteszel classic theme mellet is tudod az aero-s extrákat használni. tiny vista reg tweakjeire kiváncsi vagyok
  • Mihail
    #801
    nekem megy hálózat rev5-tel
  • DarkSector
    #800
    A legfontossabb tudni azt, hogy ez az XP játékhoz van tervezve...
    Úgyhogy sajna aki egyébb extrákat szeretne az válassza a rendes xp-t, mert egy le lett csupaszítva a játékok érdekében....
    Asszem játék, zene, film-en kívűl internetre jó még...
    Egyébb rendes XP mellett érdemes használni DualBoot ként....

    Ha valaki egy másik megoldás érdekel, akkor a Tiny Vista is jó, mert legalább 680MB ami egy cd-re rámegy, és az Only Vista játékok progik is fognak legalább menni!!!!

    Jó telepítgetést....
  • atys2
    #799
    rev05-nél nem tapasztalt valaki rendszerlassulást? nálam a system néha 50% prociidőt vesz el, valamint a rendszerindulást is lassúnak találom.
    Esetleg valakinek sikerült már két rev05-öst hálózatba kötni? Nekem az sem megy...... ;)
  • balagelak
    #798
    még mindig nem működik, pedig újraraktam, ha valaki mégis tud valamit, szóljon, köszi!
  • balagelak
    #797
    Én is furcsáltam, mert sima xp pro-n minden tökéletesen működött, csak tinyXp-n tapasztaltam ezt, de akkor biztos az én hibám, így reinstall. Egyébként szerintem nagyon jó ez a rendszer, sokkal gyorsabb.
  • tomo
    #796
    nekem barmilyen canon nyomtatom es fenykepezogepen siman egyuttmukodik a cdn levo driverekkel, az xp prommal.
  • balagelak
    #795
    ja és ha lehet, akkor is írjatok, hogy ha simán ment nektek bármilyen canon készülék telepítése, mert akkor én rontottam el valamit. :D Vagyis mikor észrevettem, hogy nem formázza le c:-t akkor a windows mappán kívül mindent töröltem amit tudtam. Szerintetek lehet ez a baj?
  • balagelak
    #794
    Sziasztok! Úgy láttam senki nem írt Canon nyomtató és scanner problémáról. Nem tudtok segíteni, sehogy sem tudom feltelepíteni, mindig azt mondja, hogy az elérési út nem megfelelő, se cd-ről, se webes driverről. PLÍZ HELP!
  • Met
    #793
    már mindegy, újra telepítettem normál xp-vel
    én egy torrenten talált leírás alapján csináltam tiny xp-t
  • lck
    #792
    Tiny XP rev6 - nekem van, nem kellett állítanom semmit.
  • Met
    #791
    Hogy lehet megváltoztatni egy file kompatibilítását
    Hiányzik az a fül a tulajdonság ablakban.
  • BobaFett
    #790
    Sziasztok !

    Azt meg lehet oldani valahogy (rev6), hogy a hálózatbeállításokat újra elő tudjam venni ? És hogy a ahálozatok kis ikonja megjelenjen a taskbaron mint a rendes xp-ben ?
    Meg az autorunt viszakapcsolni ?

    köszi
  • lck
    #789
    Köszi, de leginkább abban segíthetnél - ha tudsz, hogy a live update miért nem megy benne és valahogy meg lehet e csinálni. Mivel a product keyt visszacseréltem egy olyanra amivel menni kellene. ( Mert másik 2003 simán frissül vele ). Ezért gondolom hogy valami más buhera van még benne.
  • Calver
    #788
    ha érdekel szólj és feldobom valahova, bár nekem asztalra telepítéskor kipakolt egy experience mappát, abban benne van minden ilyen csoda.
  • Dying Soul
    #787
    Akkor tehát lehet jobb volna az eddig tökéletes TinyXP Rev 04-et és felpakolni ezt a Vistás verziót?
  • lck
    #786
    A "Fix MSI.vbs" nevű dologról eddig nem hallottam - köszi az infót.
    Minden esetre emléxem hogy talán valamelyik vírusirtóra mondta nekem hogy nem nyert - mert az nem 2003 kompatibilis.
    De valóban matathattak valamit benne mert furcsáltam is hogy a Mediaplayer 11 meg rajta volt, ami tudtommal normál 2003-ra nem megy fel.